Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Najbardziej oczekiwane filmy

Zaczęty przez LelekPL, 23 Maj 2009, 20:27:10

LelekPL

#15
Po festiwalu w Sundance uaktualniłem swoją listę o kilka nowych filmów. Plus dostał się też nowy Uniwersalny Żołnierz pod wpływem ostatnich pozytywnych recenzji. Niedługo sam go obejrzę i powinienem dodać swoje 3 grosze.
Oto ona: http://www.forum.batcave.098.pl/index.php?topic=427.msg27629#msg27629

Póki co pierwszym i jak na razie jedynym filmem z listy, który widziałem jest The Book of Eli. I nie zawiodłem się. Dla fanów post-apokaliptycznego kina jak najbardziej wskazane. Nie radzę też zrażać się negatywnymi opiniami, lepiej ocenić samemu, bo (tutaj mały spoiler)
Spoiler
nawet jeśli nie jesteście wierzący, jak ja, to możecie być w miarę przekonani do końcówki i ostatniego bardzo fajnego "twistu".
[Zamknij]
Ogólnie zdjęcia są na bardzo wysokim poziomie braci Hughes, także tu nie ma co narzekać. Muzyka też bardzo dobrze wpasowuje się do klimatu filmu. Aktorzy też zagrali bardzo dobrze, od Oldmana po Stevensona, ale najlepszy był oczywiście Denzel - pierwsze 10 minut filmu jest absolutnie wyśmienite. Potem wkrada się kilka niepotrzebnych scen dobroci lub jedno-wymiarowości wśród złoczyńców, ale fanów tego gatunku nie powinno to odstraszać. Mila Kunis trochę nie pasuje w tym całym szarym obrazie przyszłości i tu jest spory minus, a szkoda bo bardzo lubię Milę, ale rzeczywiście nie pasowało w tym filmie. Sam film może i za bardzo koncentruje się na kreacji Denzela, ale lepsze staranie niż kolejna bezmózga papka, nawet jeśli po filmie ma się odczucie, że gdzieś się to wszystko już widziało. Ocena 6/10

LelekPL

#16
Kolejna aktualizacja listy wrzucona. Wzbogaciła się o 10 pozycji oraz ubyło z niej 9 innych filmów, które obejrzałem. Także uznałem, że najwyższy czas podzielić się zmianami na liście. Oto one: http://www.forum.batcave.098.pl/index.php?topic=427.msg27629#msg27629

Lista z roku 2009 także została w pełni uaktualniona (brakuje oceny DB: Evolution, ale tylko dlatego, że nie mogłem obejrzeć więcej tego badziewia niż 10 minut) i wyciągnąłem z niej, jak i innych niespodzianek tamtego roku mój top ten:
http://www.forum.batcave.098.pl/index.php?topic=427.msg22755#msg22755
Posted on: 01 Maj  2010, 13:07:40

 Uaktualniłem moją listę ze względu na koniec filmowego lata i aż mnie zaskoczyło, że filmów do obejrzenia więcej przybyło, a niżeli ubyło. Koniec roku zapowiada się całkiem obiecująco!:
http://www.forum.batcave.098.pl/index.php?topic=427.msg27629#msg27629
Posted on: 15 Wrzesień  2010, 17:55:31

 
Propozycje na rok 2011

1)   Extraterrestre (Jenner, Areces) Nacho Vigalondo
2)   Harakiri (Ichikawa) Miike
3)   Resurrect Dead: The Mystery of Toynbee Tiles
4)   A Boy and his Samurai (Kutsuna, Nishikido, Sato) Yoshihiro Nakamura
5)   Le Havre (Wilms, Miguel, Darroussin) Aki Kaurismaki
6)   Kinyarwanda – Alrick Brown



Te filmy natomiast już już widziałem:
1.   Drive (Gosling, Mulligan, Perlman, Hendricks) Winding Refn 9/10
2.   I Saw The Devil (Byung-hun Lee, Min-sik Choi) Ji-woon Kim 9/10
3.   The Artist (McDowell, Goodman, Pyle, Dujardin) Michel Hazanavicius 8,5/10
4.   Warrior (Hardy, Edgerton, Nolte) O'Connor 8/10
5.   Shame (Fassbender, Mulligan, Badge Dale) McQueen 8/10
6.   Super 8 (E. Fanning, Kyle Chandler) Abrams 8/10
7.   The Descendants (Clooney, Greer, B Bridges, Lillard) Payne 8/10
8.   Source Code (Gyllenhaal, Farmiga, Monaghan) Jones 8/10
9.   Rise of the Planet of the Apes (Franco, Lithgow, Cox, Pinto, Serkis) Rupert Wyatt 8/10
10.   50/50 (Gordon-Levitt, Rogen, Dallas Howard, Kendrick, Huston) Levine 8/10
11.   Fast Five (Diesel, Walker, Johnson, Brewster, Pataky, Gibson) Lin 7,5/10
12.   Melancholia (Dunst, Sutherland, Hurt, Kier) Von Trier 7,5/10
13.   X-Men: First Class (McAvoy, Bacon, Fassbender, Jones, R. Byrne) Vaughn 7,5/10
14.   The Ides of March (Gosling, Clooney, Tomei, Giamatti, Wood, Hoffman) Clooney 7,5/10
15.   Another Earth (Mapother, Marling) Mike Cahill 7,5/10
16.   Harry Potter (Radcliffe, Grint, Watson, Fiennes, Nighy, Hurt) Yates 7,5/10
17.   We Need to Talk About Kevin (Swinton, Reilly, Miller) Lynne Ramsay 7,5/10
18.   Mission: Impossible: Ghost Protocol (Cruise, Renner, Pegg, Patton) Brad Bird 7,5/10
19.   Take Shelter (Shannon, Chastain) Jeff Nichols 7,5/10
20.   Martha Marcy May Marlene (Olsen, Hawkes, Dancy) Sean Durkin 7,5/10
21.   Moneyball (Pitt, Hill, Hoffman, Pratt, Wright) Bennett Miller 7,5/10
22.   Contagion (Damon, Winslet, Cottilard, Law, Paltrow, Fishburne) Soderbergh 7,5/10
23.   The Sunset Limited (Lee Jones, Jackson) Lee Jones 7,5/10
24.   Our Idiot Brother (Rudd, Banks, Mortimer, Deschanel) Jesse Peretz 7,5/10
25.   Hanna (Ronan, Bana, Blanchett) Wright 7,5/10
26.   Carnage (Waltz, Winslet, Foster, Reilly) Polański 7,5/10
27.   War Horse (Irvine, Watson, Mullan, Cumberbatch, Hiddleston) Spielberg 7,5/10
28.   Tinker, Tailor, Soldier, Spy (Oldman, Hardy, Firth, Strong, Graham) Alfredson 7/10
29.   Paul (Pegg, Frost, Weaver, Rogen, Bateman, Wiig) Mottola 7/10
30.   Hesher (Devin Brochu, Gordon-Levitt, Portman, Wilson) Spencer Susser 7/10
31.   Take Me Home Tonight (Grace, Palmer, Faris, Trachtenberg, Biehn) Michael Dowse 7/10
32.   Kill The Irishman (Kilmer, Stevenson, Walken, Sorvino, Jones, D'Onofrio) Jonathan Hensleigh 7/10
33.   Flowers of War (Bale) Yimou Zhang 7/10
34.   The Guard (Gleeson, Cheadle, Strong, Cunningham) John Michael McDonagh 7/10
35.   Tucker and Dale vs Evil (Labine, Tudyk, Bowden) Eli Craig 7/10
36.   Attack the Block (Boyega, Frost) Joe Cornish 7/10
37.   The Help (Davis, Stone, Howard, Chastain) Tate Taylor 7/10
38.   13 Assassins (Yakusho, Yamada, Inagaki, Sawamura, Ihara) Miike 7/10
39.   The Girl With The Dragon Tattoo (Mara, Craig, Plummer, Wright) Fincher 7/10
40.   Kill List (Maskell, Buring, Simpson) Ben Wheatley 7/10
41.   Scream 4 (Campbell, Cox, Arquette, Roberts, Hayden, Culkin, Anderson, Brody, Shelton) Craven 7/10
42.   Hodejegern (Coster-Waldau, Hennie) Morten Tyldum 7/10
43.   Margin Call (Spacey, Bettany, Irons) J.C. Chandor 7/10
44.   In Time (Timberlake, Seyfried, Wilde, Murphy, Pettyfer) Niccol 7/10
45.   Super (Wilson, Page, Tyler, Bacon) James Gunn 7/10
46.   Hall Pass (Sudeikis, Wilson, Fisher, Applegate, Merchant, Daddario, Whelan, Jenkins) Farrelly Bros 7/10
47.   God Bless America (Murray, Barr, Smith) Bobcat Goldthwait 7/10
48.   Mother's Day (De Mornay, King, S. Ashmore, PJ Flueger, Evigan, Ann Woll) Bousman 7/10
49.   Too Big To Fail (Hurt, Crudup, Giamatti, Grace, Pullman, Nixon, Shaloub, Woods, Modine) Curtis Hanson 7/10
50.   Batman Year One 7/10
51.   Horrible Bosses (Bateman, Sudeikis, Spacey, Farrell, Foxx, Aniston) Seth Gordon 6,5/10
52.   Bad Teacher (Diaz, Timberlake, Segel, Punch) Jake Kasdan 6,5/10
53.   The Beaver (Gibson, Foster, Yelchin, Lawrence) Foster 6,5/10
54.   Insidious (Wilson, Byrne, Shaye) Wan 6,5/10
55.   Devil's Double (Cooper, Ludivine Sagnier) Lee Tamahori 6,5/10
56.   Adjustment Bureau (Damon, Blunt, Mackie) George Nolfi 6,5/10
57.   Like Crazy (Yelchin, Jones, Lawrence) Drake Doremus 6,5/10
58.   Red State (Gallner, Angarano, Leo, Parks) Smith 6,5/10
59.   30 Minutes or Less (Eisenberg, Ansari, McBride, Swardson, Ward) Fleischer 6,5/10
60.   I Melt With You (Jane, Piven, Lowe, McKay, Grey, Gugino) Mark Pellington 6,5/10
61.   Intouchables
62.   Very Harold and Kumar Christmas (Penn, Choi, Harris) 6/10
63.   Thor (Hemsworth, Portman, Dennings, Hopkins, Russo, Hiddleston) Branagh 6/10
64.   A Dangerous Method (Fassbender, Mortensen, Knightley, Cassel) Cronenberg 6/10
65.   The Lincoln Lawyer (McConaughey, Phillippe, Tomei, H Macy, Lucas, Leguizamo) Brad Furman 6/10
66.   Crazy Stupid Love (Carell, Gosling, Stone, Moore) Dan Fogelman 6/10
67.   Drive Angry (Cage, Heard, Fichtner) Lussier 6/10
68.   Bridesmaids (Wiig, Hamm, Byrne, Kemper) Paul Feig 6/10
69.   Sherlock Holmes 2 (Downey Jr, Law, Rapace, Harris) Ritchie 6/10
70.   Bereavement (Daddario, Biehn) Stevan Mena 6/10
71.   The Sitter
72.   Fright Night (Yelchin, Tennant, Farrell, Collette, Mintz-Plasse) Gillespie 6/10
73.   The Skin That I Inhabit (Banderas) Almodovar 6/10
74.   W Ciemności (Więckiewicz, Fuhrmann, Grochowska, Bosak, Preis, Żurawski) 6/10
75.   Captain America (Evans, Weaving, Lee Jones, Tucci) Johnston 6/10
76.   Puncture (Evans, Kassen, Shaw, Biehn) Adam & Mark Kassen 6/10
77.   Final Destination 5 (Agostino, Fisher, Bell, Wood, Koechner, Todd) Steven Quale 6/10
78.   Immortals (Cavill, Rourke, Hurt, Pinto, Dorff, Evans, Lucas) Tarsem 6/10
79.   Rango 6/10
80.   Anonymous
81.   Hugo (Asa Butterfield, Moretz, Law, Baron Cohen, Kingsley) Scorsese 6/10
82.   The Company Men (Affleck, Lee Jones, Costner, Bello, Cooper) john Wells 6/10
83.   The Green Hornet (Rogen, Chou, Waltz, Diaz) Gondry 6/10
84.   The Art of Getting By (Highmore, Roberts, Angarano) Gavin Wiesen 6/10
85.   All-Star Superman 5,5/10
86.   Midnight in Paris (Wilson, Cotillard, McAdams, Sheen, Bruni, Bates, Brody, Hiddleston, Seydoux) Allen 5,5/10
87.   Bellflower (Glodell, Wiseman, Brandes) Glodell 5,5/10
88.   Paranormal Activity 3 – Schuman 5,5/10
89.   Battle: Los Angeles (Eckhart, Rodriguez, Moynahan) Jonathan Liebesman 5,5/10
90.   The Thing (Winstead, Edgerton, Christian Olsen) Matthijs van Heijningen 5,5/10
91.   Cedar Rapids (Helms, Weaver, Heche, Reilly, Corddry) Miguel Arteta 5,5/10
92.   Tower Heist (Stiller, Murphy, Affleck, Broderick, Sidibe, Leoni, Alda) Ratner 5,5/10
93.   Barney's Version (Hoffman, Giamatti, Pike, Driver, Speedman, Greenwood) Richard J Lewis 5,5/10
94.   A Lonely Place to Die (George, Walker, Speleers) Julian Gilbey 5,5/10
95.   I Am Number Four (Pettyfer, Olyphant, Durand, Agron, Palmer) Caruso 5,5/10
96.   Hobo With A Shotgun (Hauer) Jason Eisener 5,5/10
97.   Cowboys & Aliens (Craig, Ford, Wilde, Rockwell) Favreau 5/10
98.   Young Adult (Theron, Wilson, Simmons, Oswalt) Reitman 5/10
99.   Unknown (Neeson, Jones, Krueger, Ganz, Quinn, Langella) Jaume Collet-Serra 5/10
100.   Retreat (Murphy, Newton, Bell) Carl Tibbetts 5/10
101.   Beginners (Plummer, McGregor, Laurent, Visnjic) Mike Mills 5/10
102.   Blitz (Statham, Considine, Morrissey) Elliott Lester 5/10
103.   The Debt (Chastain, Worthington, Mirren, Wilkinson, Csokas, Christensen) John Madden 5/10
104.   Hangover 2 (Cooper, Helms, Galifianakis, Bartha, Lewis) Philips 4,5/10
105.   Friends With Benefits (Timberlake, Kunis, Harrelson, Jenkins) Will Gluck 4,5/10
106.   The Tree of Life (Pitt, Penn, Chastain) Malick 4/10
107.   Conan the Barbarian (Momoa, Lang, Nichols, McGowan, Perlman, Sapp) Nispel 4/10
108.   The Mechanic (Statham, Foster, Sutherland) Simon West 4/10
109.   Apollo 18 - Brian Miller 4/10
110.   Green Lantern (Reynolds, Lively, Strong) Campbell 4/10
111.   Stake Land (Damici, Paolo, Harris, McGillis) Jim Mickle 4/10
112.   Green Lantern: Emerald Knights 4/10
113.   Transformers 3 (LaBeouf, Whiteley, Duhamel, Dempsey, Malkovich, Turturro, Tudyk, McDormand) Bay 4/10
114.   Your Highness (Franco, McBride, Deschanel, Portman) David Gordon Green 4/10
115.   Priest (Bettany, Urban, Gigandet, Maggie Q, Collins) Stewart 4/10
116.   A Little Help (Fischer, O'Donnell) Michael J. Weithorn 4/10
117.   The Change-Up (Reynolds, Bateman, Wilde, Mann, Arkin) David Dobkin 4/10
118.   Sucker Punch (Browning, Cornish, Malone, Hudgens, Chung, Gugino) Snyder 3,5/10
119.   Human Centipede 2 (Yennie, Goodrick, Harvey) Six 3/10
120.   The Dilemma (Vaughn, James, Ryder, Connely, Tatum) 3/10
121.   Assassination Games (Van Damme, Adkins) Ernie Barbarash 3/10
122.   Hostel 3 (Hallisay, Habel, Kretschmann) Scott Spiegel 3/10
123.   No Strings Attached (Kutcher, Portman, Elliot, Kline) I. Reitman 2/10
124.   Tactical Force (Austin, Jai White, Jardine, Lexa Doig) Adamo P. Cultraro 2/10



A tu moja uaktualniona lista roku 2010. Przy kolejnej aktualizacji, w okolicach Oscarów,  powinienem podsumować już ten rok:
http://www.forum.batcave.098.pl/index.php?topic=427.msg27629#msg27629

Mikoto

Moje tegoroczne filmy, które zamierzam zobaczyć ograniczają się raczej do komiksowych ;).

- Transformers 3 - Choć nastawiam się na kupę to pewnie i tak obejrzę, choćby nawet, żeby potem móc gnoić ten film na forach ;).
- Thor - Zapowiada się średnio m. in. zbroje mieszkańców Asgardu wyglądają sztucznie i plastikowo, ale to w końcu Marvel, więc trzeba będzie obejrzeć.
- Captain America: The First Avenger - Choć nie znoszę postaci CA to może z filmu coś dobrego wyjdzie. No i Hugo Weaving jako Red Skull.
- Green Lantern - Ale to tylko pod warunkiem jeśli film będzie miał dobre recenzje. W ciemno, bez wiedzy raczej nie pójdę, bo nie przepadam za GL.
- X - men First Class. To chyba najlepiej zapowiadający się film 2011 - go roku. W filmie wystąpi Kevin Bacon, który zagrał między innymi główną rolę w Człowieku Widmo z 2001 - go. Ma grać Sebastiana Shawa. Gość rewelacyjnie gra badassów. Ciekawe jak wypadnie w nowych X - menach. I to całe gadanie o Armagedonie. Film zapowiada się po prostu epicko ;).

m2reily

Jestem cholernie ciekaw Zielonej Latarni choć nie można o mnie powiedzieć, że jestem fanem. Jednak koniecznie chcę zobaczyć jak oni to ugryźli. X men First Class też zapowiada się ciekawie. Transformers 3, pójdę i tym razem film ma mieć motyw z kreskówki, już dwie części na to czekam.       
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

LelekPL

#19
U mnie Transformers 3 znalazł się na liście tylko dzięki osobom Johna Malkovicha i Frances McDormand. Poza tym nie spodziewam się wiele po tej produkcji.
Natomiast X-Menów się obawiam, bo po dwóch ostatnich filmach z serii X-Men 3 i Wolverine trochę opadła moja chęć do oglądania dalszych (wcześniejszych) przygód bohaterów. Ale osoby reżysera Matthew Vaughna i grającego Magneto Michaela Fassbendera napawają mnie optymizmem. Zobaczymy co z tego wyniknie. Aha no i January Jones jako Emma Frost ;)

LelekPL

#20
A propos wiadomości na stronie głównej. Bardzo lipna ta lista najbardziej oczekiwanych skoro nie ma tam nic o Django i Prometeuszu. Oto moja lista 40 najbardziej oczekiwanych filmów:

1)   The Dark Knight Rises (Bale, Hardy, Oldman, Caine, Hathaway, Gordon-Levitt, Cottilard, Freeman, Pence) Nolan
2)   Prometheus (Rapace, Fassbender, Marshall-Green, Elba, Theron, Pearce, Wilson) Scott
3)   Django Unchained (Foxx, Jackson, DiCaprio, Waltz) Tarantino
4)   Lincoln (Day-Lewis, Gordon-Levitt, Lee Jones, Spader, Field, Hawkes, Straithairn) Spielberg
5)   The Master (Seymour Hoffman, Adams, Phoenix, Dern) PT Anderson
6)   The Wettest County in the World (Oldman, LaBeouf, Hardy, Chastain, Wasikowska, Pearce) Hillcoat
7)   Place Beyond The Pines (Gosling, Mendes, Mendelsohn, Cooper, Liotta, Greenwood, Byrne) Cianfrance
8 )   Looper (Gordon-Levitt, Willis, Blunt, Perabo, Dano, Daniels) Rian Johnson
9)   The Avengers (Downey Jr, Evans, Hemsworth, Ruffalo, Renner, Jackson, Johansson, Hiddleston) Whedon
10)   Only God Forgives (Gosling, Scott Thomas) Refn
11)   Brave – Mark Andrews
12)   World War Z (Pitt, Mackie) Forster
13)   Gangster Squad (Gosling, Penn, Brolin, Stone, Ribisi, Patrick, Mackie) Fleischer
14)   Cogan's Trade (Pitt, Liotta, Jenkins, Mendelsohn, Gandolfini) Dominik
15)   Gravity (Bullock, Clooney) Cuaron
16)   The Great Gatsby (DiCaprio, Maguire, Mulligan, Edgerton, Fisher) Luhrmann
17)   Dredd (Urban, Headey, Thirlby) Pete Travis
18)   You're Next (Vinson, Crampton, Seimetz) Adam Wingard
19)   Seven Psychopaths (Rockwell, Farrell, Rourke, Walken) Martin McDonagh
20)   The Expendables 2 (Stallone, Statham, Van Damme, Lundgren, Norris, Li, Willis, Crews) West
21)   Bullet to the Head (Stallone, Kang, Momoa, Shahi, Slater, Rosati) Hill
22)   Cloud Atlas (Hanks, Berry, Broadbent, Weaving, Sturgess, David, Grant, Sarandon) Wachowskis, Tykwer
23)   Moonrise Kingdom (Willis, Norton, Swinton, Murray, McDormand, Keitel, Schwartzman) W. Anderson
24)   On the Road (Riley, Hedlund, Stewart, Dunst, Sturridge, Mortensen, Adams, Braga, Buscemi) Walter Salles
25)   American Reunion (Scott, Biggs, Hannigan, Suvari, Reid, Klein, Thomas, Bowden, Levy) Jon Hurwitz
26)   Savages (Kitsch, Johnson, Lively, Travolta, Thurman, Del Toro, Hayek, Hirsch) Stone
27)   Universal Soldier: The New Dimension (Adkins, Van Damme, Lundgren, Arlovski, Jai White) Hyams
28)   Cabin in the Woods (Hemsworth, Jenkins) Drew Goddard
29)   Robot and Frank (Langella, Marsden, Tyler, Sarandon, Sarsgaard, Sisto) Jake Schreier
30)   Argo (Affleck, Cranston, Goodman, Chandler, Arkin, Parks) Affleck
31)   The Hobbit (Freeman, McKellen, Nesbitt, Serkis, Weaving, Lilly) Jackson
32)   The Grey (Neeson, Mulroney, Anderson, Grillo) Carnahan
33)   Stoker (Wasikowska, Goode, Kidman, Weaver) Chan-wook Park
34)   Red Lights (Murphy, Weaver, Olsen, De Niro) Cortes
35)   Total Recall (Farrell, Beckinsale, Cho, Biel, Nighy, Hawke, Cranston) Wiseman
36)   47 Ronin (Reeves) Carl Rinsch
37)   Piranha 3DD (Panabaker, Bush, Bowden, Koechner, Busey, Gulager, Lloyd, Rhames, Hasselhoff) Gulager
38)   One Shot (Cruise, Pike, Duvall, Herzog, Jenkins) Christopher McQuarrie
39)   This is Forty (Rudd, Mann, Fox, Segel, Lithgow, Brooks) Apatow
40)   Untitled Terrence Malick Project (Affleck, McAdams, Chastain, Weisz, Bardem, Sheen, Pepper, Kurylenko)
41)   John Dies at the End (Williamson, Mayes, Giamatti, Brown, Jones) Don Coscarelli
42)   John Carter (Kitsch, Dafoe, Collins, Haden Church, Strong) Andrew Stanton
43)   Rampart (Harrelson, Foster, Weaver, Buscemi, Cube, Beatty, Nixon) Oren Moverman
44)   Ted (Wahlberg, Kunis, Ribisi, McHale) McFarlane
45)   GI Joe 2 (Tatum, Lee, Park, Johnson) John Chu
46)   The Divide (German, Biehn, Arquette) Xavier Gens
47)   The Amazing Spider-Man (Garfield, Ifans, Stone, Sheen, Field) Webb
48)   Skyfall (Craig, Dench, Fiennes, Bardem, Harris, Marlohe) Mendes
49)   Les Miserables (Jackman, Crowe, Hathaway, Seyfried) Hooper
50)   Knights of Badassdom (Zahn, Glau, Dinklage) Joe Lynch
51)   Celeste and Jesse Forever (Jones, Samberg, Roberts, Wood, Olsen) Lee Toland Krieger
52)   REC 3: Genesis (Dolera, Botet, Martin) Paco Plaza
53)   The Raven (Cusack, Evans, Gleeson, Eve) James McTiegue
54)   Vamps (Silverstone, Ritter, Weaver, McDowell) Amy Heckerling
55)   Lockout (Pearce, Grace, Stormare) James Mather, Stephen Leger
56)   Paranorman
57)   Silent Hill: Revelations (Bean, McDowell, Moss, Mitchell, Unger) Michael J Bassett
58)   The Iceman (Del Toro, Shannon, Koteas, Liotta) Ariel Vromen
59)   Penthouse North (Keaton, Monaghan) Joseph Ruben
60)   Wrong (Plotnick, Dziena, Fichtner, Judor) Quentin Dupieux



Ogólnie zapowiada się jeden z najlepszych filmowych roków mojego życia. Nowy Tarantino, Spielberg, Anderson, Refn, prequel Obcego robiony przez Scotta; Batman, Avengers, Dredd, Spider-Man jednego lata; nowy oryginalny film Pixara; powrót sentymentalnych gwiazd i filmów: Expendables 2, Uniwersalny Żółnierz 4 i American Reunion. Mnóstwo atrakcji i dla każdego coś dobrego...

Juby

Moja dziesiątka najbardziej oczekiwanych filmów przyszłego roku:

#1 The Dark Knight Rises
#2 Prometheus
#3 SkyFall
#4 American Reunion
#5 Django Unchained
#6 The Hobbit: An Unexpected Journey
#7 Men in Black III
#8 The Amazing Spider-Man
#9 The Avengers
#10 The Expendables II

LelekPL

Solidna, ale poza Django wszystko to sequele lub odgrzewane koncepty

Juby

Bo raczej nigdy nie oczekuje za bardzo oryginalnych filmów (chyba, że jest to kolejna produkcja jakiegoś z moich ulubionych reżyserów, jak np. Django Unchained/i]). W przyszłym roku mamy masę reaktywacji, prequeli i sequeli wielu serii filmowych, które uwielbiam i oglądam od wielu lat i to na nich się głównie skupiam. Oczywiście między TDKR a resztą jest ogromna przepaść...

LelekPL

Mo?e to niefortunne sformu?owanie z Twojej strony, ale brzmi to do?? dziwnie: nie czeka? na co? oryginalnego... Tym bardziej w ostatnich latach, kiedy to w?a?nie oryginalne filmy prezentuj? jaki? tam poziom artystyczny, a z sequelami jest ró?nie, ale jednak najcz??ciej nie najlepiej. Do?? powiedzie?, ?e moja pierwsza pi?tka tego roku to wszystko filmy oryginalne! Cho? teraz sam mam sporo sequeli, remaków, etc. na li?cie, bo obecnie wydaje si? jakby Hollywood robi?a tylko takie filmy, to staram si? jak mog? to zbilansowa?. Niestety wi?kszo?? oryginalnych filmów nie jest reklamowane odpowiednio i cz?owiek pó?no si? o nich dowiaduje, czasem trzeba czeka? do pierwszych festiwali, jak Sundance, jednak s? jeszcze takie filmy, które sam? obsad? i ekip? wzbudzaj? emocje... Nie powiesz mi, ?e nie czekasz na Lincolna czy np Wettest County in the World z tak? obsad? jak Oldman, Tom Hardy, Jessica Chastain czy Guy Pearce. Albo na filmy takie jak You're Next czy Looper, które samym opisem fabu?y wydaj? si? by? warte czekania...

Co do The Dark Knight Rises musz? si? jednak zgodzi?. ?aden oryginalny film go na tej li?cie nie przebije, ani jego, ani Prometeusza.

Juby

Cytat: Air Jordan w 12 Grudzień  2011, 18:55:38
Może to niefortunne sformułowanie z Twojej strony, ale brzmi to dość dziwnie: nie czekać na coś oryginalnego...

To nie jest tak, że nie czekam na nic oryginalnego. Po prostu mam ogromne parcie, aby zobaczyć po tylu latach kontynuację MIB, czy AP, nie mówiąc już o SkyFall (ostatnio jestem na wielkim ciśnieniu na 007), Prometeuszu (tego chyba nie trzeba tłumaczyć) i filmu, którego tytułu nie wymienię, bo każdy wie o co chodzi. ;)

Nowe pomysły filmowe, które rekomenduje jedynie nazwisko reżysera bądź zachęcająca obsada są przeze mnie oczekiwane, ale w takim sposób, że patrząc na newsy o nich w sieci myślę: "na pewno to kiedyś obejrzę", albo gdy zobaczę, że jest już puszczany w kinach: "O, przejdę się dzisiaj na to do kina". Nie szukam na ich temat każdej możliwej fotki, każdego możliwego plakatu itd. (tak jak do TDKR) Gdybym przedłużył swoją listę do tylu miejsc co ty, na pewno dużą część zajęłyby oryginalne projekty.

PS: "14)   Star Trek 2" - czy premiery tego filmu nie przełożono na 2013?

LelekPL

No jak mówiłem, prawdopodobnie to było niefortunne sformułowanie bo zabrzmiało, jakby nic nowego Cię nie interesowało...

Co do Star Treka to tę listę robiłem jakiś czas temu i zaznaczyłem, że część z nich pewnie została przełożona. Wiem też, że Mad Max miał swoje problemy i chyba jeszcze nie zaczęli kręcić go, podobnie nowa Godzilla, ale na ich miejsce być może będzie można wstawić nowy filmy Malicka, czy dwa dodatkowe filmy Goslinga, z czego jeden jest kolejną współpracą z Derekiem Cianfrance.

Corso

Mad Maxa mają zacząć kręcić w kwietniu pod warunkiem, że australijskie pustynie nie będą zazielenione jak teraz. Pozdrawiam. ;)
"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


Hydro

Szczerze mówi?c najbardziej oczekuj? The Dark Knight Rises, z oczywistych powodów. Niemniej jednak jestem bardzo ciekaw nowego filmu Mistrza Quentina oraz Hobbita, który (mam nadziej?) b?dzie dorównywa? ?wietnej trylogii LOTR.

Co do MIB3, faktycznie trailer dobry, bo wcze?niej spodziewa?em si? kolejnej niepotrzebnej kontynuacji 'Facetów' (2 baaardzo s?aba), jednak?e pomys? na trójk? wydaje si? dobry.

Avengers, hm, tu raczej jest mi to oboj?tne, bo produkcje Marvela s? na ?rednim poziomie - w?ród nich wyró?niaj? si? jedynie naprawd? dobry Iron Man oraz (imo lepszy) X-Men First Class. A do 'The Amazing Spider-Man' jestem nastawiony sceptycznie od og?oszenia, ?e zamiast 4 ma powsta? reebot. Trailer równie? mnie nie zach?ci?. Nie wspominaj?c o aktorze który gra Petera - wydaje mi si? zbyt lalusiowaty :P I nie mówcie ?e Parker w komiksie taki by?. Nie, lalusiowaty =/= kujon. Mam nadziej? ?e rozumiecie o co chodzi.

A 'Skyfall' - có?, pozostaje mie? nadziej?, ?e chocia? zbli?y si? do poziomu 'Casino Royale'.
It's a funny world we live in.

Rado

#29
A tak przy okazji, to lista najgorszych filmów 2011 wg Time'a: http://www.time.com/time/specials/packages/article/0,28804,2101344_2101366_2101546,00.html

oraz najlepszych: http://www.time.com/time/specials/packages/article/0,28804,2101344_2101362,00.html101344_2101366_2101546,00.html

Co do moich oczekiwa? na przysz?y rok, poza Batmanem, to zdecydowanie nowy film Tarantino. Na filmy tego pana to ja chodz? bardzo ch?tnie, ?wietna obsada (jak zawsze). Ju? nie mog? doczeka? si? scenariusza i tekstów Samuela L. Jacksona.

Z ch?ci? obejrz? te? sobie Avengers, i w ogóle wszystko co wyjdzie na podstawie komiksów. Ciekawi mnie gra aktorska Downey'a, jego ?mieszne dialogi z Kapitanem Ameryk?, Hulk i generalnie ca?y film. G?ówny przeciwnik móg?by by? tylko lepszy.

Co do Spidermana, to mnie akurat ten zabieg z rebootem przypad? do gustu. Moim zdaniem, po fatalnej cz??ci trzeciej, ta seria tego potrzebowa?a.
CytatNie wspominaj?c o aktorze który gra Petera - wydaje mi si? zbyt lalusiowaty :P I nie mówcie ?e Parker w komiksie taki by?.
Ale Parker w komiksie taki by?  :P. Garfield moim skromnym zdaniem tu pasuje.

Zdecydowanie równie? czekam na Hobbita. ?wietny scenariusz i ?wietny re?yser. Widzia?em ju? jakie? filmiki w necie z krasnoludami- nie?le to wygl?da.

Zaciekawi? mnie te? The Woman in Black. Generalnie lubi? ogl?da? horrory, do tego jeszcze bardzo interesuj?cy trailer, no i ciekawi mnie jak Radcliffe wypadnie w tym filmie.