Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

BatMartialArts

Zaczęty przez Hunter, 13 Sierpień 2009, 10:25:58

camel

Combat jest to system walki jak np. Krav maga (dużo boksu i mt, do tego techniki samobrony) czy kfm(widać fascynacje wschodnimi sztukami stąd techniki z nich). Od sztuk walki różni je konkretne ukierunkowanie na bijatykę, sztuki walki mają trochę inny cel z wzrost umiejętności fizycznych idzie psychika (np. Taekwondo to "sztuka dyscyplinowania umysłu za pomocą ćwiczeń fizycznych"). Jest to może potoczne określenie jednakże zrozumiałe.

LelekPL

no nie bardzo zrozumiałe bo combat oznacza walkę. Dlatego moje zdziwienie. "System walki" już bardziej pasuje

jakura

#32
Combat, czyli system bojowy, to okre?lenie na metody bojowe u?ywane w wojsku czy s?u?bach specjalnych Krav Maga, Combat56). I jako takie s? najbardziej prawdopodobne dla sprawnego eliminowania przeciwników (mówi? tu o realnej walce). T?umaczy to tak?e brak kopni?? w filmie - w realu s? one niepraktyczne i ?atwe do skontrowania. Gdy Batman powstawa? to o tych systemach i? nie mów?o, sztuki walki by?y  bardziej znane. Osobi?cie uwa?am, ?e Batman, gdyby mia? istnie?, to uczy?by si? w?a?nie combatu + elementów ninjitsu i jakie? metody walki w parterze (mo?e bjj albo judo/zapasy - ze wzgl?du na chyba ?atwiejsze u?ywanie w zbroi). Zreszt? na ulicy walka w parterze to g?upota. Osobi?cie trenuj? Defendu (http://www.defendu.pl/) 5 lat i tam ?wietnie spradza si? rada Ras'a z BB: "trening jest niczym, wola jest wszystkim" :) Je?eli kto? jest z Poznania to zapraszam na treningi, zar?bista sprawa:D

Post Merge: 05 Maj  2012, 12:45:44

A co do samego Keysi, to wydaje mi si?, ?e jest nieco zbyt udziwnione, ?eby by?o naprawd? przydatne, cho? na potrzeby filmu nadaje si? bardzo dobrze:)
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

Rado

Tak sobie ogl?dam TDK Behind the scenes i zwróci?em uwag? na niewykorzystane w filmie gad?ety, które wida? w kwaterze Bruce'a. Wida? tam nunchaku, jak?? kotwiczk? i kó?ko oraz co? co wygl?da na jaki? przyrz?d dentystyczny z zapasowymi nabojami obok. Ciekawe do czego to s?u?y i jak mog?yby wygl?da? sceny z tymi gad?etami. Chocia?, wizja wywijaj?cego nunchakiem Batmana Nolana troch? mnie ?mieszy.



bart-allen

Mnie też ;D A Batman robiący dziury w zębach przestępców ;D
http://www.youtube.com/watch?v=NbvbCwVGAu8 za kim byłeś...Nie jestem głupim nie jestem trollem jestem....DC-maniakiem