Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o komiksowe uniwersum Batmana

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:13:12

Kujaw

"Powrót Mrocznego Rycerza", "Rok Pierwszy", "Mroczny Rycerz Kontratakuje", "All-Star Batman & Robin"... i bzdury jak cho?by "Batman & Spawn".

Nie wiem tylko, czy jest cos takiego jak '?wiat Franka Millera, ale "Powrót.." i "MRK" nie s? w oficjalnym kontinuum, tak samo "All Star", który drobnymi smaczkami nawi?zuje do tych dwóch, jest od?wie?onym, niekanonicznym originem Robina.

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Cronos

Nie miałem niestety okazji przeczytać kontynuacji Powrotu Mrocznego Rycerza, więc gdyby mi ktoś streścił mniej więcej akcje sequela byłbym wdzięczny. No i co ważniejsze - odpowiedział na pytanie czy warto po niego sięgnąć.
Brak wiary w wolny rynek jest brakiem wiary w wolność. - Milton Friedman

Kujaw

Sam nie czytałem, podobno kicha jak diabli. Widziałem za to sporo kadrów, w porównaniu do "Powrotu..." są odrażające...

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Cronos

Mnie po prostu ciekawi powrót Batmana po tym jak świat dowiedział się o jego śmierci i podwójnej tożsamości. Czy media wiedzą że Batman wrócił, czy obwieszczają że Bruce Wayne jednak żyje? zwykła ciekawość, zwłaszcza że The Dark Knight Returns jest moim ulubionym komiksem z DC jaki miałem okazje czytać.
Brak wiary w wolny rynek jest brakiem wiary w wolność. - Milton Friedman

Kujaw

Tu jest streszczenie. Daje linka, żeby nie pisać spoilerów, ktos może nie chcieć...

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Dark_Knight_Strikes_Again

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

kelen

CytatNie wiem tylko, czy jest cos takiego jak '?wiat Franka Millera, ale "Powrót.." i "MRK" nie s? w oficjalnym kontinuum, tak samo "All Star", który drobnymi smaczkami nawi?zuje do tych dwóch, jest od?wie?onym, niekanonicznym originem Robina.

Miller twierdzi, ?e cz??? jego komiksów tworzy osobne uniwersum. I w ten sposób wg niego leci to tak - "Batman: Year One", "All-Star Batman and Robin", "The Dark Knight Returns", "The Dark Knight Strickes Again", a gdzie? w ?rodku jest "Batman/Spawn" (jest jeszcze drugi crossover, ale nie pisany przez Millera) no i oczywi?cie dalszy ci?g All-Stara, który mia? si? nazywa? "Dark Knight: Boy Wonder", ale jak wiadomo, w tym temacie nadal jest cisza.

Kujaw

No i miał być jeszcze "Batman vs Bin Laden" :D

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

kelen


Kujaw

Zwłaszcza, że jeden "Holy Terror" już w Batmanie był.

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

lady_ozzy

Czy Music Meister, który to wyst?pi? w serialu Batman: 'Odwa?ni i Bezwzgl?dni' ma swój komksowy pierwowzór ?
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

Lord Makaron

Czy nowy Batman #0 w czasie jest osadzony w pierwszych latach pracy Bruce'a, czy od razu po jego powrocie i przej?ciu peleryny od Dicka?

Rado

Cytat: lady_ozzy w 23 Wrzesień  2012, 07:45:12
Czy Music Meister, który to wyst?pi? w serialu Batman: 'Odwa?ni i Bezwzgl?dni' ma swój komksowy pierwowzór ?

Nie, pierwszy raz pojawi? si? w?a?nie w tym serialu.

nighty

nie za bardzo orientuj? si? w jakich? database'ach gdzie mo?na takie rzeczy sprawdza?, a pilnie potrzebuj? informacji - czy detective comics #715 jest cz??ci? jakiego? wydania zbiorczego? je?li tak to b?d? wdzi?czna za tytu? ;_;

kelen

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_DC_Comics_reprint_collections Znalazłem taką listę, a wspomniany przez Ciebie numer nie daje wyników w Googlach jeśli chodzi o jakieś reprinty gdzie indziej.

nighty

uh D: dzięki za info, wielka szkoda... chociaż akurat ta lista, którą dałeś chyba nie jest kompletna..?