Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Absurdy w filmach o Batmanie...

Zaczęty przez Maxie Zeus, 25 Lipiec 2008, 11:16:41

camel

A mo?e te statki znacz? wi?cej ni? nam sie nie wydaje -> gdy Joker chce by Batman sie ujawni?, ludzie chc? by Batman sie ujawni? + dla Jokera, z Reese'm Joker wygra?, chcia? by go zabili, i próbowano. Mo?e Joker przegra? z lud?mi Gotham, którzy wi?cej nie dali si? sterroryzowa? i nie grali jak klaun chcia?, ale za to wygra? z Batmanem o czym pisze AirJordan?

Leon Kennedy

Cytat?e te? Jokera nie zastanowi?o sk?d tak nagle si? tam pojawi? Batman.

Harvey ;)

CytatLudzie tyle mówi? o realistycznej konwencji, a mnie tylko zastanawia, gdzie Nolan powiedzia?, ?e tak ma to zamiar w 100% realizowa?. Czy on przypadkiem tego nie mówi? w aspekcie psychologii postaci i drogi Bruce'a Wayne'a  w staniu si? Batmanem?

Ju? kiedy? napisa?em co? takiego samego. Chyba jest tak, ?e ludzie to mocno przerobili i wysz?o im, ?e wszystko (!) musi by? cholernie realne :P.

Cytat
Faktycznie w tdk jest wiele scen których "fajno??" przyp?aci?a realizmem.

Zauwa?, ?e ta fajno?? jest lepsza ni? pe?ny realizm.

rocklee

Znaczy moim zdaniem Nolan wprowadzając batmana w raczej środowisko mafia itd, chciał mimo wszystko by było prawdziwiej, wytłumaczone skąd ma kostium, gadżety.
To jest tylko moje zdanie, że potem kują w oczy loty z kobieta z wieżowca, czy batpod w tumblerze.
I to też jest ciekawe z bat podem w tumblerze, wydaje mi się że w tamtym czasie był tylko jeden tumbler tak myślę, a gdy tworzono tumbler to tych mostów, to nie robiono go wraz z batpodem, ani też nie modyfikowano go między bb, a tdk by włożyć do niego motor. A sam batpod można było użyć tylko gdy tumbler poddawano samodestrukcji, więc batman nie mógł wcześniej nim jeździć, więc skąd wiedza o jego możliwościach i tak sprawność przy ewolucjach tumblerem, obroty kołem czy wjazd na ścianę. Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę, bo nie pamiętam wszystkiego i mogłem popełnić gafę.

Leon Kennedy

Taka adrenalina, że wszystko mu wychodziło ;). A tak serio to może gdzieś tam coś ćwiczył na czymś podobnym do batpoda, bo że takie cacko ma w batmobilu wiedział na pewno ;), a że mu sie przyda to już pewniak. W końcu to Batman :D

vincent

Nie rozumiem, nie móg? sobie upgrade'owa? tumblera pomi?dzy BB a TDK tak, ?eby mie? w razie czego jak si? zgrabnie katapultowa?? Rozmawiamy o multimilionerze, a nie jakim? dzieciaku bez ?rodków.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

rocklee


Juby

#96
Pami?tacie jak kiedy? wypisa?em tu znalezione przeze mnie absurdy w Batmanach Nolana? Po trzecim seansie TDKR (ju? na blu-ray) przysz?a pora na wypisanie wszystkich niedorzeczno?ci i niedopowiedze? z epickiego zako?czenia tej historii. A jest co wymienia? (na czerwono podkre?lam te, które maj? dla mnie znacznie, a nie s? tylko detalami). ;)

T   H   E      D   A   R   K      K   N   I   G   H   T      R   I   S   E   S

1. Katastrofa lotnicza w Smole?sku budzi w?tpliwo?ci. Bane jednak ma pomys? na katastrof? lotnicz?, przy której nikt nie b?dzie mia? ?adnych. Agenci CIA poszatkowani przez UZI, ?lady od strza?ów w kokpicie - a co tam, nikt si? nie zorientuje. ;)
2. I Bane ma racje, bo jak widzimy pó?niej w filmie nikt si? nie zorientowa?! :D Dr Pavel uznawany jest za zmar?ego w "katastrofie lotniczej". Ciekawe tylko jak go zidentyfikowano? Po tej krwi, któr? przepompowali do innego cia?a? Przecie? identyfikacj? zw?ok sprawdza si? przed DNA lub uz?bienie.
3. Gordon chowa notatk? o Dencie (której decyduje si? jeszcze NIKOMU nie zdradza?) do p?aszcza... A potem nosi j? na drugi dzie?, tak aby Bane móg? j? znale??? :P
4. Kiedy Gordon jest w kryjówce Bane'a ani razu nie pada s?owo "Bane". To sk?d komisarz wiedzia? jak si? nazywa zamaskowany mi??niak?
5. Jak i kiedy ludzie Bane'a wstawili motory do budynku gie?dy, a tak?e jak przenie?li UZI przez bramki ochrony?
6. Foley ma do dyspozycji kilkadziesi?t radiowozów i przynajmniej setk? policjantów. Woli nie wysy?a? nawet jednej jednostki z dwoma oficerami za od??czaj?cym si? od po?cigu Bane'm, bo akurat jeden radiowóz mo?e by? kluczowy przy z?apaniu Batmana. ::)
7. Batman stoi, Batman siada, Batman strzela, Batman ucieka... A policja w tym czasie robi za t?o.
8. Gdzie Batman schowa? Bat-poda przed ucieczk? The Batem?
9. Kiedy jeste? uzbrojonym w bro? paln? zbirem Bane'a, którego "nie obchodzi" (jak twierdzi Batman) ?mier? Doggetta pami?taj - nie strzelaj do Seliny, tylko podchod? do niej bez wyra?nego celu. Mo?e cie postrzeli.
10. W trakcie ratunku Seliny przez Batmana, kilku panów pokonuje (pozwol? sobie zacytowa? Mierzwiaka - 8 wypowied? od do?u) niewidzialny Kevin Bacon. ;D
11. Sze?ciu uzbrojonych w bronie maszynow? (chyba w AK-47) "wyszkolonych zabójców" (ponownie pozwoli?em sobie zacytowa? Batmana) nie potrafi nawet drasn?? uciekaj?cych w linii prostej Batmana i Seliny w odleg?o?ci 10-20 metrów. Nic dziwnego, w ko?cu strzelaj? iskrami i dymem. ;)
12. O ile znikanie Batmana ma sens (bo by? wyszkolony na ninja i ma peleryn? do zeskakiwania z budynków), tak nie pojmuje jak Selina znik?a z wie?owca, na którym rozmawia?a z Batmanem (ale scena i tak jest zajebista).
13. "You're pure evil" - najbardziej absurdalne zdanie w sytuacji w jakiej znalaz? si? Doggett. Najbardziej absurdalne zdanie evah! ;D
14. Batman i Selina byli umówieni na spotkanie w nocy (a przynajmniej Selina mia?a to przemy?le?). Nie widzimy tylko kiedy ustalili gdzie dojdzie do tego spotkania. A ustali? to musieli, bo obydwoje si? odnale?li w metrze.
15. Fox zmagazynowa? wszystkie nabytki Wayne Enterprises w jednym miejscu twierdz?c, ?e s? poza ksi?gami = nikt o nich nie wie. Ale Bane wie! Sk?d?
16. Je?li kto? porywa trzech cz?onków rady WE trzeba dzia?a? nie czekaj?c na ?adne ??dania porywaczy. Bez konkretnego powodu Gordon wysy?a prawie 3000 policjantów (!!!) do kana?ów w tym samym czasie. Owi policjanci jak przysta?o na profesjonalistów id? sobie gromad? do kana?u metra jak byd?o na rze?, a nie w ?adnych formacjach przeczesuj?c kana?y. Przej?cie miasta w Stanach jest absolutnie niemo?liwe i sama próba pokazania takiego zdarzenia nie mog?a si? uda?, a sytuacja z policj? sprawi?a, ?e sta?a si? niebywale absurdalna.
17. Bane do aktywowania reaktora potrzebuje odcisku d?oni trojga ludzi z zarz?du firmy Wayne'a. Grozi Foxowi, ?e zabije Fredericksa je?li nie przystawi swojej d?oni do konsoli. Po co grozi?, jak wystarczy odci?? Foksowi d?o? w razie sprzeciwu?
18. Je?li jeste? cz?owiekiem Bane'a i ??dasz, aby wojsko wys?a?o negocjatora w celu ustalenia warunków dostaw i komunikacji, pami?taj - nie rozmawiajcie o warunkach dostaw i komunikacji! Pó?niej si? zobaczy jak to b?dzie (dodam tu, ?e o wiele lepszym pomys?em by?oby wysadzenie wszystkich mostów, a dostawy odbiera? drog? powietrzn?).
19. Rozumiem, ?e Bruce wyleczy? swoje plecy, ale jak odnowi?a mu si? chrz?stka w kolanie, przez któr? utyka? przez ostatnich 8 lat? Bane nie zdj?? mu tej zaciskaj?cej si? smyczy z nogi?
20. Zima = 9 godzin dnia, 15 godzin nocy. W ?wiecie Nolana jest inaczej. Przez jakie? 50 minut filmu, podczas których akcja rozgrywa si? zim?, nocy jest tylko 5 minut w jednej kombinacji scen (uratowanie Gordona, uratowanie Blake'a, podarowanie Bat-poda Selinie). W wi?zieniu Bane'a te? panuje nieustanny dzie?.
21. Skoro Batman nie dzia?a? przez 8 lat, to kiedy zdoby? "czyste konto" i po co mu w pe?ni wyposa?ona nowa jaskinia i Bat-bunkier?
22. W jaki sposób Bane "pozwoli umrze? Bruce'owi" kiedy wysadzi Gotham, a z nim siebie i wszystkich swoich kompanów? Jego plan jest strasznie... kulawy.
23. Kiedy do wybuchu bomby neutronowej pozosta?o tylko kilka godzin, a ty jedyny mo?esz temu zapobiec (bo jeste? Batmanem) pami?taj - najpierw tra? cenny czas na malowanie ognistego znaku nietoperza na mo?cie. Nie my?l o tym, ?e jak zobaczy go Bane to uzna, ?e miasto ju? do?? si? wycierpia?o i zdetonuje bomb? troszk? wcze?niej.
24. Batman uratowa? Gordona i innych policjantów. Pierwsza rzecz o jak? musi si? zapyta? to: "Gdzie jest Miranda Tate?" - a przecie? widzia? j? jako ostatni (po Gordonie) i dobrze wiedzia? gdzie ona jest. :P
25. Je?li do ratowania policjantów Batman u?ywa strza?ek usypiaj?cych, to chwil? pó?niej do ratowania Blake'a te? ich u?y... A nie, zapomina ich u?y? i wdaje si? w fatalnie przedstawion? walk?, w której ponownie pomaga mu niewidzialny Kevin Bacon. ;)
26. "Szkoleni zabójcy" Bane'a s? uzbrojeni po z?by. Wystarczy?oby, aby stali za Thumblerami i strzelali do policjantów, a z niebieskich pozosta?yby tylko zw?oki. Oni s? jednak tak g?upi, ?e zaczynaj? biec na swoich przeciwników, po czym dochodzi do epickiej bitwy na pi??ci, bo ka?dy zrozumia?, ?e nie ma sensu strzela? z broni na?adowanej kapiszonami i iskrami (które odbijaj? si? nawet od asfaltu)! ;D Batman i Bane w tym zamieszaniu mog? nawet usta? i zamieni? dwa zdania, bo kto by chcia? w nich strzeli??
27. Je?li jeste? uzbrojonym w strzelb? ochroniarzem Talii, nie strzelaj w Batmana - podejd? do niego na 20 cm, tak aby ci? obezw?adni? i znokautowa?.
28. Miranda mog?a wyjawi? Bruce'owi kim na prawd? jest gdy wprowadzili go ludzie Bane'a w worku na g?owie. Mog?a te? powiedzie? Bane'owi, ?e Wayne wróci?, a tak?e w dowolnej chwili mog?a wysadzi? miasto. Ale po co mia?a to robi?? Wola?a poczeka? na bitw?, wtedy b?dzie bardziej cool.
28. Batman nie zabija. No chyba, ?e zaraz ma wybuchn?? miasto, to wtedy mo?e trafi? w kierowce ci??arówki, w której siedzi Talia. Jakby co, to rakieta go zabi?a, a nie Batman. 8)
29. Musz? wspomnie? o tym, ?e policjanci strzelaj?cy pod stopy Blake'a te? maj? pistolety ?adowane iskrami. ;)
30. Co z promieniowaniem bomby? Kiedy ludzie Bane'a wynie?li j? na stadion podobno wzros?o (tak s?yszymy od kobity w (chyba) Pentagonie). A potem bomba je?dzi?a 5 miesi?cy po mie?cie i ostatecznie wybuch?a. Jakie? skutki promieniowania, albo wyt?umaczenie czemu takowych nie ma?

Cz??? wymienionych przeze mnie absurdów jest mniej, a cz??? bardziej widocznych i wa?nych dla ogó?u (niektóre to detale). Jednak nie mo?na zaprzeczy?, ?e scenariusz TDKR coraz bardziej si? sypie (szczególnie pod koniec) i wykonanie te? w wielu momentach kuleje. Na tle poprzednich cz??ci TDKR prezentuje si? o wiele bardziej absurdalnie, bo Nolan nie dba? o szczegó?y i sam nie móg? zdecydowa?, czy robi film dalej w konwencji pozorowanego realizmu, czy mo?e bardziej komiksowy. Móg?bym tu wypisa? jeszcze kilka punktów, np. Jak Bruce dosta? si? do odci?tego Gotham po ucieczce z wi?zienia? Albo opisa? zaburzenia czasu na zegarze umieszczonym przy bombie. Jednak to pierwsze w bardzo prawdopodobny sposób ju? ustalili?my w innym temacie, a to drugie bardziej podchodzi pod wpadki techniczne/monta?owe.

Zarówno Gieferg jak i Funky twierdz?, ?e fabu?a Skyfall jest bardziej absurdalna ni? w TDKR. Czekam wi?c na wasze kontr-wypowiedzi, z wypisanymi absurdami z najnowszego Bonda. ;)

LelekPL

Niektórzy mają chyba dużo wolnego czasu ostatnio... ;)

Gieferg

CytatCzekam więc na wasze kontr-wypowiedzi, z wypisanymi absurdami z najnowszego Bonda. ;)

Po 1 - Skyfall może ma mniej absurdów, ale bardziej irytują kiedy oglądam film i zamiast dobrze się bawić (jak na TDKR) się nudzę.
Po 2 - oczywiście bardzo chętnie wypunktuję, ale musisz poczekać do premiery blu-ray. Muszę jeszcze raz obejrzeć.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Funky

Dokładnie mam tak samo kiedy oglądam "Skyfall" po prostu bardziej mnie irytują Putino... aj pardon Bondowskie absurdy. A "TDKR" muszę jeszcze raz obejrzeć. Ale w kinie już widziałem że nie było akcji a la spalony Dent, koziołkująca ciężarówka czy autobus wyjeżdząjący ze ściany. I to jest duży plus tego filmu.

Juby

AJ - akurat mam trzy dni wolnego w pracy. ;)

Cytat: Funky w 11 Grudzień  2012, 16:22:01
Ale w kinie już widziałem że nie było akcji a la spalony Dent, koziołkująca ciężarówka czy autobus wyjeżdząjący ze ściany...

Za to jest dużo więcej jeszcze bardziej debilnych scen i motywów.

Cytat: Gieferg w 11 Grudzień  2012, 16:16:57
Po 1 - Skyfall może ma mniej absurdów, ale bardziej irytują kiedy oglądam film i zamiast dobrze się bawić (jak na TDKR) się nudzę.
Po 2 - oczywiście bardzo chętnie wypunktuję, ale musisz poczekać do premiery blu-ray. Muszę jeszcze raz obejrzeć.

1. A mnie nie. Absurdy w Skyfall były na podobnym poziomie co i w TDK (szczególnie dotyczące planu Silvy, który był bardzo podobny do planu Jokera).
2. No to czekam. ;)

kelen

Nie b?d? si? odnosi? do niektórych Twoich zarzutów bo niestety nie jestem chocia?by ekspertem od spraw lotniczych i katastrof, a pseudo znawcy nie zamierzam z siebie robi?.

Cytat3. Gordon chowa notatk? o Dencie (której decyduje si? jeszcze NIKOMU nie zdradza?) do p?aszcza... A potem nosi j? na drugi dzie?, tak aby Bane móg? j? znale???

Wydawa?o mi si?, ?e wszystko toczy?o si? w t? sam? noc, ale dawno ju? filmu nie ogl?da?em zatem pewnie si? myl?. W ka?dym b?d? razie to nie absurd filmy tylko absurd nieodpowiedzialnego zachowania postaci.

Cytat4. Kiedy Gordon jest w kryjówce Bane'a ani razu nie pada s?owo "Bane". To sk?d komisarz wiedzia? jak si? nazywa zamaskowany mi??niak?

W scenariuszu jest scena, której nie by?o w filmie. Po tym jak dopadli Gordona, jeden z ludzi Bane'a mówi "Take him to Bane".

Cytat12. O ile znikanie Batmana ma sens (bo by? wyszkolony na ninja i ma peleryn? do zeskakiwania z budynków), tak nie pojmuje jak Selina znik?a z wie?owca, na którym rozmawia?a z Batmanem.

Bo Selina to wysokiej klasy z?odziejka? :D Nie wiem, ka?dy ma swoje sposoby. To ju? czepianie si? na si??.

Cytat15. Fox zmagazynowa? wszystkie nabytki Wayne Enterprises w jednym miejscu twierdz?c, ?e s? poza ksi?gami = nikt o nich nie wie. Ale Bane wie! Sk?d?

Bo jest fajny. Miranda by?a blisko WE, dlaczego wi?c nie mog?aby swoimi sposobami dowiedzie? si? gdzie Fox kryje sprz?d Wayne'a? I przekaza? to Bane'owi?

Cytat17. Bane do aktywowania reaktora potrzebuje odcisku d?oni trojga ludzi z zarz?du firmy Wayne'a. Grozi Foxowi, ?e zabije Fredericksa je?li nie przystawi swojej d?oni do konsoli. Po co grozi?, jak wystarczy odci?? Foksowi d?o? w razie sprzeciwu?

Mog? si? myli?, ale czy przypadkiem tego typu urz?dzenia nie dzia?aj? tak, aby nie dopu?ci? do takich sytuacji?

Cytat21. Skoro Batman nie dzia?a? przez 8 lat, to kiedy zdoby? "czyste konto" i po co mu w pe?ni wyposa?ona nowa jaskinia i Bat-bunkier?

Batman oficjalnie nie dzia?a?, ale z dialogów z filmu wyra?nie wida?, ?e sam Wayne co? jeszcze robi?. Zaszy? si? dopiero po pora?ce z reaktorem.

Cytat22. W jaki sposób Bane "pozwoli umrze? Bruce'owi" kiedy wysadzi Gotham, a z nim siebie i wszystkich swoich kompanów? Jego plan jest strasznie... kulawy.

S?dzisz, ?e ca?a Liga Cieni znajdowa?a si? w Gotham, a Wayne wyko?czony psychicznie mia?by wol? do ?ycia, któr? swoj? drog? prawie straci? skoro chcia?, ?eby Bane go zabi??

Cytat26. "Szkoleni zabójcy" Bane'a s? uzbrojeni po z?by. Wystarczy?oby, aby stali za Thumblerami i strzelali do policjantów, a z niebieskich pozosta?yby tylko zw?oki. Oni s? jednak tak g?upi, ?e zaczynaj? biec na swoich przeciwników, po czym dochodzi do epickiej bitwy na pi??ci, bo ka?dy zrozumia?, ?e nie ma sensu strzela? z broni na?adowanej kapiszonami i iskrami (które odbijaj? si? nawet od asfaltu)!  Batman i Bane w tym zamieszaniu mog? nawet usta? i zamieni? dwa zdania, bo kto by chcia? w nich strzeli??

Mo?e si? nie znam, ale nie wydaje mi si?, ?eby u?ywanie broni takiego kalibru jakeigo oni posiadali by?o bezpieczne w tak bliskiej odleg?o?ci.

Cytat31. Batman nie zabija. No chyba, ?e zaraz ma wybuchn?? miasto, to wtedy mo?e trafi? w kierowce ci??arówki, w której siedzi Talia. Jakby co, to rakieta go zabi?a, a nie Batman.

Jak dla mnie to tylko pokaza?o, ?e Batman potrafi racjonalnie my?le?. Zapomnia?e?, ?e w Begins da? umrze? Ra'sowi?

Cytat34. Co z promieniowaniem bomby? Kiedy ludzie Bane'a wynie?li j? na stadion podobno wzros?o (tak s?yszymy od kobity w (chyba) Pentagonie). A potem bomba je?dzi?a 5 miesi?cy po mie?cie i ostatecznie wybuch?a. Jakie? skutki promieniowania, albo wyt?umaczenie czemu takowych nie ma?

A co by Twoim zdaniem wnios?o do fabu?y i ca?ej sytuacji gadanie o skutkach wybuchu tej bomby? Bo moim kompletnie nic.

Cytatbo Nolan nie dba? o szczegó?y i sam nie móg? zdecydowa?, czy robi film dalej w konwencji pozorowanego realizmu,

Jezu, znowu to pieprzenie o realizmie...

Juby

Cytat: kelen w 11 Grudzień  2012, 16:59:16
Wydawa?o mi si?, ?e wszystko toczy?o si? w t? sam? noc, ale dawno ju? filmu nie ogl?da?em zatem pewnie si? myl?. W ka?dym b?d? razie to nie absurd filmy tylko absurd nieodpowiedzialnego zachowania postaci.

To si? toczy innego dnia. A absurdalne zachowanie postaci jest tak?e absurdem filmu.

Cytat: kelen w 11 Grudzień  2012, 16:59:16
W scenariuszu jest scena, której nie by?o w filmie. Po tym jak dopadli Gordona, jeden z ludzi Bane'a mówi "Take him to Bane".

W scenariuszu mo?e by? du?o rzeczy, ja go nie czyta?em tylko ogl?da?em film. A filmie tego nie ma, tylko Gordon wie to znik?d.

Cytat: kelen w 11 Grudzień  2012, 16:59:16
Bo Selina to wysokiej klasy z?odziejka? :D Nie wiem, ka?dy ma swoje sposoby. To ju? czepianie si? na si??.

Czepianie si? na si??? Jak z?odziejka znikn??a z kilkudziesi?ciometrowego budynku? Zeskoczy?a na banji? Po?yczy?a od Pottera peleryn? niewidk??

Cytat: kelen w 11 Grudzień  2012, 16:59:16
Bo jest fajny. Miranda by?a blisko WE, dlaczego wi?c nie mog?aby swoimi sposobami dowiedzie? si? gdzie Fox kryje sprz?d Wayne'a? I przekaza? to Bane'owi?

Nie mog?aby, bo Fox twierdzi, ?e ten dzia? jest poza ksi?gami i NIKT poza nim i Wayne'm o tym nie wie. Chyba, ?e Bane jako? odnalaz? ludzi, którzy ten sprz?t dla Fxxa gromadzili. W ka?dym b?d? razie jest to niedopowiedzenie, które warto odnotowa?.

Cytat: kelen w 11 Grudzień  2012, 16:59:16
Mog? si? myli?, ale czy przypadkiem tego typu urz?dzenia nie dzia?aj? tak, aby nie dopu?ci? do takich sytuacji?

Jak? Wykrywaj?, ?e kto? przyk?ada czyj?? d?o??

Cytat: kelen w 11 Grudzień  2012, 16:59:16
Batman oficjalnie nie dzia?a?, ale z dialogów z filmu wyra?nie wida?, ?e sam Wayne co? jeszcze robi?. Zaszy? si? dopiero po pora?ce z reaktorem.

Tutaj masz racj?, o tym nie pomy?la?em. Mog?o by? jak mówisz.

Cytat: kelen w 11 Grudzień  2012, 16:59:16
S?dzisz, ?e ca?a Liga Cieni znajdowa?a si? w Gotham, a Wayne wyko?czony psychicznie mia?by wol? do ?ycia, któr? swoj? drog? prawie straci? skoro chcia?, ?eby Bane go zabi??

Nie wiem i w?a?nie o to chodzi. Plan pozostawia sporo pyta? i niedopowiedze?, dlatego o nim napisa?em.

Cytat: kelen w 11 Grudzień  2012, 16:59:16
Mo?e si? nie znam, ale nie wydaje mi si?, ?eby u?ywanie broni takiego kalibru jakeigo oni posiadali by?o bezpieczne w tak bliskiej odleg?o?ci.

By?o bardzo niebezpieczne... Dla ludzi, do których zbiry Bane'a mieli strzela?. ;)

Cytat: kelen w 11 Grudzień  2012, 16:59:16
Jak dla mnie to tylko pokaza?o, ?e Batman potrafi racjonalnie my?le?. Zapomnia?e?, ?e w Begins da? umrze? Ra'sowi?

Nie zapomnia?em. Prawd? mówi?c to z?amanie zasady nawet mi si? podoba. 8)

Cytat: kelen w 11 Grudzień  2012, 16:59:16
A co by Twoim zdaniem wnios?o do fabu?y i ca?ej sytuacji gadanie o skutkach wybuchu tej bomby? Bo moim kompletnie nic.

Pewnie te? nic, ale jakakolwiek wzmianka nie budzi?aby kolejnych w?tpliwo?ci, na które nie zadawa?bym zb?dnych pyta?.

kelen

CytatA absurdalne zachowanie postaci jest tak?e absurdem filmu.

Nie wydaje mi si?, ?eby nieodpowiednie zachowanie postaci powinno wp?ywa? na ocen? filmu czy pracy scenarzysty.

CytatW scenariuszu mo?e by? du?o rzeczy, ja go nie czyta?em tylko ogl?da?em film. A filmie tego nie ma, tylko Gordon wie to znik?d.

No spoko, tak tylko doda?em, bo nie wiedzia?em, czy czyta?e?. My?l?, ?e gdyby Nolan nie musia? go na si?? skraca? do 165 minut to nie tylko ta w?tpliwo?? by si? rozja?ni?a.

CytatCzepianie si? na si??? Jak z?odziejka znikn??a z kilkudziesi?ciometrowego budynku? Zeskoczy?a na banji? Po?yczy?a od Pottera peleryn? niewidk??

Jak Batman znikn?? niezauwa?ony przez nikogo ze skarbca banku w TDK?

CytatNie mog?aby, bo Fox twierdzi, ?e ten dzia? jest poza ksi?gami i NIKT poza nim i Wayne'm o tym nie wie. Chyba, ?e Bane jako? odnalaz? ludzi, którzy ten sprz?t dla Fxxa gromadzili. W ka?dym b?d? razie jest to niedopowiedzenie, które warto odnotowa?.

A có? to za problem, ?eby w?ama? si? do jakiegokolwiek osobistego komputera Foxa albo jego danych w WE, ?eby co? takiego odnale??? Dobrze wiedzieli czego szukaj? i u kogo to zrobi? najlepiej.

CytatJak? Wykrywaj?, ?e kto? przyk?ada czyj?? d?o??

Odci?ta d?o? nie funkcjonuje jak ta, eee, nie odci?ta. Przyk?adowy cytat ze strony urz?dze? do zabezpiecze?:

CytatWiele osób na pewno zastanawia si? co b?dzie je?li r?ka zostanie obci?ta i u?yta w celu fa?szywej weryfikacji. Odpowied? jest prosta - nic z tego. Ju? po kilku sekundach od amputacji d?o? traci swoje w?a?ciwo?ci, co jest spowodowane g?ównie odp?ywem krwi. W nied?ugim czasie nast?puje tak?e st??enie po?miertne co uniemo?liwia jej prawid?owe u?o?enie na skanerze.

http://www.cassini.pl/html/hand_key.html

CytatNie wiem i w?a?nie o to chodzi. Plan pozostawia sporo pyta? i niedopowiedze?, dlatego o nim napisa?em.

Na takiego typu w?tpliwo?? bez problemu mo?na odpowiedzie? sobie samemu. Chyba ?e s?dzisz, ?e Bane niczym Gordon ustawi? ca?? Lig? w jednym mie?cie, które mia?o by? zniszczone ;)

CytatNie zapomnia?em. Prawd? mówi?c to z?amanie zasady nawet mi si? podoba.

Zatem tutaj te? Ci si? to powinno spodoba?. Widzia?e?, ?eby Batman si? przejmowa? ?mierci? dwójki ludzi z tego pojazdu?

CytatPewnie te? nic, ale jakakolwiek wzmianka nie budzi?aby kolejnych w?tpliwo?ci, na które nie zadawa?bym zb?dnych pyta?.

Ale w?tpliwo?ci do czego? ?e ekipa filmowa posiada wiedz? na temat efektu wybuchu takowej bomby? To nie s? szczegó?y, które w jakikolwiek sposób mia?y by wp?yn?? na fabu??. Nie pokazano nam dok?adnie nawet jak miasto funkcjonowa?o b?d?c pod w?adz? Bane'a, po co pokazywa? czy mieli problem z eksplozj? bomby?

Juby

#104
Cytat: kelen w 11 Grudzień  2012, 18:17:42
Nie wydaje mi si?, ?eby nieodpowiednie zachowanie postaci powinno wp?ywa? na ocen? filmu czy pracy scenarzysty.

Wierz mi, gdyby to by? jeden defekt to nie wp?ywa?by na moj? ani niczyj? ocen?. Zreszt? akurat ten jest taki ma?y, ?e nie wp?ywa. Po prostu uzna?em, ?e warto o tym wspomnie?.

Cytat: kelen w 11 Grudzień  2012, 18:17:42
Jak Batman znikn?? niezauwa?ony przez nikogo ze skarbca banku w TDK?

Ju? pisa?em - to BATMAN, który by? szkolony, ?eby by? niewidzialnym! Selina nie.

Cytat: kelen w 11 Grudzień  2012, 18:17:42
Odci?ta d?o? nie funkcjonuje jak ta, eee, nie odci?ta. Przyk?adowy cytat ze strony urz?dze? do zabezpiecze?:

http://www.cassini.pl/html/hand_key.html

W takim razie wystarczy?o strzeli? Foxowi w ?eb, albo w nogi, ?eby nie móg? chodzi?, albo tylko uderzy? kolb? w g?ow? aby og?uszy?. Wtedy zbiry Bane'a przenios?yby ca?e cia?o pod skaner d?oni i tam j? umie?cili. ;) Talia mówi, ?e Fox odmawiaj?c ledwo ich spowolni. My?l?, ?e o takie co? jej chodzi?o.

Post Merge: 12 Grudzień  2012, 18:31:53

Ze wzgl?du na to, ?e kelen skontrowa? cz??? przeze mnie podanych absurdów z TDKR postanowi?em troszk? zaktualizowa? swojego posta. Otó? cz??? owych "absurdów" to tylko bzdety, które ani fabule, ani w ogóle filmowi nic nie ujmuj?. Napisa?em je dla zgrywu, bo chcia?em si? tymi w?tpliwo?ciami podzieli?. Tak wi?c, je?li chcecie dalej jakie? kontrowa? to tylko 10 z 34 wypisanych punktów ma znaczenie przy mojej ocenie.