Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o komiksowe uniwersum Batmana

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:13:12


Deuce

Przeglądałem ostatnio moje zbiory komiksów i znalazłem 6 numerów serii pt. Batman & Superman. Wydawcą ich był Tm-Semic, ale nie były to tłumaczenia wydań oryginalnych. Książki/komiksy te mają kształt kwadratów, a postacie, w nich przedstawione, są adaptowane z serialu Jusitce League. Ponadto, nie ma tu dymków z wypowiedziami bohaterów, tylko tekst u góry strony, który zawiera narrację oraz niekiedy wypowiedzi postaci. Całość jest przygotowana dla najmłodszego czytelnika i była wydawana w latach 1999 - 2000.
Czy ktoś może miał styczność z tą serią i wie czy wydano coś poza tymi, 6 numerami ?
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Drawski

Być może to seria na podstawie filmu "Superman/Batman: World Finest"

Q

Z opisu Deuce'a wynika, ?e chodzi o co? takiego:

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Ja posiadam tego 4 numery (nie wiem ile ich wyszło). Trzy są o supermanie (jeden bez okładki, niestety), a jeden to adaptacja odcinka Batman TAS "Drwiąca Ryba". Wszystko jest rysowane kreską TNBA i Superman TAS.

Leon Kennedy

Również posiadam "Drwiąca Ryba" i chyba numer o Robinie jak dobrze pamiętam i coś tam jeszcze.

Deuce

To jest właśnie ta seria, z której pochodzi zdjęcie pokazane przez Q.
Zauważyłem pewną prawidłowość. Aż do numeru 3/00, na tylnej okładce, zawsze była zapowiedź kolejnego numeru, nie zawsze dotyczącego Uniwersum DC. Przy 3 numerze z roku 2000, jest różowa okładka i nie ma już żadnej zapowiedzi. Wnioskuję więc, że był to numer ostatni. Tak czy inaczej, dziękuję wszystkim za pomoc.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

blackout

#397
Pami?ta kto? batman #638? Na ko?cu numeru Red Hood znajduje Joker'a i ostro katuje go ?omem.
Nast?pnie mamy histori? WAR CRIMES (dc 809-810, batman 643-644) gdzie pojawia si? Joker i zostaje na ko?cu i tak wzi?ty przez policj?. Nast?pnie jest ju? do numeru 649 Joker przywi?zany do krzes?a i katowany przez Red Hood'a.

Zatem powie mi kto? o co tu chodzi? Czy scenarzy?ci/edytorzy co? tu spaprali czy mnie co? omine?o?? Dziwnie to wygl?da ale czy nie pomini?to tutaj WAR CRIMES? I kontynuowano po prostu od momentu kiedy Joker jest z?apany przez Red Hood'a????

Post Merge: 22 Marzec  2012, 18:06:42

eeee to nikt nie wie?? :( w?a?nie jednym z powodów nie kupienia historii UNDER THE HOOD na allegro  (akurat mniejszym bo pierwszy to gotówka) by?o to, ?e nie pasowa?o mi to co robili Red Hood i Joker... :P

LelekPL

#398
Red Hood jest w tej chwili anty-bohaterem, który póki co wiele nie zabija, ale wyrzutów wielkich też nie ma. Z Brucem nie mają żadnych kontaktów w tej chwili, ale Jason nadal żywi do niego zarówno pozytywne uczucia jak i urazę za Jokera. Póki co wygląda chyba na to, że pogodził się z tym co się stało, ale lepiej by było gdyby nie spotkał Jokera na swojej drodze. Batman natomiast nie wykazuje żadnego zainteresowania Red Hoodem, co też jest chyba oznaką jakiegoś rozejmu, bo w końcu tamten łamie prawo. Ale wiele się pewnie wyjaśni przy okazji udziały Red Hooda w crossoverze Court of Owls, myślę, że wtedy będzie można liczyć na jakąś konfrontację, bo póki co się nie spotkali jeszcze. Poza tym Jason jest w wolnym związku z byłą dziewczyną Dicka Graysona, więc tu może być konflikt ;)

Ogólnie Red Hood and the Outlaws to całkiem udana seria według mnie, głównie ze względu na Jasona. Nie jest marudzącą postacią i po prostu działa. Jest właściwie mieszanką Batmana z Punisherem w tej chwili, z nutką młodzieńczości. Sama seria jest według mnie jedną z najlepszych około Batmanowych, które jeśli bym musiał to uszeregowałbym tak:
1) Batwing (bardzo pozytywne zaskoczenie póki co)
2) Batgirl
3) Red Hood and The Outlaws
4) Nightwing
5) Teen Titans
6) Catwoman




7) Batwoman

A Birds of Prey i Suicide Squad nie czytam


EDIT: dziwne, zniknęło pytanie odnośnie Red Hooda. No cóż i tak chyba zostawię swój post

darkside

@Air Jordan
Wybacz to zamieszanie, ale moja pierwsza wysłana wiadomość była... ujmijmy to mało konstruktywna, i wolałem takowej nie upubliczniać bo wstyd ;) niemniej odpowiedziałeś mi bardzo dobrze, i właśnie tego oczekiwałem. Jeżeli chodzi o komiksy, to lepiej się odnajduje w klasyce, a dzisiejsze realia są troszkę ciężko strawne. Dlatego właśnie bardziej mnie ciągnie do postaci powiązanych z samym Batmanem - Red Hood, Nightwing, Catwoman, i reszta familii. Może po prostu dlatego że to indywidualności, a Batman w kilku seriach i jako głowa korporacji średnio nią jest. Chociaż słyszałem że któraś z regularnych serii jest godna uwagi, nie wiem - wyprowadźcie mnie z błędu lub jak kto woli - naprowadźcie na właściwą drogę.
I'm Vengeance... I'm the Night... I am Batman!

LelekPL

Z serii z Batmanem to naturalnie najbardziej warto si?gn?? po prostu po "Batmana". Jest to najlepsza seria w ca?ym nowym DCU i w tym miesi?cu ma kluczowe znaczenie dla wszystkich Bat-podobnych numerów ze wzgl?du na Night of Owls, czyli crossover rozpocz?ty w?a?nie na ?amach "Batmana".

Nie wiem czemu nie mia?by? si?gn?? po ten tytu?! Teraz jest wr?cz idealna szansa bo masz tylko 8 numerów do nadrobienia, nie musisz pyta? si? nas gdzie zacz?? (naturalnie od #1) i szybko nadrobisz zaleg?o?ci. Poza Night of Owls, reszta numerów nie wp?ywa do tej pory na pozosta?e, wi?c nie musisz si? obawia?, ?e co? omin??e? w innym tytule. Poza tym w ?adnym Batmanowym numerze po Morrisonie nie ma praktycznie w ogóle nawi?za? do Batman Inc i Bruce nie dzia?a jako korporacja, tylko jak stary dobry Batman. Na prawd? polecam, nie b?dziesz zawiedziony.

Pozosta?e numery te? maja swoje plusy, zw?aszcza pierwsze 5 numerów Detective Comics. Te? uwa?am, ?e warto po ten tytu? si?gn??. "Batman and Robin" natomiast nie zacz?? si? najlepiej, bo od ci?g?ego zrz?dzenia Robina, ale ostatnie numery te? by?y niez?e. Najs?abszy w tym towarzystwie by? póki co "The Dark Knight", ale ma chyba najlepsze rysunki i mnóstwo akcji. Batman walczy w nim mi?dzy innymi z Deathstroke'iem, Supermanem i Banem!

darkside

Dzięki, jeszcze raz dzięki.
Jeżeli komiksy mnie naprawdę urzekną, to może nawet sobie kupię wydania zbiorcze. Tylko ceny na multiversum.pl zrobiły się ostatnio dość wysokie >:( niestety komiksy to dość drogie hobby, a obiecałem sobie że jak wpadnie mi trochę grosza to uzupełnię kolekcje dvd (o pozycje komiksowe oczywiście). No nic, na razie dzięki za naprowadzenie, poczytam trochę, a przyszłości będę planował jakieś zakupy.
I'm Vengeance... I'm the Night... I am Batman!

Rafalinda

W pierwszym numerze "Batman i Robin" jest nawiązanie do Batman Inc. ale tylko przez 2 numery.
Ja również polecam ci po prostu ->"Batman". Jest świetny. ;)

LelekPL

Nie no oczywiście, jakieś nawiązania są, nawet w innych numerach, ale nic co by wybijało z rytmu, a tym bardziej wpływało na fabułę. Mam nadzieję, że ponowne wydanie Batman Inc tego nie zmieni.

gregov

Próbowałem rozgryźć to samemu ale jednak lepiej będzie zapytać ludzi znających temat lepiej ode mnie.
Niedawno przeczytałem Knightfall, teraz jednak chciałbym wkręcić się w Justice League, tylko nie mam pojęcia z której strony zacząć.  ;)
Nie chcę zaczynać od tej nowej serii jednak nie wiem, czy powininem najpierw zabrać się za tę z 1997 roku czy może tę z 2006.
A może jest jeszcze jakaś miniseria wprowadzająca, albo coś całkiem innego zawiązującego akcję związaną z JLA? (bo przyznam, że poza originem Batmana, Supermana i Flasha nie bardzo ogarniam pozostałych członków)
Temat "Recommended Reading" na dc wikia jest nieco chaotyczny, jestem pewien, że ktoś z was potrafi naświetlić to o wiele lepiej.  ;)