Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Dark Knight - wrażenia po filmie

Zaczęty przez (A)nonim, 24 Lipiec 2008, 14:11:11

(A)nonim

Wiem ze do polskiej premiery jeszcze troche, ale moze juz ktoś widziala film za granicą? Jeśli tak, to jak wrazenia, jakieś recenzje, male , duze? Jak dajecie spoilery to odpowiednio je zaznaczajcie oczywiście
Spoiler
[Zamknij]
.
Wątek oczywiście przyda sie na pó?niej.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Huntersky

<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

LelekPL

Jestem w 3 dni po seansie i nie moge sie doczekac kolejnej wizyty. Niestety nie dam pelnej recenzji bo nie mam w pracy tyle czasu i ta klawiatura mnie wkurza :)
Ale w skrocie:
Film jest rewelacyjny! I nie bojcie sie, Harvey Dent/Two Face jest swietnie przedstawiony!! No i nie napisze tez nic nowego, Heath Ledger jest genialny!!!
Jesli chodzi o pozytywne plusy ktorych sie nie spodziewalem, to swietnie rozbudowane role Gordona (Oldman stal sie Jimem) i troche mniej Rachel. Lucius Fox tez ma tym razem wieksza role.
Fani BB moga byc jedynie zawiedzeni tym ze nie tylko Batmana jest tu stosunkowo malo, ale tez i Bruce'a. Sceny sa tak zmontowane ze akcja przeskakuje z punkty widzenia jednej strony na druga. Oczywiscie Wayne jest centralna postacia wraz z Dentem, ale pozostale postacie sa tak swietnie zobrazowane ze ciezko sie zgodzic z teza ze Batman jest postacia pierwszoplanowa. Bardziej cale miasto jest bohaterem, a Joker jest tym ktory porusza wszystkimi pionkami. Gdyby nie decyzja Debo (fani Fridaya wiedza o co chodzi :) i oczywiscie Batmana dopial by swego. Sam wam nie powiem ktora scena podobala mi sie najbardziej, u Nolana sceny trwaja po kilka minutek, dlatego film jest tak dynamiczny i pelen pamietnych scen. Oceniajac aktorow: Bale - nie mial tyle do grania co w BB, ale jak zawsze jest swietny
Ledger to Ledger, Eckhart jest b. dobry
Film: 10/10
Pozniej uzasadnie

Juby

Air Jordan, lepszy jest od BB, czy nie?  :D 
Bo dla mnie BB jest do tej pory najlepszym Batmanem i z tego co wywnioskowalem z twoich postów,  twoim równiez. Dlatego pytam czy "The Dark Knight" jest najlepszym filmem o Batmanie? Musze to od kogoś z BC w ko?cu uslyszec.  ;D

PS: Mój brat w ciągu tygodnia obejrzal juz dwa razy TDK (ściągnąl z neta) i twierdzi, ze i tak pojedzie ósmego ze mną do kina, bo film dla niego rewelacja. A do tej pory nie lubil on filmów o Batmanie, a skoro sie tak na niego nastawil i uwaza go za arcydzielo, to juz sie nie moge doczekac seansu.  :P  ;D

LelekPL

Czy jest lepszym filmem o batmanie? Nie
Czy jest lepszym filmem? Zdecydowanie tak
Bohaterem az do ponad polowy filmu jest Dent, Batman jest gosciem od zadan specjalnych... pozniej jak latwo sie domyslec Nietoperz nabiera coraz wiekszej roli, musi przyjac na stale robote mrocznego rycerza Gotham! To tyle na razie, ale dodam, ze porownania do Goraczki Michaela Manna (ilosc watkow, sceny akcji, montaz) jak najbardziej uzasadnione. A to spory komplement, a jeszcze lepszy komplement to to, ze Dark Knight jest nawet lepszy (bo zamiast policjanta i gliniarza, mamy Batmana i Jokera :)

Mihcim

Coz zawiodlem sie troszeczke ostatnia scena ale film jest zarabisty genialny 11/10

isild87

ja widzialam bo jestem teraz w Dublinie :)
Napisalam swoje spostrzerzenia juz na filmwebie ale powiem jedano - po seansie nie moglam normanlie wstac tak sie trzeslam ,film jest po prostu zarobisty!
Chetnie bym podyskutowala o nim ale moze wtedy bysmy otworzyli jakis dodatkowy dzial ze spolerami?
pozdr

Maxie Zeus


Funky

Isild87 - A moglabyś podac link do swojej recenzji. Bo na forum FilmWebu dotyczącego "Mrocznego Rycerza" panuje wielki balagan i bardzo trudno jest sie tam sie poruszac.

isild87

http://www.filmweb.pl/topic/875722/A+ja+juz+w+koncu+obejrzalam++%29.html
prosze bardzo :)
i to raczej nie do konca recenzja ale tylko moje spostszerzenie na temat filmu,nie mam za bardzo czasu teraz zaglodac na forum i pisac
pozdrawiam

kelen

Jestem swiezo po seansie razem z Hunterskym. Wlasnie pisze z kafejki internetowej w kinie.
Powiem tyle - film byl GENIALNY. Zdecydowanie lepszy od Beginsa. Joker po prostu bomba. Ledger go zagral SWIETNIE. Pelno nawiazan do komiksu i Burtona.
Czekalem sporo lat, by Joker znow zagoscil na wielki ekran. Doczekalem sie. I dostalem cos swietnego.
Mysle, ze wkrotce napisze szersza recenezje (moze tez po drugim seansie. nie ma bata - trzeba znow to obejrzec!!). Mam tez troche fotek z wystroju katowickiego Heliosa.
Moja wstepna ocena 9+/10
(bylo pare glupot, ktore mi sie nie spodobaly, m in widzenie Batka na koncu dzieki komorka!!11 niesamowity pomysl. chociaz lepiej poprawdzony niz machina z beginsa)

MJ

Powiem tylko tyle ze jest duzo komiksowych nawiąza?, glównie Killing Joke. Ogólem film super Ledger poprostu niesamowity. Moja ocena filmu 10/10.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

kelen

Yup, Killing Joke sie klania. Przede wszystkim przesluchanie. No i Joker chcial doprowadzic wszytkich do szalenstwa... tak jak to chcial zrobic z Gordonem w komiksie.
Burton sie uklonil w scenie z batpodem i finalowa walka. Cos jeszcze?
Well...gah...ja chce jeszczee raz. JESZCZE RAZ :D Dobrze, ze wybierma sie jeszcze na oficjalna premiere :)

Funky

Panowie napiszcie jakieś wieksze recenzje. Bo naprawde tak wyczekuje na ten film ze z duzą checia poczytam sobie co myślicie o dziele Nolana :)

kelen

Wiesz, jak dla mnie troche ciezko pisac szerzej o tym filmie, ze wzgledu na dwie rzeczy:
- jestem swiezo po seansie i emocje opadaja powoolli :D
- obejrzalem dopiero raz - a wole ocenic film ogladac go przynajmniej dwa
No, ale sprobujmy.
Gra aktorska - bardzo dobra, wszystkie postacie bardzo dobrze zagrane. Jak mowilem, Ledger nie gral, on sie stal Jokerem, najlepszym jakiego widzialem (ta jego mimika, zachowanie wsrod mafiozow i jego sztuczka z olowkiem). Dent byl rowniez bardzo ciekawy, nie mowiac o Gordone. Razil mnie tylko troche Bale... nie za bardzo umiem zniesc jego glosu jako Batman, ale to nie taki duzy minus.
Fabula swietnie poprowadzona. Jest sporo watkow, ale one sa po prostu dobre. Gdybym mial wybrac najlepsza scene to bym powiedzial - CALY FILM. Prawie kazda scena jest tu czyms swietnym i ciekawym. Nie mowiac o tym napieciu podczas ewakuacji szpitala, akcji z ochronieniem Denta, Gordona i burmistrza Gotham. No i scena na statkach... GENIALNA. W zyciu nie spodziewalbym sie takiego rozwiazania akcji. Z jednej strony - w komiskie watek ten by sie zakonczyl szybkim boom. A Nolan pokazuje, ze jednak, mimo wszystko, zwykly mieszkaniec jak i przestepca sa ludzmi. Tymi prawdziwymi. Lotr wyrzucajacy detonator przez okno okazal sie duzo lepzsym czlowiekiem od ludzi, ktorzy powinni w Gotham przyprowadzic porzadek, jak to okreslil w rozmowie ze mna Maik.
Muzyka - rowniez swietna. Latwo mozna bylo rozpoznac kiedy sie pojawi Joker. Te rosnace napiecie. Az rozrywalo.
W filmie rowniez podobala mi sie masa nawiazan do mateiralu zrodlowego, czyli komiksu oraz do 1 Batmana Burtona.
I to by bylo chyba na tyle, na prawde nie jestem w stanie napisac teraz wiecej :D