Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o komiksowe uniwersum Batmana

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:13:12

Kazak

Nie, chodziło mi o to:
http://www.atomcomics.pl/pl/p/Nowe-DC-Comics-Batman-Tom-3-Smierc-rodziny/31092

A swoją drogą, to w którym tomie zostało opisane jak Joker stracił twarz?

LelekPL


kelen

Cytat6. Gdzie można kupić po polsku takie rzadkie komiksy jak Year One, Knightfall i Hush?

Allegro. Wznowienie "Year One" będzie w 2015 roku. Knightfall wychodził zeszytowo przez TM-Semic i tutaj już tylko pozostaje Allegro, antykwariaty i specjalistyczne sklepy.


Gromon

#678
Cześć.Nie wiem czy ten temat pojawił już się na forum ale chciałbym dowiedzieć się jak zacząć z czytanie serii Batman and Robin.Chodzi mi o DC (NEW 52). Od jakiego tomu zacząć bo nie za bardzo jestem z tym ogarnięty.
To mnie zainteresowało na początek.http://multiversum.pl/p/1064/35959/batman-and-robin-14-new-52--dc-new-52-zeszyty.html .Ale możliwe że ten komiks jest w środku całej serii.Szczerze mówiąc nie wiem.

Pozdrawiam.
Strzeż się Trybunału Sów,
Co wszystko widzi wokół
I rządzi Gotham tak, jak chce,
Choć nie wychodzi z mroku.

Trybunał wie, co dzieje się
W twym łożu i umyśle.
Gdy choćby "sowa" szepniesz, on
za tobą Szpona wyśle.

kelen

No cóż... od pierwszego. W tej chwili są już 4 tomy wydania zbiorczego dostępne, a zeszyt, który wskazałeś został zawarty w trzecim.

Gromon

Mógłbyś wskazać mi 1 część?.Bo na multiversum znaleźć nie mogę.
Strzeż się Trybunału Sów,
Co wszystko widzi wokół
I rządzi Gotham tak, jak chce,
Choć nie wychodzi z mroku.

Trybunał wie, co dzieje się
W twym łożu i umyśle.
Gdy choćby "sowa" szepniesz, on
za tobą Szpona wyśle.


Gromon

Strzeż się Trybunału Sów,
Co wszystko widzi wokół
I rządzi Gotham tak, jak chce,
Choć nie wychodzi z mroku.

Trybunał wie, co dzieje się
W twym łożu i umyśle.
Gdy choćby "sowa" szepniesz, on
za tobą Szpona wyśle.

Martin Fries

Okej pozna?em okoliczno?ci ?mierci Supergirl (ta ca?a akcja z obron? supermana wow :o) i Flasha ale mam pytanie. Patrz?c na wiki i na dzia? ,,Deaths during Crisis'' widz? tam co? takiego jak ,,Green Arrow of Earth 2''
ale je?li dobrze pami?tam kryzys mia? zako?czy? si? tym ?e zosta?a jedna ziemia i ?adnych kopii tych samych bohaterów. Skoro jest tu wzmianka o Green Arrow to czy kopie postaci z innych planet nie umar?y tylko gdzie? dalej istniej??

Rado

Finałem Kryzysu było to, że została jedna Ziemia. Była to konsekwencja wydarzeń, które do tego doprowadziły, jednak w trackie trwania akcji przedstawionej w komiksie, brały udział wszystkie znane wtedy Ziemie wraz z postaciami z tych światów. Stąd wspomnienie o jakiejś alternatywnej wersji Green Arrowa. Pamiętam, że w komiksie spotkały się również np. dwie wersje Supermanów.

Gromon

Kto czytał Batman. Zabójczy żart ?. Warto to kupić?
Strzeż się Trybunału Sów,
Co wszystko widzi wokół
I rządzi Gotham tak, jak chce,
Choć nie wychodzi z mroku.

Trybunał wie, co dzieje się
W twym łożu i umyśle.
Gdy choćby "sowa" szepniesz, on
za tobą Szpona wyśle.

The Dream

Pytanie! Pewnie, że warto. :D Raz, że klasyk, dwa, że nowe odpicowane kolory, a trzy - dodano krótką historię z Batman Black and White. Ale pokolorowaną.
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

Gromon

Strzeż się Trybunału Sów,
Co wszystko widzi wokół
I rządzi Gotham tak, jak chce,
Choć nie wychodzi z mroku.

Trybunał wie, co dzieje się
W twym łożu i umyśle.
Gdy choćby "sowa" szepniesz, on
za tobą Szpona wyśle.

LelekPL

Sam uważam, że Killing Joke jest trochę przereklamowany. Tzn. ma naprawdę dobre i kultowe elementy, ale może przez to, że czytałem go długo po tym jak stał się kultowy nic nie robiło na mnie specjalnego wrażenia... poza ostatnim rewelacjami Morrisona związanymi z zakończeniem. To było bardzo dobre!

Tak czy siak, jest to tytuł kultowy, więc i ja mam go w kolekcji... tak głównie dlatego, że wypada.

Leon Kennedy

Świetna kreska, świetny scenariusz, świetny Joker, świetny Batman! To po prostu trzeba przeczytać, a o włączeniu do kolekcji nawet nie ma co mówić ;)