Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Bane w TDKR

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2011, 23:31:41

Q

Fakt, że "The Dark Knight Rises" pojawi się Bane ucieszył wielu fanów, ale jaki powinien wg. was być Bane w filmie Nolana?

Tom Hardy w filmie "Bronson" pokazał, że pod względem fizycznym potrafi się przygotować do roli:
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Deuce

Mo?e zamiast mówi? jaki Bane powinien by?, powiem jakim ja chcia?bym go widzie?. Do wszelkich adaptacji podchodz? tradycjonalnie, co oznacza, ?e chcia?bym, aby owa adaptacja by?a jak najwierniejszym odzwierciedleniem orygina?u. Dla mnie fizyka Toma Hardiego zupe?nie nie nadaje si? do tej roli. Oczywi?cie mi??nie mo?na sobie wyrobi?, ale ze wzrostem jest ju? znacznie trudniej. Nowoczesna technika pozwala i z tym si? upora?, wi?c pozostaje liczy? na to, ?e jako? to wyjdzie. Osobi?cie jednak wola?bym, aby warunki Bane'a by?y naturalne.
Co do charakteru, to licz?, ?e w ko?cu kto? zrozumie posta? Zguby i nie zrobi z niego bezmózgowca czy osi?ka do wynaj?cia. Chcia?bym, aby Bane zosta? przedstawiony jako leader mafii, który jest bardzo inteligenty i sprawi Batmanowi wiele k?opotów w wyrafinowany sposób.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Leon Kennedy

Cytatale ze wzrostem jest już znacznie trudniej.

Dla mnie to żaden problem, bo nie uważam, że trzeba być aż tak skrupulatnym przy obsadzaniu w konkretne role i robić problem z niczego.

CytatCo do charakteru, to liczę, że w końcu ktoś zrozumie postać Zguby i nie zrobi z niego bezmózgowca czy osiłka do wynajęcia.

Nolan na pewno zapoznał się z jego historią i przedstawi go w godny sposób, sposób na jaki w pełni zasługuje ktoś kto będzie głównym arcy wrogiem ;)

Drawski

W "Batman & Robin" każdy wie jaki był Bane. Efekt nieudolnego eksperymentu, wypowiedział ledwie kilka prymitywnych słówek... bez ogródek mówiąc był niczym. W dodatku jego wygląd również był (nie)śmiesznym żartem, zwłaszcza ta zielona skóra. Christopher Nolan ma własną wizję, jednak myślę że jaka by ona nie była to nie będzie gorsza od tego co stworzył Joel Schumacher. Bane to jeden z największych przeciwników Rycerza Ciemności, uwolnił więźniów Arkham, złamał kręgosłup Batmanowi, dodatkowo był diabelnie inteligenty. Cały jego plan, wszystko tak wspaniale zapięte na ostatni guzik - miejmy nadzieję że Nolan nie zmarnuje jego potencjału. Co do Toma Hardego, to może nie jest on przesadnie muskularny ale za to dobry z niego aktor i dobrze że na to postawiono - resztę można zawsze dorobić...

isild87

#4
W "Batman & Robin" ka?dy wie jaki by? Bane. Efekt nieudolnego eksperymentu, wypowiedzia? ledwie kilka prymitywnych s?ówek... - To Bane w ogole cos mowil??  :o
Kurde,chyba przespalam te sceny ...
W filmie Schumachera to Bane byl dla mnie taka duza,umiesniona wersja Action Mana, ktory po nacisnieciu guzika biegal tylko na rozkazy Poison Ivy i nawet do glowy mi nie przyszlo,ze on potrafi samodzielnie myslec  ;D
Ale fakt,od dawna wiadomo ze w Batman i Robin pokazali nie tego Bane'a jakiego my znamy z komiksow

(A)nonim

Powiedział Bane i chyba jeszcze jakieś słowo.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Adriann

Super,wg mnie Bane jest świetnym pomysłem,a co do aktora to myślę że doskonale pasuje do tej roli.
Oby tylko Bane w filmie dzięki swojej sile i inteligencji siał spustoszenie i robił co chciał jak Joker w części drugiej.

Q

Według plotek, które jakoby pochodzą od osoby, która przed oficjalnym ogłoszeniem wiedziała koga zagra Hardy w "TDKR":

- Tom będzie musiał ćwiczyć by osiągnąć wygląd jak w filmie "Bronson"
- Będzie nosił czarną maskę
- złamie kręgosłup Batmana w pierwszym akcie.

Źródło: http://forums.superherohype.com/showthread.php?t=346582
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

(A)nonim

Pewnie ściema, ale jakby Bane go złamał już w pierwszej scenie pierwszego aktu, potem byśmy mieli jakieś flashbacki, a później długi powrót do zdrowia to byłoby ciekawe zagranie. A jak wiadomo Nolan lubi bawić się czasem.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Juby

Jeśli to nie ściema to następnym razem ostrzegajcie bez spoilerów. :-\

kelen

Prawda czy nie, Bane ma złamać Gacka, albo foch z przytupem na Nolana.

Funky

Jeżeli to prawda z maską to oby nie przypominała tej z komiksu (która moim zdaniem jest strasznie kiczowata) A co do złamania jestem jak najbardziej na tak.

Leon Kennedy

#12
Maska to dobry pomysł, a do złamania w sensie dosłownym może nie dojść.

Altair

Bane w TDKR? <zieeeeeew>

Funky

Mam nadzieję że Krzysiek odejdzie od komiksowego wizerunku, gdzie nie będzie żadnego jadu, kiczowatej maski/stroju. To ma być facet jak na zdjęciu z ''Bronsona'' (ewentualnie bardziej napakowany) który będzie cholernie inteligentny. Tak wyobrażam sobie tą postać w świecie Nolana.

P.S. Zapewne fani komiksu uznają to za herezję :P