Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Co w Marvelu piszczy?

Zaczęty przez (A)nonim, 07 Maj 2009, 12:37:45

Cronos

Altair, tak się składa że ja zamieszkuje w Szczecinie, kiedyś zgadamy się forumowo na piwko jak będziesz chciał.

CytatToż to szok! Kurde, co to za dziwaczne praktyki. Teraz jak byłem w sklepie komiksowym u siebie w Wa-wie to, też mi powiedzieli, że nikt z Hachette się z nimi nie kontaktował ani razu w sprawie sprzedawania ich towaru. Lipa.
Tylko w kioskach? Ha, dobre! W żadnym w którym byłem nikt o czymś takim nie słyszał.

Też tak uważam. Dziwne, bo wątpię żeby za taką cenę takowy produkt kupowali młodzi odbiorcy tych wszystkich gazetek z Marvela z zabawkami. To jest raczej produkt dla komiksiarzy i zatwardziałych geeków, i powinien być dostępny w sklepach z komiksami.
Brak wiary w wolny rynek jest brakiem wiary w wolność. - Milton Friedman

Altair

Cytat: Death w 16 Wrzesień  2012, 17:29:43
Altair, tak się składa że ja zamieszkuje w Szczecinie, kiedyś zgadamy się forumowo na piwko jak będziesz chciał.
No proszę! Więc wstępnie już wiemy co i jak. Jest tu jeszcze kilka "portowców", więc wyjdziemy jakąś większą grupą jak będzie kiedyś czas na jakieś wolne. :)

Cronos

Czas jest moim najgorszym nemezis. Może nie zabił moich rodziców, nie skatował mojego pomocnika łomem, albo nie postrzelił przyjaciółki w kręgosłup, ale i tak za nim nie przepadam. Spotkanie w ciekawym gronie to dobra rzecz, ale proponuje z tym poczekać np. no jakichś ferii. Z ciekawości, kto jeszcze zamieszkuje w okolicach? może porozmawiamy o tym w shout boxie żeby nie robić bałaganu.
Brak wiary w wolny rynek jest brakiem wiary w wolność. - Milton Friedman

BlackBat

Cytat: Johnny Napalm w 14 Wrzesień  2012, 10:57:31
Zjeździłaś normalnie Polskę od morza do Tater. :)
Korzystam z ostatniego miesiąca wolnego ;)
Cytat: Altair w 16 Wrzesień  2012, 17:15:23
A już myślałem, żeś z okolic! ;)
Ubolewam, ale niestety nie do większości forumowiczów mam dość daleko :(
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


Kwiatek

Wracając do Wielkiej Kolekcji Komisów Marvela to osoby z innych forum miały okazje rozmawiać z kilkoma anglikami u których też wychodziła kolekcja. Choć nie wiem czy wydawało u nich te samo wydawnictwo co u nas. To mieli ten sam problem z dostępnośćią w kioskach, według nich wydawnictwie zależy na sprzedaży prenumeraty, sprzedaż kioskowa ma małe znaczenie dla nich.
A żeby jeszcze przelać czare goryczy pierwszy numer kolekcji nie wchodzi w cześć prenumeraty tylko jest uważany za numer archiwalny i ponoć kosztuje 39zł plus koszty wysyłko gdzieś 6-9zł, a w kioskach kosztował 15zł.

Johnny Napalm

Ok, widzę Kwiatek, że jesteś najlepiej poinformowany w sprawie tej kolekcji. Może wiesz czy można nie zamawiać całej prenumeraty a tylko wybrane numery?
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Kwiatek

Moja wiedza pochodzi z tego że przeglądam temat kupna kolekcji na innych forach.
Sądze że można chyba tak jak numer pierwszy który jest uznawany za  numer archiwalny, więc po wyjśćiu danego numeru będzie uznawany za archiwalny i będzie można odzielnie zamawiać.
Chociaż wiele osób wróży krótki sukces kolekcji ze względu na trudny dostęp kupna.

Post Merge: 17 Wrzesień  2012, 18:50:43

Mimo że numer 3 wyszedł 13 września, to osoby zamawiające prenumerate jeszcze nie dostali numeru 2 i 3.

Kwiatek


Rado

Trochę stary news, ale MvM zrobiło promocję 75% rabatu na dane komiksy podane w linku. Głównie Marvel.

http://multiversum.pl/s/0/0/0/0/75JQ==~14,tomy%20i%20nowele~22/0/0/0/0/0/0/0/0/tomy%20i%20nowele/0/0.html

Ja zamówiłem Best of Fantastic Four vol 1 i Essential Spiderman vol 2.

Johnny Napalm

Szkoda, że oprócz tego zrobili obniżkę na samo badziewie. Z tego co podałeś Rado, skłaniam się bardziej do kupna Spidera. 528 stron za 22,10 zł... Łooo!
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Kwiatek

Amazing Spider-Man dobiega końca z numerem 700 w grudniu.
Ma to prawdopodobnie związek z Marvel Now więc fani obstawiają że w styczniu dostaniemy relaunch tytułu.
http://www.geeksofdoom.com/2012/09/20/amazing-spider-man-to-end-in-december-with-issue-700/

Altair

Ciekawe jak to wszystko się skończy...

Kwiatek

Jest to wiadomość z drugiej ręki, więc nie 100% wiarygodna.

Z forum Gildii: Hatchette chwilowo wycofuje się z kolekcji i przestaje wysyłać prenumeraty, jednak tylko po to, aby wznowić/rozpocząć wysyłkę, kiedy kolekcja ruszy już od nowa, tym razem w całej Polsce. Ponoć kiedy ruszy już dowiemy się z oficjalnych źródeł informacji i mediów.
Czyli dotychczas było sondowanie rynku dlatego było tak trudno z zakupem.

Potwierdzają też to inne zródła:
- osoba która kupiła numer 4 kolekcji  twierdzi ze nie ma informacji że następny numer będzie za 2 tygodnie.
I w środku komiksu karteczka o wstrzymaniu kolekcji oraz za podziękowanie za wypełnione ankiety.
- jedna osoba dzwoniła do wydawnictwa i potwierdzili wersje ze wstrzymaniem kolekcji.

Johnny Napalm

Matko... zachowali się jak bestie w ludzkiej postaci. Niezły numer nam wykręcili, ale ok, wybaczę im jak już na serio wystartują i będzie to do kupienia... w rozsądnej cenie.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Cronos

CytatW związku z nową inicjatywą wydawniczą Marvela (mowa o Marvel NOW!), byliśmy ostatnio częstowani zapowiedziami nowych komiksów. Okazuje się, że teaser i hasło "Superior" dotyczyło nowej serii z Człowiekiem Pająkiem w roli głównej.
Już od jakiegoś czasu było wiadomo, że Amazing Spider-Man #700 będzie ostatnim odcinkiem tej serii. Ukaże się on w grudniu, natomiast od stycznia miłośnicy Pająka otrzymają nowy komiks zatytułowany Superior Spider-Man. Jego scenarzystą będzie nadal Dan Slott a jego historie zilustrują Humberto Ramos i Giuseppe Camuncoli czyli dokładnie ci sami twórcy, którzy obecnie współpracują ze Slottem przy Amazing Spider-Man.

Nowością jest jednak pojawienie się Ryana Stegmana, rysownika ilustrującego dotychczas przygody Scarlet Spidera. Dołączy on do wspomnianych artystów. Wspólnie z Ramosem i Camuncolim będzie rysował (na zmianę) przygody Spider-Mana.

To właśnie Stegman zilustruje pierwszą opowieść, która nosi tytuł "Hero or Menace?", co można przetłumaczyć jako "Bohater czy zagrożenie?"

Slott zdradził, że świat Spider-Mana stanie się mroczniejszy w efekcie wydarzeń z ASM #700. Peter Parker zawsze wychodził cało z opresji, dzięki czuwającej nad nim opatrzności, lecz Slott chce się zabawić w okrutnego boga i wtrącić Pająka w mroczniejszy niż dotychczas świat. Jego sposób pisania zmieni się i będzie bardziej przypominał to, czego dokonał w miniserii Arkham Asylum: Living Hell stworzonej dla DC.

Kostium naszego bohatera ulegnie drobnym zmianom, a sam Spider być może uzyska nowe moce. Poza tym, jego sposób działania również nie będzie taki jak dotychczas. Slott zasugerował nawet, że to ktoś inny niż Parker może się kryć pod maską.

źródło: marvelcomics.pl
Brak wiary w wolny rynek jest brakiem wiary w wolność. - Milton Friedman