Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Terminator

Zaczęty przez Juby, 18 Lipiec 2008, 21:11:24

Która część Terminatora jest najlepsza?

The Terminator
7 (24.1%)
Termiantor 2: Judgment Day
21 (72.4%)
Terminator 3: Rise of the Machines
0 (0%)
Terminator Salvation
1 (3.4%)

Głosów w sumie: 29

Juby

Mam takie zapytanie: W czasie wyjścia na DVD "Batman Begins", "Die Hard 4.0", "Indiana Jones 4", czy "Mumii 3" na DVD również wypuszczano starsze części serii w specjalnym wydaniu. Czy ktoś nie słyszał o tym, jakoby mieli wypuścić w paku trylogię terminatora, gdzieś tak w październiku-listopadzie? Wstyd się przyznać, ale gdy terminatory były na topie, to ja posiadałem VHS i nie zamierzałem tego zmieniać, ale dwójka mi się popsuła (a nie było już w sklepach 2DVD), więc zakupiłem wersje z "naj", ale teraz chce mieć wszystkie części w paku DVD. :P

Crane

T1 i T3 ma Imperial, T2 - Vision. Wydania zbiorczego nie będzie.


Whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.

Gieferg

#422
nuff said

Możesz co prawda kupić coś takiego:

TERMINATOR TRILOGY 6DVD

Ale zdaje się że tylko T1 bedzie z polską wersją językową.

Ale T1 to by Imperial mógł wydć po ;ludzku, bo pierwszego wydania od lat w sklepach nie ma, a to co jest to jest śmiech na sali. Tymczasem Special Edition, czyli jedyne wydanie z polskimi napisami zaczyna powoli znikać również ze sklepów w UK (W DVD.CO.UK zastapiła je już wersja jednopłytowa). Jednopłytówe T2 przynajmniej jest przyzoitą jednopłytówką, a T3 spokojnie można jeszcze dorwać dwupłytówe i to czasem za grosze.

Przy okazji taka ciekawostka:

http://okladkomaniacy.pl/index.php





Tylko co robi logo Warnera na T1 i T2 to naprawde nie mam pojęcia.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Crane

Okładkomaniacy powinni zachować swoje cool projekty dla siebie. To tak na marginesie.


Whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.

Gieferg

#424
Bo, gdyż, ponieważ?

Akurat powyższe Terminatory są takie sobie, ale widziałem spora ilośc okładek, które sam bym chętnie wydrukował jakby nie to, że nie mam za bardzo ochoty zastępować oryginalnych okładek - okładki fanowskie czasem wyglądają lepiej od oficjalnych. No i do gazetówek są jak znalazł :P


PS.

http://allegro.pl/item655815443_terminator_1_2_3_pelna_kolekcja_digipack_6dvd.html

Na tej aukcji są wszystkie trzy terminatory w najlepszych wydaniach jakie można dostać z napisami PL i od raczej sprawdzonego sprzedawcy (sam od niego kupiłem ostatnio Nagi Instynkt w digipacku - stan idealny).
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

No nie stety nie kupię. Brak aktualnie kasy. Dla tego liczyłem, że wyjdzie coś nowego do normalnych (czytaj: nie internetowych) sklepów, abym mógł sobie sprawić prezent na gwiazdkę. Ale jeżeli będzie w grudniu podobna oferta, na pewno z niej skorzystam. Dzięki za info.

Gieferg

Cytatże wyjdzie coś nowego do normalnych (czytaj: nie internetowych) sklepów

A co, internetowe sklepy gorsze? Powiedziałbym, że wręcz przeciwnie :P
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

Ale na allegro może coś wyjść, a po paru dniach może już tego nie być, a w zwyczajnym sklepie towaru w brud, co leży na półce. ;)

Philips V38


Byłem dzisiaj na drugim seansie Terminatora, za pierwszym razem film wydał mi się naprawdę dobrym, idąc drugi raz skupiłem większą uwagę na wszystkie niedociągnięcia i błędy...nic się nie zmieniło - nadal uważam, że to naprawdę dobry film, a znaczna część  krytyki jest przesadzona.
Błędów trochę jest -nie da się ukryć, nie będę ich wymieniał bo zostały tu już opisane kilkakrotnie.

Próba logicznego zrozumienia całej historii nic tu nie daje, im bardziej się w niej zagłębiamy tym więcej pojawia się pytań i nielogiczności.
W Terminatorach liczy się przede wszystkim akcja i jeszcze raz akcja, a tej nie brakowało i była podana na przyzwoitym poziomie.

Cytat: Crane w 08 Czerwiec  2009, 20:46:26
Chciałbym zobaczyć wojnę taką, jak u Camerona. A nawet więcej. Wyobrażacie sobie spielbergowskie lądowanie w Normandii w którym zamiast Niemców są maszyny? Marzenie. Szkoda że nigdy czegoś takiego nie zobaczymy, bo współczesne Terminatory muszą być przyswajalne dla rodzin z dziećmi.

Eh...marze żeby to zobaczyć i ciągle mam nadzieję, że McG to pokaże.
Takie ostateczne starcie ludzi z maszynkami, to by było coś pięknego...

Cytat: Crane w 08 Czerwiec  2009, 20:46:26
Szkoda że nigdy czegoś takiego nie zobaczymy, bo współczesne Terminatory muszą być przyswajalne dla rodzin z dziećmi.

Takich parszywych czasów doczekaliśmy  :(  Jak by użyli trochę więcej czerwonej farby, świat by się nie zawalił...(tak samo jak w TDK i X-Man: genezia) aż się prosi o czerwień !

Muzyka dawała rade, gra aktorów również.

Jako fan serii oceniam film na 7.5/10 (oceny rzędu 2-3 to jakieś nieporozumienie).
Pozostałe oceny:
T1-9
T2-10
T3-5.5
"Terminator: Ocalenie" mnie nie zawiódł, liczę, że kolejne części będą jeszcze lepsze, chociaż znając ludzi to i tak będą narzekać bo chyba nastała taka moda na krytykowanie wszelkiego rodzaju kontynuacji i sequeli.


Pisał Phil V38 ...jeśli to czytacie to najprawdopodobniej się nudzicie ;)
Boisz się odezwać i boisz się być sobą, napisali ci w gazecie, że myślenie jest chorobą. Zasłania ci normalność brudny sztandar fanatyka, fałszywa religijność, zakłamana polityka.

El Cornetto

CytatW Terminatorach liczy się przede wszystkim akcja i jeszcze raz akcja, a tej nie brakowało i była podana na przyzwoitym poziomie.
Chyba mam kandydata na najgłupszy post roku na forum BC w kategorii rozrywka. :]

Philips V38

Hmm...może łaskawie uzasadnisz o co ci chodzi  ?
Boisz się odezwać i boisz się być sobą, napisali ci w gazecie, że myślenie jest chorobą. Zasłania ci normalność brudny sztandar fanatyka, fałszywa religijność, zakłamana polityka.

Harvey Dent

El Cornetto, na "Terminatora" nie bez powodu mówi się "sci-fi/action film". Policz sobie ile czasu jest przeznaczone na czystą akcję. A "T2" to przede wszystkim efekty, efekty, efekty.

Crane

Cytat: Philips V38 w 13 Czerwiec  2009, 00:56:41
"Terminator: Ocalenie" mnie nie zawiódł, liczę, że kolejne części będą jeszcze lepsze, chociaż znając ludzi to i tak będą narzekać bo chyba nastała taka moda na krytykowanie wszelkiego rodzaju kontynuacji i sequeli.
To nie żadna moda na krytykowanie, po prostu - mówiąc wprost i dosadnie - gówno należy tępić.

No tak, ponieważ w T1 i zwłaszcza T2 też było dużo akcji, czyni to Salvation z miejsca zajebistym filmem. Kogo obchodzi scenariusz, postacie, aktorzy i klimat. Liczy się akcja i jeszcze raz akcja. Może 14 lat temu bym się zgodził, ale przykro mi, dorosłem.


Whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.

Gieferg

#433
Piaskownicowy poziom "tępienia gówna" jaki co niektórzy prezentują (nie mówię że tutaj, tutaj jeszcze nie jest tak źle) jest bardziej żałosny niż samo to gówno. I nie, nie bronię tego filmu bo jest cienki jak dupa węża, a sam go kwalifikuję pod Gulity Pleasure i jako takiej daję mu 6/10 choc normalnie nie zasługuje. Ale spora częśc tych, którzy po nim jadą robią to w taki sposób że czytając ich wypociny można im tylko współczuć.

Cytat: PhilipsV38Próba logicznego zrozumienia całej historii nic tu nie daje, im bardziej się w niej zagłębiamy tym więcej pojawia się pytań i nielogiczności.

Nie zgodziłbym się z tym. Przynajmniej niektóre kontrowersyjne aspekty (czemu Skynet nie zabija Reese'a, skąd o nim wie) można logicznie wyjaśnić. Co do innych to poczekam na DVD i kolejny seans i się zobaczy.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Harvey Dent

Kiedy Statham w każdym filmie ma scenę zrobioną tylko po to, aby mógł pokazać klatę i swoją wyrzeźbioną sylwetkę, to jest to wielce głupie. Jednak kiedy podobna sprawa jest z Arnim w "Terminatorze", to oczywiście nikt się nawet o tym nie zająknie. Potęga sentymentu. :P

Cytat: CraneLiczy się akcja i jeszcze raz akcja.

Zabawne, bo w "T:S" jest o połowe mniej akcji niż w "T2". I przypomnij sobie, ile tam było "zajebistości".

Cytat: GiefergPrzynajmniej niektóre kontrowersyjne aspekty (czemu Skynet nie zabija Reese'a, skąd o nim wie) można logicznie wyjaśnić.

A dlaczego Skynet nie wysłał robota, żeby zabić np. matkę Sary? :P W ogóle jak tak patrze, to głupi Skynet 3 razy robił to samo...