Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Oceny filmów o Batmanie

Zaczęty przez Juby, 18 Kwiecień 2008, 14:54:53

Który film fabularny o Batmanie jest najlepszy?

Batman: The Movie
Batman (1989)
Batman Returns
Batman Forever
Batman & Robin
Batman Begins
The Dark Knight
The Dark Knight Rises

Juby

#690
Przypominam - dzisiaj ostatni dzień głosowania, jeśli ktoś chciałby coś zmienić w swoich ocenach!

Poza kolegami powyżej, pisałem jeszcze do użytkowników Sammy, Roy_v_Beck, Huntersky i El-Kal, ale niestety do tej pory mi nie odpowiedzieli. Jeśli się odezwą zanim zliczę wyniki, uznam ich głosy.

LelekPL

Cytat: Funky w 24 Styczeń  2019, 19:31:49
Batman Begins 9/10
The Dark Knight 9/10
The Dark Knight Rises 10/10


Funky wie jak to sie je.

Q

Batman (1966) : 7/10

Batman (1989) : 8/10

Batman Returns (1992) : 7/10

Batman: Mask of the Phantasm (1993) : 9/10

Batman Forever (1995) : 7/10

Batman & Robin (1997)  : 5/10

Batman Begins (2005) : 9/10

The Dark Knight (2008) : 8/10

The Dark Knight Rises (2012) : 8/10

Batman v Superman: Dawn of Justice (2016) : 7/10

Batman: The Killing Joke (2016) : 6/10

Suicide Squad (2016) 6/10

The LEGO Batman Movie (2017) : 7/10

Justice League (2017) : 7/10
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

#693
Q zmieścił się rzutem na taśmę :D

Jak już wspomniałem, czterech dawnych użytkowników nie logowało się przez ostatnie 9 dni (odkąd do nich napisałem) na Filmwebie, więc jeżeli odpowiedzą mi przed zliczeniem głosów, warunkowo uwzględenie ich zaktualizowane oceny. Póki co, biorę wszystko z tego wątku.

Zwróciłem uwagę, że Proteus (albo to zbieźność nicków, albo znam go z innego forum) podał szczegółowe oceny wszystkich filmów ze swoimi opiniami, a ma tylko 9 postów. :-\ Doszedłem do wniosku, że muszę trochę zmienić zasady przed liczeniem. Żeby było jasne. . .

Zasady ogólne:
1. Średnie ocen będą liczone przy użyciu wzoru na średnią arytmetyczną, nie ważoną (jak przy kilku ostatnich podsumowaniach), ze względu na zbyt małą liczbę oceniających.
2. Pod uwagę będą brane oceny użytkowników, którzy:
    - Napisali co najmniej 6 postów na forum
    - Ocenili co najmniej 5 aktorskich filmów z Batmanem
3. Liczone są średnie wyłącznie aktorskich filmów kinowych!



Czemu zdecydowałem, że jednak daruję sobie animacje, nawet te kinowe (Lego Batman to przecież bardziej film o Batmanie od takiego Suicide Squad Ayera)? Powodem jest: Teen Titans Go! To the Movies - ubiegłoroczny, kinowy film DC z udziałem Batmana oraz postaci z jego świata. Jeśli brałbym pod uwagę inne animacje, konsekwentnie powinienem liczyć też tę, ale... po przejrzeniu forum, strony głównej i ocen znajomych na Filmwebie, okazuje się, że jestem jedyną osobą, która ten film widziała! :P Nie policzę średniej z jednej oceny, a nieuczciwym byłoby ustawieniem go w środku stawki, bo w miarę mi się podobał.
Dlatego, choć bardzo bym chciał uwzględnić chociaż Mask of the Phantasm i Lego Batmana, będę konsekwentny i w podsumowaniu uwzględniam tylko 11 produkcji aktorskich.

Leon Kennedy

Przepraszam, przepraszam ja na Teen Titans Go! To the Movies byłem w kinie i ogólnie się podobało.

Juby

No to lecąc klasykiem z najlepszego Batmana - "Now we're two." ;)

LelekPL


Szaman

Dawno mnie nie było, ale pomyślałem, że wezmę udział w zabawie:

- Batman (1989) 9/10
- Batman Returns (1992) 9/10
- Batman: Mask of the Phantasm (1993) 7/10
- Batman Forever (1995) 4/10
- Batman & Robin (1997) 1/10
- Batman Begins (2005) 9/10
- The Dark Knight (2008) 9/10
- The Dark Knight Rises (2012) 6/10
- Batman v Superman: Dawn of Justice (2016) 4/10
- Batman: The Killing Joke (2016) 4/10
- Suicide Squad (2016) 3/10
- Justice League (2017) 4/10

Juby

#698
Super, wielkie dzięki ;)

A co do aktualizacji

Przysiadłem dziś do roboty i, choć dopiero co wyznaczyłem zasady, teraz chyba znowu muszę je zmienić. :P

Pospisywałem sobie już prawie wszystkie oceny i wyszło na to, że trochę przesadziłem z rygorem. Nie chciałem, żeby każdy mógł wejść, ocenić 2-3 filmy na 1/10 i nigdy się więcej nie zalogować, dlatego przyjąłem zasadę "minimum 6 ocenionych filmów i 6 postów". . . Z tym, że temat był otwarty przed premierą TDK, więc dla niektórych ocenienie 6 filmów wtedy nie było takie proste. Wystarczyło, że nie mieli gdzie zobaczyć wersji z Adamem Westem i po ptakach. Po dzisiejszym spisywaniu głosów, okazało się, że jeżeli nie zmniejszę progu do "minimum 5 ocenionych filmów", głosów kilku niegdyś bardzo aktywnych użytkowników, których głosy zawsze brałem pod uwagę, tym razem nie wezmę.

Drugą sprawą jest tekst o ostrzeżeniach i banowaniu. Okazuje się, że oceny tylko dwóch użytkowników by się nie liczyły (wyciszonego rocklee i obserwowanego Richard Greyson), ale że resztę warunków spełniają i poczytałem ich posty - nie wiem za co byli ostrzegani / banowani, nie pamiętam - postanowiłem warunkowo uznać ich głosy. :)

Tak więc, liczę głosy wszystkich użytkowników, którzy napisali 6, lub więcej postów i ocenili nie mniej niż 5 filmów.

Trzecia sprawa - pogrzebałem od rana na forum i poza ocenami wypisanymi w tym temacie, dodałem kilka ocen z tematów poszczególnych filmów (np. Maxie Zeus podał tu oceny tylko do TDKR, a napisał swoją opinię o JL ponad rok temu). Będzie więcej do liczenia. ;) Ponadto, dwóch użytkowników oceniało w skali 1-6 i 1-12, więc musiałem dopasować ich noty do wymogów skali 1-10. Wszelkie połówki, plusy i minusy ignorowałem, brałem pod uwagę pełną ocenę, a "0/10" wpisywałem jako 1.

No i jak już tak sobie pozwoliłem dodawać / aktualizować czyjeś oceny, to pomyślałem - czy muszę czekać na odpowiedzi, skoro koledzy, do których się odezwałem na Filmwebie, mogę nie odczytać mojego zapytania jeszcze z miesiąc? A przecież mam wgląd w nieaktywne już konto kelena (jednego z najaktywniejszych użytkowników BatCave ostatnich 11 lat), więc wiem jakie były jego ostatnie oceny Bat-filmów. Dlatego liczę, że znajomi mi wybaczą, ale na potrzeby aktualizacji, bez dalszego czekania, pożyczę sobie ich aktualne oceny.


Oczywiście, żeby wszystko było jawne, wklejam to, co zaczerpnąłem z Filmwebu.

Cytat: kelen
Batman (1989) - 9/10
Batman Returns - 7/10
Batman Forever - 6/10
Batman & Robin - 2/10
Batman Begins - 9/10
The Dark Knight - 8/10
The Dark Knight Rises - 9/10
^ Konto założył w 2013, czyli są to aktualniejsze oceny niż te, które podał w tym wątku lata temu.

Cytat: Roy_v_beck
Batman v Superman: Dawn of Justice - 10/10
Suicide Squad - 3/10
^ Nie mam go w znajomych na filmwebie, więc nie zaktualizuję ocen filmów z 1989-2008, ale opublikował na stronie recenzje do dwóch filmów DCEU, przy których są jego oceny.

Cytat: Huntersky
Batman (1989) - 9/10
Batman Returns - 10/10
Batman Forever - 6/10
Batman & Robin - 4/10
Batman Begins - 9/10
The Dark Knight - 9/10
The Dark Knight Rises - 7/10
Batman v Super: Dawn of Justice - 5/10
Suicide Squad - 4/10
Justice League - 5/10
Cytat: Sammy
Batman (1989) - 7/10
Batman Returns - 6/10
Batman & Robin - 1/10
Batman Begins - 9/10
The Dark Knight - 10/10
The Dark Knight Rises - 9/10
Batman v Super: Dawn of Justice - 5/10
Suicide Squad - 3/10
^ Sammy nigdynie wklejał ocen w tym wątku, ale był aktywnym użytkownikiem forum długi czas i spełnia wszystkie wymogi, aby jego oceny były brane pod uwagę. Na Filmwebie, nie ma wystawionej oceny dla BF i JL.

Cytat: El-Kal
The Dark Knight Rises - 8/10
Batman v Super: Dawn of Justice - 3/10
Suicide Squad - 4/10
Justice League - 2/10
^ Tutaj podaję tylko oceny, których nie podał na BC, bo na Filmwebie jego oceny Bat-filmów mają tyle samo lat, co i te wystawione tutaj w 2009, więc nie widzę sensu aktualizować (nie wiem, które są aktualniejsze).


No i to tyle, może już jutro wyniki ;)


Mr.G

Batman - 7/10
Batman Returns - 8/10
Batman: Mask of the Phantasm - 9/10
Batman Forever - 5/10
Batman & Robin - 3/10
Batman Begins - 9/10
The Dark Knight - 8/10
The Dark Knight Rises - 9/10
Batman v Superman - 2/10
Suicide Squad - 5/10
The LEGO Batman Movie - 6/10

Ocena trylogii Nolana zawsze sprawia mi problem. Obiektywnie najlepszy film (TDK) jest ostatni na podium, bo pozostałe miały odrobinę więcej bat-duszy. Ale tutaj głosuję jako fan, nie jako krytyk.
Batmana 66 nigdy nie czułem potrzeby obejrzeć, a JL obejrzeć się bałem.

Juby

Obiektywne są fakty. Dobrze, że przy ocenach kierujesz się subiektywizmem, bo jeśli według ciebie TDK jest najsłabszy z trylogii, to taka jest twoja opinia i nikt nie może zabronić ci jej mieć. Twoje głosy oczywiście uwzględnię ;) podsumowanie się przesunęło, bo wciąż waham się, czy brać, czy nie brać pod uwagę ocen dwóch użytkowników, którzy podali je w skali 1-6 i 1-12 (moje zaokrąglanie ich nie będzie do końca sprawiedliwie, więc chyba muszę odpuścić), no i liczę, że forum wkrótce będzie sprawniej działać oraz wróci do ciemniejszej kolorystyki. :)


Przypomnę swoje oceny wszystkich obejrzanych do tej pory Bat-filmów. . .


K I N O W E  F I L M Y  A K T O R S K I E

Batman: The Movie 1/10

» ANTOLOGIA 1989-1997

Batman 9/10
Batman Returns 8/10
Batman Forever 5/10
Batman & Robin 4/10

» TRYLOGIA NOLANA

Batman Begins 10/10
The Dark Knight 10/10
The Dark Knight Rises 7/10

» DC EXTENDED UNIVERSE

Man of Steel 9/10
Batman v Superman: Dawn of Justice 4/10
Suicide Squad 4/10
Wonder Woman 5/10
Justice League 5+/10

F I L M Y  A N I M O W A N E

Batman: Mask of the Phantasm 8/10
Batman & Mr. Freeze: SubZero 7/10
The Batman/Supeman Movie 7/10
Batman Beyond: Return of the Joker 7/10
Batman: Mystery of the Batwoman 6/10
The Batman vs. Dracula 5/10

» DC UNIVERSE ANIMATED ORIGINAL MOVIES

Justice League: The New Frontier 4/10
Batman: Gotham Knight 7/10
Superman/Batman: Public Enemies 5/10
Justice League: Crisis on Two Earths 2/10
Batman: Under the Red Hood 6/10
Superman/Batman: Apocalypse 6/10
Batman: Year One 6/10
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1 6/10
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2 5/10
Son of Batman 3/10
Batman: Assault On Arkham 6/10
Batman: The Killing Joke 3/10
Batman: Retun of the Caped Crusaders 5/10
Justice League Dark 5/10
Batman and Harley Quinn 4/10
Batman vs. Two-Face 6/10
Batman: Gotham by Gaslight 7/10
Batman Ninja 2/10

Teen Titans Go! To the Movies 6/10

» LEGO®

The Lego Movie 6/10
The Lego Batman Movie 5/10

P O W I Ą Z A N E

Catwoman 1/10


LelekPL

Zastanawiam się czy dodać, i ewentualnie jak, dwa ostatnie filmy o Supermanie, czyli The Death of Superman i Reign of Supermen, bo tam przecież Batman występuje, ale w maleńkiej roli. Może ktoś coś podpowie...

Juby

Nie rozumiem pytania. Gdzie dodać, do czego dodać, jak dodać? Jeśli widziałeś filmy, w których wystąpił Batman i chciałyś się podzielić swoimi ocenami, to po prostu je napisz, tyle. U siebie dodałbym je po prostu w DC UNIVERSE animated original movies, albo w powiązanych.

LelekPL

No chodziło mi, że tutaj do listy filmów z Batmanem. Trochę bez sensu, bo on tam maksymalnie jest przez 5 minut... w obu filmach.

Nie, jednak nie dodaję.

Kaz

Filmy aktorskie:

Batman 9/10
Batman Returns 8/10
Batman Forever 4/10
Batman & Robin 2/10
Batman Begins 8/10
The Dark Knight 9/10
The Dark Knight Rises 8/10

Man of Steel 7/10

Filmy animowane:

Batman: Mask of the Phantasm 9/10
The Batman/Superman Movie 5/10
Batman vs Dracula 6/10
Batman: Gotham Knight 7/10
Superman/Batman: Public Enemies 4/10
Batman: Under the Red Hood 5/10
Batman: Year One 5/10