Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Batman (2022) - ogólna dyskusja

Zaczęty przez Smoke, 17 Marzec 2017, 22:08:10

Juby

Nawet nie musiałby zamawiać elementów, wystarczy samemu zrobić coś... estetyczniejszego? Istnieje takie słowo? :P Ktoś, kto miałby trafniejszy gust wizualny zaprojektowałby coś zgoła innego?

Spójrzcie jak wyglądał Batman w reklamach(!) OnStar sprzed 20 lat!


Dało się? Dało. Teraz też by się dało, ale mam wrażenie, że od finałowego odcinka Gotham, twórcy nowych ekranizacji Batmana walczą o to, kto zaprojektuje gorszy kostium / maskę. :( Nie twierdzę, że Reeves powinien jak powyżej zrzynać z wizerunków poprzednich Batmanów, wręcz przeciwnie, ale kurde, poniżej inny, mój ulubiony przykład.



Kostium tak doskonały, że nie ważne czy jest kompletny czy nie, nie ważne w jakim występuje oświetleniu, nie ważne czy jest podrasowany na fotce promocyjnej, czy na zwykłym zdjęciu z planu, zawsze wygląda doskonale (czego nie można było powiedzieć o czarnym trykocie z rimejku). Kostium Pattinsona jest tego zupełnym przeciwieństwem. Trzeba tłumaczyć czemu wygląda tak, a nie inaczej na różnych fotkach i doszukiwać się co wygląda dobrze, a nad czym będzie trzeba popracować przy potencjalnych kontynuacjach. Szkoda. :-\

Q


PLOTKA

W zależności od sytuacji w przestoju zdjęć, a także zamknięcie kin może dojść do przesunięcie premiery "The Batman".



Jeśli obecna sytuacja utrzyma się przez dłuższy czas, to podobno rozpatrywane daty premiery to okolica święta dziękczynienia 2021 czyli 24 listopada (środa), albo przesunięcie na wiosnę/lato 2022.

https://batman-on-film.com/10857/could-the-batmans-release-date-move/

Oczywiście, żadne decyzje nie zapadły i są to jak na razie tylko plotki.

Z wcześniejszych doniesień, podobno Matt Reeves stawia w dużej mierze na efekty praktyczne, więc okres post-produkcji nie musi być zbyt długi.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

No i oficjalnie. Batman przesunięty na 24 czerwca 2022! W jego dotychczasową datę premiery umieszczona została WW84.

Spoiler
;)
[Zamknij]

Leon Kennedy

Przez chwilę sobie pomyślałem... O NIE, ale ten spoiler i data wszystko mi wyjaśniło 😋

Johnny Napalm

Oby nie było takiej maski. Oby nie było takiego logotypu filmu. Reszta może być. Nawet fajna bryka, w sumie Batman przez długie lata jeździł jedynie mocno podrasowanymi samochodami, jednak nawiązującymi do popularnych z danych lat.

Zastanawiam się, czy nowy Batmobil będzie miał napis: "jestem ekologiczny", "jestem hybrydowy", lub "jestem elektryczny"?
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Red Robin

Niech ten Batmobil w Polsce zrobią to będzie Diesel w gazie haha

Juby

Cytat: Johnny Napalm w 04 Kwiecień  2020, 11:21:27Oby nie było takiej maski.

Szkoda, że backlash o tę maskę nie był głośniejszy. Może wtedy twórcy wykorzystaliby czas, jaki mają podczas przerwy w zdjęciach i zaprojektowaliby nową. :P

To z datą premiery było oczywiście moim żartem z okazji 1 kwietnia. Nie zmienia to jednak faktu, że od kilku lat Warner Bros. ma bardzo dziwną politykę z wypuszczaniem swoich filmów (najlepiej o tym świadczy fakt, że The Suicide Squad, którego już skończyli kręcić ma premierą półtora miesiąca PO premierze Batmana, z którym dopiero weszli na plan. WW84 też była nakręcona zanim rozpoczęły się zdjęcia do BoP, a mimo to, ten drugi film trafił do kin pierwszy). Jeśli sprawa z pandemią nie wygaśnie do lipca, nie zdziwię się gdy Warner - który nie odpuści, na pewno dla większych zysków wypuści Wonder Woman do kin, a nie na platformę streamingową - przesunie WW84 na pierwszy piątek czerwca 2021, a Batmana, który ma przecież sporą obsuwę na etapie zdjęciowym, dopiero na czerwiec 2022, bo na 2021 będą mieli już 3 premiery od DC (WW84, TSS Jamesa Gunna oraz Black Adam z The Rockiem). :-\ Zupełnie mnie to nie zdziwi. :(

Johnny Napalm

Czegoś nie rozumiem, Juby. Mówisz, że WB może przesunąć Wonder Woman 1984 na pierwszy piątek czerwca? No, ale premiera zaplanowana była na 14 sierpnia. Kurde, nie rozumiem, gdzie tu logika? Czerwiec jest chyba atrakcyjniejszym miesiącem na premierę, przynajmniej według moich wyobrażeń. Ale sytuacja jest dynamiczna. Mówisz, że może mieć to związek z tą pandemią. Coś mi tu nie gra. Czerwiec jest bardzo ryzykowny obecnie. Nikt nie wie co będzie się działo za te dwa miesiące. Jakie będzie zachowanie ludzi pod względem psychologiczno-społecznym nawet jak wirusa już się uda dostatecznie pozbyć.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

Źle mnie zrozumiałeś, Johnny. ;)

WW84 przez długi czas miała wyznaczoną premierę na 5 czerwca 2020. Niedawno - ze względu na panującą pandemię - przełożoną ją (po raz trzeci) na 14 sierpnia. Obawiam się, że jeśli sytuacja na świecie się nie uspokoi do lipca, a kina wciąż będą pozamykane, to Warner Bros. zamiast wrzucić WW84 na platformę streamingową, bo film jest od wielu miesięcy gotowy i nie ma co go przekładać w nieskończoność (ale wiadomo, wtedy stracą dużo pieniędzy) przeniesie go po raz kolejny na pierwszy piątek czerwca 2021! A wtedy, jako że będą już mieli jeden film DC w czerwcu 2021 i jeden w sierpniu 2021 (The Suicide Squad jest już w post-produkcji), a także mają zaklepaną premierę Black Adama na grudzień 2021, Batman zostanie przesunięty o cały rok!

Wiem, że to bez sensu, ale tak od kilku lat działa Warner Bros. W ubiegłym roku do kin w kwietniu trafił Shazam!, w październiku Joker, a na 2020 zapowiedziany mieli tylko jeden tytuł DC - Birds of Prey. Więc co zrobili? Przesunęli premierę WW84 z pierwszego piątku listopada 2019 na pierwszy piątk czerwca 2020 (tak jakby WW84 i Joker należały do tej samej grupy docelowej i mieliby sobie zabierać widzów, kolorowe superhero movie i ponury dramat psychologiczny :P). Wyszli na tym tak samo, jak przesuwając datę premiery BvS z lipca 2015 na 6 maja 2016, ale jak widać, to studio niczego się nie uczy na błędach. :(

Q

Jeśli nie wznową zdjęć w najbliższych miesiącach, to będą zmuszeni zmienić datę premiery.

To, że "Jokera" i "WW84" nie dali razem, to nie tylko kwestia walki o widza, część na pewno wybrałoby się na oba filmu, ale także ilość kopii. Gdyby wprowadzili Wonder Woman, wtedy "Joker" nie osiągnąłby takie sukcesu w box office.

Więc zmiana daty premiery wydawała się logiczna. Problemem jest to, że zbyt często wyznaczają datę premiery nim rozpoczną zdjęcia. A jak wiadomo w tym czasie może się wiele wydarzyć.

Wiele dużych filmów przesunięto premiery o rok, albo kilka miesięcy. Studia muszą też myśleć długofalowo, bo wstrzymano prace nad wszystkimi produkcjami, a to oznacza, że część produkcji może nie być gotowych na wyznaczone daty premiery, stąd czeka nas wiele przetasowaniem w datach premiery. Czy dotknie to Batmana, to się okaże w najbliższych miesiącach.

Podobno okres zdjęciowy do "The Batman" miały trwać do lata, ale też stosowano wiele praktycznych efektów specjalnych, więc może na czerwiec film będzie gotowy.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Johnny Napalm

Cytat: Juby w 06 Kwiecień  2020, 14:45:00Obawiam się, że jeśli sytuacja na świecie się nie uspokoi do lipca, a kina wciąż będą pozamykane, to Warner Bros. zamiast wrzucić WW84 na platformę streamingową, bo film jest od wielu miesięcy gotowy i nie ma co go przekładać w nieskończoność (ale wiadomo, wtedy stracą dużo pieniędzy) przeniesie go po raz kolejny na pierwszy piątek czerwca 2021!

Acha, mój błąd. Nie doczytałem, że chodzi o 2021 rok. No to robi się naprawdę niewesoło. Czarne chmury nad naszym Batmanem. Oby jednak zostali z WW z tym terminem sierpniowym. A co w ogóle WB/DC planuje na jesieni tego roku? Lub co planowało pierwotnie?
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

LelekPL


Juby

Cytat: Q w 06 Kwiecień  2020, 16:02:41To, że "Jokera" i "WW84" nie dali razem, to nie tylko kwestia walki o widza, część na pewno wybrałoby się na oba filmu, ale także ilość kopii. Gdyby wprowadzili Wonder Woman, wtedy "Joker" nie osiągnąłby takie sukcesu w box office.

Sorry, ale to co napisałeś to kompletna bzdura. Captain Marvel i Endgame trafiły do kin oddalone od siebie jedynie o 6 tygodni, ten drugi w rekordowej liczbie kopii(!), i oba osiągnęły gigantyczny sukces. Ba! Premiera tego drugiego nawet pomogła temu pierwszemu w zarobieniu jeszcze większych pieniędzy.

Poza tym, Warner wyznaczył premiery WW84 i Jokera na jesień w 2019 w podobnym czasie. Więc co za niekompetentni ludzie tam pracują, że najpierw wyznaczają premierę WW84 na połowę listopada (7 tygodni po premierze Jokera), potem PRZYSPIESZAJĄ JĄ na pierwszy piątek listopada (na równy miesiąc po Jokerze), żeby w końcu uznać, że w sumie to wyślą ją na czerwiec 2020. :P

Cytat: Q w 06 Kwiecień  2020, 16:02:41Podobno okres zdjęciowy do "The Batman" miały trwać do lata, ale też stosowano wiele praktycznych efektów specjalnych, więc może na czerwiec film będzie gotowy.

Wydaje mi się, że nawet jeśli opóźnienie potrwa 3-4 miesiące i zdjęcia skończą się do końca listopada, to i tak powinni wyrobić się z marketingiem i ukończeniem filmu na 25 czerwca 2021. Problem polega na tym jak "myśli" studio, a oni będą mieli w nosie, czy film będzie gotowy, czy też nie. Filmy bardziej ukończone (tj. WW84 i TSS) wypuszczą w 2021, a Batmana, jako najmniej ukończonego, przeniosą na rok kolejny. Taki wieszczę czarny scenariusz dla naszego superbohatera. Obym się mylił. :( Oby faktycznie WW84 już została na tej sierpniowej dacie.


@Johnyy Napalm
Warner nie ma w zapowiedziach żadnej premiery filmów DC na tę jesień, były tylko BoP wyszły w lutym i WW84 ma wyjść w sierpniu. Potem przerwa aż do Batmana.

Q

Cytat: Juby w 06 Kwiecień  2020, 17:49:26Captain Marvel i Endgame trafiły do kin oddalone od siebie jedynie o 6 tygodni, ten drugi w rekordowej liczbie kopii(!), i oba osiągnęły gigantyczny sukces. Ba! Premiera tego drugiego nawet pomogła temu pierwszemu w zarobieniu jeszcze większych pieniędzy.

Poza tym, Warner wyznaczył premiery WW84 i Jokera na jesień w 2019 w podobnym czasie. Więc co za niekompetentni ludzie tam pracują, że najpierw wyznaczają premierę WW84 na połowę listopada (7 tygodni po premierze Jokera), potem PRZYSPIESZAJĄ JĄ na pierwszy piątek listopada (na równy miesiąc po Jokerze), żeby w końcu uznać, że w sumie to wyślą ją na czerwiec 2020. :P

Zbliżona data premiery WW raczej nie pomogła by Jokerowi, bo to kompletnie inna sytuację niż u Marvela. Może pierwotnie traktowali "Jokera" jako mały film, który nie będzie wielkim wydarzeniem w box office, a później zmienili zdanie, bo potrzebowali też większego pewniaka na następny rok. Na "Jokerze" zarobili, więc raczej do tej pory nie mieli powodów uważać, że popełnili błąd co do premiery.

Cytat: Juby w 06 Kwiecień  2020, 17:49:26Wydaje mi się, że nawet jeśli opóźnienie potrwa 3-4 miesiące i zdjęcia skończą się do końca listopada, to i tak powinni wyrobić się z marketingiem i ukończeniem filmu na 25 czerwca 2021. Problem polega na tym jak "myśli" studio, a oni będą mieli w nosie, czy film będzie gotowy, czy też nie. Filmy bardziej ukończone (tj. WW84 i TSS) wypuszczą w 2021, a Batmana, jako najmniej ukończonego, przeniosą na rok kolejny. Taki wieszczę czarny scenariusz dla naszego superbohatera. Obym się mylił. :( Oby faktycznie WW84 już została na tej sierpniowej dacie.

Problem, że każde studio chce mieć potencjonalny hit w najlepszych okresach dla kin, a także ewentualne sequele wprowadzać w tym samych miesiącach, zwłaszcza jak za pierwszym razem odnieśli sukces. Więc jeśli by doszło do niezbyt dużych opóźnień, to ewentualnie mogą zamienić daty premier "The Suicide Squad" i "The Batman", wtedy nie musieli by przekładać premiery o rok. Ale wiele też zależy co z innymi ich produkcjami jak "Matrix", czy "Fantastic Beasts 3".
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Cytat: Q w 06 Kwiecień  2020, 18:18:34Może pierwotnie traktowali "Jokera" jako mały film, który nie będzie wielkim wydarzeniem w box office, a później zmienili zdanie, bo potrzebowali też większego pewniaka na następny rok. Na "Jokerze" zarobili, więc raczej do tej pory nie mieli powodów uważać, że popełnili błąd co do premiery.

No to akurat sensowne wytłumaczenie.

Oczywiście wszystko to, co napisałem, to klasyczne czarnowidztwo. Liczę na to, że Batman trafi do kin tak, jak to było planowane, bo już wystarczająco długo czekam na solowy film o Mrocznym Rycerzu (9 lat, dłużej nawet od przerwy między B&R i BB).