Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman/Detective Comics (DCnU 2011)

Zaczęty przez kelen, 07 Wrzesień 2011, 18:51:36

LelekPL

Jestem po prawie wszystkich tie-inach do Death of the Family, zosta?o mi tylko Teen Titans 16, ale my?l?, ?e wiem jakim kadrem si? ko?czy ;)

Spoiler
No i có? mo?e by? na tej tacy? Je?li chc? nas czym? zaszokowa? to lepiej jakby nie by?a to g?owa Alfreda, bo to wydaje si? do?? oczywiste... zbyt oczywiste na chwil? obecn?. W sumie dawno nie by?o Gordona w ?adnej z tych historii, a je?li Joker nie wie kim jest Batman to wed?ug niego nadal Gordon jest najlepszym przyjacielem Gacka. A mo?e to Harley?... Ogólnie wiele rzeczy mo?e tam by?, ale jak mówi?, Alfred by?by zbyt oczywisty w tej chwili i nie szokowa?by tak jak to powinno by? zrobione.

Co do losów Damiena to raczej bym si? nie martwi?. To jest dziecko Morrisona i je?li kto? mia?by si? go pozby? to pewnie on pod koniec swojej pracy przy Incorporated. ?mier? m?odego Wayne'a w tej historii za bardzo pokrzy?owa?aby mu plany co do jego serii. Natomiast co z ni? zrobi Morrison to nie wiadomo, mo?e pó?niej rzeczywi?cie go zabij?. Z reszt? chyba to zapowiadali nieprawda?? Poza tym mamy dwóch potencjalnych kadydatów do zast?pstwa - Harper Row i...
[Zamknij]
czy czasami nikt z DC nie wspomina?, ze maj? co? w planach na wprowadzenie Johna Blake'a?

Rado

Spoiler
W sumie, kiedy Joker porywa? Alfreda, powiedzia?, ?e lokaj musi mu pomóc przygotowa? jak?? uczt? czy co?. By?oby to w stylu klauna, gdyby poprzez t? "pomoc w przygotowaniu" mia? na my?li po prostu po?wiartowanie lokaja. Jednak, mimo wszystko, ja równie? nie spodziewam si? martwego Alfreda.

Co pod t? cholern? tac?? Na zagranicznych stronkach czyta?em naprawd? ró?niste teorie. Od takich, powiedzmy zwyczajnych, jak surowe nietoperze lub rozcz?onkowany pies Damiana, do naprawd? interesuj?cych, jak np. ?e to na?pany narkotykami Alfred ca?y czas nosz?cy twarz Jokera na swojej.

To b?dzie co? co zszokowa?o Denta i Pingwina. Co mo?e zszokowa? takich typów?


Co do Blake'a, to ja chyba nic o tym nie s?ysza?em.
[Zamknij]

LelekPL

a propos Blake'a to ju? znalaz?em:
http://insidepulse.com/2012/08/14/dc-entertainments-plans-for-joseph-gordon-levitts-the-dark-knight-rises-detective-john-blake-revealed-batman-or-robin-or/

Wed?ug mnie to raczej b?dzie chodzi?o o oddzieln? seri?, pewnie komiksow? kontynuacj? TDKR. Wi?c jego ju? wykluczam.

Spoiler
Ale Damien pewnie i tak zginie, tyle, ?e w Inc, a zast?pi go Harper... i szkoda bo by?by to ?wietny moment na odci?cie si? Batmana od wszelkich Robinów
[Zamknij]

Mel

#138
Druga po?owa ok?adki do Red Hood and The Outlaws #19 wygl?da intryguj?co, don't you think?

Spoiler
[Zamknij]

kelen

Pozwoliłem sobie ją dać w spoiler, bo oficjalnie nie została zaprezentowana, a mogłaby też się okazać jako element zdradzający fabułę.
Aczkolwiek
Spoiler
zapowiedź 20 numeru wyjaśnia sytuację
[Zamknij]
.

Mel

Spoiler
Zapowiedz? Znalazłam jedynie wariant okładki do #20. Niczego raczej nie wyjaśnia (albo czegoś nie łapię). Wiem jedynie, że ma to coś wspólnego ze zmodyfikowaną przez Jokera maską.
[Zamknij]

.

kelen

http://www.comicvine.com/news/exclusive-batman-group-may-2013-solicits/146003/

Spoiler
The return of Proctor sees Arsenal and Kori reliving Red Hood's memories—including his battles with the League of Assassins!

W sumie teraz się pomyliłem, bo na początku wydawało mi się, że będą "odnawiać" pamięć Red Hoodowi. Tylko że z kolei zapowiedź Batman and Robin 20 podaje:

The massive fallout from the recent events in BATMAN, INCORPORATED take Batman to the very limits of his sanity...will The Red Hood pull him back—or push him over the edge?

Tak swoją drogą, coraz bardziej się przychylam do teorii, że Damian zginie.
[Zamknij]

Mel


Mel

#143
Otóż jestem po Batman #17
I póki co czuję się wrobiona.

Fuck you, Snyder. Napisałeś to tylko po to, aby mnie wkur***.

(Nie chcę tu się rozpisywać na temat szczegółów w spoilerze, bo wiem, jak to kusi. Kto jest chętny, to podeślę skany tego numeru przez PW)

LelekPL

też już mam za sobą, nie mogłem dłużej czekać... no i rzeczywiście... straszny zawód! Nic, absolutnie nic nowego ten numer nie wniósł, a zaczęło się tak pięknie!

Mel

Trzeba przyzna? jedno:
Spoiler
Akurat ten "?art" si? uda? Jokerowi, cho? riposta nie do ko?ca by?a zrozumia?a (Czy te? Snyder nie mia? pomys?u). W ka?dym razie mieli?my Jokera w pigu?ce, który dla b?ahostki potrafi postawi? ca?e Gotham na nogi.
Tu mi si? przypomnia? jeden z odcinków TAS, "Joker's favor", w którym Joker po latach ?ciga Charlie'go, szanta?uje i to tylko po to, aby ten mu jedynie otworzy? drzwi.
[Zamknij]

LelekPL

Spoiler
Ogólnie sporo dobrego było w tym numerze:
- otwarcie
- strach przed tym co z Alfredem i potem według mnie dobre wybrnięcie z tego przez Snydera
- odsłonięcie tac to już było mistrzostwo i aż zaklaskałem jak to zobaczyłem - poważnie!
- sam motyw z żartem o którym wspomniałaś też niezły, jeśli pomyśli się co by Batman zrobił żeby ich "ratować" - spaliłby swoich partnerów którzy byli cali i zdrowi. CAŁY JOKER
- to jak w końcu przedstawiono psującą się, gnijącą, twarz Jokera

Jednak efekt końcowy pozostawia tak wiele do życzenia... Nie wiem kogo bardziej winić, SNydera za brak jaj, czy DC za brak pozwolenia na cokolwiek, czy nawet za to jak podpisywali kolejne numeru poszczególnych serii - że Nightwing musi się otrząsnąć po tym co się stało, Red Robin też, Batgirl, itd. Fakt coś tam im się przytrafiło wcześniej, ale liczyłem na bardziej długotrwałe skutki. No cóż, liczyłem na "Śmierć Rodziny". A tu takie picnicowe zakończenie...

Ale cieszę się, że Joker jest raczej cały i zdrowy... a przynajmniej żywy
[Zamknij]

Mel

Spoiler
CytatAle cieszę się, że Joker jest raczej cały i zdrowy... a przynajmniej żywy
Nie jest to wytłumaczone w tym numerze, czy przeżył upadek, czy też nie. Scena z wizytą w Arkham była retrospekcją wydarzeń dziejących się krótko po "zatrudnieniu" pierwszego Robina.

Cóż, rzeczywiście zapowiadało się epicko i miało być EPICKO, ale zakończenie...No właśnie. Kiepskie.
Chyba tu chodzi o "śmierć" Jokera, choć i tak zawsze wraca i jakoś nikomu się nie chce wierzyć w każdą z jego "śmierci".
[Zamknij]

kelen

Świetnie, nie dość, że będę musiał poczekać do przyszłej środy żeby przeczytać 16&17 to jeszcze faktycznie ostatni rozdział wyciekł do sieci przed premierą. Cholerny internet :D Teraz to dopiero będzie bój ze spoilerami.

Mel

Wierz mi, że nie ma po co się tak ekscytować.