Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Fan Art

Zaczęty przez Silent Dark, 02 Luty 2008, 18:51:32

Johnny Napalm

Kurcz?. Dopiero teraz dotar?a do mnie wiadomo??, ?e Onet zamkn?? legendarny Digart (2002 - 2018). Dowiedzia?em si? o tym zupe?nym przypadkiem, kiedy chcia?em zobaczy? co tam nowego mo?e stworzy? dawny user Batcave – chodzi o Kujawa, zwanego na Digarcie Nekroproboszczem. A tu nic, nul, zero. Nie ma takiej strony.

I chocia? nie by?em nigdy bardzo aktywny na Digarcie, to jednak szkoda tej stronki. Szkoda tych wszystkich prac ludzi, których zna?em lepiej lub gorzej. Wygl?da na to, ?e to wszystko przepad?o.

By?a to strona na któr? po raz pierwszy zacz??em wrzuca? swoje arty. Dopiero pó?niej kto? mi powiedzia?, ?e ma ona swoje limity (chyba dwa rysunki na dzie? mo?na by?o tam uploadowa?). No i czasami te komentarze typu: fajny rysunek, a teraz wejd? do mnie i polub mój.  :) Ale ogólnie zacna to by?a stronka. :'(
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Johnny Napalm

Widzę, że i nawet Franek położył lachę na ten temat. Oby tylko nie na same rysowanie, nawet dla samego siebie. Jak chcesz odejść z Batcave to chociaż zarzuć namiarami na stronę że swoimi rysunkami.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Johnny Napalm

A sobie strugam takie coś, kolejny gniot inspirowany okładką. Tak, Alibaba, ja okładki przerabiam...  :P



Niedługo kolorowa. W sumie mam bardzo wiele niedokończonych rysunków, ale nie mam za dużo czasu i motywacji do ich zrealizowania.

Życie.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

LelekPL

Wow... Naprawdę powinieneś robić to zawodowo. Tak jak mówił Joker - if you're good at something never do it for free ;)

Juby

Znakomity rysunek, brawo. Mogę wiedzieć czym go tworzysz? Najpierw szkic ołówkiem, a potem jakieś specjalne mazaki imitujące tusz? Czy od razu dajesz mazakiem? Bo też bym spróbował.

LelekPL

Ja od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad zaprojektowaniem nowego kostiumu dla Batmana, który łączyłby moje ulubione pomysły na strój  trochę Burtona, trochę Nolana, trochę Arkham i trochę moich pomysłów.

Jak tylko nauczę się jak rysować może coś takiego stworzę ;)

Johnny Napalm

Jak pisałem, rysowałem to przyglądając się innej okładce, więc za dużo tych pochwał, chociaż mi miło i dziękuję za nie. Technicznie to wygląda prawie zawsze tak samo, najpierw szkic miękkimi ołówkami, później cienkopisy. Teraz trochę nauczyłem się na błędach i stosuję przynajmniej trzy grubości, w tym wliczony może być marker. Kiedyś to się zawsze namachałem cienkopisem, żeby uzyskać odpowiednio grubą kreskę. Rysunki z 2012 roku na serio robiłem tuszem, dlatego tak tam linia drga. Ale to nie dla mnie. Żeby rysować tuszem trzeba też mieć warunki, odpowiednią wiedzę techniczną, cierpliwość. Ja tego raczej nie mam.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

Sorry, nie sprecyzowałem pytania - chodziło mi o konkretną markę / typ mazaków, bądź z jakiego miejsca je kupujesz? Tak konkretniej, żebym wiedział gdzie i czego szukać, gdybym sam chciał spróbować. ;)
A to, że to przerysunek innej okładki jest mało ważne, Mona Lisa też nie powstawała z pamięci. ;) Przerysowywać też trzeba umieć, do tego też potrzebny jest talent.

Sam od dawna niczego nie narysowałem (brak czasu), ale używałem tylko ołówków. Miękkich na szkic, a potem B5-B7 do wykończenia i cieni. Poniżej nieskończony projekt strony, na której Batmana spuszcza wpie**ol Spider-Manowi (pod nim kałuża krwi). Zrobiłem luźny szkic, coś tam zacząłem wykańczać i porzuciłem, a teraz obawiam się do niego przysiąść, żeby nie popsuć. Już chyba taki zostanie.


Johnny Napalm

Przede wszystkim, dobry początek rysunku. Musisz go jednak przerwać i nie kontynuować dalej, bo się napracujesz i na końcu sam będziesz niezadowolony. Spidera spróbuj przenieść dalej w prawo, zaczynając od wszystkiego w prawo od głowy. Tu jest ok. Musi powstać więcej miejsca na jego prawą rękę, bo trzeba ją spróbować narysować raz jeszcze.

Lewa ręka Batmana nie wypadnie dobrze, jeśli nad trzymaną peleryną nie pojawi się fragment mięśnia. Małe uwagi, bo sam popełniam masę anatomicznych błędów.

Co do techniki, to może innym razem coś napiszę.

THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

Heh, dzięki za komentarz po takim czasie. :D Jak już pisałem, nie kontynuuje tego rysunku. Nie mam obecnie "weny", no i ciągły brak czasu, nawet na inne moje pasje.

Johnny Napalm

Sorry, że tak późno odpowiedziałem, ale liczyłem, że mój kolejny wpis tutaj będzie połączony z następnym rysunkiem. A tu lipa. :P Mam ten sam problem z brakiem czasu.

Żeby nie było tylko tłumaczenia się, odpowiem na pytanie o narzędzia do rysowania:

– ołówki B1, B2 i maksymalnie B3, tych ostatnich rzadko używam (można kupić nawet w najmniejszym sklepie papierniczym);
– cienkopisy marki PILOT (możesz kupić je nawet w Empikach w opakowaniach po sześć sztuk różnej grubości);
– markery PENTEL lub STAEDLER, z czego te pierwsze później się wypisują (raczej też można kupić je w wielu miejscach);
– no i teraz to co jest najlepsze i sprawia, że kreska imituje tusz, czyli pisaki japońskie: SAKURA PIGMA MICRON, GRAPH'IT, KURETAKE BIMOJI (to tylko w sklepach dla plastyków lub w sklepach dla architektów – nie tak daleko mnie jest Wydział Polibudy w tym temacie). Są też polskie RYSTORY (można je kupić w nielicznych sklepach Skali). Najlepsze są te z dwustronną opcją grubości kreski, ale w tej kategorii są właściwie tylko te japońskie.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

korek42

#1451
Wrzucę też coś od siebie, poniżej Robin w wersji cyfrowej


i jeszcze blanki z tego samego universum


elwis1982

#1452
Hej, to mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich oraz chciałbym się podzielić moimi pracami, które zrobiłem kilka miesięcy temu:).








Juby

Fantastyczne prace! Prostota i wieli podziw, że tak dobrze to wyszło, choć to tylko ołówek!

elwis1982

Prostota i czytelność były dla mnie priorytetem jak tworzyłem te strony, i wbrew pozorom to wypracowanie takiego stylu było bardzo czasochłonne :).