Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Co nowego przyniesie nam kino?

Zaczęty przez Leon Kennedy, 28 Styczeń 2008, 20:48:16

Rado

Ja myślałem, że człowiek używa około 30% swojego mózgu. Gdzieś tam to wyczytałem, albo widziałem na Discovery czy innym kanale.

Film zapowiada się na epicki crap.

LelekPL

Używamy 100%. Idąc logiką, że używamy tylko takiego małego procenta jak 10 czy 30 procent moglibyśmy sobie wycinać duże kawałki mózgu bez żadnych skutków ubocznych. To jest całkowicie nieprawdziwy i absurdalny mit,jeśli tylko się o tym pomyśli. Niestety, filmy takie jak ten kompletnie dezinformują ludzi.

Faktem jest, że używamy części mózgu do pewnych czynności. Jak robisz zadania matematyczne używasz jednej części, jak piszesz poezję innej. Gdybyśmy używali całego mózgu na raz, bylibyśmy nie tyle superbohaterami, a osobami kompletnie nie potrafiącymi funkcjonować, bo do prostych rzeczy uruchamiali byśmy czynności, które nam są niepotrzebne. Jak na przykład świadome oddychanie przy robieniu zakupów. Osoba z takimi "darami" byłaby bardziej upośledzona, niż "super".

Dlatego wmawianie ludziom, że bylibyśmy jakimiś superbohaterami jest całkowicie idiotyczne.

Leon Kennedy

Po mocno rozczarowującym REC3, kolejna kontynuacja zapowiada się świetnie! REC 4 APOCALYPSE Official Trailer

Leon Kennedy

Nigdy nie by?em fanem serii Splinter Cell, chod? po zagraniu w jego najnowsz? ods?on? Blacklist, która by?a ?wietn? skradank?, nabra?em wielkiej ochoty do nadrobienia zaleg?o?ci i powoli planuj? zakup Conviction :). Dla tego jestem do?? zaciekawiony prób? przeniesienia Fishera na du?y ekran zw?aszcza z twarz? Toma Hardy'iego.

http://www.filmweb.pl/news/Kinowe+%22Splinter+Cell%22+opowie%C5%9Bci%C4%85+typu+%22origin%22-105328

Mr.G

Ja akurat jestem fanem serii, więc na ekranizację liczyłem już od dawna, choć muszę przyznać, że dopiero wraz z ostatnimi dwoma grami nabrało to większego sensu. Conviction i Blacklist są bardzo filmowe, pokazują poza główną rozgrywką zróżnicowanie postaci pobocznych, jakieś życie wewnętrzne głównego bohatera, świat spisków wewnątrz Trzeciego/Czwartego Eszelonu etc. A Tom Hardy wydaje się być świetnym Samem Fischerem, więc teraz tylko czekać i mieć nadzieję, że w końcu świat ujrzy naprawdę dobrą ekranizację gry komputerowej, bo Splinter Cell jest dobrym materiałem pod naprawdę dobre kino sensacyjno-szpiegowskie.

Leon Kennedy


LelekPL

o Birdmanie było głośno od dłuższego czasu. Podobno film jest nakręcony bez jednego cięcia!

RemiRose

Głośno od dłuższego czasu, a ja dowiedziałem się o tym filmie dopiero dzisiaj.   :-\ Jednak zapowiada się naprawdę wyśmienity film. Obejrzę chociażby dla Emmy Stone i Edwarda Nortona.
Tyger! Tyger! Burnining bright
In the forest of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearfull symmetry?
--------------
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

Leon Kennedy

Ja wczoraj przypadkiem natrafiłem na ten film... Obsada bardzo dobra z rodzynkiem Keatonem na czele oczywiście!

Anonimowy Grzybiarz

Cytat: LelekPL w 04 Sierpień  2014, 23:44:32
Podobno film jest nakręcony bez jednego cięcia!

Że niby w jednym ujęciu? Nie wierzę, jak na razie chyba tylko "Rosyjska Arka" została tak na kręcona, nie wyobrażam sobie tego zabiegu w przypadku filmu akcji. Może ktoś przesadza, myli pojęcia, albo zwyczajnie oszukuje - wszak już Hitchcock oszukiwał w "Linie", gdzie przejścia montażowe dyskretnie ukrywał (choć z dzisiejszej perspektywy są widoczne jak na dłoni). Niemniej, jeśli to prawda, to jestem jeszcze bardziej zaintrygowany i czekam z niecierpliwością. Przecież to będzie filmowe wydarzenie.

kelen

Na wikipedii jest podane ze źródłem, że film jest nakręcony i zmontowany tak, żeby sprawiał wrażenie jakby nie było żadnego cięcia.

LelekPL

Bardzo prawdopodobne, bo zrobienie go bez cięcia wydaje się niewykonalne, ze względu na skomplikowaną naturę filmu. Jednak Jon Favreau, bądź co bądź, doświadczony reżyser, powiedział, że nie wygląda jakby miał cięcia, więc nawet jeśli je ma, to przynajmniej mistrzowsko je ukrywali.

Anonimowy Grzybiarz

No i okej, o to mi chodzi - "zmontowany i nakręcony tak, żeby sprawiał wrażenie jakby nie było żadnego cięcia" to zupełnie co innego niż "nakręcony bez jednego cięcia" :) "La casta muda", horror, też jest tak zrobiony i to bardzo dobrze, ciężko jest wypatrzyć miejsca, w których cięcia następowały. No nic, nie zmienia to faktu, że jeszcze bardziej czekam na Birdmana w świetle tychże informacji.

Mogę się mylić, ale jedno ujęcie najczęściej też oznacza, że czas ekranowy równa się czasowi akcji - zobaczymy więc 1,5/2h z życia tytułowego Birdmana, co również podsyca ciekawość.

Q

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Leon Kennedy