Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Batman (2022) - ogólna dyskusja

Zaczęty przez Smoke, 17 Marzec 2017, 22:08:10

jakura

No nie wiem, walczysz ze soba i otoczeniem przez caly czas🤣 Tez tak mialem przed TDKR (bo trailery i opisy TDK zdradzily niemal wszystko), ale pozniej uznalem, ze to nie bylo warte tylu wyrzeczen🙂 Wiec bez spiny, troche zobaczyc mozna, omijac opisy spojlerowe i jakos to bedzie🙂
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

newtime

Ja osobiście mam gdzies spoilery i uważam ze jesli jakaś wiedza na temat fabuły ma mi zepsuć film, to znaczy ze to z filmem jest coś nie tak :) Dla przykladu nie obchodzi mi to czy Joker zginie a bardziej czy będzie na tyle fajna postacia ze jego śmierć bedzie mnie co kolwiek obchodzić. Dlatego zdarza się ze często doceniam film dopiero po 2 czy nawet kolejnych seansach, kiedy znany juz mi jest przebieg filmu i mogę sie skupić na detalach itp Ale oczywiśćie co kto lubi  ;) 

Juby

Cytat: jakura w 17 Październik  2021, 20:29:09No nie wiem, walczysz ze soba i otoczeniem przez caly czas🤣 Tez tak mialem przed TDKR (bo trailery i opisy TDK zdradzily niemal wszystko)
To nieprawda. Akurat TDK był jednym z filmów, które zaspoilerowałem sobie najbardziej, ale to przez to że dopiero co miałem podłączony  internet w domu, znalazłem BatCave, i nie wiedząc nawet czym jest spoiler i jak to działa, oglądałem każdy możliwy przeciek i czytałem każdy spoiler na stronie głównej+na forum. Sama kampania zdradzała niewiele, z finałowej akcji w Prewitt Building mniej niż 10 ujęć(!) na przestrzeni 4 zwiastunów, 16 tv spotów i 15 oficjalnych clipów, które jak kretyn obejrzałem przed seansem.

Cytat: newtime w 17 Październik  2021, 21:15:56Ja osobiście mam gdzies spoilery i uważam ze jesli jakaś wiedza na temat fabuły ma mi zepsuć film, to znaczy ze to z filmem jest coś nie tak :)
Sorry, ale to idiotyczne podejście, z którym nie mógłbym się bardziej nie zgadzać. Wiadomo, że film musi się bronić przy powtórkach, inaczej ma kiepski replay-value i owszem, wtedy to z nim jest coś nie tak. Ale jeśli zaspoilerujesz sobie twisty, zaskakujące zwroty akcji, zaskakujące cameosy, przez co nie zrobią na tobie takiego wrażenia, jakie zrobiłyby bez ich poznania przed seansem, to sorry, ale to ty skopałeś sobie first view.

newtime

Cytat: Juby w 17 Październik  2021, 21:35:16Sorry, ale to idiotyczne podejście, z którym nie mógłbym się bardziej nie zgadzać. Wiadomo, że film musi się bronić przy podwórkach, inaczej ma kiepski replay-value i owszem, wtedy to z nim jest coś nie tak. Ale jeśli zaspoilerujesz sobie twisty, zaskakujące zwroty akcji, zaskakujące cameosy, przez co nie zrobią na tobie takiego wrażenia, jakie zrobiłyby bez ich poznania przed seansem, to sorry, ale to ty skopałeś sobie first view.

Same twisty nie robią na mnie wrażenia niz to czy film jest po prostu dobry, lubie postacie i najważniejsze ze mi się go dobrze ogląda, element zaskoczenia to nie jest coś na czym mi szczególnie zalezy. Zgoda jeśli chodzi np kryminały gdzie główna osią fabuły jest kto zabił, to owszem ale i tutaj najczęściej wzruszam ramionami, nigdy nie wpyłnego, to na mój odbiór danego filmu a na pewno nie robi juz na mnie wrażenie róznego rodzaje cameo niespodzianki typu pojawienie   Robina czy Super mana w scenie po napisach  ;D  No ale zdaje sobie sprawę ze jestem w mniejszości  :)

Juby

Możesz mnie próbować do tego przekonać, jeśli chcesz. Możesz wmawiać to sobie, jeśli w to wierzysz. Ale ludzkiego umysłu, który działa w konkretny sposób, nie oszukasz. Znane żarty nie bawią tak, jak te, które słyszysz pierwszy raz. Sceny akcji nie trzymają w napięciu tak jak mogłyby, jeśli wcześniej znasz ich rozwiązanie, a nagłe zwroty nie szokują tak, jak miały to robić w zamyśle twórców. Nie wyobrażam sobie oglądania Siedem Finchera po raz pierwszy znając przebieg jego finału. Ani przeżywania ze łzami w oczach zakończenia Titanica, wiedząc od początku że na końcu Jack umiera. I na pewno uniknąłbym oplucia telewizora podczas oglądania X-Men: First Class, gdybym wcześniej wiedział kto pojawi się na tych kilka sekund i co powie w wiadomej scenie. Jak już wspomniałem, dobry film i tak musi się bronić przy powtórkach, potrafić robić wrażenie po raz kolejny i kolejny, jeśli nie tymi oczywistymi, to na nowo odkrytymi przez nas mniejszymi elementami. Ale te, które robiły wrażenie głównie za pierwszym razem, zostają z nami na zawsze. Oglądamy filmy i pamiętamy jak czuliśmy się wcześniej, jakie wywołały emocje, zmieniając odbiór również przy powtórkach. Nie ważne czy to kryminał, dramat, komedia, czy musical, pierwszy seans jest specjalny i lepiej go sobie nie psuć. A słowo spoiler pochodzi od "spoil" = psuć. Psuć sobie zabawę, frajdę, wrażenia, whatever, ze względu na poznanie czegoś, co powinno być poznane dopiero podczas seansu w kinie, bądź domowym zaciszu.

Takie jest moje zdanie. Ale to nie temat o tym. To wątek o "The Batman" z Robertem Pattinsonem i o nim tutaj piszmy. A moją decyzję o minimalizowaniu przyjmowania informacji o filmie przed jego obejrzeniem, proszę uszanować i przejść dalej do cieszenia się zbliżającą się premierą nowego Batmana. ;)

Q

Nowy zwiastun to pierwsze spojrzenie na Alfreda:




Trochę kojarzy mi się z wersją z  Earth One

Plecy Batmana takie jak w komiksach:


What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby


LelekPL

Zwiastun świetny. Jestem jak najbardziej zachwycony tym co do tej pory pokazali. Nadal staram się umiarkować własne oczekiwania, bo wiele, może im wciąż nie wyjść. Ale jeśli będzie tylko poprawna fabuła, z dobrym zrozumieniem postaci, to przy tych ujęciach film na pewno ocenię pozytywnie.

No i nadal mam nadzieję, że uda się obejrzeć wspólnie. To pierwszy Batman film od dekady, blisko kolejnej rocznicy forum, więc naprawdę wypadałoby.

Juby

#578
Cytat: LelekPL w 18 Październik  2021, 18:04:49No i nadal mam nadzieję, że uda się obejrzeć wspólnie. To pierwszy Batman film od dekady, blisko kolejnej rocznicy forum, więc naprawdę wypadałoby.
Załóż temat i zacznijmy planować. ;) Albo sam założę, ale czekam na oficjalne potwierdzenie przez Warner Bros. Poland naszej daty premiery.

Też marzy mi się wspólny seans, już nawet narzeczoną poinformowałem, że na premierę idę z wami, a z nią ewentualnie drugi raz.

LelekPL

#579
Ty się deklarowałeś, że to zorganizujesz jakiś czas temu :P Nadal jednak proszę byle nie w Łodzi :P Ja wstępnie Wa-wa lub Poznań ;)

Dodam jeszcze filmik z analizą zwiastuna, gdyby ktoś chciał posłuchać różnych spekulacji:

Ja sam mam swoje i są powiązane z
Spoiler
"Wayne'ami z Telltale", "Trybunałem Sów" i wojną klas.
[Zamknij]
Jeśli się sprawdzą to może być świetny film. Mógłby być nawet najlepszy jaki mieliśmy... ale tak jak mówiłem, to tylko ciche spekulacje, bo nie chcę stawiać zbyt wysokich oczekiwań. Nadal moim mottem jest: to nie musi być Mroczny Rycerz, wystarczy mi poziom Shazama, Shang Chi czy Spider-Mana. To już i tak będzie stanowcza poprawa.

Juby

#580
Cytat: LelekPL w 18 Październik  2021, 21:22:18Ty się deklarowałeś, że to zorganizujesz jakiś czas temu :P Nadal jednak proszę byle nie w Łodzi :P Ja wstępnie Wa-wa lub Poznań ;)
Gdybyśmy spotkali się w Łodzi to pewnie, że o wszystko zadbam. Ale w kwestii lokacji, myślę że w dedykowanym wątku po prostu zrobimy głosowanie pośród chętnych, tak będzie najuczciwiej.

Info dla tych, których ominęła informacja w ostatnim podsumowaniu aktualizacji. Razem z Q zbudowaliśmy dział dla nowego Batmana. Poniżej link. Sporo działów jest jeszcze pustych, ale do końca przyszłego roku powinny być zaktualizowane.
https://www.batcave.com.pl/filmy/the-batman/

LelekPL

Cytat: Juby w 19 Październik  2021, 08:35:01Nie oglądam takich rzeczy w ogóle.
Już to wiemy. Nie musisz tego powtarzać za każdym razem jak ktoś wrzuci filmik, wystarczy nie klikać ;)

Juby

Nie przypominam sobie, abym kiedykolwiek pisał, że w ogóle nie oglądam analiz zwiastunów, ale jeśli tak było to okej, usuwam z posta powyżej.

Q

Według informacji podanych przez Apple przy trailerze "The Batman" - film ma czas trwania 2 godziny i 13 minut.

 https://trailers.apple.com/trailers/wb/the-batman/


What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

#584
Dopiero w sobotę 23 października Michael Giacchino potwierdził, że skoczono nagrywać ścieżkę dźwiękową do filmu. To znaczy, że nowy Batman nie ma jeszcze wmontowanej muzyki = wciąż jest w trakcie post-produkcji = jego czas trwania na pewno nie jest znany. ;) Podejrzewam, że Apple wpisało cokolwiek, albo robiło tę zakładkę na podstawie strony innego filmu i tak zostało. Prędzej niż czas trwania poznamy kategorię wiekową filmu, bo pewnie jeszcze przed ukończeniem creditsów prześlą go do MPAA do oceny.

Lepsze spojrzenie na Batmana, Catwoman i Riddlera na figurkach McFarlane Toys:
https://darkknightnews.com/2021/10/25/mcfarlane-toys-unveil-the-batman-figures/