Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

RIP Dennis O'Neil

Zaczęty przez LelekPL, 12 Czerwiec 2020, 20:43:42

LelekPL

Bardzo smutna wiadomość. 2020 jest niestety nieubłagany i straciliśmy prawdziwą legendę. Człowieka, który przywrócił Batmana na dobre tory i był odpowiedzialny za jeden z najlepszych okresów w historii tej postaci. Wielka szkoda.

Jakie były Wasze ulubione komiksy O'Neila?

Johnny Napalm

#1
Nie chciałem wierzyć własnym oczom, kiedy zobaczyłem tytuł tego tematu. Aż mnie coś zabolało, to tak jak gdyby dowiedzieć się o śmierci bliskiego kolegi ze szkoły. Kolejna legenda odeszła i chyba nikt jej nie zastąpi. Dennis O'Neil stworzył tyle absolutnie wspaniałych historii, sprawował również bardzo dobrze funkcję redaktora serii o Batmanie, że nie da się tego zapomnieć. Ale cios dla Batmana. Przynajmniej był twórczy prawie do samego końca.

No i jest to dziwne zrządzenie losu, że śp. Dennis O'Neil zmarł blisko daty urodzin Neala Adamsa - przecież razem tyle dobrego zrobili dla Batmana. Ehh...
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

81 lat, piękny wiek, choć wiadomość smutna. Dennis był autorem scenariusza do pierwszego komiksu z Batmanem jakiego trzymałem w swoich rękach. To on odpowiadał za komiksowe adaptacje filmów 1989-1997, w tym Batmana i Robina, którego komiksowa adaptacja jest dla mnie znacznie lepsza od filmu Schumachera. Wielka strata dla świata Mrocznego Rycerza.


Leon Kennedy

Szkoda. Wielka szkoda. Co czytałem, tak na szybko Miecz Azraela, czy właśnie komiksowe wydania Batmanów, ale pewnie było tego dużo więcej. Wielki człowiek z wielkimi uznaniami dla świata komiksu. Żegnaj.

Kaz

Wielka, wielka szkoda. Uwielbiam okres w komiksach, kiedy seriami z udziałem Batmana, zajmowały się takie osobistości jak Dennis czy Adams. W dodatku O'Neil był twórcą jednego z moich ulubionych protagonistów Mrocznego Rycerza - Ra's Al Ghula.
Smutno  :'(

Rado

Autentycznie się zmartwiłem, gdy usłyszałem o jego śmierci. Dla mnie nazwisko O'Neila na okładce zawsze dawało wręcz pewność, że będzie to ciekawy komiks. Redaktorem też był zacnym, ale żeby to w pełni docenić, to trzeba się raczej wczytać głębiej. Czasem jakiś autor zasłynął z jakiegoś interesującego pomysłu, a później gdzieś czytam, że ten "interesujący pomysł" to była sugestia O'Neila.

A mój ulubiony jego komiks to:



Johnny Napalm

Venom!!!

Rzeczywiście, to nazwisko zawsze było gwarantem, że się nie zawiodę. Szczególnie podobała mi się historia z 50 numeru Legends of the Dark Knight, czyli Images. Wiadomo, że to tylko reinterpretacja pierwszego ich spotkania, ale naprawdę zgrabnie opowiedziana. Taka unowocześniona, ale jednak zachowująca szacunek do pierwowzoru, za bardzo przy nim nie grzebiąc.

THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Maxie Zeus

Niestety, bardzo smutna wiadomość. Człowiek, który z Nealem Addamsem zdefiniował Batmana i pozbawił go silverage'owej cukierkowatości. Zdecydowanie jeden z najbardziej kluczowych artystów, jacy kiedykolwiek pracowali w branży komiksowej. Rest in peace, sir [ * ]

Juby

Cytat: Rado w 23 Czerwiec  2020, 21:02:25A mój ulubiony jego komiks to:




A jakiś tytuł? Bo autentycznie nie kojarzę tego kadru. :-[

Q

To z historii "Venom", a dokładnie z "Batman: Legends of the Dark Knight #18".
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Rado

Naprawdę ciekawe podsumowanie pracy O'Neila przy Batmanie.

Polecam ogólnie przejrzeć sobie ten kanał. Gość ma bardzo dużą wiedzę i porusza interesujące tematy.


Shadow of the Bat

Polecam cały kanał Salazar Knight. Gość robi najlepsze filmiki o komiksach z Batmanem. Naprawdę szczegółowe analizy i rzetelna krytyka.

Juby

Dopiero dziś znalazłem czas, żeby obejrzeć powyższy tribute. Świetny materiał, dzięki za niego i poleceni tego kanału, już obejrzałem kilka materiałów, i choć niektóre autor tworzy trochę za długie, to sporo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć.

LelekPL

Też sobie zapisałem kanał. Koleś naprawdę dobrze zna się na rzeczy i ma mniej spotykane tematy.

Rado

I do tego ma ogarniętą społeczność. Polecam przeczytać komentarze pod filmem o "Arkham Asylum" Granta Morrisona. Trochę gadają o symbolice w komiksie oraz jak ogólnie najlepiej patrzeć na tę historię.