Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman The Telltale Series

Zaczęty przez LelekPL, 04 Sierpień 2016, 16:07:24

Funky

#15
Czy w toku historii fabularnej Dent staje się wiadomo kim?
Spoiler
Wiem że można go uratować ale czy twórcy i tak zrobili z niego Dwie-Twarze?
[Zamknij]

kelen


Lord Makaron

Jestem po uko?czeniu serii, wi?c wnioski:
+ g?ówna ni? fabularna - naprawd? ?wietna, przez zastosowanie nieczywistych i niespodziewanych rozwi?za? (chocia? si? pewnie znajd? tacy co ju? wszystko widzieli i nic ich w ?yciu nie zaskoczy  ;D)
+ sprzeczno?? z kanonem - postaci nie s? do ko?ca takie, jakie znamy i to daje wiele dodatkowych zaskocze? (to jest w sumie dla mnie najwi?kszy plus)
+ du?o dzia?ania jako Bruce - to w komiksach zawsze lubi?em, kiedy Batmen zdejmowa? mask? i za?atwia? sprawy jako BW. St?d te? bardzo lubi? 2 cz??? Knightfalla na przyk?ad
+ Joker cho? si? pojawia, to nie odgrywa wa?nej roli - my?l?, ?e ju? si? nadmiar jego nazbiera? w grach i filmach ostatnimi laty

- interaktywno?? - czuj?, ?e wi?kszo?? wydarze? dzieje si? tak czy siak - twórcy daj? tylko iluzoryczne uczucie, ?e na cokolwiek wp?ywamy
Spoiler
Np ca?y czas trzyma?em Selin? z boku, mówi?em jej, ?e dam rad? sam i ma spieprza? z miasta i si? nie wtr?ca?, bo spodziewa?em si? jakiej? zdrady pó?niej - to i tak na koniec dosta?em do wyboru czy jej powiedzie? a) bedzie mi Ciebie brakowa?o b) tworzyli?my zgrany team, mam nadziej? ?e wrócisz c) nie wyje?d?aj, kocham Ci?...
Jak mia?em wybór czy ratowa? Selin?, czy Harveya i wybra?em tego drugiego, to Selina i tak zrobi?a unik przed bandziorem i si? wywin??a
[Zamknij]
- U?ywanie kilka razy tych samych lokacji - jako? mi to pachnie pój?ciem na ?atwizn?
- technicznie niedopracowane - musia?em schodzi? z rozdzielczo?ci?, a to przecie? ta sama jako?? co w poprzednich grach studia
- banalna - to w sumie taka lekko interaktywna historia - nawet jak s? jakie? miejsca zbrodni do odtworzenia to nie sp?dzamy tam wi?cej ni? minuty - jak s? rozbite okulary i dziura w ?cianie obok ??czymy obie rzeczy i TADAM - kto? wszed? i popchn?? kogo? w kierunku ?ciany - World greatest detective! - jako? mnie to denerwuje w ogóle w grach obecnie, bo wychowywa?em si? na trudnych przygodówkach.
- krótka - w ogóle nie rozumiem tego podzia?u na epizody - ?eby raz na miesi?c sobie pogra? 90 min (no ale mog?em kupi? jak ju? ca?o?? wyjdzie  :-\) - poza tym czuj?, ?e robi? ze mnie kretyna jak zaczynam epizod - pierwsza rozmowa w której mówi? tylko: 'Alfred to nie Twoja wina' i Steam mi wy?wietla achevementa - cz??? 1 epizodu 5 uko?czona - no jaki? ?art.

Ogólne wra?enia pozytywne, ale chyba warto czeka? a? potanieje

WezuM

Odpowiadając na Twoje pytanie Funky - jakby to określić...
Spoiler
pod względem mentalnym Harvey tak czy siak stanie się Dwie Twarze. Natomiast można go uchronić od oszpecenia.
[Zamknij]
Jeśli chodzi o ogólne wrażenie to jestem bardzo zadowolony. Wiadomo, że zarzuty takie jak za łatwe, za krótkie i po co to w ogóle wydawać w odcinkach się pojawią, no ale to telltale oni gry już tak po prostu wydają i za dużo z tym nie możemy zrobić. Trzeba to po prostu traktować jako "interaktywny serial".
Fabuła mega mnie zaskoczyła, nawet w ostatnim odcinku gdzie mogło się wydawać, że wszystko już wiemy było trochę plot-twistów. Co do sprzeczności z kanonem to na pewno nie wszystkim będzie to odpowiadać ale służą one grze, bo dzięki lekkim zmianom w charakterach postaci ich działania nie są przewidywalne, gra przez cały czas trzyma w napięciu. No i ode mnie ogroooomny plus za przedstawienie Jokera w ten sposób.  Bałem się, że okaże się być tym "głównym złym" jak to we wszystkich grach z Batsem musiało do tej pory być ale na szczęście przedstawiono go w mniejszej (choć bardzo ciekawej) roli. Poza tym to chyba ta interpretacja Jokera jest dla mnie najbardziej przerażająca. I jeszcze to zakończenie... ;).
It's just so hard to go through life without being told you're DUMBASS every several minutes,  y'know?

Funky

Spoiler
A z oszpeceniem jest bardziej niebezpieczny, psychopatyczny?, czy sfajczona połowa twarzy to tylko kosmetyczny dodatek? :P
[Zamknij]

WezuM

Sam nie wiem bo póki co przeszedłem grę
Spoiler
chroniąc Harveya od oszpecenia.
[Zamknij]
Jak przegram wybierając drugą opcję to dam znać ;).
It's just so hard to go through life without being told you're DUMBASS every several minutes,  y'know?

LelekPL

Skończyłem pierwszy sezon. Wyszło, że jestem Compassionate Batmanem i rzeczywiście fajnie się tworzy własną wersję Batmana. Wybory może i nie są zbyt różnorodne i koniec praktycznie jest ten sam, niezależnie od naszych decyzji, ale relacje z innymi postaciami układa się naprawdę przyjemnie, a sama fabuła jest bardzo dobra. Podzielę się jeszcze swoimi wyborami:

Spoiler




[Zamknij]

Leon Kennedy

Nie wiem co jest grane do jasnej cholery! Kupiłem już jakiś czas temu pierwszy epizod pierwszego sezonu, teraz patrzę i jest w promocji seasons pass za 33 zł, ale co tu się dzieję???? Nie mogę zakupić, bo jest niedostępny, bo uwaga mam już to zakupione, czyli jeden odcinek to w gruncie rzeczy cały sezon, którego oczywiście nie posiadam. Na telefonie jest tak samo. O co do cholery chodzi???

Leon Kennedy

No właśnie, o co chodzi  ;D Swoją drogą pierwszy sezon został wydany na płycie i stąd moje pytanie... Czy na płytce znajdują się całość czy tylko pierwszy epizod, a resztę trza ściągnąć kodem? Pytam, bo coś mi się takiego obiło o uszy, a skoro z promocji nie mogę skorzystać, to zastanawiałem się nad zakupem fizycznego nośnika

LelekPL

Usuń odcinek i kup season passa

Leon Kennedy

Oczywiście już tego próbowałem i dalej lipa. Dziwne to, prawda?

LelekPL

Telltale niestety bankrutuje i się zamyka! Wielka szkoda. Głównie dlatego, że mnóstwo ludzi straciło prace. To, że nie zobaczymy od nich więcej Batmana to tylko dodatkowy cios.

Post Merge: 25 Wrzesień  2018, 09:59:06

A tak w ogóle to nie pochwaliłem sie zakończeniem drugiego sezonu. Nie podobał mi się tak bardzo jak pierwszy, ale nadal było w nim kilka ciekawych wyborów i nadal zastanawiam się nad moją ostatnią decyzją. Potem prześlę Wam moje wybory.

LelekPL

Tak jak obiecal, chociaż znacznie później, wklejam swoje wybory z drugiego sezonu:

Spoiler












[Zamknij]

Leon Kennedy

Powiedzcie mi moi drodzy czy na płytce są wszystkie epizody, czy tylko jeden, a resztę trzeba dobrać? A co w przypadku zakupu używki?

Leon Kennedy

No na szczęście można ściągać do oporu. Zatem zakupiłem od kumpla za całe 20 zł. Kiedy będzie odgrywane nie wiem, ale cieszę się niezmiernie.