Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Dark Knight Rises - kto kolejnym wrogiem?

Zaczęty przez kelen, 06 Sierpień 2008, 19:04:45

Anarky

Wydaje mi się że kwestia Jokera, Two-Face,  Scarecrow i pojawienia się któregoś z nich w nowym filmie nie powinna być brana pod uwagę. Oczywiście może być o nich jakaś wzmianka, jakieś epizodyczne pojawienie się ale nic ponad to. W sumie jest kilku godnych uwagi (z kilku powodów) kandydatów na wroga / wrogów w sequelu The Dark Knight, a oto moim zdaniem oni:

Bane - bo przydało by się zmazać plamę jaka powstała w wyniku tej postaci w filmie Batman&Robin, jednak jeśli sequel The Dark Knight miałby być ostatnim filmem Nolana o Batmanie to chyba trzeba by pomyśleć nad kimś innym. Bo na Bane jednak za wcześnie moim zdaniem, zwłaszcza jeśli o Bane myśli się w kategoriach Knightfall.

Riddler - myślę że Nolan wycisnął by z tej postaci wszystko co najlepsze, zagadki intrygujące i zmuszające nie tyle samego Batmana co widza do myślenia. Bylibyśmy świadkami chorej gry, w której nasz bohater byłby tylko pionkiem.

Black Mask - w Batman Begins mieliśmy już gangsterów w tym samego Falcone, co jeśli jego wpływy i jego teren chce przejąć ktoś nowy. Gangsterzy w maskach (False Face), niczym cyrkowcy z Batman Returns...

Victor Zsasz - pojawił się w Batman Begins, mógłby pojawić się w sequelu The Dark Knight by pewne wątki fabularne jeszcze lepiej i mocniej zazębić.


Ja wam pokażę!

Leon Kennedy

Na Zsasza bym nie liczył, bo nie bardzo widze powód dla kolejnego wykorzystania tej postaci, a i nic szczególnie nie trzeba zazębiać. Joker w roli epizodycznej jak najbardziej, Strach raczej definitywnie odpada, a Two - Face był raz wymieniany w możliwych retrospekcjach. Bane i Black Mask o tak :D

Gieferg

Nolan o kolejnym Batmanie:

http://www.collider.com/2010/03/10/christopher-nolan-speaks-updates-on-dark-knight-sequel-and-superman-man-of-steel/


Wychodzi na to ?e bedzie to jego ostatni film o Batmanie, zamykaj?cy histori?. I dobrze. Oby tylko da? tam Bane'a bo nie widz? lepszej opcji na zamkni?cie.

Cytatje?li sequel The Dark Knight mia?by by? ostatnim filmem Nolana o Batmanie to chyba trzeba by pomy?le? nad kim? innym. Bo na Bane jednak za wcze?nie moim zdaniem

Za wcze?nie, taa, zw?aszcza ?e to ma by? KONIEC Batmana od Nolana. Ciekawe kiedy w takim razie nie bedzie "za wcze?nie".
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

kelen

Chcia?bym zobaczy? film, który ko?czy si? z?amaniem Nietoperza przez Bane'a. Ale chyba nie warto oczekiwa? a? tak pesymistycznego zako?czenia.

Anarky

Cytat: Gieferg w 10 Marzec  2010, 22:49:35
Za wcześnie, taa, zwłaszcza że to ma być KONIEC Batmana od Nolana. Ciekawe kiedy w takim razie nie bedzie "za wcześnie".

Za wcześnie, tym bardziej jeśli to właśnie ostatni film o Batmanie jaki zrobi Nolan. Ale rozumiem że niektórym marzy się Bane, typowy Bad Guy taki jak z Knightfall i za wszelką cenę chcą ujrzeć go filmie. Jak wspominałem warto by zmazać plamę jaka powstała w wyniku Batman&Robin, ale są jeszcze inni przeciwnicy Batmana którym występ w tym ostatnim filmie chyba nawet bardziej się należy.




Ja wam pokażę!

Loco Fuego

Cytat: kelen w 10 Marzec  2010, 22:59:18
Chcia?bym zobaczy? film, który ko?czy si? z?amaniem Nietoperza przez Bane'a. Ale chyba nie warto oczekiwa? a? tak pesymistycznego zako?czenia.

Dlaczego nie? To by?by bardzo pesymistyczny koniec, ale kto z nas nie chcia?by zobaczy? upadku Batmana w kontynuacji Nolana?
A co do tematu, to wyobra?am sobie jedynie kilka postaci; Bane, Riddler i Killer Croc.

kelen

CytatDlaczego nie?
Bo Hollywood się na to nie zgodzi :P

Anarky

Cytat: Loco Fuego w 22 Marzec  2010, 19:21:39
ale kto z nas nie chciałby zobaczyć upadku Batmana w kontynuacji Nolana?

Chociażby ja, mieliśmy znakomity (tak uważam) wątek upadku Batmana w komiksie i na tym uważam poprzestańmy. Knightfall był przemyślaną i znakomitą historią, ze wspaniałym punktem kulminacyjnym. Christopher Nolan chociaż nie wiem jak by się starał nie był by w stanie tak dobrze pokazać upadku Batmana w jednym filmie i zbliżyć się lub nawet przebić tą komiksową historie. Poza tym film, trylogia Nolana nie musi kończyć się akurat bez takiego Happy End. Może się kończyć w inny zły sposób, Batmana nie tylko można złamać dosłownie...

Ja wam pokażę!

Loco Fuego

Mo?e i masz racj?, ale gdy Nolan sko?czy trzeci? cz??? to ju? raczej nikt nie nakr?ci tak dobrego filmu. B?d? t?skni? za tym Batmanem a gdyby zgin?? z r?k Bane'a sprawa by?aby zamkni?ta...dobra g?upi pomys? :P
W ka?dym razie licz? na dobre zako?czenie, bo kolejni przeciwnicy Batmana b?d? naprawde ?wietni, przynajmniej mam takie przeczucie po tym co pokaza? nam Nolan(Joker, Two-Face).

KillingJoke87

Czy nikt tu nie pamięta o oficer Rodriguez i tym co powiedział jej Dent ogłuszając pistoletem? "Żyj by walczyć kolejnego dnia"....ja bym się nad tym zastanowił, jako policjantka jest skończona tylko kim mogła by być, jakim antybohaterem?
so you're gonna have to play my little game if you  want to save one of them...

m2reily

Na wyrost można pomyśleć, że Batman ją zwerbuje do pracy pod przykrywką, dodatkowo para oczu i uszu na mieście. Wstęp do "Birds Of Prey", ok przesadzam:)   
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

KillingJoke87

Rodriguez była współodpowiedzialna za śmierć Rachel i to co spotkało Denta, Bruce prędzej sklepał by jej maske a Gordon wsadził do ciupy niż któryś z nich nawiązał z nią współprace. Bardziej prawdopodobne jest to że może ona, na własną ręke będzie starała się odpokutować to na co pozwoliła...;)
so you're gonna have to play my little game if you  want to save one of them...

m2reily

Pewnie tak, z kolei zrobiła to z obawy o swoją matkę.
Źle się wyraziłem mówiąc o werbunku. Pomimo charakteru i wizerunku jaki sobie tworzy Batman, jest on jednak pełen współczucia. Zamiast zatem wsadzać do ciupy pozwoli jej na jakąś (monitorowaną) działalność. Skądinąd posłużyłoby to za dobry wątek dla całego filmu. Nigdy nie jest za późno, na to, żeby sobie wybaczyć. W głębi duszy Batman sam się wini za to co spotkało Denta i Rachel.         
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

KillingJoke87

M2reily zgadzam się, Rodriguez nie była złą osobą, brała kase od Maroniego ale na leczenie własnej matki tak jak mówisz. Motyw odkupienia jak najbardziej!!! Cytując Alfreda: "Zawsze najpierw musi się pogorszyć aby potem mogło się polepszyć" (czy jakoś tak :P ;))
so you're gonna have to play my little game if you  want to save one of them...

m2reily

Dokładnie, jeszcze gdyby to połączyć z jakimś odpowiednim wrogiem. Myślę tu o Talii, chcącej zemsty na mieście, które zabrało jej ojca, a jednocześnie rozdartej uczuciem do Batmana, który z kolei nie akceptuje jej ślepego pojęcia sprawiedliwości.

 
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/