Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman/Detective Comics (DCnU 2011)

Zaczęty przez kelen, 07 Wrzesień 2011, 18:51:36

Deuce

Cytat: LelekPL w 10 Maj  2013, 14:16:58
WOW, nie czytałem jeszcze Batman 19

Drobna nieścisłość. Chodzi o serię Batman: Detective Comics #19. Jest to specjalne, 80-stronicowe wydanie, które ma uhonorować #900 licząc według starej numeracji. Nawet główna historia nosi tytuł The 900. Ponadto są cztery dodatkowe historie, pisane przez różnych autorów m. in. ta o Banie, która pochodzi spod pióra Pana Tyniona IV. Jest on głównym autorem Talona i tam też będzie ta historia rozwinięta i kontynuowana. To był, swego rodzaju, prolog.
Swoją drogą ciekawe, co wymyślą na numer 1000  ??? .
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

LelekPL

tak, tak, źle napisałem tytuł po prostu nie wiedzieć czemu.

Rado

Pytanie do ludzi, którzy na bie??co zamawiaj? zeszyty. Czym zazwyczaj ró?ni? si? takie wersje re?yserskie komiksów?

http://multiversum.pl/p/1141/42031/batman-year-zero-directors-cut-1-new-52--preorder-previews-2013-05-preorder.html

Niby dwadzie?cia cztery strony wi?cej ma directors cut ni? wersja podstawowa.

Pytam, bo potem w wydaniach zbiorczych nie ma zawartych backup'owych historii, a bardzo mnie one ciekawi? przy okazji Zero Year, wi?c rozwa?am kupno zeszytówek. Nie wiem czy bra? podstawow? wersj? czy czeka? dodatkowy miesi?c na directors cut.

kelen

Jest tak jak mówi opis - wszystko jest tylko w ołówku a dodatkiem jest cały scenariusz do numeru.

Rado

Cytatfrom the stunning pencil art of Greg Capullo, with the full, action-packed script by Scott Snyder!

Ach, to o to chodzi. Nie zrozumiałem do końca. W sumie ten scenariusz brzmi interesująco. Fajnie by było poczytać w jaki sposób Snyder wszystko opisuje.

kelen

Też mnie scenariusz ciekawi, fragment tego jak Snyder pisze dostaliśmy w zbiorczym wydaniu jego serii, a obczajenie całego scenariusza będzie jeszcze lepsze. Może będzie się dało dzięki temu wychwycić jakieś dodatkowe smaczki, które się ominęło przy lekturze zeszytu.

blackout

Hej właśnie czytałem skany death of the family (zamierzam sobie to kupić na mvm) ale  mam pytanie.
#17 i prawie ostatnia scena. Bruce mówi, że Joker nie mógł wtedy dostać się do jaskini i zostawić karty gdyż stwierdził to po wizycie w Arkham jako Wayne pokazując mu kartę.
Zatem... skąd w końcu Joker dowiedział się o jaskini skoro nigdy w niej go nie było czy o Alfredzie????
Coś mnie omineło? Zapewne odpowiedż jest banalna...

LelekPL

Bruce wyjaśnia to w numerze 15. Jest to tylko teoria ale dość logiczna. Joker musiał przyczepić tą kartę do Bat-łodzi używając jakiegoś spoiwa rozpuszczalnego w wodzie dlatego dryfowała sobie potem obok łodzi. Nigdy nie był w jaskini.

Co do Alfreda to porwał go ze względu na to, iż Bruce Wayne sponsoruje Batmana, a był mu potrzebny służący podczas uczty dla króla. Minimalnie więcej niż przypadek.

blackout

Dzięki :) W sumie zrobiłem research i ludzie podobnie twierdzą :)

Nightrain

Cytat: Rado w 08 Czerwiec  2013, 13:37:51Ach, to o to chodzi. Nie zrozumia?em do ko?ca.
Przygania? kocio? garnkowi...

Ja mam natomiast pytanie dotycz?ce tej ''nowinki'' Szymona Kudra?skiego [je?li dobrze pami?tam nazwisko] Chodzi o t? w Obliczach ?mierci od Egmontu - o co z ni? chodzi? To by?o w normalnych zeszytówkach Detective Comics? Bo jak dla mnie kompletnie nic to nie wnios?o do komiksu, poza ?adnymi rysunkami. To by?a jaka? reklama polskiego artysty? Bo kompletnie tego nie czaj?...

Valar Morghulis

kelen

To była jedna z backupowych historii.

Rado

#176
Teraz się zapyta co to jest backup...

CytatPrzyganiał kocioł garnkowi...

No cóż, opis na MvM jest niejasny. Na dobrą sprawę może to też znaczyć, że rysuje Gregg Capullo, a pisze Scott Snyder. Ale przynajmniej czytam opis zanim posta napiszę, Tobie też to radzę, bo się znowu nie popisałeś. W opisach zeszytówek DC jest napisane "backup story art by Szymon Kudrański", czyli nawet nazwisko naszego rodaka jest.

CytatSzymona Kudrańskiego [jeśli dobrze pamiętam nazwisko]

wstyd...

Nightrain

Spoiler
Cytat: Rado w 15 Czerwiec  2013, 18:29:23Teraz si? zapyta co to jest backup...
Przy okazji mang spotyka?em si? z tym wiele razy, wi?c ''niez?a próba'' ale mocno chybiona ;)
Cytat: Rado w 15 Czerwiec  2013, 18:29:23Ale przynajmniej czytam opis zanim posta napisz?, Tobie te? to radz?
Hejj, a wiesz co? Na multiversum jest opis dok?adnie taki jak na stronie DC Comics i w obu przypadkach nie ma wzmianki o jakimkolwiek backupie. Jest tylko ''Art by TONY S. DANIEL, SZYMON KUDRANSKI and SANDU FLOREA'' [-Ohhohoho, no i to powinno ju? tobie co? mówi?] Nie! Bo mog? wtedy pomy?le?, ?e jest to co? podobnego do ''rysunków w tle (numer 7)'' Joel'a Gomez'a, prawda?
Cytat: Rado w 15 Czerwiec  2013, 18:29:23No có?, opis na MvM jest niejasny. Na dobr? spraw? mo?e to te? znaczy?, ?e rysuje Gregg Capullo, a pisze Scott Snyder.
Cytat: Rado w 15 Czerwiec  2013, 18:29:23Tobie te? to radz?, bo si? znowu nie popisa?e?.
Aaa, nie no to Ciebie to obowi?zuj? inne zasady! No ja przepraszam, przecie? to nie do pomy?lenia, ?ebym ja ''Absolute'' wcze?niej zrozumia? jako ''Absolutnie ca?a historia'' No ale Ty, to... Przecie? Director's Cut z opisem ''from the stunning pencil art of Greg Capullo, with the full, action-packed script by Scott Snyder'' mo?na zrozumie? jako dwa w jednym [-Ohhohoho, ale film w wersji director's cut zazwyczaj posiada dodatkowe sceny] Znowu uprzedzaj?c Twoj? odpowied? - wiem ;)
Cytat: Rado w 15 Czerwiec  2013, 18:29:23wstyd...
Ano w?a?nie mia?em taki zamiar i?? si? gdzie? pochowa?, bo ?eby od prawie roku interesowa? si? ''normalnymi'' komiksami i nie zna? wszystkich artystów polskich tworz?cych komiksy tam w ameryce, to to jest po prostu ?a?osne... [-Ale przecie? napisiane mia?e? tam w komik?e!] Ale czasem tak mam, ?e zagl?dam do nich tylko kiedy kompletnie czego? nie wiem.
Cytat: Nightrain w 15 Czerwiec  2013, 18:22:03Przygania? kocio? garnkowi...
Ahh, no po prostu wiedzia?em, ?e to Ci? tylko rozkr?ci ;)
Tak na zako?czenie - cytat z regulaminu. Ja wiem, z ciebie taki wzór, ale przyjrzyj si? ;)
CytatKazdy uzytkownik ma prawo do wyrazanie wlasnej opinii, jednak pod zadnym powodem nie moze:
[...]
2.6. "Za?miecac" forum (pisac postów nie temat, spamowac, itp.).
[Zamknij]
Cytat: Rado w 08 Czerwiec  2013, 13:25:31potem w wydaniach zbiorczych nie ma zawartych backup'owych historii
Chwila, chwila...

Niby spotyka?em si? z tym ''backup'em''w mandze, ale ona z komiksem o którym mowa ma raczej niewiele wspólnego. A i ten polski artysta mnie zmyli? ;) Polskie wydanie, polski artysta, no to do siebie pasuje, w ko?cu im wszystko wolno ;D

Zauwa?y?em, ?e w numerze 13. zmienia si? scenarzysta, jak i artysta. Ja odbieram to z entuzjazmem, Oblicza ?mierci pod wzgl?dem scenariuszowym nie powala?y, a i Pan Daniel z pocz?tku mia? drobne problemy z tymi ''dynamicznymi'' rysunkami [g?ównie mi chodzi o r?ce, ale nawet sam Jim Lee ma czasami z nimi k?opoty] ;) Pami?tam, ?e jak czyta?em to pierwszy raz, to w ca?ym komiksie by?o troch? zb?dnego pierniczenia i czasem dymki by?y kiepsko rozmieszczone. Na plus oczywi?cie lineart - genialne te ''cienie'' i kolory ;)

Valar Morghulis

Rado

Kurcz?, jako? w ko?cu przebrn??em przez Twojego chaotycznego posta, ale ci??ko by?o. Musia?e? si? przy nim spoci?. Nie wiem czemu lwia cz??? Twojej wypowiedzi jest w spoilerze? Mo?e zawiera ona jakie? rewelacje na temat nowego numeru Detective Comics? A mo?e chcia?e? w ten sposób zaznaczy?, ?e b?dzie teraz lekki offtopic? Je?li tak, to wybra?e? interesuj?cy i bardzo "kolorowy" sposób.

To b?dzie mój ostatni post skierowany do Ciebie, bo ewidentnie nie nadajemy na tych samych falach. Tym samym daje Ci szans? na "ostatnie s?owo". Postaraj si? jej nie zmarnowa?. Nie ma co si? spina?, ale spróbuj? jeszcze raz do Ciebie dotrze?. Tak wi?c:

CytatPrzy okazji mang spotyka?em si? z tym wiele razy, wi?c ''niez?a próba'' ale mocno chybiona

Spotyka?e? si? wiele razy z backupami, jednak chyba wci?? za ma?o, gdy? nie potrafi?e? rozpozna? backupu w innym komiksie. Proponuj? aby? bardziej si? skoncentrowa? w?a?nie na tych mangach. By? mo?e uda Ci si? zapami?ta? nazwiska japo?skich twórców, bo z tym jednym pracuj?cym przy tytule z Batmanem masz ewidentnie problem. Jak mo?na pisa? "je?li dobrze pami?tam nazwisko" skoro wystarcz? dwie sekundy w google i ju? wiesz czy nazwisko brzmi Kudra?ski czy Kutasi?ski. I do tego nie jest to byle jakie nazwisko, tylko naszego rodaka.

CytatHejj, a wiesz co? Na multiversum jest opis dok?adnie taki jak na stronie DC Comics i w obu przypadkach nie ma wzmianki o jakimkolwiek backupie

Nie wiem jaki jest opis na stronie DC, ale na MvM jest tak:

CytatWritten by TONY S. DANIEL
Art by TONY S. DANIEL and SANDU FLOREA
Backup story art by SZYMON KUDRANSKI

Podpowiem, trzecia linijka pierwszy wyraz. Widzisz to? Zreszt?, po co Ci "wzmianka o jakimkolwiek backupie"? Przecie? spotyka?e? si? z backupem wielokrotnie przy okazji mang, wi?c na pewno rozpoznajesz ten element w innych komiksach. Oh, wait...

CytatAaa, nie no to Ciebie to obowi?zuj? inne zasady! No ja przepraszam, przecie? to nie do pomy?lenia, ?ebym ja ''Absolute'' wcze?niej zrozumia? jako ''Absolutnie ca?a historia'' No ale Ty, to... Przecie? Director's Cut z opisem ''from the stunning pencil art of Greg Capullo, with the full, action-packed script by Scott Snyder'' mo?na zrozumie? jako dwa w jednym [-Ohhohoho, ale film w wersji director's cut zazwyczaj posiada dodatkowe sceny] Znowu uprzedzaj?c Twoj? odpowied? - wiem 

Przy tym akapicie by?o najgorzej. Nie jestem pewien czy dobrze wszystko zrozumia?em. Straszny chaos. Chyba w ko?cu ogarn??em i widz?, ?e tak na dobr? spraw? móg?by? rozmawia? sam ze sob?, bo potrafisz uprzedza? czyje? odpowiedzi i od razu si? do nich odnosi?. Pogratulowa? umiej?tno?ci. Widz? równie?, ?e chowasz jak?? uraz? o t? spraw? z Absolute. To dobrze, ?e ca?y czas o tym my?lisz. Mo?e co? wyniesiesz z tego.

CytatTak na zako?czenie - cytat z regulaminu. Ja wiem, z ciebie taki wzór, ale przyjrzyj si?

No widz?. I co? Czy ja Ci odbieram prawo do wyra?ania w?asnej opinii, czy staram si? Ciebie naprowadzi? na dobre tory, zach?ci? do czytania ze zrozumieniem, tak ?eby Twoje wypowiedzi nie by?y kosmicznie durne? Wydaje mi si?, ?e to drugie.

Czy, z tym cytatem z regulaminu, chodzi mo?e o to, ?e ja spamuj?? Przecie? ca?y czas rozmawiamy o backupie w DC i o tym kto go rysuje. Ach, no i jak ten cytat ma si? do Twoich z?otych my?li wyra?anych na shoutboxie w stylu: "kole?ance umar? dziadek"? Albo "by?em wczoraj we Wroc?awiu". To jest dopiero za?miecanie.


Nightrain

Cytat: Rado w 15 Czerwiec  2013, 23:32:23Czy, z tym cytatem z regulaminu, chodzi mo?e o to, ?e ja spamuj?? Przecie? ca?y czas rozmawiamy o backupie w DC i o tym kto go rysuje.
Je?eli w?a?nie takie jest twoje zdanie, to dlaczego nie mia?bym si? nim kierowa?? Jednak?e jestem niemal pewien, ?e Moderatorowi/om si? to nie spodoba ;)
Cytat: Rado w 15 Czerwiec  2013, 23:32:23Nie wiem czemu lwia cz??? Twojej wypowiedzi jest w spoilerze? Mo?e zawiera ona jakie? rewelacje na temat nowego numeru Detective Comics?
Spam w spoiler. Niektóre fora lubi? tak? ''zasad?'' ale prosz?, przyczep si? jeszcze do mojego wieku, lub po prostu do innej cz??ci stylu moich wypowiedzi [na przyk?ad tych czasem ironicznych wtr?ce? w nawiasach kwadratowych?]
Cytat: Rado w 15 Czerwiec  2013, 23:32:23Spotyka?e? si? wiele razy z backupami, jednak chyba wci?? za ma?o, gdy? nie potrafi?e? rozpozna? backupu w innym komiksie. Proponuj? aby? bardziej si? skoncentrowa? w?a?nie na tych mangach. By? mo?e uda Ci si? zapami?ta? nazwiska japo?skich twórców, bo z tym jednym pracuj?cym przy tytule z Batmanem masz ewidentnie problem.
W mandze, która ma oko?o 200 stron, ten backup jest na ko?cu numeru. Ten komiks mia? stron 176, i backup by? w ?rodku... Poniewa? nie zauwa?y?em, ?e manga jest 4x mniejsza od normalnego komiksu, to porówna?em j? z wydaniem zbiorczym tej oto serii. I ta w?a?nie pomy?ka zmusi?a mnie ?eby zapyta?. Gdybym czyta? zeszytówki, a nie wydanie zbiorcze, pewnie bym to rozpozna?.
Masz obsesj? na punkcie tych nazwisk? Napisa?em tylko ''je?li dobrze pami?tam'' ale nazwisko napisa?em dobrze. O co Ci jeszcze chodzi?
Cytat: Rado w 15 Czerwiec  2013, 23:32:23wystarcz? dwie sekundy w google i ju? wiesz czy nazwisko brzmi Kudra?ski czy Kutasi?ski
Zabawne. Nawet pomimo nastawienia, zabawne :>
Cytat: Rado w 15 Czerwiec  2013, 23:32:23Nie wiem jaki jest opis na stronie DC, ale na MvM jest tak:
Chyba patrzymy na zupe?nie inne rzeczy. Mówimy o Detective Comics #5? Poniewa? na stronie tego produktu jak wó? jest napisane
CytatWritten by TONY S. DANIEL
Art by TONY S. DANIEL, SZYMON KUDRANSKI and SANDU FLOREA
Cover by TONY S. DANIEL
B?d? zadowolony, je?eli raczysz o?wieci? mnie w prywatnej wiadomo?ci.
Cytat: Rado w 15 Czerwiec  2013, 23:32:23Przy tym akapicie by?o najgorzej. Nie jestem pewien czy dobrze wszystko zrozumia?em. Straszny chaos.
No tu akurat musz? przyzna? Ci racj?, nie wiem co ja napisa?em. Na szcz??cie ju? mi nie odpowiesz, wi?c nie us?ysz? ''skoro nie wiesz co piszesz, to po co w ogóle piszesz'' Czy po prostu inaczej to sformu?owane.
Zauwa?y?em, ?e z pisaniem postów ''do ciebie'' musz? mie? si? co chwil? na baczno?ci, bo potrafisz si? czepi? absolutnie wszystkiego. Dlatego doda?em pewne wtr?cenia symbolizuj?ce komentarze osoby, wtym wypadku uto?samianej z Tob?.
Cytat: Rado w 15 Czerwiec  2013, 23:32:23Widz? równie?, ?e chowasz jak?? uraz? o t? spraw? z Absolute. To dobrze, ?e ca?y czas o tym my?lisz. Mo?e co? wyniesiesz z tego.
Chyba tutaj w?a?nie twoje czytanie ze zrozumieniem nawali?o. Napisa?em ''przygania? kocio? garnkowi" [...a sam smoli] odnosz?ce si? do tego, ?e to Ty w tamtym momencie nie doczyta?e? opisu, tak jak to by?o w moim przypadku, kiedy w?a?nie Ty zwróci?e? mi uwag?, ?e nie przeczyta?em opisu Absolute Justice. T?umaczy?e? to niejasnym opisem [Zero Year] wi?c ja wyt?umaczy?em swój b??d nic mi nie mówi?cym przedrostkiem ''Absolute'' który odebra?em po prostu jako ''Absolutnie ca?a historia'' Lecz ty my?la?e?, ?e Director's Cut zawiera dodatkowe historie [prawdopodobnie dlatego, ?e film w wersji DC najcz??ciej jest d?u?szy od zwyk?ego] I to tak w gwoli wyja?nienia, bo rzeczywi?cie napisa?em bardzo niezrozumiale. Przyda?oby si? takie Director's Cut moim postom, heheh...
Cytat: Rado w 15 Czerwiec  2013, 23:32:23Ach, no i jak ten cytat ma si? do Twoich z?otych my?li wyra?anych na shoutboxie w stylu: "kole?ance umar? dziadek"? Albo "by?em wczoraj we Wroc?awiu". To jest dopiero za?miecanie.
Je?li raczysz mi wyja?ni? na PW czemu s?u?y shoutbox i jak powinny wygl?da? moje wypowiedzi na nim, to z ch?ci? si? dostosuj? ;)
Cytat: Rado w 15 Czerwiec  2013, 23:32:23Widz? równie?, ?e chowasz jak?? uraz? o t? spraw? z Absolute. To dobrze, ?e ca?y czas o tym my?lisz. Mo?e co? wyniesiesz z tego.
Co? podobnego móg?bym powiedzie? o Tobie - wci?? pami?tasz mój spam [w miejscu chyba do tego przeznaczonym?] jak i to, ?e napisa?em ''je?li dobrze pami?tam'' Warto zaznaczy?, ?e pami?ta?em, kurcze, dobrze!
Cytat: Rado w 15 Czerwiec  2013, 23:32:23Musia?e? si? przy nim spoci?.
Chyba porównywalne stwierdzenie mog?oby by? adresowane do Ciebie ;)
Cytat: Rado w 15 Czerwiec  2013, 23:32:23To b?dzie mój ostatni post skierowany do Ciebie, bo ewidentnie nie nadajemy na tych samych falach. Tym samym daje Ci szans? na "ostatnie s?owo". Postaraj si? jej nie zmarnowa?.
Móg?bym Ci? przys?owiowo ''zrobi? w konia'' i po prostu Ci? ola?, ale nie mog?em si? powstrzyma?. Ze wzgl?du na Twoje domniemane do?wiadczenie w konwersacjach z lud?mi mojego pokroju mo?na powiedzie?, ?e stoimy na zupe?nie innych poziomach. Wi?c chyba ''przegra?em'', co jest równoznaczne ze zmarnowaniem danej mi szansy ;)
Poniewa? nie zwróci?o to twojej uwagi poprzednim razem
Cytat: Rado w 08 Czerwiec  2013, 13:25:31w wydaniach zbiorczych nie ma zawartych backup'owych historii
Na zako?czenie tej dyskusji zadam pytanie: Czy to jedno zdanie ''spod twoich palców'' nie by?o w stanie da? mi podstaw do tego, ?eby nowelki pt. ''Rosyjska Ruletka'' Szymona Kudra?skiego nie ujmowa? jednak w kategorii ''backupowej'' historii?

Valar Morghulis