Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Joker wedlug Nolana

Zaczęty przez (A)nonim, 09 Kwiecień 2008, 13:39:07

Grim Knight

A moze po prostu chcecie jak najwiecej Jokera zobaczyc? :D
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

Mel

Wtym, ze ty wyjątkowo chcesz go zobaczyc wlaśnie w tym czarnym worku :D

Grim Knight

I tak nie powróci w nastepnej cześci :D
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

Mel


(A)nonim

CytatJoker stosuje anarchistyczne metody, ale nie dla idei Ordnung, a fazy ją poprzedzającej, czyli Verwirrung. Dlatego nie mozna nazywac go anarchistą sensu stricte, poniewaz, chociaz przypomina nieco stylem i dzialaniami owych przeciwników wladzy, nie dązy do zadnego celu.
Sorry ale co ty, definicje anarchizmu opierasz na komiksie "V jak Vendetta"?  :D
Tam pojawiają sie motywy anarchistyczne ale są niezwykle uproszczone.
Polecam chociazby to http://pl.wikipedia.org/wiki/Anarchizm
I bardziej wersje angielską bo jest znacznie wiecej informacji.
CytatDlatego nie mozna nazywac go anarchistą sensu stricte, poniewaz, chociaz przypomina nieco stylem i dzialaniami owych przeciwników wladzy, nie dązy do zadnego celu. On nie chce budowac, a tylko niszczyc i dobrze sie bawic, jak sam zauwazyleś.
No i wlaśnie,  jezeli celem juz np. tego V bylo zniszczenie systemu, ale robil on to dla określonego celu, czyli wlaśnie zeby zaistniala po?niej  ta faza ladu. Idąc hinduizmem reprezentowal postac Sziwy. A Joker nie ma celu chce tylko rozwalki. Idąc znowu punk rockiem V reprezentowal anarchistyczny Conflict (polecam informacje o Carlo Giuliani na boku) http://www.youtube.com/watch?v=2dbCeagk4NI, Joker Nolana reprezentuje anarchiczną rozwalke w stylu Exploited, która ma juz wiecej wspólnego z demokracją szlachecką ( :D) niz z anarchizmem http://www.youtube.com/watch?v=j7duv4wT8xQ
CytatUbolewam jedynie, ze najprawdopodobniej Nolan nie uczyni z niego niezapomnianego Mistrza Przedstawienia, jakim byl w TASie czy innych serialach spólki Dini/Timm.
Po pierwsze TAS to nie jedyna świetna wizja Jokera, po drugie nolanowski Joker jak dla mnie (i chyba dla wiekszości tutaj, sądzac po pozytywnych glosach) juz ma elementy Mistrza Przedstawienia i kojarzy mi sie wlaśnie z postacią nie z tej bajki (i nie moge sie doczekac jego przemówienia przed gangsterami).
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Grim Knight

Ja, jak podkreślam, wciąz pozostaje sceptyczny co do tej wizji.
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

(A)nonim

No i dobrze, tego ci nikt nie zakazuje, mi chodzilo o sprostowanie paru rzeczy. ;D
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Grim Knight

Wynikla z tego interesująca dyskusja. Szkoda, ze byliśmy jedynymi w niej interlokutorami. Niemniej dziekuje za te sympatyczną wymiane zda?.
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

(A)nonim

I nawzajem. I tez zaluje, ze nikt sie nie przylączyl.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Yoel

lekkich, a jak sie czepi filmu jakiś mlokos co nie ma pojecia co sie tu świeci?? to co zglupieje?
Pure evil never really dies.

Maxie Zeus

Niby tylko 20 lat róznicy, a wizje Jokera calkiem odmienne - to jest w tej postaci fascynujące.
Za 20 lat dadzą nam pewnie Jokera-albinosa ;D


Philips V38

Boisz się odezwać i boisz się być sobą, napisali ci w gazecie, że myślenie jest chorobą. Zasłania ci normalność brudny sztandar fanatyka, fałszywa religijność, zakłamana polityka.

Juby

Zgadza sie, obie wizje są świetne, tylko która z nich jest lepsza? Nigdy nie widzialem tej fotki Jacka (na której prezentuje sie znakomicie), ale jakoś wole Heatha, wystarczylo, ze spojrzalem na te dwie fotki. Wygląd na pewno lepszy ma pan po prawej stronie.

Maxie Zeus

#28
Patrząc na Ledger'a widzimy, ze to wcielone zlo pod makijazem. Zdecydowanie, nie chcialbym spotkac osobiście tego czlowieka...
Nicholson, jako Joker nie budzi (przynajmniej juz) strachu - z takim gościem z przyjemnością bym sobie fote zrobil ;D ;D
No, a co do garnituru, to oczywiscie ledgerowski Joker dominuje!!!! Dlugi garniak nadaje mu wladczego wygladu  8)

PS: U Jack'a, świetnie prezentuje sie laska w prawej rece  :P

Crane

Zawsze bede kochac Jokera w wykonaniu Nicholsona, ale juz teraz wizja którą zaprezentowal Nolan przemawia do mnie bardziej. Naturalnie ostateczny werdykt zapadnie w sierpniu, ale Joker Nolana ma lepszy makijaz, ubranie i styl w ogóle. O zachowaniu nie wspominając.

Cytat: Maxie Zeus w 15 Czerwiec  2008, 10:22:33Ledger'a (...) Jack'a
Po co te apostrofy? ;)


Whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.