Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Egmont - komiksy z Batmanem

Zaczęty przez anubis3000, 24 Sierpień 2011, 16:14:04

kelen

Będzie kosztować 75 zł i będzie to wydanie zbiorcze. Egmont nie wydaje inaczej komiksów DC Comics (i większość innych). To są zawsze albumy/wydania zbiorcze.

Rado

Przeczytałem DC tom 4 Gniew. Całkiem niezłe, jakoś specjalnie nie ziewałem i się nie nudziłem. Głównie przy lekturze trzymały mnie jednak chyba rysunki. Na prace Jasona Faboka zawsze jest mi miło popatrzeć. Z fabułą trochę gorzej, jednak tutaj też nie zauważyłem jakiś baboli, ale może dlatego, że spodziewałem się dużo gorszej historii. Nie dziwią mnie natomiast kiepskie opinie polskich czytelników na temat tego tomu. Backupowe historie nie były tutaj jakoś oddzielone i mogło to powodować wrażenie lekkiego chaosu. Do tego co chwilę jakiś nowy złoczyńca wkracza na scenę. No, ale dzięki temu ktoś się chciał od razu pozbyć tego komiksu i ja kupiłem go za połowę ceny okładkowej.

PS. Chyba tutaj, na komiksowych kartach, zadebiutował Tumbler, czy było to gdzieś jeszcze wcześniej?

The Dream

Ja jeszcze nie mam Gniewu, bo odk?d zacz??em kupowa? DC Deluxe kompletnie ola?em New 52. Ka?dy tom tej nowej kolekcji jest ?wietny i spe?nia moje oczekiwania. Jaki? tydzie? temu czyta?em Mroczne odbicie. Bardzo dobra lektura; do tej pory oprócz Wayne'a widzia?em tylko Jean-Paula Valleya w roli Batmana a Grayson te? okaza? si? by? ciekawym nietoperzem. Dzi?ki niemu te komiksy s? naprawd? wyj?tkowe. No i dowiedzia?em si? paru rzeczy, np. ?e Barbara jest adoptowan? córk? Jima, a nie biologiczn?. Musz? ze wstydem przyzna?, ?e jako? mi to wcze?niej umkn??o. Podobnie z tym synem Gordona, którego widzia?em tylko w Year One i potem kompletnie o nim zapomnia?em. W dodatkach to co zwykle przy okazji komiksów Scotta Snydera, czyli jego scenariusz, konkretnie do 8-stronicowej historii z Detective Comics #871. Oprócz tego ró?ne szkice i projekty.
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

Rado

Cytatodkąd zacząłem kupować DC Deluxe kompletnie olałem New 52

Moim zdaniem bardzo dobrze robisz. Jak dla mnie to własnie w pierwszej kolejności powinno się brać za Deluxy i rzeczy ze starego uniwersum (np. "Długie Halloween" i "Sprawiedliwość" od Muchy), a dopiero później (jeśli oczywiście nie kupujesz żadnych oryginałów) New 52.

LelekPL

Tumbler debiutuje w Emperor Penguin. W numerze 20, chyba. Bardzo mi?a niespodzianka. Tak samo jak p?aszcz Bane'a w Arkham Wars

XIII

Polecacie Narodziny Demona które wyjdą w październiku? Po odświeżeniu odcinków TAS-u mam ochotę zobaczyć takie wątki  jak relacja z Talią i konflikt z Ras Al Ghulem na komiksowych kartach.

kelen

Album "Birth of the Demon" jest na prawd? dobry, szczególnie r?cznie malowane ilustracje Breyfogle'a.

Rado

#382
Zdecydowanie album wart swojej ceny. Temat relacji z Tali? i konfliktu z Ra'sem jak najbardziej uchwycony.

HUDY

Egmont coś zapomniał o ,,Nowej Granicy,, ,patrząc ze jest już zapowiedz ,,Narodzin Demona,, ciekawi mnie kiedy chcą to wydać(może ktoś coś wie?). I coś krucho z Nowym DC gdzie ,,JL Trójka,, właściwie to w październiku nie ma nic z NDC :/ Jedyny plus tej sytuacji jaki widzę to możliwość nadrobienia zaległości oczekując premier nowości ;]

kelen

Już był komunikat w tej sprawie, że premiera została przełożona. Pewnie nie wyrobili się z tłumaczeniem, to dosyć gruba cegła. Brak Trójki też mnie trochę martwi, ale może uderzą podwójnie na okres świąteczny.

Johnny Napalm

Cytat: kelen w 23 Sierpień  2015, 03:27:56
Album "Birth of the Demon" jest na prawd? dobry, szczególnie r?cznie malowane ilustracje Breyfogle'a.
Szczególnie ten fragment zdania, napisany po przecinku, napawa mnie niewyobra?aln? ch?ci? posiadania tego albumu.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

ghostmanpp

Witam
Kiedy ma się ukazać komiks "Batman: tom 6"?? Wie ktoś może,czy egmont bedzie tłumaczyć  nadchadzacy komiks z batmanem pt. dark knight 3 master race??

kelen

1. Nie wiadomo. Egmont zawsze zaznacza, że plany wydawnicze mogą ulec zmianie. Powodów przeniesienia może być kilka - od chęci wydania wcześniej innych tytułów po niewyrabianie się z tłumaczeniem.

2. Pewnie tak, choć w takim wypadku prawdopodobnie musieliby wznowić "Mroczny Rycerz Kontratakuje", czego za bardzo robić nie chcą. Biorąc pod uwagę, że w Stanach publikacja zacznie się w listopadzie tego roku, na wydanie zbiorcze będzie trzeba poczekać co najmniej na 3-4 kwartał 2016 roku.

red fox

Czy jest szansa, że w serii DC Deluxe wydadzą w całości " All Stars Batman & Robin " z rysunkami Lee?

kelen

Ten komiks nadal jest nieskończony, więc wydawać go z jednym zeszytem więcej, który wcześniej się nie załapał, jest bezsensowne raczej.