Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Co w Marvelu piszczy?

Zaczęty przez (A)nonim, 07 Maj 2009, 12:37:45

8azyliszek

#495
Potwierdzam - to ten sam 8azyliszek i z forum Batcave i z własnego bloga do którego link jest na fanpagu WKKM. :)

@Johny Napalm
Cieszę się że moje argumenty cię rozbawiły - mój blog ma głównie charakter rozrywkowy. I soje zdanie podtrzymuje. Nie lubię orginów bo niewiele się w nich dzieje, wszyscy wiemy jak to się skończyło a przesycona kolorystyka nie ułatwia kontaktu z tym Weapon X. Ja czytałem ten komiks i naprawdę nie widzę powodu by posiadacz tego Mega Marvela wydawał kasę po raz drugi. Ja zrobiłem to tylko dla grafiki grzbietowej.

A jakby w WKKM ukazał się Daredevil - Man without a fear Millera, z grubsza napisałbym to samo. :) Trzeba chociaż takie plusy wyciągać z bycia starym zgredem, że kiedyś się czytało te MM. :) Na szczęście dostaliśmy premierowe Daredeviłl Reborn.

Johnny Napalm

Dobra rozrywka nie jest zła - jak mawiają w sejmie. A już bardziej serio, nie zgadzam się, że origin zawsze musi być przewidywalny i z góry wiadomo jak się ta cała historia potoczy. Czasem zawiera on wiele wciągających do przemyśleń niedopowiedzeń - otwartych furtek przez scenarzystę.
A w tym temacie, jak obczajacie samo zakończenie Weapon X? Czy Logan zabił tylko Profesora? Z komiksu - który funkcjonował jako kanoniczny, typowy numer X-Men - Jima Lee wiem, że doktor Cornelius przeżył i miał swój udział w sadzę z Omegą Red. Nawet przepraszał Wolviego za to co mu zrobił wcześniej, ale że to było daleko przed Rodem M, Rosomak nie pamiętał gościa ni chu...
Niestety, Maverick dodatkowo sprzątnął doktorka, wyręczając Logana z podejmowania decyzji. Było mi trochę szkoda Corneliusa, bo to całkiem ciekawa postać.
No, ale czy Profesor rzeczywiście zginął? Czy może to znowu była część prania mózgu Wolverine, któremu tylko się wydawało, że sprzątnął swojego głównego oprawcę, kiedy ten sobie po prostu zwiał, zostawiając Corneliusa i Hines w bazie, żeby ci sobie potem powspominali cały eksperyment X?
The End trochę wyjaśnia kto odpowiadał za cały ten plan, jednak to komiks niekanoniczny, wydarzenia pokazane w nim wcale nie muszą mieć miejsca.
Mam pytanie, czy skoro dr Cornelius pojawił się kilka lat od premiery Weapon X w komiksach, to czy Hines lub nawet Profesor zaliczyli podobny event?
Szkoda, że Claremont nie dopowiedział później jaki wpływ na tą hisorię miał Apocalypse. Jak wyselekcjonował Logana do tego eksperymentu, jak go kontrolował i czy miał bezpośredni wpływ na to, że Profesor nie bierze udziału w dyskusji z epilogu.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Bless

Hejka all, nie wiem czy na pewno w dobrym watku pisze ale zaryzykuje :P Ostatnio prubuje sie przekonac do czegos wiecej niz tylko Batman i DC, dlatego chcialem zapytac o nowy run Moon Knight'a. Faktycznie jest az tak dobry i warty zakupu ? Bylbym mega wdzieczny za konkretna odp :)

Johnny Napalm

Faktycznie, ten fragment tłumaczenia, gdzie zostało to przetłumaczone na "zarechotał", a nie na "kojfnął/zmarł" był kompletnie niedorzeczny. No i zabawny. :D Szczególnie kiedy dalej Logan mówi: "tutaj to normalka". WTF? Normalka, że pijaki rechoczą na korytarzu i dlatego ten myśli o przeprowadzce. Poddaję się!
No, ale poza tym fragmentem jest już lepiej. Fakt, jeszcze ten fragment z rozmową Profesora z tajemniczym szefem, jednak nie wyglądało to już tak słabo jak "rechotanie pijaka na korytarzu".
No i żeby nie było, że bezkrytycznie patrzę na rysunki BWS - okładka z #83 Marvel Comics Presents jest skopana. Profesor, trzymany za chabety przez płonącego Logana, ma wszystkie ręce całe! Prawa dłoń powinna być odcięta! Szczególnie słabo to wygląda, kiedy wiadomo, że to BWS odpowiadał za wszystko. To jego błąd i niedopatrzenie.

Serio? Nikt nie ma swojej koncepcji na to jak wyglądało zakończenie tego komiksu? Jest okazja żeby to porozkminiać. ;D
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

XIII

Wybicie żołnierzy jest też kanoniczne była jakaś historia w której jedyny ocalały i oszpecony chciał się zemścić.

Anonimowy Grzybiarz

Cytat: Johnny Napalm w 23 Sierpień  2014, 11:58:49
No i żeby nie było, że bezkrytycznie patrzę na rysunki BWS - okładka z #83 Marvel Comics Presents jest skopana. Profesor, trzymany za chabety przez płonącego Logana, ma wszystkie ręce całe! Prawa dłoń powinna być odcięta! Szczególnie słabo to wygląda, kiedy wiadomo, że to BWS odpowiadał za wszystko. To jego błąd i niedopatrzenie.

Podejrzewam, że mogło chodzić o jakieś kwestie cenzorskie po prostu - stąd na okładce "wszystkie ręce całe" ;)

The Dream

Cytat: Johnny Napalm w 23 Sierpień  2014, 11:58:49
Serio? Nikt nie ma swojej koncepcji na to jak wyglądało zakończenie tego komiksu? Jest okazja żeby to porozkminiać. ;D
Z pewnością zakończenie można różnorako zinterpretować, ale jako że nie jestem znawcą Logana, nie wiem jak treść innych komiksów o nim ma się do Weapon X. Z jednej strony rozbite okulary na początku epilogu sugerują, że Rosomak, nawet jeśli nie zabił Profesora, to przynajmniej solidnie mu przyłożył. Z drugiej strony w tymże epilogu Hines i Cornelius rozmawiają o Profesorze w czasie teraźniejszym. Ciekawi mnie też, co dokładnie przedstawia ostatni kadr. Widać kawałek ciała, krew i jakieś kable. Nie jestem pewien co to jest, ale może Logan nadal jest podłączony do aparatury i eksperymentują na nim. A Profesora rozwalił setki razy, ale tylko w swojej głowie. :)
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

Johnny Napalm

Wreszcie ktoś się pokusił o interpretacje zakończenia Weapon X.  ;D Huuuraaa! Jupiii!
Twoja interpretacja jest ciekawa. Ja z kolei myślę, że rozmowa Corneliusa z Hines jest oderwana od samych ilustracji i nie musi rozgrywać się w tym samym czasie, tak jak te głosy, które Logan słyszał w głowie jak tylko się obudził po tej rzezi, jakiej dokonał - jak mu się wtedy wydawało.
Zawsze szukałem jakiegoś klucza, znaku, który by sygnalizował, że nagle postacie przechodzą ze świata realnego do tego, który był emanacją jego myśli, a który mogli obserwować na ekranie.
Niestety, BWS nie wyróżnił tego momentu, nawet kolorystyka jest taka sama. Myślę jednak, że momentem kluczowym jest rozmowa Corneliusa z Hines, gdzie ta wyprasza z pokoju drugiego kolesia i zostają sam na sam z doktorkiem. Przypuszczam, że teksty z końcówki komiksu są właśnie z tej części. Cornelius i Hines doszli do wniosku wtedy, że Prof. ma nasrane we łbie, skoro chce zrobić jeszcze Loganowi test z ludżmi. Ta dwójka nie prowadzi chyba rozmowy na końcu, a tylko dostajemy wgląd do ich dalszej rozmowy, gdy Profesor wyszedł z pokoju.
Myślę też, że Wolverine zabił profesora. Okulary nie są tylko popękane tylko mają ślady przebicia szponami.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

The Dream

Cytat: Johnny Napalm w 24 Sierpień  2014, 20:19:36
Ja z kolei my?l?, ?e rozmowa Corneliusa z Hines jest oderwana od samych ilustracji i nie musi rozgrywa? si? w tym samym czasie, tak jak te g?osy, które Logan s?ysza? w g?owie jak tylko si? obudzi? po tej rzezi, jakiej dokona? - jak mu si? wtedy wydawa?o.
Te? o tym my?la?em. S?owo "fuga" w tytule epilogu mo?e odnosi? si? w?a?nie do tej "dwutorowo?ci": w czasie tera?niejszym Logan idzie przez ?nieg, a dialog to jakby flashback. A ostatni kadr to mo?e po prostu martwy Profesor le??cy tam, gdzie wcze?niej trzyma? Wolverine'a, i st?d te kable.
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

Rado

Cytat: Johnny Napalm w 22 Sierpień  2014, 01:56:42
Szkoda, że Claremont nie dopowiedział później jaki wpływ na tą hisorię miał Apocalypse. Jak wyselekcjonował Logana do tego eksperymentu, jak go kontrolował i czy miał bezpośredni wpływ na to, że Profesor nie bierze udziału w dyskusji z epilogu.

O, i tego chciałem się właśnie dowiedzieć z dodatków. Ciekawy pomysł, że za tym wszystkim stał Apocalypse. Spodziewałem się bardziej np. takiego Mister Sinistera, co pasowałoby np. do "Wolverine Origin 2", ale Apocalypse też daje radę. W końcu, to własnie on też zmontował Archangela, zrobił z niego broń, przerobił go. Wiem, że późniejsze losy Logana krzyżują się z Apocalypsem, a Rosomak dołącza na chwilę do jego armii. Ciekawe...

Cytat: Johnny Napalm w 24 Sierpień  2014, 20:19:36
Myślę też, że Wolverine zabił profesora. Okulary nie są tylko popękane tylko mają ślady przebicia szponami.

Mówimy tutaj o ostatnim kadrze z epilogu, tak? Ja tam nawet nie jestem pewien czy to jest szkło pochodzące z okularów, a nie np. z szyby lub ekranu monitora. Tak czy inaczej, bardziej zastanawia mnie to urządzonko obok. Zawsze myślałem, że nie jest to żaden przypadkowy sprzęt, ale jakaś wskazówka. Niestety, nie potrafię tego rozgryźć.

Johnny Napalm

Cytat: Rado w 25 Sierpień  2014, 12:39:28
Mówimy tutaj o ostatnim kadrze z epilogu, tak? Ja tam nawet nie jestem pewien czy to jest szkło pochodzące z okularów, a nie np. z szyby lub ekranu monitora. Tak czy inaczej, bardziej zastanawia mnie to urządzonko obok. Zawsze myślałem, że nie jest to żaden przypadkowy sprzęt, ale jakaś wskazówka. Niestety, nie potrafię tego rozgryźć.

Nie, chodzi o początek tego mini- rozdziału, gdzie Logan ucieka podczas zamieci. Na górze jest tytuł: "Interludium i Fuga" - nie pamiętam czy znajdował się on także w wydaniu TM-Semic, musiałbym mieć teraz przed sobą to wydanie, żeby to sprawdzić - ale właśnie do tego tytułu dołączono ilustrację przebitych/roztrzaskanych okularów Profesora.

Myślę, że to urządzenie obok zakrwawionej ręki to głośnik dzięki któremu słychać wcześniejsze nagranie rozmowy Corneliusa i Hines.

Ha! I w ten sposób rozpracowałem ten komiks. Chociaż... zawsze może powstać kolejna interpretacja, może lepsza...  :P
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Rado

Hmm, to w wydaniu Semica chyba nie ma tych okularów. No i podtytuł też jest inny. Fuga?

Wygląda to tak:


Johnny Napalm

Wersja TM-Semic wyglada zdecydowanie inaczej niż ta od Hachette. I to tak, że może zaważyć nad odbiorem zakończenia. Bez tych zbitych okularów Profesora można główkować w innym kierunku i wyciągać inne wnioski.
Tam gdzie jest "Ucieczka & Epilog" w wersji WKKM jest "Interludium i Fuga". Jak zwykle tłumacze z czasów TM-Semic mocno namieszali. Skoro Marvel nie pozwolił BWS nic poprawić w reedycji komiksu - koooloory! - to tym bardziej chyba nie dorysował tych okularów. Chyba w ekipie Marcina&Arka znowu poszły w ruch nożyczki.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

XIII

Dziwne bo dali  trochę okłądek oryginalnych myślałęm że z nadmiaru miejsca. A prof pojawił się w jakimś Wolverine Evolution czyli nie zginął.

The Dream

Rzeczywi?cie, Profesor nie zosta? zabity. Dowiedzia?em si? tego, czytaj?c komentarze na facebookowym fanpage'u kolekcji. Aczkolwiek w tej historii, wspomnianym wy?ej Wolverine Evolution, to nie Apocalypse odpowiada za eksperymenty na Loganie a - tu pozwol? sobie zacytowa? wspomniany komentarz - 
Spoiler
Romulus - mutant pami?taj?cy pocz?tki Imperium Rzymskiego i posiadaj?cy zdolno?ci zbli?one do tych, które posiadaj? Wolverine i Sabretooth.
[Zamknij]
Je?li ta miniseria/powie?? graficzna czy co to tam jest, nale?y do kanonu (a tak powinno by?, bo Marvel raczej nie tworzy elseworldów), to nie do??, ?e wizja Claremonta zosta?a naruszona, to jeszcze mamy zagwozdk? - jak w takim razie sko?czy?a si? Bro? X, je?li nie jatk? w wykonaniu Logana. Mo?e jednak moje domys?y s? bli?sze prawdy. :D Oczywi?cie, BWS pisz?c swoj? seri?, nie móg? wiedzie?, ?e kto? po latach namiesza i wrzuci Profesora do swojego komiksu, wi?c jego wersja zdarze? mog?a by? inna, ale skoro nie zamkn?? definitywnie pewnych w?tków i zostawi? sporo miejsca do interpretacji... no to jest jak jest. :>
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.