Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Bondy

Zaczęty przez Q, 21 Styczeń 2008, 14:44:53

Funky

Dla mnie rozwiązanie jest bardzo proste. Wystarczy powrócić do stylu Timothy Daltona. Byłby to agent inny od Brosnana, poważny ale z tą odpowiednią dawką klasy i elegancji. A filmy powinny pójść w stronę walki wywiadów a nie żadnych polit-poprawnych organizacji typu "Quantum".

TheBeatles

Dlaczego Quantum jest poprawne politycznie? Czym to się objawia?

Funky

Nie działają w imieniu obcego państwa. Ot co taka grupa biznesmenów, a Bond powinnien walczyć z agentami zagranicznych wywiadów.

TheBeatles

Niestety żyjemy w bardzo poprawnym politycznie świecie. Gdyby teraz Bond walczył z Rosjanami Ruscy by się obraźili na Brytyjczyków i utrudniać im życie.

LelekPL

Wystarczy wspomnie? co zrobili twórcy remake'u Czerwonego ?witu. Prze?o?yli premier? filmu, aby cyfrowo zmieni? naje?d?ców z Chin na Kore? Pó?nocn?, aby nie zrazi? widzów na coraz wi?kszym rynku filmowym.

Funky

Najgorsze jest to że tak było nawet w Bondach które były kręcone w czasach zimnej wojny. Np. w "From Russia With Love" to Widmo a nie Smiersz jest głównym wrogiem 007. W Wikipedii przeczytałem że zrobiono tak aby nie wzbudzać politycznych kontrowersji. Jeżeli wtedy w filmie szpiegowskim nie chciano robić z komunistów głównych wrogów to niestety dzisiaj filmowcy w swoim tchórzostwie i pędem za $ będą jeszcze bardziej grzeczni i poprawni. Ale to niestety zabija nie tylko wolnośc słowa ale i sam film. Bo jednak czuć w tym fałsz jeżeli James Bond walczy z bogatymi biznesmenami a nie agentami obcych państw.

TheBeatles

Według nowego pomysłu TVP Bondy trzeba oglądać od końca! Jutro jest Die another day a za tydzień Świat to za mało. Brawo TVP

Q

Według najnowszych widomości w nowym Bondzie pojawi się Moneypenny, którą ma zagrać Naomie Harris. Osobiście nic nie mam do Naomie, ale chyba twórcy starają się zbyt dopasować do różnej widowni. Jednak powrót Moneypenny to dobry znak.

Co do złoczyńców to podobno do obsady dołączyli Javier Bardem  i Ralph Fiennes. Javier ma być głównym złoczyńcą, a Fiennes ma zagrać "mroczą, niejednoznaczną postać".

Teraz pozostaje czekać na oficjalne potwierdzenie, lub zaprzeczenie tych informacji.

Źródło: http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=78645
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Funky

I trzeba mieć nadzieję że Bardem i Fiennes będą agentami obcego wywiadu ;)

Q

Na to raczej bym nie liczył, ale może przynajmniej będą to interesujący przeciwnicy, którzy na stałe zapiszą się w historię filmów z Bondem.

Skoro ma być Moneypenny, to można by też powrócić do postaci Majora Boothroyda, czyli Q i jego wydziału?
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Funky

To jest moje pobożne życzenie odnośnie obcego wywyiadu w "Bondzie 23". Pewnie Bardem i Fiennes okażą się się ludźmi "Quantum" i pewnie znów producenci będą chcieli sprzedać widzom film z naiwnym wątkiem "tajnej sekretnej organizacji". A co do panny Moneypenny to jednak byłby to fatalny pomysł aby sekretarkę Bonda zagrała murzynka. Kretyńskie wymogi polit-poprawności sprawią że będzie wyglądać to sztucznie (tak jak w przypadku Felixa Leitera) A "Q" oczywiście chciałbym zobaczyć ale bardziej jako poważnego dżentelmena (coś jak Peter Burton w "Dr No") niż ciągle zirytowanego starszego pana ;)

LelekPL

A czemu fatalny pomysł? Co za różnica jakiego koloru skóry jest Moneypenny w serii, w której główny bohater miał już chyba z 6 różnych twarzy...

Funky

Bo Moneypenny w powieściach była biała i zawsze biała kobieta grała sekretarkę M. Czarna Penny to jak czarny Dent ;)

TheBeatles

Co tam kolor skóry- Moneypenny będzie ładna! Z całym szacunkiem dla Louis Maxwell ale nie była ona zbyt urodziwa

Q

Podobno do obsady dołączył też Rhys Ifans ("Notting Hill", "Mr. Nice", a wkrótce Lizard w "AMS"). Nie wiadomo w kogo miałby się wcielić, ale część akcji filmu ma się rozgrywać w Afryce południowej.

Po wcześniejszych doniesieniach zapowiada się, że obsada nowego Bonda będzie imponująca.

Źródło: http://www.mi6-hq.com/news/index.php?itemid=9582&t=mi6&s=news
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)