Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Catwoman

Zaczęty przez Anarky, 24 Maj 2010, 17:36:05

Anarky



Catwoman: When in Rome sześcioczęściowa historia z intrygą w tle, która toczy się równolegle z wydarzeniami Batman: Dark Victory. Catwoman wyrusza w podróż do Rzymu aby odkryć tożsamość ojca, sądzi że jest nim Carmine Falcone. W podróży towarzyszy Riddler, na miejscu Selina Kyle dręczona jest przez senne koszmary związane z Batmanem. Cała fabula i intryga tej historii uważam bardzo dobra i to jest właśnie najmocniejszy jej punkt. Okazuje się że Selina Kyle potrafi sobie dobrze radzić nawet z Riddlerem..., gdy chociażby ten podgląda ją podczas kąpieli. Świetnie i wyrachowanie mści się na nim, na samym końcu tej historii.

Ja wam pokażę!

(A)nonim

http://www.comicvine.com/3-minute-expert-who-is-catwoman/112-1366/
Dla tych co są z komiksami na bakier, historia Catwoman w pigułce. ;)
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Pami

Proszę aby każdy podzielił się ze mną czymś związanym z Batman i Ctawoman. Może to być wszystko, byle związane z tą parką: zdjęcia, rysunki, filmy, komiksy, linki z youtube, seriale animowane, aukcie internetowe i wszystko inne;) Będę bardzo wdzięczna i z góry dziękuje  :)

Vaherem

Mam folder pełen wyszperanych w necie rysunków. Podeślij meila na privie, to ładnie to spakuje i Ci wyślę. 

Johnny Napalm

Dzięki tobie Anonimie za tego linka, bardzo mi pomógł, bo po prawdzie akurat z tą postacią jestem lekko na bakier. Ostatnio się z tym nieco poprawiło. Kupiłem niedawno sporą ilość starych zeszytówek w sklepie z komiksami, w tym kilka z Catwoman, których specjalnie szukałem. Trochę to dziwne ale po przeczytaniu kliku z nich zrodziło się u mnie przeświadczenie, że Selina jest... lesbijką a przynajmniej tą feministką. Tak stwierdzam po jej zachowaniu i niechęci do rodzaju męskiego.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Pami

Cytat: (A)nonim w 26 Maj  2010, 14:02:27
No w Hush była niezła (nie tylko z wyglądu).
W Heart of Hush Bruce i Selina wyjaśnili sobie trochę swoje uczucia, mam nadzieję że po powrocie ten wątek nie zostanie przez scenarzystów ucięty.
Dokładnie też mam taką nadzieje;) Według mnie Catwoman to najlepsza partia dla Batmana. Jeśli zamierzając rozwinąć w Batmanie jakiś wątek miłosny to tylko z nią;)!

bart-allen

http://www.youtube.com/watch?v=NbvbCwVGAu8 za kim byłeś...Nie jestem głupim nie jestem trollem jestem....DC-maniakiem

darkside

Taka ciekawostka, wg newsa z CBM Tim Burton my?la? o spin-offie 'Batman Returns' z Catwoman. Szkoda ?e taki film nie powsta?, bo móg?by by? naprawd? ciekawy. Uwielbiam dwie pierwsze cz??ci Batmana za to ?e kreuj? w?asny ?wiat, i bije od nich gotyckim mrokiem. W ogóle Burton ?wietnie rozumia? Batmana, i spokojnie nadawa?by si? na pisanie jakiej? serii z nim (dziwi? si? ?e DC Comics nigdy nie chcia?o go zaanga?owa?) wi?c jego wizja przygód Catwoman wywo?uje u mnie wy??cznie pozytywne emocje. Na pewno dostaliby?my zag??bienie w psychik? bohaterki, jej motywacje, jakiego? porz?dnego przeciwnika (zapewne nie by?by to nikt z komiksów, Burton lubi? jedynie opiera? si? na podstawach i tworzy? w?asne wersje) - czyli wszystko to czego zabrak?o w filmie z 2004 roku.
I'm Vengeance... I'm the Night... I am Batman!

Johnny Napalm

W sumie nie wiedzia?em gdzie umie?ci? t? wiadomo??, a nie zas?uguje z pewno?ci? na dzia? Goddamn Batman: It's lol time!, bo sprawa jest powa?na.
http://siiia.blogspot.com/2012/01/superbohaterki-namawiaja-do-badania.html
Bardzo podoba mi si? ten pomys?, zaanga?owania w ten sposób komiksowych bohaterek - popieram w 100%! Oby tak dalej. :)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

kelen

Noo, to kampania z zeszłego roku...

Anonimowy Grzybiarz

Catwoman wydana w ramach serii DC Deluxe zbiera pierwsze dziewięć z trzydziestu siedmiu zeszytów serii o pięknej włamywaczce pisanych przez Eda Brubakera od 2001 do 2004 roku. Zbiór uzupełniają: zamknięta fabuła Wielki skok (będąca wstępem do wydarzeń z regularnej serii) oraz tytułowa opowieść o prywatnym detektywie Slamie Bradleyu szukającym rzekomo zmarłej Seliny Kayle publikowana pierwotnie w miesięczniku Detective Comics.

Doskonała rzecz dla fanów Kotki, uniwersum Batmana czy po prostu dobrego kryminału:

http://mnichhistorii.blogspot.com/2016/05/na-tropie-catwoman-ed-brubaker-darwyn.html

Juby

Było na głównej, ale uważam że warto odnotować to również tutaj. Okładki z okazji jubileuszu postaci (w kolejności od tych, które podobają mi się najbardziej, do najgorszej, z Michelle Pfeiffer z Batman Returns, którą dziwnie zdeformowało) :D



Widzę, że przez lata ani razu nie wypowiedziałem się również w tym temacie na forum (najpierw Two-Face, teraz Catwoman, co odkryje w lipcu? ;D). W takim razie krótko - uwielbiam Catwoman! Zarówno w kreskówce z lat 90-tych, w filmach Burtona i Nolana, w Batman: Arkham City, no i oczywiście w komiksach (jednym z moich planów zakupowych na ten rok są 3 tomy Catwoman wydane przez Egmont w DC Deluxe). Od dawna nie uważam jej za jednego z "villainów" Batmana, bardziej za idealne jego dopełnienie i najważniejszą postać kobiecą w jego świecie, tak jak Superman w swoim ma Lois, a Spider-Man MJ.

PS
Szukajka na forum znalazła mi drugi wątek o Catwoman. Może by tak przenieść jego zwartość tutaj? To tylko 2 posty.
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=936.msg44735#msg44735

LelekPL

A gdzie Anne Hathaway i Halle Berry? :P

Juby

No właśnie, też się zastanawiałem. O ile rozumiem, że DC może chcieć się odciąć od koszmarku z Berry, tak nie rozumiem czemu na okładkę nie trafiła Selina z TDKR. :-\

Jest jeszcze ten czadowy portret, którego zapomniałem wkleić:



<3

LelekPL

AAA i jeszcze Eartha Kitt. Teraz jak o tym pomyśle, to trochę słabo, że z dwóch czarnych aktorek, które grały tą rolę, nie wybrali ani jednej na swoją okładkę, zwłaszcza zważywszy na dzisiejsze czasy. Tym bardziej, że zarówno Newmar jak i Meriwether są (tak przynajmniej wnioskuję z dwóch grafik z Batman 66), a jedyna, która została nie narysowana to właśnie Kitt.