Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o komiksowe uniwersum Batmana

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:13:12

margolcianna

#735
Trafiłam ostatnio na stronę z komiksu, w którym Barbara
Spoiler
wyznaje Weynowi, że jest z nim w ciąży
[Zamknij]
:o. Stąd moja ciekawość.
http://cdn.bleedingcool.net/wp-content/uploads/2014/08/b9.jpg
Tu macie link do fragmentu :)

kelen

Strona pochodzi z komiksu "Batman Beyond 2.0", który kontynuował wątki serialu animowanego, czyli dział się też w tym samym uniwersum co "Batman: The Animated Series" i "The New Batman Adventures".

W "The New Batman Adventures" faktycznie było implikowane, że w pewnym momencie Barbara i Bruce byli ze sobą.

Pozwoliłem sobie schować pytanie w spoiler dla tych, którzy nie czytali jeszcze komiksu.

margolcianna

Czyli był to jeden malutki wątek :( ?

Gregman

Jeśli chciałbym poznać historię Batmana z New 52 od śmierci rodziców do teraz to jakie serie (lub wydania zbiorcze miałbym przeczytać). Wiem tylko że Year One z tego co wiem należy do Kanonu N52, i All-Star Batmana and Robin.

LelekPL

No właśnie ani Year One, ani All-Star Batman and Robin NIE należy do kanonu.

Jeśli chcesz przeczytać początek Batmana to w New 52 to musisz przeczytać "Zero Year", "Secret Origins #2" i może jeszcze "Detective Comics #0" (ostatnie jest opcjonalne).

Jeśli chcesz przeczytać początki przydupasów to:
Grayson - "Nightwing #0", "Secret Origins #1", "Secret Origins #8" (ale nie są ze sobą do końca zgodne, z resztą jak pozostałe - Secret Origins to wersja "oficjalna" z tego co wiem)
Jason - "Red Hood and the Outlaws #0", "Secret Origins #5"
Tim - "Teen Titans #0", "Secret Origins #3"
Damian - "Batman and Robin #0", Secret Origins #4"
Barbara - "Batgirl #0", "Secret Origins #10"

kelen

Cytat: margolcianna w 27 Czerwiec  2015, 11:53:50
Czyli by? to jeden malutki w?tek :( ?

W serialu by? tylko dosy? silnie sygnalizowany, w komiksie "Batman Beyond" skroili cz??ciowo z tego fabu?? i wyja?nili równie? konflikt mi?dzy Bruce'em i Graysonem.

Ememek

Wie ktoś może w ktòrych komiksach jest przedstawiona geneza (sprzed new52) robina(Tima) batgirl (Barbary i casandry wiem, że była jeszcze 3 ale nie mogę znaleźć jej imięnia)

WezuM

Czytaj?c zapowiedzi "Batman and Robin Eternal" wychodzi na to, ?e Grayson
Spoiler
wyjdzie z ukrycia
[Zamknij]
. A jako, ?e ostatnio jestem ca?kowicie nie na czasie z komiksami to mam pytanie :). Czy ktokolwiek oprócz Bruce'a wie, ?e
Spoiler
?mier? Dicka by?a "udawana"
[Zamknij]
?
It's just so hard to go through life without being told you're DUMBASS every several minutes,  y'know?

kelen

CytatWie kto? mo?e w ktòrych komiksach jest przedstawiona geneza (sprzed new52) robina(Tima) batgirl (Barbary i casandry wiem, ?e by?a jeszcze 3 ale nie mog? znale?? jej imi?nia)

W nowym wydaniu "Death of the Family", je?li dobrze pami?tam, jest dodana historia, w której wprowadzaj? Tima Drake'a do roli Robina. Mia?e? te? to w polskich TM-Semicach. Jest to, w ka?dym razie, historia "A Lonely Place of Dying", której list? lektury znajdziesz tutaj: http://dc.wikia.com/wiki/Batman:_A_Lonely_Place_of_Dying

Oryginalne wprowadzenie Batgirl nast?pi?o pod koniec lat 60, ale podejrzewam, ?e interesuje Cie jej origin story wchodz?cy w kanon po-kryzysowy. Zajrzyj wtedy do historii "Batgirl: Year One". Zosta?a ona niedawno wznowiona w albumie "Batgirl/Robin: Year One".

Je?li chodzi o Cassandr?, to przeczytaj "No Man's Land". Tam zostaje wprowadzona jej posta? oraz jej debiut jako Batgirl.

Debiut Stephanie Brown jako Batgirl to trzeci vol serii "Batgirl", niestety wydania zbiorcze tej serii s? w tej chwili wyprzedane.

WezuM, zdaje si?, ?e w niedawno wydanym annualu Batgirl
Spoiler
Barbara dowiedzia?a si? o tym, ?e Dick nadal ?yje, ale nie jestem tego do ko?ca pewien, bo nadal go nie czyta?em, ale s?ysza?em o planie takiej historii.
[Zamknij]
.

HUDY

Ememek dodam ze Tm-Semikowe wydania z Timem to: 9/91 lu?na opowiastka jak to Tim odkrywa sekret Bruce'a i Dicka. nr 11 i 12/1991 to juz powa?niejsza sprawa, porwanie rodziców Tima i desperacka walka o ich powrót, bardzo wa?na historia. 2pierwsze nr z 1992r Kryzys To?samo?ci mamy tu oficjalny debiut nowego Robina no i nast?pne 3numery to przedruki startowej serii Robin(TimDrake) na ?amach naszego gacka ,a potem to ju? z górki ;]

MJ

Może to niekoniecznie dobry temat ale muszę zapytać dosyć sprawnie możecie polecić jakiś parę dobrych kryminalnych detektywistycznych historii z Batmanem? Np tak z pięć, oprócz takich oczywistych jak Long Haloween itp. większość TM-Semic też czytałem, jakiś czas temu Endgame polecam na youtubie obejrzeć sobie jeżli ktoś nie ma opcji na orginał jest fajnie zrobione z muzyką podłożoną dodaje fajnego napięcia. Z góry dzięki
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

LelekPL

Je?li chodzi o Nowe DC to pojedyncza historia 'The Meek' mi si? bardzo podoba?a! Warto j? przeczyta?. 'Oblicza ?mierci' s? dobre wed?ug mnie, zw?aszcza pocz?tek. Przesadnie krytykowany tytu?. 'Arkham Manor' te? si? dobrze zaczyna?o, ale nie wiem jak potem. 'Terminal' by?o w miar? dobre, ale s?aba ko?cówka niestety.

Bo rozumiem, ?e Trybuna? Sów czyta?e??

MJ

Trybunał czytałem jak i wszystko co wymieniłeś. Ja pytając miałem na myśli też jakieś stare historie.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

LelekPL

Było w temacie o New 52 więc dlatego takie tytuły tylko podałem

MJ

Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...