Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

TDKR na DVD i Blu-ray

Zaczęty przez Juby, 26 Wrzesień 2012, 17:40:42

Juby

Data wydania filmu na rynku DVD jest ciągle nieznana, ale zapowiada się imponujące zamknięcie trylogii Christophera Nolana. Dwa poprzednie filmy mam na DVD i z wymianą ich na blu-ray czekałem do grudnia 2012 roku, aby kupić je w wydaniu zbiorczym. Od dzisiaj wiadomo jak ono będzie się prezentować (dla mnie miazga! :o):




Nie wiadomo jeszcze czy wyjdzie w Polsce (na pewno w UK) ale jeśli tak to liczę na rozsądną cenę (może jestem naiwny licząc na 250 zł?) i wtedy zrobię sobie miły prezent na gwiazdkę. ;)

Na BC pojawił się kilka dni temu news o steelbooku, który mignął na niemieckim amazonie. Warto zaznaczyć, że został on już potwierdzony i takie wydanie ma być podobno dostępne w całej Europie.

Poza tym, Brytyjczycy dostaną coś takiego...


... a Hiszpanie ohydną książeczkę (dobrze, że u nas dystrybutorem filmu jest Galapagos, więc książeczka nam nie grozi):

Patryk02099x

Książeczka tak brzydka, że aż mnie ciarki przeszły, ale ja w ogóle nie wiedziałem w Polsce wydań Blu-ray z książką, więc pewnie masz rację Juby. Co do steelbooka to ma fajną okładkę, ale ciekawe co będzie w nim oprócz dwóch płyt i jaka będzie cena, bo jak mam dać tyle co za dwie podstawowe wersje to chyba podziękuję. A ta wersja z maską Batmana jest genialna, ale nie wiadomo czy u nas będzie to po pierwsze, po drugie cena, a po trzecie czy to nie będzie na żywo tandetny plastik.  Ja na wydanie zbiorcze nawet nie patrzę, bo BB i TDK mam na Blu-ray, ale miazgą bym go nie nazwał, po prostu solidne i na pewno lepsze niż pojedyncze płytki obok siebie.

PS: Swoją drogą dziwne, że Hiszpanie mogli dowalić takie coś na okładkę, bo myślałem, że Warner z góry nakazuje dawać to co było na ostatecznym plakacie.  Tzn. ten banner był genialny, ale w ogóle nie pasuje na pudełko.

nighty

fajnie się zapowiada to wydanie z całą trylogią :) liczę, że uda się je u nas dorwać w rozsądnej cenie, a jeśli nie to to może jakiś inny fajnie wydany box wszystkich trzech części, bo główny powód dla którego wstrzymałam się z zakupem początku i mrocznego rycerza to to, że chcę, żeby cała trylogia wyglądała razem dobrze na półce :D

Juby

Patryk02099x - w książeczce na blu-ray swoją premierę miał dzisiaj Titanic:
http://www.empik.com/titanic-cameron-james,p1053202977,film-p
;)

A co do steelbooka, to pierwsza płyta zawierać będzie film a druga pewnie przynajmniej 2 godziny dodatków specjalnych. Biorąc pod uwagę metalowe opakowanie cena w Polsce wyniesie ze 120 zł.

Patryk02099x

Jeśli filmy z książeczką mają być tańsze o 25zł(bo normalnie Blu-ray w empiku 100zł kosztuje jak chodzi o nowość) to może to nie jest taki zły pomysł, choć one normalnie powinny kosztować 65zł mniej więcej, ale szkoda nerwów tracić na myślenie o tym... 

Juby

Książeczki są tańsze bo VAT na nie wynosi 5% a nie 23%. ;)

Patryk02099x

A no tak, bo płacą tylko VAT za książkę, gdyż w takich zestawach film jest jako dodatek... Kolejny przykład tego jak łatwo można oszukiwać nasze kochane państwo. Miejmy nadzieję, że u nas oficjalnie dostaniemy przynajmniej 2 albo 3 edycje TDKR(oprócz trylogii).

KamPlayer

Najciekawiej prezentuje się trylogia, jeżeli cena nie przekroczy 280 zł to na pewno kupię w dniu premiery.
Hiszpanom współczuję :)


JaRo II

 Mi się za to bardzo spodobało wydanie z maską. Coś takiego świetnie by wyglądało na półce z filmami. Czy coś wiadomo czy i u nas w Polsce się to pojawi?

Co do wydań filmów z książeczkami- ja osobiście lubię takie wydania, ładnie się to wszystko prezentuje. Rozczarowało mnie jednak wydanie książeczki do filmu "Avengers", zamiast rzetelnie opisać jak powstawał film, udzielić jakichś ciekawostek, to po prostu skrócili wcześniejsze odcinki serii. Natomiast wydanie batmańskiej trylogii z książeczką wygląda naprawdę obiecująco.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

Hydro

Wydanie z maską dostępne jest w Czechach, lektor i napisy PL. http://www.filmarena.cz/blu-ray-temny-rytir-povstal-2bd-limitovana-sberatelska-edice

Jest więc szansa że to wydanie zobaczymy również w Polsce.
It's a funny world we live in.

Q

Co prawda w oficjalnych oświadczeniu nie ma wzmianki o 2-płytowym wydaniu DVD z "TDKR", ale według - http://www.ezydvd.com.au/DVD/dark-knight-rises-the-special-edition/dp/6118883 takie wydanie będzie.

Wygląda też że będzie DVD z maską - http://www.filmarena.cz/dvd-temny-rytir-povstal-2dvd-limitovana-sberatelska-edice
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

LelekPL

No i super by było. Blu raya nie mam i nie zamierzam mieć (niedługo sam przejdzie do historii więc nie warto). A maska wyglądało by fantastycznie u mnie w pokoju

Q

Tylne okładki DVD i Blu-ray




Ważna informacja, ze na Blu-ray dodatki mają trwać ponad 3 godziny.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Czyli dodatki będą dość obszerne (na poziomie tych z TDK na blu-ray). Bardzo dobrze. Okładki wyglądają słabo ale jakoś mnie to nie razi bo i tak zamierzam kupić wydanie zbiorcze. Czekam tylko na info, czy takie wyjdzie w Polsce (bo z polskim rynkiem nigdy nic nie wiadomo, mimo iż dystrybutorem filmu jest Galapagos) i jaka będzie jego cena.