Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

"Arrow"

Zaczęty przez Leon Kennedy, 04 Czerwiec 2012, 15:11:53

8azyliszek

"-Puk,puk -Kto tam? -Nie burmistrz, bo go zabiłem" :))))
Cytat z innego serialu, ale pasuje. No i oczywiście cytat z Arrow 2x2.
"Blood for the mayor!"

Zaskok fabularny był mega, ale twórcy chyba trochę przedobrzyli. Deadhstroke jest bossem? Jakim cudem, skoro w komiksach zwykle był samotnym wilkiem i najemnikiem. No i szanowny brat Blood jest tylko głównym heanch manem dla jakiegoś mięśniaka? Co to ma być? Wierni wyznawcy Kościoła Krwi wyrażają swoje niezadowolenie. Ale też mi się nie podoba, że ledwo Shado wprowadzili to już ja zabili. Ale się Slade wkurzy jak dowie się, że Oliver zasłonił Sarę. :)

No i Roy na serum?? Jeszcze nie został sidekickiem, a już jest potężniejszy od Green Arrowa? Trochę to naciągane. No i znowu zabrakło mi powalających onelinerów poza kultowym "You have faild this city". Ale rozumiem powagę sytuacji. No i sceny walk jak zwykle bardzo dobrze się oglądało.

Mamy wreszcie maskę no i szybki origin Flasha. Barry bardzo fajnie przypomniał poprzednich wrogów. Zabrakło tylko Royal Flush (nawiązanie do Flasha :)) ) Gang z 1x6. Mam nadzieję, że nie będą tego wszystkiego powtarzali w pilocie (tak jak to zrobili z The Originals). Nie mogę już się doczekać tej emisji.

Doctus

CytatNo i znowu zabrak?o mi powalaj?cych onelinerów poza kultowym "You have faild this city". Ale rozumiem powag? sytuacji. No i sceny walk jak zwykle bardzo dobrze si? ogl?da?o.

Jak dla mnie duchy które objawia?y si? Oliverowi po halucynacjach by?y wystarczaj?c? kopalnia emocjonuj?cych dialogów. Zw?aszcza mam tu na my?li scen? z Tommym, które do?o?y?a kolejn? ciegie?k? do przemiany Vigilante w Green Arrowa. Wa?ne ?e twórcy nie ka?? nam czeka? do 10 sezonu, aby zobaczy? jak Oliver ostatecznie jest nazywany Zielon? Strza??, jak to by?o z Supermanem w Smallville gdzie dostali?my go po dziesi?ciu latach na jaki? 30 sekund w paru uj?ciach z daleka. Bardzo mi si? podoba?o kiedy Ollie po zobaczeniu ducha swojego przyjaciela nabra? si?y i dosta? odpowiedni? motywacj? aby pokona? wrogów.

CytatZaskok fabularny by? mega, ale twórcy chyba troch? przedobrzyli. Deadhstroke jest bossem? Jakim cudem, skoro w komiksach zwykle by? samotnym wilkiem i najemnikiem. No i szanowny brat Blood jest tylko g?ównym heanch manem dla jakiego? mi??niaka?

Te? mi to ?rednio pasuje do postaci Slade'a, ale kto wie czy jeszcze w ten sposób nie zostanie przedstawiony. Najpierw musi doko?czy? to co mu zosta?o do doko?czenia z Arrowem, a potem b?dzie móg? zaj?? si? swoim fachem z komiksu. Nie zapominajmy ?e The CW planuje zrealizowa? serial oparty na Young Justice, wi?c Deathstroke jako boss w ich serialu by si? przyda?. Chyba ?e ten serial b?dzi? wola? si? skupi? na w?tkach romantycznych mi?dzy nastoletnimi nadlud?mi (patrz?c na fakt ?e to CW, nie zdziwi?bym si?) czego bardzo bym nie chcia?.

CytatNo i Roy na serum?? Jeszcze nie zosta? sidekickiem, a ju? jest pot??niejszy od Green Arrowa? Troch? to naci?gane.

Podejrzewam ?e serum nied?ugo przestanie dzia?a?, a w organi?mie Harpera pozostawi tylko ?ladowe ilo?ci, dzi?ki czemu b?dzie dobrym kandydatem na sidekicka. Chyba ?e twórcy b?d? chcieli nawi?za? do komiksów gdzie Roy mia? problem z narkotykami. M?odzian zawsze móg?by si? uzale?ni? o Mirakuru, z czego wyci?gna?by go dopiero Oliver przyjmuj?c go pod swoje skrzyd?a i ucz?c ?ucznictwa.


camel

Ten sezon Arrow po prostu kopie tyłki. Kilka odcinków to były istne perełki, odcinek Three Ghosts to najlepszy odcinek w historii serialu. Nie spodziewałem się że luka na top serial po Breaking Bad i Dexterze tak łatwo się zapełni. Ten sezon pokazuje że dobrym pomysłem było dodanie kilku postaci, jak i supermocy. Bardzo podoba mi się nowa Sara, ciekawie wprowadzili Ligę Zabójców (choć tu nie podobają mi się słowa Moiry, Doctus o tym już pisał). Progres jest u Amella, który miał kilka zabójczych scen choćby negocjacja ceny samochodu w Rosji. Jeśli chodzi o Malcolma- czułem że jest coś na rzeczy. Twist plot z 9 odcinka? Za Chiny bym na to nie wpadł. Będzie ciekawie. Flash, Black Canary, Arrow vs.
Spoiler
Deathstroke
[Zamknij]
&co? Co dalej z Ligą Zabójców, Malcolmem?
Bydlaki, aż miesiąc każą czekać. Rok temu było tak samo.
Ps. Coś co zmieniło serial- marginalizacja Laurel  ;D wielki plus

Doctus

CytatPs. Co? co zmieni?o serial- marginalizacja Laurel  ;D wielki plus

Wydaje mi si? ?e spotka? j? los Lany ze Smallville, która te? by?a postaci? strasznie p?ytk? i miejscami wepchan? w fabu?? na si??. Wiem, ?e Laurel to 'ta' Dinah Laurel Lance z komiksów, która zostanie kiedy? Black Cannary. Nie zmienia to jednak faktu, ?e wola?bym w tej roli Caity Lotz która gra Black Cannary wersj? beta, szkolon? przez Lig? Zabójców. Strasznie mi si? podoba jej posta?, prze?arta przez ?ycia twarda babka która swoje wycierpia?a przez te lata nieobecno?ci w Starling. To praktycznie kobieca wersja Queena, i uwa?am ?e o wiele bardziej do niego pasuje a ich relacja mog?aby by? skomplikowana a przy tym sympatyczna, bez nastoletniej dramy w stylu Laurel. Ich zwi?zek móg?by by? chyba pierwszym dobrym w?tkiem romantycznym w tym serialu, bo od wszystkiego co zwi?zane z Laurel Lance cofa mi si? to co wcze?niej jad?em.

Cytat&co? Co dalej z Lig? Zabójców, Malcolmem?

Merlyn spokojnie mo?e si? teraz usun?? w cie?, bo raczej nie zapowiada si? ?eby mia? odegra? znacz?c? rol? w tej intrydze. Liga wróci, bo zatrudniono ju? aktork? do roli Nyssy Al Ghul. G?ównym bossem teraz b?dzie

Spoiler
Deathstroke
[Zamknij]

i niech na nim skupi si? ca?a fabu?a. Chc? ?eby logicznie wyt?umaczono sk?d ma tak? pozycj?, bowiem zawsze by? typem samotnika który dzia?a? na w?asna r?k?. Na pocz?tku stwierdzi?em ?e zatrudni?a go Amanda Waller, jednak co by o niej nie mówi? nie jest osob? która chcia?a by wywo?ania wojny i ryzykowa? ?yciem tysi?cy ludzi. Szkoda mi te? troch?, ?e Brother Blood okaza? si? tylko pionkiem. Mam nadziej? ?e w serialu o Young Justice (je?li jego produkcja dojdzie do skutku) wykorzystaj? tego samego aktora i rozwinie skrzyd?a jako przeciwnik m?odych bohaterów.

camel

Cytat: Doctus w 14 Grudzień  2013, 15:22:14Nie zmienia to jednak faktu, ?e wola?bym w tej roli Caity Lotz która gra Black Cannary wersj? beta, szkolon? przez Lig? Zabójców. Strasznie mi si? podoba jej posta?, prze?arta przez ?ycia twarda babka która swoje wycierpia?a przez te lata nieobecno?ci w Starling. To praktycznie kobieca wersja Queena, i uwa?am ?e o wiele bardziej do niego pasuje a ich relacja mog?aby by? skomplikowana a przy tym sympatyczna, bez nastoletniej dramy w stylu Laurel. Ich zwi?zek móg?by by? chyba pierwszym dobrym w?tkiem romantycznym w tym serialu, bo od wszystkiego co zwi?zane z Laurel Lance cofa mi si? to co wcze?niej jad?em.
+1, nie by?em w stanie przez w?tek Laurel Oliver Tommy powtórzy? I sezonu. Co innego dawkowa? 10 minut tygodniowo takiego shitu, co innego hurtem  ;D Troch? jak ze Smallville które przez lata uda?o mi si? obejrze?, w którym by?o kilka naprawd? mocnych momentów, ale nie wyobra?am sobie przebrn?? przez ten serial ponownie.

Cytat: Doctus w 14 Grudzień  2013, 15:22:14Merlyn spokojnie mo?e si? teraz usun?? w cie?, bo raczej nie zapowiada si? ?eby mia? odegra? znacz?c? rol? w tej intrydze.
My?l? ?e Malcolm nie by? wprowadzony tylko by uratowa? i szanta?owa? Moir?. Licz? na nie jedn? potyczk? Arrowa z Archerem. Barrowman zagra? niesamowicie w I sezonie, od po?owy rozkr?ci? si? nie?le, w dwóch ostatnich odcinkach by? tak perfekcyjny, ?e da?bym mu rol? Bruce'a Wayne'a.

Cytat: Doctus w 14 Grudzień  2013, 15:22:14Liga wróci, bo zatrudniono ju? aktork? do roli Nyssy Al Ghul. G?ównym bossem teraz b?dzie

Spoiler
Deathstroke
[Zamknij]

i niech na nim skupi si? ca?a fabu?a. Chc? ?eby logicznie wyt?umaczono sk?d ma tak? pozycj?, bowiem zawsze by? typem samotnika który dzia?a? na w?asna r?k?.
Zw?aszcza ?e wygl?da na to, ?e w krótkim czasie zosta? niez?? szych?. On b?dzie g?ównym badassem o którym mówili producenci (tym ala Archer), a ala Malcolm pewnie Blood. Pytanie jak w tym si? odnajdzie Liga bo nie jest to w?tek pasuj?cy jako poboczny, a zdecydowanie jest to temat na co najmniej ca?y sezon. Przygotowanie na III sezon? By?o by ciekawie. Ostatnio my?la?em nad wzorowaniem si? Arrowa na filmach Nolana, i nie ma lepszego podmiotu ni? Liga Cieni do zrobienia z Oliverem i Starling tego, co zrobi? Bane i Thalia z Wayne'm. Fajnie by?o by to zobaczy?.
Cytat: Doctus w 14 Grudzień  2013, 15:22:14Na pocz?tku stwierdzi?em ?e zatrudni?a go Amanda Waller, jednak co by o niej nie mówi? nie jest osob? która chcia?a by wywo?ania wojny i ryzykowa? ?yciem tysi?cy ludzi. Szkoda mi te? troch?, ?e Brother Blood okaza? si? tylko pionkiem. Mam nadziej? ?e w serialu o Young Justice (je?li jego produkcja dojdzie do skutku) wykorzystaj? tego samego aktora i rozwinie skrzyd?a jako przeciwnik m?odych bohaterów.
Zdecydowanie Blood z potencja?em, zdziwi?em si? bardzo ?e nie on jest pomys?odawc?. Podejrzewa?em ?e b?dzie mia? jakiego? wymagaj?cego dla Olivera mi??niaka, który b?dzie "Archerem II sezonu". Na Young Justice, patrz?c na poziom w?tków "powa?nopodobnych" w Arrow, nie napala?bym si? ;)

Leon Kennedy

Dzięki przerwie udało mi się wszystko nadrobić. Bardzo mi się spodobał powrót Vertigo, świetna postać chodź mająca mało wspólnego z pierwowzorem, to i tak był fajowo ukazany, aż żal,że to koniec i fajnie, że dano nam zobaczyć jak Dollmaker nawiał z więzienia . Ale to co najlepsze przybyło w przedostatnim odcinku... Barry Allen! Wiecznie spoźniony trza by dodać. Zaś sam aktor chyba się sprawdził i do tego fajna ta przemiana. Najlepszy odcinek "Trzy Duchy" rzecz jasna. Zaserwowali nam niezłe emocje, brawo!

Doctus

W newsie na Hataku opublikowano ró?ne projekty maski Green Arrowa. Ciesz? si? ?e wybrano te najbardziej komiksow?, a nie futurystyczne projekty. Chocia? tandetnych plastikowych okularów ze Smallville i tak nic nie przebije. Grunt ?e pozbyto si? zielonego spreju na oczy, który jak dobrze zwróci? uwag? Barry nie by? dobr? metod? kamufla?u. Oliver po pobycie na wyspie by? raczej zainteresowany swoj? zemst? a nie byciem superbohaterem, wi?c jestem jeszcze sk?onny zrozumie? ten naiwny kamufla? wojskowy.

CytatDzi?ki przerwie uda?o mi si? wszystko nadrobi?. Bardzo mi si? spodoba? powrót Vertigo, ?wietna posta? chod? maj?ca ma?o wspólnego z pierwowzorem,

My?l? ?e twórcy niepotrzebnie strzelili sobie w stop? z t? realistyczn? post-nolanowsk? konwencj?, przez co musieli zmieni? wiele postaci tak aby pasowa?y do realistycznych realiów serialu. Wida? ?e kto? w The CW wyci?gn?? wnioski i chc? teraz to naprostowa?, jednak trudno si? nie przyczepi? ?e zaprzepa?ci?o to szans? na pokazanie wielu postaci zgodnie z komiksowym pierwowzorem. Ciesz? si? ?e chocia? na koniec w owy jegomo?? zosta? nazwany pe?nym dostojnym imieniem, Count Vertigo. Kiedy? my?la?em ?e Roy, podobnie jak w komiksach, uzale?ni si? od narkotyku którym b?dzie w serialu Vertigo. Po ?mierci Hrabi i podaniu mu Mirakuru jestem jednak pewien ?e inna substancja b?dzie obiektem po??dania Harpera.

CytatAle to co najlepsze przyby?o w przedostatnim odcinku... Barry Allen!

Przysz?y Flash to zdecydowanie nerdgasm wielu fanów. Nie wiem czy kto? prócz mnie jeszcze pami?ta Barry'ego Allena ze Smallville (có?, jestem do?? sentymentalny zw?aszcza je?li chodzi o ten serial) gdzie by?  nazywany Impulse i ukrywa? to?samo?? pod czerwon? bluz? i okularami. Ciekaw jestem jak przedstawi? Flasha w jego solowym serialu, a najbardziej tego czy b?d? pie?ci? si? z origin story jak w Arrow i poka?? nam speedestera który na pocz?tku b?dzie musia? odnale?? siebie i swoj? to?samo??, czyli mniej wi?cej to co mamy od 1,5 sezonu Zielonej Strza?y. Nie ukrywam ?e chcia?bym klasyczn? komiksow? produkcj? w której dostaniemy od razu bohatera, jego otoczenie i przeciwników. Oliver Queen ze swoj? traum? po latach na bezludnej wyspie jest materia?em na nieco bardziej psychologiczne i moralizatorskie podej?cie do opowie?ci, jednak Barry wydaje si? nieskomplikowanym m?odym cz?owiekiem który chce po prostu dowie?? prawdy. Co odcinek móg?by spotyka? nowego przeciwnika, a w tle móg?by si? przewija? w?tek morderstwa jego matki co doprowadzi?oby w ko?cu do pokazania Profesora Zooma.

Adolf

W tej całej dyskusji zapominacie, że Arrow to ma oglądalność 3 mln, ale tylko w USA. Nie chcę spekulować ile fanów ogląda serial na świecie, ale pewnie liczba ta by się przynajmniej potroiła.

Jak czytam newsy to interesujące jest to co mówi Stephen Amell. Od początku się wypowiada jakby Arrow miało być czymś większym. W pierwszym sezonie mówił, że w serialu zobaczymy kogoś z dużej Ligi i po paru miesiącach dostaliśmy wzmianki o Flashu. Warner też podawał, że zastanawia się nad kręceniem filmów z niskim budżetem, a takich bohaterach jak Deathstroke, czy Suicide Squad, co pewnie łączyło by się dobrze z serialem. Nie mówiąc już o tym, że w planach DC jest kilka innych seriali, które by mogły się pięknie łączyć w większy świat. Gotham nie kłócił by się z dużym filmem, bo dział by się wcześniej. Serial o Constantinie uzupełniał by Justice League Dark, a najlepszym w tym jest serial Hourman. Ma w nim się znaleźć tajemnicze Miraclo, które będzie dawać supermoce na godzinę. Czy nazwa nie jest podobna do Mirakulu? Nie zdziwił bym się gdyby Salomon Grundy pojawił się w iZombie. Boli mnie za to, że film Green Lantern został zmarnowanym projektem i już się do nie połączy np. z serialem Arrow ze względu na Amandę Waller inną w obu filmach.

LelekPL

Cytat: Adolf w 28 Grudzień  2013, 04:34:42
W tej całej dyskusji zapominacie, że Arrow to ma oglądalność 3 mln, ale tylko w USA. Nie chcę spekulować ile fanów ogląda serial na świecie, ale pewnie liczba ta by się przynajmniej potroiła.

Potroić na pewno nie. Podwoić może. Ale już Ci przecież napisałem, że suma z takiej liczby widzów to jakieś 40-50 mln dolarów dochodu w skrajnie najlepszym wypadku. Z samego dochodu w Stanach, gdzie ten film ma już teraz niemalże gwarantowane 400 mln zysku to jest nic. A tym bardziej, że na pewno wszyscy widzowie telewizyjni nie chodzą do kina, a druga sprawa, że Ci, którzy są na tyle zorientowani, że to będzie wspólne uniwersum i tak dalej - to są osoby, które się tym interesują i i tak pójdą do kina. Więc ten serial im kompletnie nic nie daje, żadnego nowego widza.

Doctus

CytatWarner te? podawa?, ?e zastanawia si? nad kr?ceniem filmów z niskim bud?etem, a takich bohaterach jak Deathstroke, czy Suicide Squad, co pewnie ??czy?o by si? dobrze z serialem. Nie mówi?c ju? o tym, ?e w planach DC jest kilka innych seriali, które by mog?y si? pi?knie ??czy? w wi?kszy ?wiat. Gotham nie k?óci? by si? z du?ym filmem, bo dzia? by si? wcze?niej.

Gotham i tak nie mia?oby nic wspólnego z superbohaterami, wi?c móg?by ?y? swoim ?yciem i nie zawraca? sobie g?owy spójno?ciami ze ?wiatem DC. Je?eli serial b?dzie dobry, a James Gordon b?dzie nietuzinkowym g?ównym bohaterem to jak dla mnie mog?  nawet wykorzystywa? mniej znanych przeciwników Batmana, pokroju Zsasza czy Firefly'a, lub wys?a? do miasta League of Assasins b?d? Court of Owls. Na dobr? spraw? jeden gliniarz z Gotham nie wnosi wiele do ogromnego ?wiata DC, wi?c FOX niech robi serial po swojemu byleby jego jako?? by?a zadowalaj?ca. Mimo i? lubi? Arrow i czekam bardzo na Flasha, to seriale te nie wychodz? poza ramy ?wietnej komiksowej rozrywki, a po produkcji o Gordonie spodziewam si? jednak bardziej ambitnego i dojrza?ego podej?cia do historii, która zag??bi si? w ?ycie i motywacj? g?ównego bohatera, oraz nawi??e jak?? specyficzn? relacj? z przeciwnikami tak jak to mamy w psychologicznych krymina?ach. Teraz sztuk? jest dobra? do tego odpowiedniego aktora. Bryan Cranston, Cuba Gooding Jr., Thomas Jane, Ted Levine, czy Idris Elba to moim zdaniem aktorzy, którzy umieliby zagra? rol? prawego gliny w brudnym mie?cie. Zdaje sobie jednak spraw? ?e nazwiska które wymieni?em to jedynie pobo?ne ?yczenia.

Adolf

Jednak bior?c pod uwag? plusy i minusy, to lepiej ?eby Arrow by?o cz??ci? wi?kszego uniwersum, ni? nie. Na plus zaliczam przede wszystkim od r?ki rozbudowany ?wiat, dwóch bohaterów (my?l? te? o Flashu) ju? nie b?dzie musia?o mie? swoich filmów, zak?adaj?c, ?e Zielona Strza?a w ogóle by dosta?, co znacznie zwi?kszy moce przerobowe studiów filmowych, a do tego mo?emy w serialach pokaza? kolejne postaci, które pewnie w filmie by si? nie za?apa?y. Marvel te? rozbudowuje rynek serialowy, wi?c DC nie pozosta?o by w tyle. Nie mówi?c o tym, ?e serial ma 22 odcinki, nadawane przez prawie ca?y rok, co by znacznie zwi?kszy?o ?wiadomo?? marki. Arrow ogl?daj? te n?dzne 3 mln ludzi, plus ile? tam milionów wi?cej na ?wiecie, to dobra podstawa. Do tego dojd? ludzie ogl?daj?cy Flasha, co da pewnie bez dubli kolejne kilka milionów, a i doliczaj?c widzów kinowych, to mamy wszystko by budowa? budowa? stabiln? mark? DC Cinematic Universe. Marvel te? nie od razu osi?gn?? sukces. Seriale s? o tyle te? kluczowe, ?e aktorzy w nich graj?cy nie potrzebuj? milionowego wynagrodzenia, a ch?tnie przeskakuj? z serialu na serial, a nawet zaczepi? si? o film. To wszystko mog? by? naczynia po??czone. To, ?e na starcie 10 milionów ludzi obejrza?o Agent's od SHIELD, to w?a?nie zas?uga takich naczy? po??czonych. Kilka marek buduje ?wiadomo?? jednej gigantycznej marki.

Gotham to serial z ogromnym potencja?em. A? si? prosi by go wykorzysta?. Przyk?adowo jednym z detektywów przewijaj?cych si? w tle móg?by by? John Jones, albo Quentin Larry Lance. W Gotham nie mog?o by zabrakn?? te? smaczków z universum, znanych firm, a ju? zupe?nym odlotem by?by motyw gdy w oddziale Queen Industries pope?niono jak?? zbrodni?, a na miejscu pojawiaj? si? Robert i Moira Queen, np. w towarzystwie ma?ych dzieci. Inn? ze spraw mog?yby by? zbrodnie pope?nione przez Intergang z Metropolis, czy jakie? machlojki Lionela Luthora (którego syn dopiero b?dzie wprowadzony). 

S? oczywi?cie te? i minusy. Arrow w 1 sezonie by?o ?a?o?nie s?abym serialem, zgwa?ci?o tyle postaci, ?e a? si? p?aka? chce i nawet w 2 sezonie przenosz? niektórych bohaterów w kontrowersyjny sposób. To jak zgwa?cili Dinah (czyt. Lourel) wo?a o pomst? do nieba. Deadshot te? nie jest za ciekawy, Huntress jako przest?pczyni i wszyscy wiedz? kim jest? Nie wspomn? ju? o Vertigo, Fire Fly'u, czy Rolay Flush Gangu.

Doctus

CytatS? oczywi?cie te? i minusy. Arrow w 1 sezonie by?o ?a?o?nie s?abym serialem, zgwa?ci?o tyle postaci, ?e a? si? p?aka? chce i nawet w 2 sezonie przenosz? niektórych bohaterów w kontrowersyjny sposób. To jak zgwa?cili Dinah (czyt. Lourel) wo?a o pomst? do nieba. Deadshot te? nie jest za ciekawy, Huntress jako przest?pczyni i wszyscy wiedz? kim jest? Nie wspomn? ju? o Vertigo, Fire Fly'u, czy Rolay Flush Gangu.

Nie przesadzasz troch?? jak dla mnie ?a?o?nie s?abym serialem jest w?a?nie Agents of Shield z Marvela, które nawet w po?owie nie jest tak przyjemne w odbiorze i ciekawie napisany jak pierwsza seria Green Arrowa.  By?y pewne mankamenty, jak kiepsko przedstawiona posta? Huntress i przysz?ej Black Cannary (Dinah Laurel Lance), ale to nie jest wystarczaj?cy powód ?eby nazywa? produkcj? ?a?o?nie s?ab?. ?mieszy mnie te? Twoja troska o wierne odwzorowywanie postaci z komiksów, bo nie od dzi? wiadomo ?e filmy i seriale jedynie czerpi? z komiksów, a ju? telewizja jest dobitnym przyk?adem ?e komiks to ?ród?o inspiracji dla twórców a nie wiernej adaptacji. Zreszt? z Ciebie wojownik wierno?ci komiksom, a wi?kszo?? imion tych postaci napisa?e? z b??dem... Dla mnie ekranizacja komiksu ma przede wszystkim spe?nia? moje oczekiwania jako zwyk?y serial/film, a dopiero potem zwracam uwag? na wierno?? komiksom. Mog? zmienia? jak chc?, je?eli tylko fabu?a i postacie b?d? interesuj?ce. Wiadomo, ?e ka?dy by chcia? ogl?da? bohaterów wiernym pierwowzorowi, ale nie wszystko nadaje si? w XXI wieku ?eby w 100% prze?o?y? na ekran.

CytatJak informowano w innej plotce, WW, Flash i inni maj? pojawi? si? dopiero na koniec filmu. Mo?liwe, ?e wi?kszo?? fabu?y to rozwijania relacji Supermana z Batmanem. Walcz? oni np. z Metallo za którym stoi Luthor. Pod koniec okazuje si?, ?e Luthor tak naprawd? uknu? plan razem z Darkseidem, który przekaza? mu kryptonit, by zbudowa? Metallo. Po pokonaniu Metallo przez S. i B., Darkseid wysy?a na Ziemi? Doomsdaya. Nagle do Supermana i Batmana, troch? "znik?d" do??czaj? WW, Flash, GL. Efekt podobny do tego, który mieli?my w JL #1-#6 w the New 52. Nagle kilku bohaterów zaczyna wspó?pracowa?, poznaj? si? niejako "w praniu" - inaczej, ni? mia?o to miejsce w Avengers. JL pokonuje Doomsdaya, co daje podstaw? do wprowadzenia w sequelu Darkseida jako kolejnego ogniwa w ?a?cuchu przeciwników.

Niez?e jaja. Wczoraj ?mia?em si? ?e tylko Green Lanterna brakuje w tym filmie, a tu prosz?, zawsze mo?e by? gorzej. Nie chc? ?adnej inspiracji z JL z nowego DC, bo ten komiks jest s?aby, i nie nadaje si? nawet na materia? do osobnego filmu o JL. Konspiracja Luthora z Darkseidem te? jest ?mieszna, wola?bym ?eby przeciwnikiem Batmana i Supermana by? cz?owiek. Nie pasuje mi to do pseudo realistycznego podej?cia Snydera i Nolana, i mimo ?e postacie pokroju Darkseida i Doomsday'a w ko?cu b?d? musia?y si? pojawi?, to chc? aby na razie powoli i zr?cznie przedstawiano nam filmowy wszech?wiat DC. Dalej uwa?am, ?e DC brakuje kogo? w stylu Kevina Feige'a czy Jossa Whedona.

Kadaver

Na pewno bym nie chciał Mxypltka wyglądającego tak jak w komiksach. Ja bym wolał, żeby przeciwnicy byli pochodzenia ziemskiego, niekoniecznie muszą być ludźmi.

Adolf

CytatMog? zmienia? jak chc?, je?eli tylko fabu?a i postacie b?d? interesuj?ce. Wiadomo, ?e ka?dy by chcia? ogl?da? bohaterów wiernym pierwowzorowi, ale nie wszystko nadaje si? w XXI wieku ?eby w 100% prze?o?y? na ekran.

Przez takie podej?cie jak Ty prezentujesz dostajemy postacie nie tylko ze zmienionym kolorem skóry, ale totalnie nie przypominaj?ce nawet swoich odpowiedników. Nie mówi?, ?e posta? ma by? prze?o?ona 100% jak w komiksie, ale prze?o?ona godnie. Przyk?ad: Batman w filmach Nolana nie paraduje w ?miesznym stroju z majtkami na zewn?trz, lecz dosta? zbroj? godn? XXI wieku. A jak podoba Ci si? co w Arrow zrobiono np. z Huntress to wspó?czuj?. To, ?e Agent's of SHIELD jest gorszy nie jest ?adnym usprawiedliwieniem.


Doctus

CytatA jak podoba Ci się co w Arrow zrobiono np. z Huntress to współczuję.

A co takiego z nią zrobiono, poza wybraniem słabej aktorki do jej roli? owszem była negatywną postacią, ale jakby nie patrzeć Oliver też z początku swoją walkę z przestępczością traktował jak osobistą vendettę. To była dopiero Huntress beta, i jeżeli będzie nam dane zobaczyć Birds of Prey (producenci Arrow twierdzą że to możliwe) to zobaczysz że z Huntress będzie jeszcze porządna mścicielka obok Kanarka i innych superbohaterek DC. A nie obraziłbym się za taki spin-off, bo próba zrobienia serialu o Ptaszkach sprzed laty pozostawiła u mnie tak wyraźny niesmak, że za każdym razem kiedy przypominam sobie o tym potworku robi mi się niedobrze. Gdyby ktoś nie wiedział o czym mówię, to nawiązałem oczywiście do bolesnych dla moich oczu przygód córki Batmana i Catwoman oraz jej przyjaciółek.

CytatPrzez takie podejście jak Ty prezentujesz dostajemy postacie nie tylko ze zmienionym kolorem skóry, ale totalnie nie przypominające nawet swoich odpowiedników.

Kolor skóry nie ma nic wspólnego z oddaniem należycie postaci. Perry White z MoS jest grany przez czarnoskórego aktora, i niestety nie ma On wiele wspólnego ze swoim komiksowym odpowiednikiem - głośnym i charyzmatycznym dziennikarzem, który swój fach miał w sercu i nie odpuściłby żadnego tematu. Czy jest to wina zmiany koloru skóry postaci? oczywiście że nie, bo jakoś Ryan Reynolds był biały a mimo to strasznie słabo wypadł jako Hal Jordan/Green Lantern. Także te śmieszną kwestię koloru skóry zostawmy za sobą, bo dopóki wybór aktora do danej roli będzie podyktowany troską o jakość filmu i wiarą w umiejętności aktora, tak nigdy nie będzie mi to przeszkadzało.