Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

RoboCop Trylogia

Zaczęty przez franek, 06 Październik 2011, 19:22:11

Johnny Napalm

CytatPierwsza część, mimo że poraża debilną wręcz brutalnością jest faktycznie najlepszą z serii.
Myślę, że z biegiem lat takie rzeczy odbiera się w zupełnie inny sposób. Brutalność nie poraża już tak bardzo jak kiedyś. Wszystko zależy też od scenariusza i sensowności takich krwawych scen. W jedynce budowało to genialnie klimat. To był rzeczywiście zepsuty świat przyszłości, gdzie królowała bezwzględna i bezsensowna przemoc. Tylko ktoś tak zimny i patrzący spokojnie, chłodnym okiem na tą sytuacje, jak Robocop, mógł być lekarstwem dla chorego miasta.
No ale kiedyś, jako dzieciaka, ten film mnie bardzo przeraził. Ta przemoc była wtedy dla mnie czymś niepotrzebnym, za dużo jej było.
Kurcze, ten film był chyba pierwszym, w którego wizje przyszłości mogłem uwierzyć. Serio, bałem się kiedyś, że tylko taka przyszłość czeka świat. Będzie królowała przemoc - programy Idź na całość i zastrzel sąsiada. Na szczęście nie sprawdziło się to, przynajmniej tak bardzo.

Bardzo dobry tekst, Mr.G, o tej kwintesencji amerykańskiego kina akcji z tamtych lat.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...