Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Seria Fantastic Four

Zaczęty przez Drawski, 13 Luty 2011, 22:03:14

Drawski

Ostatnio odświeżyłem sobie "Fantastyczną Czwórkę", i "Fantastyczna Czwórka: Narodziny Srebrnego Surfera". Jaki film jest taki jest, ale ja bawiłem się dobrze. Kino akcji z dawką humoru, naprawdę da się z przymrużeniem oka oglądać. I właściwie po obecnych wydarzeniach z Marvela chętnie zobaczyłbym trzecią część (Reboot nie ma sensu dla mnie w tym przypadku) w której można by pokazać Future Foundation. Mniej niż w połowie filmu Johnny Storm ginie, a po jego pogrzebie czwórka jest w rozsypce. W końcu w np. drugiej połowie filmu Reed Richards mógłby założyć Fundacje Przyszłości. Gdyby uzyskano prawa od studia, można by i pokazać Spider-Mana w którego wcieliłby się Tobey Maguire - jako wspaniałe puszczenie oczka do fanów i pokazanie że ten świat żyje. "Fantastic Four: Future Foundation"... marzenia ;).

LelekPL

Wydaję mi się (ale nie jestem pewien), że Marvel, podobnie jak w przypadku Spider-Mana nie posiada praw do Spider-Mana, więc jeśli FF należą też do Sony teoretycznie jest taka szansa, ale na pewno nie z Maguirem, a z Garfieldem. Druga sprawa to czy warto kontynuować te żenujące filmy

Leon Kennedy

CytatI właściwie po obecnych wydarzeniach z Marvela chętnie zobaczyłbym trzecią część (Reboot nie ma sensu dla mnie w tym przypadku)

Z tego co słyszałem to bliżej im do restartu serii niż jej kontynuowania i to dobrze, bo oba filmy w gruncie rzeczy były bardzo płytkie i dziecinne, chodź nawet się to oglądało, a dwójka lepsza od jedynki. Osobiście liczę na restart i bardziej dojrzałe podejście do F4 bez pająka :P

Mikoto

Te? licz? na restart, cho? ostatnio co? o nim cicho... Za filmow? FF nie przepadam o czym ju? pisa?em w temacie do tego nie przeznaczonym, czyli o komiksie ;). Licz?, ?e z restartu wyjdzie porz?dny film. Gdyby powsta?a trzecia cz??? serii to i tak mogliby?my zapomnie? o takich rzeczach jak ?mier? Johnny' ego, bo to s? filmy dla dzieci ;). Producenci nigdy nie odwa?yliby si? zabi? jednej z g?ównych postaci.  Mia?oby to wi?ksz? racj? bytu w?a?nie w reboocie, który ma by? powa?niejszy. Cho? znaj?c ?ycie i podej?cie twórców to nigdy (niestety) nie doczekamy si? filmu, w którym Pochodnia kopnie w kalendarz ;).

JaRo II

 "Fantastyczna czwórka"- typowe kino familijne dla dzieciaków (poziomem przypomina "Inspektora Gadgeta" z Matthew Brodderickiem). Mało akcji, dziecinne podejście do tematu i zdecydowanie za krótki finałowy pojedynek. Mimo tych wad, film ogląda się nawet przyjemnie- odmóżdżająca rozrywka, takie lekkie filmy też są potrzebne (oczywiście gdybym był fanem FF to pewnie bym się zezłościł). Podobał mi się Dr. Doom, szkoda tylko, że pojawił się dopiero na sam koniec.
Moja ocena: 5 / 12.

"Fantastyczna Czwórka II: Narodziny Srebrnego Surfera"- dużo lepsza część. Jest ciekawiej poprowadzona akcja, więcej się dzieje na ekranie, dodatkowo film ratuje właśnie Surfer i powrót Dooma. Końcowa akcja z Galactusem średnia... z jednej strony przedstawiono Galactusa "realistycznie" z drugiej strony po co pokazywać jakąś postać, która w niczym nie przypomina pierwowzoru z komiksu?! Pokonanie Dooma też było bez pomysłu, szczerze to czekałem, że będzie z nim jeszcze jakaś końcowa scena, a tu nic... uśmiercony w tak błahy sposób? Oczywiście film ma nadal lekką, familijną otoczkę, ale jest dużo ciekawszy od części pierwszej. Surfer zasługuje na osobny film, może wtedy przedstawi się Galactusa w zgodniejszy z komiksem sposób.
Moja ocena: 7 / 12.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

EricDraven

Porównanie ff z inspektorem gadgetem z broderickiem, wydaje mi się conajmniej  nie na miejscu. Czy dziecinne? może dlatego że jest dubbing, chyba że oglądałeś z... bo z dubbingiem... w zasadzie gdyby nie jabłczyńska podkładała pod invisible woman to by było git. Z resztą do filmu nie można się o nic raczej przyczepić, bo jest po prostu, ani nie genialny, ani zły, postacie zagrane są dobrze, efekty są także spoko, no i świetny humor, klimat komiksu wg mnie oddany, mogą się co poniektórzy czepiać że "zbyt" dziecinny.
Call mi geek.

Hydro

Cytat: EricDraven w 11 Marzec  2011, 21:09:26
Porównanie ff z inspektorem gadgetem z broderickiem, wydaje mi si? conajmniej  nie na miejscu.
Czemu nie? Jak wspomnia? JaRo, filmy reprezentuj? taki sam poziom, z tym tylko wyj?tkiem, ?e F4 ma dobre efekty specjalne.

Cytat: EricDraven w 11 Marzec  2011, 21:09:26postacie zagrane s? dobrze, efekty s? tak?e spoko, no i ?wietny humor
To nie wystarczy, aby film by? conajmniej 'dobry'. Zreszt?, jaki ?wietny humor? Chyba ?e chodzi ci o nagiego Johnny'ego Storma na nartach, i tym podobne :P
It's a funny world we live in.

EricDraven

Wiesz, jestem prostym człowiekiem, o nagiego storma... jak ci to przyszło do głowy?  O_o mi nie chodziło...   Inspektor gadget choć dawno go oglądałem był straszny, debilne efekty, żadnego sensu, jeden wątek się pojawia, drugi znika... ehh, ff to zupełnie inny film, dla dzieci? no fakt, bo dla nich, ale wielu wyrobiło sobie zdanie że film dziecinny i do dupy bo...bo dubbing... moim zdaniem film oddaje klimat komiksu, dobrze odwzorowane postacie no i DOOOm xD  wg mnie dobra adaptacja, reszta to kwesta gustu, nie jest film genialny ale słaby chyba też nie.
Call mi geek.

Hydro

Cytat: EricDraven w 12 Marzec  2011, 00:07:50
Wiesz, jestem prostym człowiekiem, o nagiego storma... jak ci to przyszło do głowy?  O_o
Bo w tym filmie humor był właśnie na takim poziomie :P

Cytat: EricDraven w 12 Marzec  2011, 00:07:50
ale wielu wyrobiło sobie zdanie że film dziecinny i do dupy bo...bo dubbing...
I bez dubbingu ten film jest dziecinny ;)

Szczerze mówiąc, jedynym plusem tego filmu jest Doom i efekty specjalne.

It's a funny world we live in.

JaRo II

Cytat: EricDraven w 11 Marzec  2011, 21:09:26
Porównanie ff z inspektorem gadgetem z broderickiem, wydaje mi się conajmniej  nie na miejscu. Czy dziecinne? może dlatego że jest dubbing,

Porównałem ze sobą oba filmy, bo prezentują właśnie podobny poziom. Są to lekkie, trochę tępe produkcje familijne dla młodszych widzów, pełne efektów specjalnych i marnego humoru. Jednakże "Fantastyczna czwórka" to lepszy film- jest bardziej dopracowana od strony technicznej, ma ciekawszego wroga i nie irytuje tak mocno jak "Inspector Gadget".
Kwestia dubbingu... dubbing sam w sobie wskazuje nam na to, że mamy do czynienia z kinem familijnym, czyli dziecinnym. Dubbing był tu niepotrzebny, ale i bez niego film i tak nie pozbyłby się swojej dziecinnej otoczki.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

EricDraven

Hmm, ja jednak gdybym miał wybierać ff zamiast gadgeta. Swoją drogą... tępa produkcja? skoro mi się podoba tzn że jestem tępy O_o
 Prośby nie działają. Więc może kolejne ostrzeżenie pomoże i skończysz z tymi głupimi postami...
Call mi geek.

JaRo II

#11
Cytat: EricDraven w 12 Marzec  2011, 11:52:53
Swoją drogą... tępa produkcja? skoro mi się podoba tzn że jestem tępy O_o


Nic takiego nie napisałem, to że lubisz ten film to Twoja sprawa. To, że ktoś lubi filmy, które powszechnie uchodzą za słabe, to wcale nie oznacza, że ta osoba musi być tak samo słaba jak te filmy. Dodatkowo podam Ci prosty przykład (na temat dziwnych gustów filmowych), otóż ja jestem wielkim fanem serii "Piątek 13". Seria ta jest chwalona przez fanów horrorów, ale reszta widzów/ kinomanów gnoi ją i wyśmiewa na każdym kroku. A ja się tego nie wstydzę i śmiało przyznaję, że jestem fanem tej serii, którą z czystym sumieniem można nazwać- tępą i krwawą serią horrorową ;) A takie filmy jak "Fantastyczna czwórka" też są potrzebne- kino lekkie, proste, dla niektórych przyjemne. Jest to tzw. kino odmóżdżające, którego głównym celem jest zapewnienie czystej rozrywki (raz na lepszym, innym razem- tym częstszym- na dużo gorszym poziomie). Tak, że nie obruszaj się, bo Cię nie obraziłem. Podając mój przykład z "Piątkiem 13" tylko Ci pokazałem, że są ludzie, którzy lubią jeszcze "gorsze" filmy ;)
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

Mikoto

Jednak okazuje się, że można nakręcić kino rozrywkowe na wysokim poziomie. Przykład - Iron - man 1 ;). To również film nastawiony głównie na rozrywkę, a jednak FF do pięt mu nie dorasta, bo w IM nie ma tej całej dziecinady. Też jest tam sporo humoru, ale nie przypomina on w niczym tego z FF. Nie ma takich głupot jak np. scena z niedźwiedziem i Thingiem w dwójce ;). Oczywiście dziecinada to nie jedyny problem FF. Można by wspomnieć jeszcze o wielu odstępstwach od komiksu jak np. geneza Dooma. Ale komiksowa Fantastic Four to też nie są żadne cuda, więc nic dziwnego, że filmy na podstawie tej serii też są jakie są. Szczególnie historie z lat 60 - tych były strasznie kiczowate i naiwne.

Juby

Tak jak w przypadku Spider-Manów, nie chce mi się pisać recenzji, więc podam tylko swoje oceny filmów, dodając tylko, że je lubię i na obu byłem w kinach (szkoda, że nie dokończyli tej historii, i odwołali zdjęcia do trójki):

Fantastyczna Czwórka - 6/10
Fantastyczna Czwórka 2: Narodziny Srebrnego Surfera - 5+/10


bart-allen

#14
Jak podają media,FF 3 będzie ekranizacją Future Fundation ale nie potwierdzono że Spider Manem będzie Tobey Maguire.
http://www.youtube.com/watch?v=NbvbCwVGAu8 za kim byłeś...Nie jestem głupim nie jestem trollem jestem....DC-maniakiem