Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Rebooty,sequele prequeli i spin offy sequeli,czyli o tym jak kino się zmieniło

Zaczęty przez vincent, 18 Czerwiec 2012, 23:38:02

Johnny Napalm

A ci znowu swoje. Tylko czarni aktorzy Wam w głowie, to chyba jakiś fetysz. Lekko podchodzi pod trolling, takie poruszanie w kółko tematu, po którym spodziewamy się draki.
Każdy i tak pozostanie przy swoim zdaniu, bo zwyczajnie każdy ma inne wyobrażenia względem tego jak chciałby, żeby dana postać wyglądała w filmie. Jednym podoba się kanoniczne podejście do bohaterów w filmie, więc najlepszym wyjściem jest przeniesienie komiksu jeden do jednego, inni zaś lubią kiedy wszystko jest pokręcone, pozmieniane i nawet sam strój bohatera w minimalnym stopniu nie przypomina oryginalnego z komiksów.
CytatKolor skóry jest nieistotny bo wtedy każdy był biały. To, że wtedy funkcjonował rasizm, nie znaczy, że mamy go kultywować do dzisiaj, nie robić żadnej różnorodności, prawdziwie odzwierciedlające dzisiejsze społeczeństwo
CytatZmiana koloru skóry czarnego bohatera jest zwyczajnie bardziej drastyczna bo jest ich śmiesznie/strasznie mało, więc takie jednostronne zmiany wynikają z ewidentnego i niekwestionowanego rasizmu dawnych lat, a nie żadnego "anty-rasizmu" lat obecnych.
Większość amerykańskich twórców mainstreamowych z tamtych czasów było Żydami. Czy w związku z tym byli oni rasistami? Hm...
CytatWyjątkiem takim aby uzmysłowić ludziom kiedy kolor skóry jest ważny (aby potem wiedzieli kiedy nie ma znaczenia) i nie jest to tylko jakiś "anty-rasizm" jest Erick Lensherr. On musi być żydem, więc powinien być biały.
A słyszałeś o istnieniu czarnych Żydów? Swoją drogą nieźle gnojonych w Izraelu.
Mógłby więc być czarnym Żydem, nie tracąc wiele ze swojego dziedzictwa. Po prostu, zmiana koloru skóry raz robi różnice, a innym razem nie. I to mi się w tej praktyce nie podoba.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Doctus

CytatWiększość amerykańskich twórców mainstreamowych z tamtych czasów było Żydami. Czy w związku z tym byli oni rasistami? Hm...

A od kiedy to się jakoś wyklucza? ktoś może mieć żydowskie korzenie i być rasistą, ktoś może być czarny i być antysemitą. Nie takie toksyczne połączenia widział już współczesny świat. Zupełnie tak jakby rasistą mógłby być tylko biały człowiek. Za dużo o Ku Klux Klaie się nasłuchałeś, teraz jak ktoś nie lubi czarnych to nie ma koniecznie w pakiecie nienawiści do żydów, katolików, muzułmanów i wszystkich innych. Rasizm od dawna nie jest już narzędziem jedynie białych ludzi. Dużo się słyszy o zabójstwach białych o podłożu rasistowskim, ale nie mówi się o tym tyle co o zabijaniu czarnych, bo niestety króluje głupia poprawność polityczna. I właśnie tej poprawności nie chcę w filmach. Nie przeszkadza mi zmiana koloru skóry postaci, bo znaczy ona dla mnie mniej więcej tyle co zmiana koloru włosów Lois w MoS. Przeszkadza mi jednak branie do jej roli aktora który ma po prostu zamknąć usta wszystkim którzy stwierdzą że w tle dyskryminuje się Afroamerykanów.

LelekPL

Cytat: Johnny Napalm w 29 Grudzień  2013, 20:02:51
Większość amerykańskich twórców mainstreamowych z tamtych czasów było Żydami. Czy w związku z tym byli oni rasistami? Hm...

Po pierwsze to czemu nie? W czym bycie żydem przeszkadza w byciu również rasistą? Po drugie, twórcy komiksów, czy reżyserzy nigdy nie mieli wtedy absolutnie wolnej ręki. Podobnie jak i dzisiaj, ale wtedy takie odważne ruchy nie przeszłyby przez cenzurę. Chyba nie muszę tłumaczyć jak różne czasy pod względem rasowym to były wtedy?

Cytat: Johnny Napalm w 29 Grudzień  2013, 20:02:51
A słyszałeś o istnieniu czarnych Żydów? Swoją drogą nieźle gnojonych w Izraelu.
Mógłby więc być czarnym Żydem, nie tracąc wiele ze swojego dziedzictwa. Po prostu, zmiana koloru skóry raz robi różnice, a innym razem nie. I to mi się w tej praktyce nie podoba.

Nie, nie słyszałem. Zwłaszcza o takich w obozach koncentracyjnych w Polsce. Cóż nadal uważam, że byłoby to dziwne gdyby Erick był czarny, bo jest to WYSOCE niespotykane w jego pochodzeniu, ale jakbyś znalazł mi rozsądne wytłumaczenie to zwracam honor.

Cytat: Johnny Napalm w 29 Grudzień  2013, 20:02:51
A ci znowu swoje. Tylko czarni aktorzy Wam w głowie, to chyba jakiś fetysz. Lekko podchodzi pod trolling, takie poruszanie w kółko tematu, po którym spodziewamy się draki.

Chciałbym jeszcze zauważyć, że to Rado rozpoczął ten temat, osoba, która jest przeciwnego zdania, a więc ten uszczypliwy i niepotrzebny komentarz był kompletnie nietrafiony. Jeśli Ty uważasz, że ten temat jest niepotrzebny to proszę bardzo, nikt nie każe Ci pisać, ani nawet tego czytać. Ale teksty w stylu, że "niektórzy wolą pokręcone wizje od tak" są tu niepotrzebne bo nikt tu tak nie uważa.

Doctus

CytatJe?li Ty uwa?asz, ?e ten temat jest niepotrzebny to prosz? bardzo, nikt nie ka?e Ci pisa?, ani nawet tego czyta?.

Nigdy nie zrozumiem tej retoryki 'przesta?cie o tym rozmawia? bo nie ma to znaczenia'. Mamy ten komfort ?e forum internetowe nie jest bezpo?redni? form? kontaktu, a pisemn?, wi?c nic nie stoi na przeszkodzie ?eby? doda? ten temat do ignorowanych Johnny, lub po prostu go nie czyta?. A teksty jak ten o 'czarnym fetyszu' bardziej zalatuj? trollingiem ni? nasza dyskusja.