Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Fan Art

Zaczęty przez Silent Dark, 02 Luty 2008, 18:51:32

Gooralek

#510
Witam !
Mój pierwszy post na tym forum  ;)
Na początek dorzucam mój najnowszy rysunek Jokera
http://www.bankfotek.pl/image/731527.jpeg

Pozdrawiam i proszę o jakieś opinie, ewentualne wskazówki lub rady ;)

RafBat

Witaj Goorolek,
prosisz o opinie na temat Twojego rysunku, więc do dzieła, z góry mówię żebyś się zbytnio nie przejmował pewnymi moimi uwagami (mają one być raczej radą niż "krytykanctwem"):
Więc ok, na pierwszy rzut oka widać, że rysujesz od jakiegoś czasu, rysunek jest zapewne dla ciebie rodzajem hobby, i dobrze, bo wszystko zaczyna się od rysowania dla własnej przyjemności. Cóż, widać pewne braki warsztatowe (no i... z anatomią jest lekko na bakier-głowa robi... spore wrażenie;) ), ale jeśli miałbym coś tobie radzić to raczej pójście na jakiś kurs rysunku, niż samą szkołę plastyczną, bo taka szkoła raczej "zabija" chęć do rysowania-rysuje się w niej "pod dyktando", nie wiem na ile jest to prawdą, ale tą opinię czerpię od osoby która była w szkole w tym stylu. Twój rysunek jest bardzo "burtonowski" (Joker wypada na nim bardzo groteskowo), trudno więc jest mi do końca ocenić czy te braki, o których powyżej wspomniałem, są zamierzone (dla podkreślenia groteskowości postaci) czy po prostu... tak ci wyszło. A z samych plusów, to należy wymienić ciekawą kompozycje (Joker jest bardzo dobrze umieszczony na kartce i świetnie wypada ze swoim "autografem"), no i ciekawą gestykulacje narysowanej przez ciebie postaci (staje się przez to nieco "żywsza"). To by było na tyle...
Aha, podzielę się z tobą radą, którą kiedyś przypadkowo usłyszałem-żebyś starał się rysować same cienie z których składają się przedmioty i ludzie (mierząc dokładnie odległości jednego cienia od drugiego, np za pomocą ołówka). W ten sposób oko ci się wyrobi i nawet sam nie zauważysz momentu w którym z tych cieni wyłoni się coś konkretnego-postać lub jakiś przedmiot. Masz zadatki na rysownika, tylko musisz jeszcze nieco poćwiczyć (więcej rysować+może uważniej dbać o anatomie postaci).
Heh, sam nie rysuje rewelacyjnie (może minimalnie przyzwoicie), ale oceniałem twój rysunek z punktu widzenia widza a nie samego "twórcy".
Pozdrawiam, hej!
PS: jak masz więcej rysunków (nie tylko stricte "Batmanowych", to je wrzuć do Fan-artu).

Gooralek

Dziękuję, RafBat.
Tak, głowa jest troszkę za duża, też to zauważyłem, ale nie chciałem mazać, bo było już za późno.
No cóż, trochę tych rysunków jeszcze mam.
                                                 

To jakaś tam część, może dorzucę więcej później.


Roy_v_beck

Proporcje najbardziej nawalają. Ale rysunki ogólnie fajne. Lepiej wyglądają te mniej realistyczne, nie wzorowane na Mrocznym Rycerzu. Ogólnie niezła sprawa, jakby coś więcej niż tylko stojąca na  baczność postać, to ciekawiej by było (tak jak na tym ostatnim arcie) Przycieniowane całkiem spoko, mi się podoba.

Altair

Ostatnio trochę ćwiczyłem, trochę kombinowałem i się obijałem, ale skutkiem tego są te 3 prace:

Amazing
http://www.voila.pl/450/nypxk/?1
Noir
http://www.voila.pl/456/53arv/?1
2099
http://www.voila.pl/454/rhvvc/?1
Proszę, nie zwracajcie uwagi na budynek w Noir i podpis w 2099, bo to już było dodawane po prostu na odwal i nie przykładałem do tego większej wagi. :) Bardzo proszę o opinie... :)
PS. Zero post produkcji i retuszu, wszystko świeżo z aparatu.

Gooralek

#515
Najbardziej podoba mi się wersja noir ;)

A w 2099 troszkę nie mogę się połapać ... Popraw może linie ciała, bo troszkę mieszają się z cieniem... ;) (żaden ze mnie znawca, raczej miły kolega ;p )

Reszta prac ode mnie (proszę o ocenianie razem z tymi wcześniejszymi) :

                                                                   

Mel

Gooralek, mogę jedynie przyłączyć się do opinii Rafbata, która była jak najbardziej trafna co do twojej radosnej twórczości, a i wskazówki należą do tych cenniejszych. Ok, doczepie się proporcji, które kuleją, ale tego szkopułu można się pozbyć praktykując.
Powodzenia w kształtowaniu się w tej "dziedzinie" ;)

No, Altair...Cóż to za nagła przerwa nastąpiła w Twoich fotomontażowych poczynaniach? Sympatia do ołówka powróciła? Na wstępie muszę jeszcze raz powtórzyć, że nie jestem obeznanym rysownikiem, a i sam fakt rysownia jest dla mnie zwykłym, podrzędnym hobby i nie wiążę z tym większych planów...Zatem Twoje "komplementy" sprawiają, że się głupio czuję. Ale wracając do tematu rysunków, to chyba się doszlifowałeś, bo pamiętam Twoje wcześniejsze prace i nie były wysokich lotów. Owszem, nie da się ukryć, że nadal korzystasz z pewnych pomocy, modelów i gotowców, ale postrzeganie proporcji już Ci się znacznie polepszyło. Co do tego "na odwal", to jednak radzę się oduczyć, bo obiektywny obserwator nie przymknie oka na taki spory detal, który ma swoją rolę i jest częścią kompozycji - taki budynek i podpis może po prostu zrujnować całą pracę. Albo zrezygnuj z elementu, którego nie jesteś w stanie narysować, albo go czymś zastąp.
Posted on: 26 Sierpień  2010, 00:23:34

Ok, czas coś zapodać z mojej szufladki:

[PPM -> pokaż obrazek]


Sam pomysł narysowania Jacka podkradłam RafBatowi, który także coś szykuje z owym aktorem. Cóż, mam nadzieje, że moja wersja w pewnym stopniu przypomina Nicholsona, bo dopiero drugi raz w życiu miałam do czynienia z portretem (pierwszy przedstawiał Alana Rickmana i też był poniżej przeciętnej).
Narzędzia jakie użyłam, też nie należą do profesjonalnych: zwykły ołówek B, najtańsze akwarele i kawałek węgla zamoczonego w plakatówce - bieda. Plus stary papier.

Altair

Hehehe, jesli chodzi o Gimpa to na razie zrobiłem sobie wolne. Na pewno w końcu znajdę jakiś temat godny uwagi, ale jeszcze nie teraz. A co do ołówka to po prostu wolałem pokazać tu coś co uważam za godne pokazania, a nie przylatywać z jakimś G. co chwilę i pokazywać czego się nauczyłem. To dobrze, że Ci się w miarę podoba, bo w planach pozostał jeszcze Ultimate Spider-Man, który zajmie sporo czasu na dopieszczenie szczegółów. :) Aha, i nie chciałem Cię jakoś urazić, po prostu uważam, że jesteś w temacie rysunków znacznie dłużej niż ja i stąd te komplementy :)
Aha, Gooralek:
Jeśli chodzi o ten efekt przy 2099 to to już jest chyba wina aparatu, bo teraz jak się przyglądam i porównuje pracę w rzeczywistości a tutaj to jest spora rozbieżność w tych konturach i cholera wie czemu, jednak dzięki za radę :) Twoje pracki też niczego sobie, serio. Trochę przypominasz mi mnie samego z przed kilku miesięcy. Musisz po prostu czytać od ch*** komiksów. uwierz, że to Ci najbardziej pomoże w odpowiednim ukształtowaniu postaci. Po prostu to najlepszy sposób doszlifowania :)
Posted on: 26 Sierpień  2010, 15:23:08

 PS. Mel, Jack wyszedł zajebiście. 9/10! :)

Gooralek

Dziękuję wszystkim za oceny co do moich prac i w ogóle mojego "stylu" ;)

Mel - bardzo fajnie wyszedł Ci Jack ;)
Mogłabyś zrobić go także w podobny sposób jednak w charakteryzacji Jokera ? That will be lovely ! ;)   
                                                  

RafBat

#519
CytatSam pomysł narysowania Jacka podkradłam RafBatowi, który także coś szykuje z owym aktorem.
Heh Mel, Tobie to coś powiedzieć... ;) Chyba będę musiał rozszerzyć swój pozew (oprócz "sprawy legendarnej już brokuły") też o "prawo do rysowania Nicholsona"... :D. A poważnie mówiąc, Twój portret Nicholsona po prostu miażdży, jest po prostu mega cholernie dobry... miodzio normalnie. Heh, teraz to ja będę się musiał zastanowić czy wrzucać na fan-art swoją wizję tego aktora... już teraz wiem, że mój rysunek chowa się przy Twoim. Ok, skomentuje rysunki także innych forumowiczów, żeby nie wyszło, że jestem zapatrzony tylko w Ciebie i Twoje prace... chociaż, kto wie... ;)
Altair, każda twoja praca jest coraz lepsza. Widać, że wziąłeś się porządnie za szlifowanie swojej kreski. W odróżnieniu od Gooralka, mi najbardziej spodobały się rysunki Spidera w kostiumach (na pierwszym miejscu dałbym Pająka w oryginalnym kostiumie, za nim zaś znalazłby się ten z 2099).
Gooralek, widać po twoich rysunkach, że masz poczucie humoru i ok... w tej konwencji (humorystycznej) twoje prace wypadają bardzo dobrze, chociaż można wyczuć, że między niektórymi rysunkami jest spora różnica czasu w którym zostały one zrobione (rzuca się to mi do oczu szczególnie w przypadku dwóch rysunków gości jeżdżących na deskach po schodach, chyba, że się mylę?).

Gooralek

#520
Dokładnie, RafBat ;)

Tego kolorowego Skatera rysowałem w wakacje, zaś tego z rozczochranymi włosami - zimą ;)


Juby

Mel pokaż Rickmana, bo Nicholson na pewno nie jest poniżej przeciętnej! ;)

kelen

Mel, ten Jack jest cudowny.

Mel

Dzięki wszystkim.
A Rickmana już nie mam. Przepadł po ostatnim formacie dysku. Cóż, przymus.

Gooralek

Trzy ulubione arty i dlaczego ? ;)
Trzy najsłabsze arty i dlaczego ? ;)