Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Egmont - komiksy z Batmanem

Zaczęty przez anubis3000, 24 Sierpień 2011, 16:14:04

Juby

#630
Spodziewane przebudzenie w marcu.



Spóźniony Ego i inne opowieści trochę drogo i 19 dni po premierze filmu Matta Reevesa, ale biorę obowiązkowo. Jubileuszowy Detective Comics #1027 raczej też (ktoś wie, czy żeby go zrozumieć muszę nadrobić tomy 4 i 5 nowego DC? bo skończyłem czytać na trzecim).


MJ

Akurat Knightfall mam cały z Tm-Semic, ale przyznam że No man's Land byłoby nie lada gratką.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Juby

Mieć cały Knightfall z TM-Semic ≠ mieć cały Knightfall. Aby zmieścić się w założonym limicie stron, wydawnictwo przycinało oryginalne zeszyty, a żeby event nie toczył się zbyt długo, pomijało odcinki / historie poboczne. Sagi Knightfall / Knightquest / KnightsEnd zajęły 27 zeszytów w latach 1995-1998, czego łącznie było niespełna 1300 stron. Nowe wydanie, wzorowane na jubileuszowym 25th Anniversary będzie miało +1900 stron (oraz tom pierwszy z Mieczem Azraela, Jadem, Zemstą Bane'a i zeszytami poprzedzającymi Knightfall) = jakieś 2500 stron. Możliwe też, że po dobrej sprzedaży sagi, Egmont wyda jej kontynuacje, czyli Prodigal i Troika, nigdy nie wydane w naszym kraju.

Q

Cytat: Juby w 12 Styczeń  2022, 11:04:11Jubileuszowy Detective Comics #1027 raczej też (ktoś wie, czy żeby go zrozumieć muszę nadrobić tomy 4 i 5 nowego DC? bo skończyłem czytać na trzecim).

"Detective Comics #1027" to antologia w stylu jak "Detective Comics #1000", więc bak znajomości poprzednich tomów nie powinien być problemem. Jedna historia z tego zbioru w większym zakresie odnosi się do "Joker War",  a inna to część wydarzenia "Generations".
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

MJ

Hmm no Juby powiem ci że zaciekawiłeś mnie tymi przyciętymi zeszytami. Aczkolwiek posiadam zarówno Jad jak i Miecz Azreala. Ktoś wie w ilu tomach chcą to wydać?
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Juby

#635
Na razie plan jest taki, aby całość wydać w czterech tomach - trzy w tym roku, ostatni w 2023 (o ile nie będzie obsuwy). Pierwszy ma zawierać Miecz Azraela, Jad, Zemstę Bane'a i wszystkie późniejsze zeszyty poprzedzające danie główne (to przynajmniej 600 stron). Drugi ma zawierać cały Upadek Rycerza (2-częściowe wydanie amerykańskie liczy łącznie 584 strony, więc też będzie grubą cegłą), trzeci tom to Knightquest (744 strony bez The Search), a czwarty KnightsEnd (376 stron, a jeśli dorzucą do niego The Search to też wyjdzie ponad 600 str.). Jak to wydadzą ostatecznie? Trzeba obserwować zapowiedzi Egmontu. ;)

@Q
Dzięki za odpowiedź. Lubię takie antologie, więc raczej się skuszę, ale już tomów 4-5 nie chce mi się nadrabiać (może kiedyś).


HUDY

Juz możemy szykowac portfele na wyczystke, jaram sie strasznie na te po Semikowe Batki. Ponarzekam tylko na rosnące ceny. Własnie ceny podskoczyły(patrzac na 4go Epic Spidermana) 150zł za tom jak nic, trudno i tak kupuje cały Knightfall. Licze tez na wiecej starszych pozycji, nawet juz omijam te nowe przygody, kiedys bede nadrabiał.

Juby

Rosną ceny wszystkiego, muszą i komiksów. Egmont i tak jest jednym z najtańszych wydawnictw na naszym rynku.

HUDY

up
No niestety, nawet nie wiem jak zacząć pertraktować z żoną o zwiększenie comiesięcznego limitu zakupowego  :'(  :-\  :'(  ;)

Juby

#639
Zapowiedzi na kwiecień.



W końcu ruszają wiadomo z czym. ;) Pierwszy tom Knightfall zgodnie z zapowiedzią zawiera także historie Venom i Miecz Azraela, będzie liczył 684 strony, czyli będzie najobszerniejszym albumem z Batmanem wydanym w naszym kraju. Szkoda tylko, że nie przetłumaczyli tytułu (liczyłem na "Wstęp do Upadku Rycerza"), a okładka wygląda jakby stażysta trzasnął ją w 5-minutowej przerwie. :P Oby na żywo lepiej się to prezentowało.
W opisie albumu podano, że całość wydana zostanie jednak w pięciu tomach! Czyli zapewne właściwy Knightfall i pierwsza połowa Knightquest wydadzą do końca 2022, a dokończenie Knightquest z The Search i KnightsEnd z epilogami już w 2023.

Ceny w tym roku ewidentnie idą w górę. Trzeci tom Batmana z DC Universe ma taką samą ilość stron co Detective Comics #1027 miesiąc wcześniej, a cenę okładkową 10 zł wyższą. To wzrost względem ubiegłego roku nawet o 40%!

Crowridd

Jaram się strasznie serią Knightfall i kolejnymi wydanymi przez Egmont, bo nie znam tej historii. Chyba głównie przez to, że wszędzie czytam, że to świetna rzecz. Mam kilka zeszytów TM-Semic, jakieś tam ogólniki znam, natomiast cała saga jest dla mnie nadal zagadką, bo do Batmana wszedłem dosyć niedawno.

Okładki z zapowiedzi, które wrzuciłeś są świetne - zwłaszcza "Opowieści o duchach". W tym roku planuję wejść w tę serię post Rebirth.

Leon Kennedy

Niestety, ceny wszędzie rosną, ale wiadomo dobra zmiana, to dobra rzecz, hehe.

Knightfall juz w tym roku! Coś pięknego!!!

Q

Cytat: Juby w 18 Luty  2022, 08:51:52a okładka wygląda jakby stażysta trzasnął ją w 5-minutowej przerwie

Jakby nie było taka sama okładka była w oryginalnym wydaniu - https://www.dccomics.com/graphic-novels/batman-knightfall-1993/batman-prelude-to-knightfall , a pierwotnie w "Batman #491"

Wydanie od Egmontu będzie jednak pełniejsze.

Dobrze opisał to Kelen na FB:
CytatW opisie wspomniano też, że cała saga zostanie wydana w pięciu albumach, w związku z czym warto przypomnieć prezentację z MFKiG w 2021 roku. (Uwaga - poniżej kilka informacji, które mogą zostać uznane za spoilery, zatem jeśli wydanie Egmontu będzie dla Was pierwszym zetknięciem się z tą opowieścią - miejcie to na uwadze).
Już wtedy dowiedzieliśmy się o łączonych albumach, gdzie w pierwszym zawarty będzie "Miecz Azraela" oraz "Venom" - dwie opowieści budujące podwaliny pod całe wydarzenie. Jest to oczywiście "autorski" składak wydawnictwa - we współczesnych amerykańskich wydaniach (zarówno w formie omnibusów i albumów na miękko), tych komiksów tam nie ma, tak samo jak "Legends of The Dark Knight Annual" #2 (opowieść dziejąca się pomiędzy "Batman" #486 a #487).
Idąc tropem prezentacji - wygląda na to, że 3 pierwsze tomy zostaną wydane w tym roku, natomiast dwa pozostałe - w następnym. Slajd pokazuje, że do wydania pozostanie tom "The Search" opowiadający o losach Bruce'a Wayne'a po złamaniu kręgosłupa oraz oczywiście finał "Knightsend". W ramach współczesnego wznowienia amerykańskiego wydano również domknięcie całej sagi - historie "Prodigal", gdzie Batmanem na chwilę zostaje Dick Grayson, a także "Troika", gdy Bruce Wayne wraca już w pełni do roli Mrocznego Rycerza.
Skoro tomy są łączone w grube albumy, można założyć, że najprawdopodobniej pod czwórką znajdziemy "The Search" oraz "Knightsend", a piątka to zamknięcie całości z "Prodigal" oraz "Troika".
To oczywiście dałoby nam komplet opowieści po polsku, nawet lepiej zbudowany, niż w Stanach, czy we Francji, z której Egmont ostatnio sporo czerpie pod kątem wydawania większych, współczesnych eventów DC Comics.
Warto podkreślić, że wybrano właściwie idealny moment na wydanie sagi w Polsce. W Stanach "Knightfall" zbiorczo pojawił się trzykrotnie, z czego dopiero obecne podejście jest kompletne. Drugie wydanie, które zrealizowano przy okazji premiery "The Dark Knight Rises", całkowicie pominęło wątek "The Search", "Troika" oraz preludium do "Knightfall".
TM-Semic w latach 90. oczywiście wydał również sagę "Knightfall" po polsku, ale w pewnym momencie zaczęto wybiórczo dobierać materiał, więc nie wszystko do nas trafiło. Pominięto też całkowicie wątki z "Prodigal" oraz "Troika".
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

#643
Cytat: Q w 19 Luty  2022, 17:27:54Jakby nie było taka sama okładka była w oryginalnym wydaniu - https://www.dccomics.com/graphic-novels/batman-knightfall-1993/batman-prelude-to-knightfall , a pierwotnie w "Batman #491"
No właśnie gdyby to była ta sama okładka to bym nic nie pisał (choć po cichu liczyłem, że skoro dodają Venom i Miecz Azraela, to tak, jak przy Wojnie Totalnej Egmont postawi na własny front). Ale Egmont ją wykadrował tak, że zamiast uciekiniera z Arkham biegnącego za Jokerem z prawej widać tylko rękę z patykiem. ::) Nie rozumiem też czemu w miejsce "Prelude to" nie dodano polskiego "Prolog" tylko wykasowano część tytułu i dodano PROLOG poniżej, zapisane zupełnie inną czcionką od reszty tytuły. Może na żywo będzie się to lepiej prezentować, a może to wstępna wersja okładki, jak przy Batmanie, który się śmieje, tom 1, której tuż przed wydaniem zmieniono font tytułu? Po cichu na to liczę.


jakura

Cytat: HUDY w 16 Styczeń  2022, 14:11:48up
No niestety, nawet nie wiem jak zacząć pertraktować z żoną o zwiększenie comiesięcznego limitu zakupowego  :'(  :-\  :'(  ;)
Widze, ze nie tylko ja tak mam😅
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.