Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wasze bat-kolekcje

Zaczęty przez MR.JACK, 23 Sierpień 2009, 20:58:30

Juby

Jeśli ktoś był zainteresowany segregatorami, o których pisałem w lutym, to już sprzedane. ;)

Nowe nabytki z promocji empik.com "drugi film -50%".


Wyjmuję z tekturek, a tam niespodzianka. Inne okładki niż do filmów Burtona!



Pasują do siebie jak garbaty do ściany. Trzeba będzie coś z tym zrobić i chyba już wiem co. Własne slipcase do wszystkich czterech filmów 1989-1997. :)

Aha, potwierdzam że Schumachery dostały nowe remastery jeśli chodzi o obraz. Polska wersja językowa jest, ale w B&R do wyboru tylko dubbing, lub napisy, nie ma lektora. W BF lektor ten sam co w wydaniu 2DVD. Zestawy dodatków też te same co w antologii z 2005.


Poza tym doszły mi dwa komiksy, ale wrzucę tylko ich okładki z BatCave, a nie własne zdjęcie, bo - jak już nie raz pisałem - robię remont w mieszkaniu i mam je gdzieś na dnie pudła. :P



Oba upolowane chyba jeszcze w maju w fajnych okazjach na olx.

Night_Wing [usunięty]

Batman uwydatniony z prawej strony łączonej grafiki komiksowej wygląda nietypowo "Juby", tzn. dumnie, majestatycznie, z bezwzględnością wypisaną na nieco pyzatej twarzy. Bezwzględnością skierowaną do społecznego szlamu, który Mroczny Rycerz stara się zwalczać. A sam komiks ze zdjęcia, to czysta klasyka! Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko pozazdrościć.

Absolut klasyki z wydawnictwa "DC Comics", z lat 90-tych, stanowi u mnie tylko kilka zeszytów z Supermanem. Za to "Batmana" niedługo będę oglądał w wydaniach Blu-Ray, jak wyżej zaprezentowane, te twoje "Juby", np. któryś film z kwadrologii (1989-97) - prawdopodobnie będzie to "Batman & Robin". Film oglądnę na nowym sprzęcie: TV OLED LG 65 E8; płytę odpalę na odtwarzaczu Blu-Ray 4K, który raczej kupię, a jak nie, odtworzę go na Ps4.


Rado



Mam generalnie trzy komiksowe regały w mieszkaniu, a ten co widać w całości jest właśnie batmanowy i około batmanowy czyli np. Justice League. W ramach oszczędzania miejsca zacząłem sobie niektóre komiksy z fajnymi okładkami stawiać frontem na półce.

Juby



Pozamiatałeś. :D Co za imponujący zbiór. Nie czaję kolejności w jakiej ustawiasz komiksy (?), ale poza tym miazga.

Od czerwca jestem w trakcie remontu mieszkania i nie mam na razie warunków, ale do przyszłego lata planuję skończyć salon, w której będzie specjalna meblościanka na moje kolekcje, a dla Batmana zarezerwowane będą oddzielne półki. Nie omieszkam się wtedy pochwalić własną ekspozycją. ;)

Rado

Jeśli komiks związany jest z Batmanem, to po prostu idzie na ten regał. Kiedyś się bawiłem w układanie autorami, wydawnictwami itp. Teraz układam tylko wg jednej zasady. Tak jak na tym memie z kotem: if it fits, i sits. Miejsca na regałach nie przybywa, a skubane komiksy jakoś nie chcą przestać wychodzić. Chociaż teraz i tak zastopowałem, bo niedawno kompa złożyłem, więc kupuję i ogrywam gry, które mi się zebrały przez lata.

Juby

Spoko, spoko. Widzę, że TM-Semici masz w tych customowych segregatorach z allegro. Nieźle się prezentują. Poster na ścianie też.

Ile wydań z Batmanem posiadasz (zarówno wydanych w Polsce jak i w ogóle)?

Rado

Dzięki, dzięki. Niestety nie wiem ile tego obecnie mam. Kiedyś prowadziłem spis, a nawet ściągnąłem program do katalogowania komiksów, ale jak zobaczyłem ile muszę tam uzupełniać danych, dodawać zdjęcia itp. to dałem sobie z tym spokój. Wolę usiąść i coś poczytać.

Juby

Cytat: Juby w 16 Luty  2019, 20:41:46Poniżej najdziwniejszy nabytek, odebrany wczoraj. Specjalne segregatory na zeszytowe wydania Batmana od TM-Semic. Nie wiem czy wydane oficjalnie, czy robione dla kogoś na zamówienie (raczej tak), ale miły Pan z olx był w posiadaniu pierwszych trzech, na roczniki 1990-1993 i postanowił je wystawić za zaledwie 25 złotych. Choć nie posiadam pełnych tych roczników, nie mogłem się powstrzymać, a teraz żałuję. Okazały się za duże na moje półki i kredens, więc nawet jeśli powkładam w nie stare komiksu, i tak będę musiał trzymać je w głębi szafy. :-\






Jeśli komuś się podobają, piszcie na pw. Oddam w dobre ręce, wezmę tylko za koszty dostawy.
Cytat: Juby w 09 Październik  2019, 14:41:01Jeśli ktoś był zainteresowany segregatorami, o których pisałem w lutym, to już sprzedane. ;)

Wiecie co dzisiaj znalazłem wystawione na OLX? Dokładnie te 3 segregatory, które sprzedałem we wrześniu! I nie byłoby w tym nic dziwnego, mogły się komuś nie spodobać na żywo, jak i mnie. Zwróciłem jednak uwagę na cenę. Otóż, jak już pisałem, chciałem je oddać w ręce innego fana, choćby za przysłowiową złotówkę. Sam kupiłem je za 25 zł + koszt dostawy, a sprzedałem za 30 zł z dostawą włącznie (czyli byłem stratny kilka złotych). Tymczasem Pan, który je ode mnie kupił wystawia je za... 117 zł (39 zł sztuka) + dostawa! ;D

Nie wiem czy bardziej mnie to śmieszy, czy czuć się zniesmaczonym. Tacy "chandlarze" to chyba już na zawsze znak naszej cebulandii. :P

Leon Kennedy

Takich cebulaków cały świat pełny.

Juby

Znaleziony pod choinką. 8)


Leon Kennedy

Ja dostałem miniaturowy reflektor Batmana 💜💜💜

Logan

#1106
Cześć,
Dawno się nie odzywałem. Aktualny stan:




https://imgur.com/3kL0eSH
https://imgur.com/4jPS9Nb
https://imgur.com/bvLfugY

Co do wcześniejszej propozycji dotyczącej pogawędek nt konkretnych tytułów to z mojej strony nadal jest ona aktualna. Postaram się coś wyskrobać. Zaproponujcie jakis tytuł. Pozdrawiam.
PS. Nie wiem czemu moje jpg'i nie chcą się wyświetlić, dlatego zamieszczam linki.


Juby

U mnie się wyświetlają. Wow, naprawdę imponujący zbiór. Skąd i za ile te tomy z Knightfall?

Mr.G

Ostrzeżenie. Uważajcie na kuszące, metalowe pudełeczko z talią do kart Batmana dostępne w empiku. Otworzywszy je, zobaczymy zafoliowaną talię, pierwsza z góry sugeruje że wszystkie są ozdobione postaciami z komiksów i to jeszcze z najlepszych lat. Niestety, wszystkie pozostałe to bardzo klasyczne karty, walety nie są Alfredami, damy to nie Seliny, ani nawet joker to nie Joker.
Niemniej jednak metalowe pudełeczko fajne.


LelekPL

Dobrze, że napisałeś, bo wczoraj dopiero co na nie patrzyłem i myślałem, żeby kupić.