Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

"The Dark Knight" - F.A.Q.

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:05:54

Q

Najwazniejsze informacje na temat "The Dark Knight":
Opis:
W The Dark Knight Batman (w tej roli ponownie Christian Bale) podniesie sobie poprzeczke w swojej misji i podejmie szeroko zakrojoną walke ze zbrodnią. Z pomocą porucznika Jima Gordona (Gary Oldman) i nowo wyznaczonego prokuratora okregowego Gotham City, Harveya Denta (Aaron Eckhart), Mroczny Rycerz wyruszy rozbijac pozostale organizacje przestepcze, które zalewają ulice miasta. Wspólna wspólpraca przyniesie efekty, jednak niebawem wszyscy trzej padną ofiarą rządów chaosu, które rozpeta rosnący w sile geniusz zbrodni - charakteryzujący sie jednocześnie perwersyjnym poczuciem humoru - znany przerazonym mieszka?com Gotham jako Joker. Sequel Batman Begins ma byc obrazem wiernym komiksowi, a nie tylko zwyklym, letnim mega-hitem dla zjadaczy popcornu. Tytul filmu wybrany zostal bardzo starannie, gdyz jest bardzo dla niego wazny i bedzie mial silny związek z jego fabulą.


Obsada: Christian Bale (Batman), Michael Caine (Alfred), Heath Ledger (Joker), Aaron Eckhart (Harvey Dent/Two-Face), Gary Oldman (Gordon), Morgan Freeman (Fox), Maggie Gyllenhaal (Rachel), Cillian Murphy (Strach na wróble), Eric Roberts (Sal Maroni)

Premiera: USA - 18 lipca 2008, Polska - 22 sierpnia 2008

Tytul polski to "Mroczny Rycerz"

Aktualne informacje na temat filmu: http://www.batcave.stopklatka.pl/ramka.php?show=thedarkknight_akt
Galeria zdjec: http://www.batcave.stopklatka.pl/ramka.php?show=thedarkknight_galerie
Zwiastuny: http://www.batcave.stopklatka.pl/ramka.php?show=thedarkknight_zwiastuny

W polskich kinach trailer mozna obecnie oglądac przed filmem "Jestem legendą"

Jeśli macie jakieś pytania dotyczące nowego Batmana to tutaj mozecie je zadac.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Breja

Ja mam takie pytanie pośrednio związane z The Dark Knight. Bo piszesz, ze zwiastun mozna zobaczyc przed Jestem legendą. Leci ten film u mnie w Poznaniu, ale w jednym multi piszą, ze JL leci w wersji cyfrowej, a w drugim tylko tytul bez konkretów jest. Wiecie moze co to znaczy ta wersja cyfrowa i czy jest to lepsza jakośc niz ta "niecyfrowa"? I czy ten zwiastun przy kazdej wersji jest?

Q

Wersja cyfrowa, to jest wyświetlany z projektora cyfrowego lepsza jakośc obrazu i d?wieku.
Wiem, ze na pewno trailer jest przy wersji tradycyjnej, ale jako, ze to film WB to i trailer powinien byc dolączony do cyfrowej wersji.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Breja

Aha, dzieki wielkie za odpowied?, Q. W takim razie wybiore sie na wersje cyfrową. Nie moge sie juz doczekac by zobaczyc Bale'a i Legera na duzym ekranie.

Brzuchomówca

I chyba sie nie doczekamy ... kiedy Joker umarl ...
\\\\\\\" Say Hello to my little friend \\\\\\\"

Mariano

Ja mam dwa "spoilerowe" pytania, po pierwsze czy to jest 100%-tach pewne, ze w "The Dark Knight" pojawi sie Two Face? Bo to, ze w trzeciej ma byc to wiem, pytam sie o drugą cześc. Poza tym w trailerze pokazany byl hangar z tumblerem i batstrojem, czy wiadomo moze czy ten hangar ma zastąpic jaskinie z BB ?

Q

Two Face pojawi sie w "The Dark Knight" wskazują na to m.in. wywiady z Aaronem, oraz opis z materialu filmowego prezentowanego na konwnecie w Chicago.

Po pozarze w Wayne Manor Bruce przeniósl sie do penthouse'u, a w podziemnym garazu urządzil miejsce do trzymania Tumblera i stroju Batmana.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Marquss

Ale po odbudowie rezydencji powróci chyba do jaskini?? Bo to takie nie Batmanowskie w Garazu trzymac strój itp. :P

Leon Kennedy

Na pewno powróci :). Jednak raczej nie w TDK.

Marquss

Mam 2 pytanie:
1.To bedzie pokazane w filmie, jak powstaje Joker??
2.Jak myślicie, jaki bedzie glówny plan Jokera??

Mariano

Nie bedzie pokazane jak powstaje Joker, a na drugie pytanie to ktoś z moderatorów lub administratorów Ci odpowie :P

Mr.G

Jak dla mnie to wielka strata, ze nie bedzie czegoś w stylu Joker: Begins. Obejrzalbym historie czlowieka, któremu umiera zona i dziecko w drodze i, który nie ma juz nic do stracenia. Oczywiście mialoby miec to gatunek dramatu. Chcialem w The Dark Knight poczuc wzruszenie oglądając historie Jokera, ale teraz chyba poczuje wzruszenie oglądając samą postac Jokera.

Marquss

Ja tez sie bardzo zawiodlem :( chcialem zobaczyc Nolanową wersie powstania Jokera ;/

Leon Kennedy

Cytat1.To bedzie pokazane w filmie, jak powstaje Joker??

Faktycznie originu nie bedzie. Potwierdzil to sam rezyser w jednym z wywiadów '' Joker w filmie bedzie w pelni uformowany, nie ma tu miejsca na origin''.

Cytat2.Jak myślicie, jaki bedzie glówny plan Jokera??

Podobno Joker rzuca ultimatum Batmanowi, albo Nietoperz zrzuci maske, albo Joker zacznie zabijac ludzi. Zagrozone jest m.in. zycie ludzi uwiezionych na lodziach, które chce wysadzic Joker. Równiez w gre wchodzi zycie Rachel i Denta.


Marquss

No to moze tez bedzie ze jak batek nie pokaze kim jest, to moze wysadzi szpital który jest na trailerze??
A coś wiadomo jak powstanie Dwie-Twarze??