Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Książki, przynajmniej pół godziny dziennie, codziennie...

Zaczęty przez EL-Kal, 03 Maj 2009, 13:29:47

kelen

CytatPolecam seri? "Szko?a przy cmentarzu", seria by?a wydawana u nas w drugiej po?owie lat '90, by?y to spokojne horrorki, przeznaczone dla m?odzie?y. Strachu w nich zero, ale czyta si? przyjemnie.
Pamietam ta serie, duzo czesci wypozyczalem z bibliotek w czasach chodzenia do podstawowki.

heros65

No lektura zadana."Mały Książę" podobno to bardzo mądra książka.Opowiadająca o miłości,przyjaźni i o samych nas.

isild87

Ja ostatnio skonczylam czytac Wrota polskiej pisarki Mileny Wojtowicz - powiesc fantasy,a raczej ironiczna basn o krolewnie w krzywym zwierciadle - bardzo przewrotny humor,no i glowna bohaterka nie jest tez taka typowa ksiezniczka (w glowie ma wrota do piekla),a krolewicz rozdwojenie jazni,jesli w jego przypadku mozna to tak nazwac ;D

Altair

Ja dalej (3 raz) czytam już Sapkowskiego i dalej nie mogę wyjść z podziwu dla tego co robi z całą inną kupą książek naśladującą "dark fantastykę" ;) Po prostu je miażdży.

Roy_v_beck

No, jeśli chodzi o Dark Fantasy to saga o Mordimerze Madderdinie (możliwe byki w nazwisku) wciąż do mnie bardziej przemawia. Chociaż Wiedźminy też w porządku są,

Twist!

To czekaj aż Pana Tadeusza będziesz czytać w szkole...

m2reily

Za?o?? si?, ?e zamiast czyta? obejrz? w klasie film Wajdy i na tym si? sko?czy przerabianie lektury:-)  
Je?li idzie o mnie to poza lekturami do egzaminów nie czyta?em zbyt wiele. Jedyne czym mog? si? pochwali? to pierwszy tom opowie?ci o Feliksie Castorze ("Mój w?asny diabe?" Mike'a Carey'a). Teraz skoro mi si? sesja ko?czy to mo?e przynajmniej zaczn? drugi tom.     
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

Mihcim

Jestem wlasnie na Macbeth : )
Ciekawa stara angielszczyzna

Łubudu

To złodziej! I pijak! Bo każdy pijak to złodziej!

TheBeatles

Teraz czytam (po raz 20?) Bondy i przymierzam się do Wiedźminów

isild87

Ja z przygod Bonda czytalam jak dotad jedynie Doktora No - calkiem ciekawe  ;)
A tych ktorzy lubia fantasy polecam Conana Howarda - znacznie lepsze od tych filmow ze Schwarzeneggerem

Altair


TheBeatles


Funky

TheBeatles z ''Bondów'' Fleminga najbardziej spodoba?y mi si? dwie powie?ci ''?yj I Pozwól Umrze?'' (za posta? Mr Biga, jazz i harlem) ''Moonraker'' (za rudzielca Hugo Draxa) oraz ''Pozdrowienia z Rosji'' (''Red'' Grant, Rosa Klebb, Smiersz i zimnowojenny klimat) Mam nadziej? ?e spodobaj? ci si? inne histori? Fleminga bo to naprawd? fajne szpiegowskie histori?.

A co do mnie przeczyta?em ju? ''Soko?a Malta?skiego'', ''Polactwo'' (tytu? mo?e myli? nie jest to anty-Polski paszkwil) Rafa?a Ziemkiewicza. A teraz zaczynam czyta? ''Czas wrzeszcz?cych staruszków'' równie? Ziemkiewicza.

Roy_v_beck

O, ja niedawno "Walc Stulecia" Ziemkiewicza przeczytałem i trochę co innego dostałem niż się spodziewałem. Za dużo rozważań zdecydowanie, strasznie znęca się nad wypraniem i beznamiętnością swojego świata główny bohater i tak gloryfikuje czasy minione, nie zauważając, że to taka cykliczność historyczna, era romantyzmu a później umysłu. Szkoda, że w jakimś fikcyjnym państwie akcja się dzieje. No i ogólnie brakuje mi więcej akcji i rozbudowania postaci drugoplanowych. Trochę zakończenie trąci sztampą, ech no niby dobrze mi się czytało, ale "Przenajświętsza Rzeczpospolita" jest lepsza. 7/10 ode mnie dla "Walca"