Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Young Justice

Zaczęty przez kelen, 29 Listopad 2010, 17:32:40

Kwiatek

                                                       Spoilery




Salvage był świetnym odcinkem, fajna rozmowa z Royem, niezły duet Blue Beetle i Superboy, poznaliśmy  troche origin Jamiego , pojawienie się dawno nie widzianych postaći z obu stron barykady, miło że twórcy wykorzystują pomysły z komiksu, kto by pomyślał że filtry z pierwszego sezonu skończy się ślubem, kolejny raz pojawia się tajemnicza postać, sądze ze to jest Black Beetle.

Rado

Ca?kiem niez?y by? czwarty odcinek drugiego sezonu. W poprzednim epizodzie dostali?my mas? akcji, a w tym dominowa?y dialogi i relacje mi?dzy bohaterami. I w?a?nie te relacje s? w tym serialu ?wietne. Tak samo dobre, albo i nawet lepsze, jest obserwowanie jak postacie ewoluuj?. Widzimy jak Red Arrow powoli si? stacza i nawet jego najlepsi przyjaciele nie s? wstanie odwie?? go od jego obsesji znalezienia oryginalnego Speedy'ego. Wygl?da na to, ?e Kidflash i Artemis dali sobie spokój z byciem superbohaterami i staraj? si? ?y? jak zwyczajni ludzie. Ciekawe jak d?ugo to potrwa. Fajnie, ?e s?yszymy teraz co mówi "kostium" Blue Beetle'a. Nawet sama akcja w tym odcinku nie by?a zwyk?? rozpierduch?, ale chodzi?o o pokazanie czego? wi?cej. Ten golem (który wygl?da? troch? jak jaki? pokemon z piek?a rodem), w sumie na ko?cu fajnie wypad?, kiedy odkryli po co tak naprawd? zbli?a si? do tego reaktora. Mo?e na ko?cu odcinka zapachnia?o troch? telenowel?.

I jeszcze plany dotycz?ce trzeciego sezonu:
Spoiler
Otó? Greg Weisman zdradzi? ostatnio, ?e je?li b?d? robi? trzeci sezon, to planuj? kolejny przeskok w czasie pomi?dzy ostatnim epizodem drugiego sezonu a pierwszym trzeciego. Nie zdradzi? jednak jak d?ugi ma by? ten przeskok.
[Zamknij]

8azyliszek

"I told you so, I told you so, i i I told you so..."

Kurcz? nawet nie my?la?em, ?e moje przypuszczenia sprawdz? si? a? tak dok?adnie. Mo?e wró?k? zostan?? :) Za prawdziw? Inwazj? stoi jednak przedstawiciel rasy "The Reach". No i w tym odcinku wida? poma?u jak w?asna zbroja poch?onie te? Blue Beetle'a. No i nawet Superboy poszed? za tym co pisa?em tydzie? temu - Intergang dostawa? kiedy? bro? od Darksidea (Superman TAS 1x11 Tools for trade), ale tym razem to nie on knuje przeciw Ziemi.

W te ?luby mi?dzy Red Arrowem i Cheser oraz Kid Flasha i Artemis mog? uwierzy?. Ale w to, ?e ci drudzy zrezygnuj? z bohaterowania to jaka? straszna bzdura. Przecie? mogli si? kocha? i jednocze?nie by? w Justice League. To jest bardzo s?aby pomys? na zako?czenie ich w?tku :(.

Zwinny

Zgadzam się z powyższym. Zresztą związek RA i Cheshire w komiksach był już znany, ale kompletnym niewypałem jest wywalenie Kida i Artemis oraz uczynienie z nich normalnych osób... Jeśli twórcy już chcieli się ich "pozbyć" to było na to wiele lepszych sposobów.

Podobał mi się natomiast i to bardzo ostatni odcinek. W sumie jedyną jego słabą częścią jest wątek skupiony na Blue Beetlu i Superboyu, który przypominał mi nieco odcinek "Disordered" który niezbyt mi się podobał.
Natomiast do wątku o Red Arrowie nie mam żadnych uwag. Robi się coraz ciekawiej i liczę na to, że dalej będzie się pojawiał.

TitansGo.pl to najlepsza polska strona o Teen Titans. Zajmujemy się także Young Justice, a po zalogowaniu udostępnione zostaną liczne funkcje. Zapraszamy do rejestracji!

Kwiatek

,,No i w tym odcinku wida? poma?u jak w?asna zbroja poch?onie te? Blue Beetle'a''
Ja jako? nie widzia?em ?eby zbroja go poch?ania?a, dyskutuje z nim, uwa?a ?e Jamie powinien walczy? brutalniejszymi metodami ze z?oczy?cami, wida? ?e uwa?a ?e poprzedni Beetle stworzy? zbroje a nie kosmici, chocia? strach Krotean na jego widok mo?e ?wiadczy? o czym? innym.
,,No i nawet Superboy poszed? za tym co pisa?em tydzie? temu - Intergang dostawa? kiedy? bro? od Darksidea (Superman TAS 1x11 Tools for trade), ale tym razem to nie on knuje przeciw Ziemi.''
Przecie? w serialu podano ju? w pierwszym sezonie ?e Intergang dostaje bro? od Apokalips, Darkseid knuje przeciwko  ziemi od pocz?tku drugiego sezonu wykorzystuj?c czarny PR przeciwko bohaterom.
,,W te ?luby mi?dzy Red Arrowem i Cheser oraz Kid Flasha i Artemis mog? uwierzy?. Ale w to, ?e ci drudzy zrezygnuj? z bohaterowania to jaka? straszna bzdura. Przecie? mogli si? kocha? i jednocze?nie by? w Justice League. To jest bardzo s?aby pomys? na zako?czenie ich w?tku.''
KF i Artemis razem mieszkaj? i studiuj? nie by?o chyba powiedziane ?e s? ma??e?stwem, w komiksach Wally te? zrezygnowa? z bycia bohaterem na rzecz nauki. W komiksie YJ jedna z posta?i rzuci?a bohaterstwo dla poszerzania wiedzy na zawsze i mimo to by? cze?cia fabu?y komiksu mimo ?e nie nosi?a kostiumu, twórcy serialu nie mówi? ?e to koniec w?tku spitfire mog? wróci? do ratowania ?wiata lub mo?e b?dziemy ?ledzi? ich normalne ?ycie.

Rado

Ja uważam, że przywrócenie KF i Artemis do normalnego życia jest świetnym zabiegiem scenarzystów. Daje możliwość pokazania jak tacy bohaterowie będą sobie radzić na co dzień. To może być ciekawe, ale nie oszukujmy się, takie sielanki źle się zazwyczaj kończą.


8azyliszek

@Kwiatek
Sytuacja Blue Beetle'a mi po prostu BARDZO przypomina podobny motyw Spider-Mana i czarnego kostiumu-symbionta (pó?niej Venom). Tam te? przejmowanie cia?a odbywa?o stopniowo, powoli. I tutaj IMHO jest tak samo - stwierdzenie "atakuj", "rozmowa jest dla s?abych" jest do?? z?owieszcze i zapowiada z?e widoki na przysz?o??. Jeszcze raz polecam wszystkim obejrze? Batman:The Brave and the Bold 2x3 - Revenge of the Reach.

Nie zwróci?em uwagi na wspomnienie o Intergangu w 1 sezonie. No ale te odcinki widzia?em ju? ponad rok temu, wi?c mog?em zapomnie?. No i ja o tych zwi?zkach z Darksidem wiedzia?em w?a?nie z Superman TAS z 1996 r.

Kwiatek

#187
Chocia? nie najlepszej jako??i zapowiedz nast?pnego odcinka - Beneath
http://www.youtube.com/watch?v=ITBXEtL2jSQ
Wida? ?e ?e?ska cz??? Dru?yny b?dzie mia?a r?ce zajete w Biayla, chocia? nie moge powstrzyma? si? od nazwania ich Anio?kami Nightwinga. Oraz b?dzie w?tek Blue Beetle który wyrusza na ratunek zaginonemu przyjacielowi pewnie chodzi o Paco, by?o by mi?o zobaczy? rodzine Jamiego, Brende i La Dame.
A wracaj?c do KF i Artemis s? spekulacje ?e pojawi sie nowy Kid Flash(Bart Allen) oraz Arrowette która mia?a ma?y wyst?p w pierwszym sezonie obaj mo?e do??cz? do Dru?yny.

Greg Weisman: Not everyone will make the cut. "Some are going to do really well with the team, others won't do quite so well."



Post Merge: 20 Maj  2012, 13:22:05

,,Sytuacja Blue Beetle'a mi po prostu BARDZO przypomina podobny motyw Spider-Mana i czarnego kostiumu-symbionta (pó?niej Venom). ''
Dobre porównanie chocia? uwa?am ?e symbiont potrzebowa? no?iciela dla swoich potrzeb, ?ywi? si? jego emocjami nie licz?c sie z no?icielem. Zbroja Beetla w komiksach oraz  Batman:The Brave and the Bold 2x3 - Revenge of the Reach pokaza?a ?e liczy si? z swoim no?icielem, Jamie zdo?a? przekona? Skarabeusza ?e droga Reach jest niew?a?ciwa.

Post Merge: 20 Maj  2012, 13:35:03

Mam troche szalon? teorie ?e Red Arrow i Chesire poprosz? KF i Artemis o pomoc w odszukaniu Roya by?o by to ?atwiejsze dla Jade ?eby siostra jej zaufa?a ni? Dru?yna która s?dzi?a ?e to podst?p z jej strony.

Post Merge: 20 Maj  2012, 13:40:02

Fani te? wpadli na ciekaw? teorie je?li tajemnicz? postaci? oka?e si? Skarabeusz to zauwa?ono ?e potrzebuje nosiciela wi?c przypuszczenia id? ?e mo?e to by? Roy.

Post Merge: 23 Maj  2012, 14:04:46

                                             Tekst mo?e zawiera? spoilery



  Weisman odpowiedzia? na jedno z najcz??ciej zadawanych pyta? dotycz?cej jednej z g?ównej posta?i czyli  Megan i jej rodzinych relacjach z Jonnem. Osoby które ogl?da?y fina? pierwszego sezonu wiedz? ?e Miss Martian jest bia?ym marsjaninem a Jonn zielonym mimo tego zwraca?a si? do niego wujek. W komiksach nie ??czy?y j? ich wi?zy krwi. Jak mówi twórca YJ ró?nic mi?dzy dwoma marsjanami  na ziemi jest tylko zwrost i kolor skóry, prawdziwy wygl?d Jonna jest taki sam jak bia?ej marsjanki z wyj?tkiem tym ?e cz?onek Ligi jest zielony i troche wi?kszy od swojej podopiecznej. Co ró?ni mieszka?ców Marsa : zielonych, bia?ych,czerwonych marsjan  to kolor skóry co nie stanowi dla nich problemu wygl?dowego, ale stanowi problem historyczny i spo?eczny. Wszystkie 3 grupy stanowi? jedna rase Marsa, biali nie s? odr?bnym gatunkiem. Najwi?cej przedstawicieli ludno?ci marsjan stanowi? zieloni, najmniejsz? biali, czerwoni stanowi? najwy?sz? klase spo?ecze?stwo uwa?an? za szlachte. Biali przez pozosta?ych s? uwa?ani za mieszka?ców drugiej kategori i takt traktowani.
Marsjanka nie k?ama?a nazywaj?c Jonna wujkiem, jego siostra czyli matka Megan b?d?ca zielon? marsjank? wysz?a za m?z za bia?ego marsjanina. Wi?kszo?c ich dzie?i czyli rodze?stwo Megan jest zielone wyj?tkiem bycia bia?ym marsjaninem jest ona i jeden z jej bra?i. W komiksach biali marjaninie byli ?li z natury w universum YJ biali nie s? uwa?ani za zagro?enie przez inne rasy. 

   

Q

Cytat: Kwiatek w 20 Maj  2012, 13:09:34
Mam troche szaloną teorie że Red Arrow i Chesire poproszą KF i Artemis o pomoc w odszukaniu Roya było by to łatwiejsze dla Jade żeby siostra jej zaufała niż Drużyna która sądziła że to podstęp z jej strony.   
Nie miałbym nic przeciwko, gdyby na takie rozwiązanie zdecydowali się twórcy. Wiadomo, że Red Arrow jeszcze zbada jeden trop i skoro już zdecyduje się na pomoc ze strony Cheshire, to nic nie stoi na przeszkodzie by zaangażować w to jeszcze Kid Flasha i Artemis. Dobrze by było zobaczyć jeszcze tą dwójkę bohaterów w akcji.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Kwiatek

#189
Oraz jeszcze jedna ciekawostka od Weismana dotycząca na jakich warunkach Zatanna zamieszkała w bazie Drużyny.
Przed zostaniem Doctor Fate przez Zatare kazał obiecać Batmanowi że zaopiekuje się Zatanną więc ten chcąc dotrzymać słowa zaproponował młodej czarodziejce że ujawni jej swoją sekretną tożsamośc i Dicka, oraz że zamieszka w rezydencji Waynów razem z nimi. Zatanna odmówiła uważająca że jedynym opiekunem jest jej ojciec i chce zamieszkać w bazie Drużyny. Batman się zgodził pod warunkiem że uzna Batmana, Black Canary i Red Tornado jako rodziców adopcyjnych, póki nie odzyskają Zatare. Po skończeniu semestru w swojej szkole na Manhatanie, od grudnia przeniosła się do szkoły Superboya i Megan.

Post Merge: 26 Maj  2012, 22:01:08

                                                              Spoilery




Beneath był świetnym odcinkiem:
- świetna chemia między dzieczynami
- coraz bardziej lubie skarabeusza Jamiego
- wykorzystanie postaći z  Super Friends i Justice League Unlimited
- Rozumiem że piractwo było żartem w strone fanów
- Psimon ma dziewczyne
- Scena z samolotem
- Tajemniczy współtowarzysz Light tworzy armie

8azyliszek

Myślę że po 2x5 jest już oczywiste, że dojdzie do konfrontacji między Haime a jego zbroją, że ona na jakiś czas przejmie kontrolę ale jemu uda się w końcu wyzwolić i ostatecznie ją sobie podporządkować :). Bo musi być Blue Bettle. No i dla mnie jest pewne, że za prawdziwą inwazją stoi The Reach. Porywani są ludzie bo skarabeuszom potrzebni są nosiciele. A są to dzieci bo je łatwiej kontrolować/stawiają mniejszy opór. No i bardziej podobała mi się wersja Haimego rysowana w B:TBatB. W YJ za poważnie wygląda.

Batgirl jest spoko. Szkoda tylko, że nie ma w masce białych soczewek jak Batman czy Nightwing. Maska z dziurami dla zwykłych oczu czyni ją odrobinkę podobną do Catwoman.

Rado

Dla mnie odcinek "Beneath" nie by? niczym specjalnym. Nie by? z?y, ale takie "girl squady" to nie dla mnie, nawet je?li s? wyt?umaczone fabularnie. Ten motyw ze ?wi?tyni? by? niez?y. Zdecydowanie bardziej podoba? mi si? w?tek Jaime'go i jego poszukiwa?, które zako?czy?y si? pora?k?. Fajnie sobie czasem popatrze?, ?e nie wszytko im wychodzi. No i ta zbroja. O takie stopniowe przejmowanie nosiciela mi chodzi?o.

CytatNo i dla mnie jest pewne, ?e za prawdziw? inwazj? stoi The Reach

Symbol skarabeusza na ?cianie ?wi?tyni zdaje si? to potwierdza?...

kelen

Z jutrzejszego odcinka:



Hell yeah! :)

Kwiatek

#193
                                                            Spoilery






Czyli pojawi się Bart Allen, dając w serialu możliwość podróży w czasie, ciekawe było by spotkanie Drużyny z Legione of Superheroes lub Justice Society,  pewnie  dołączy do Drużyny brakuje im spedstera.
Drugim wątkiem pewnie będzie poszukiwanie Roya.

Post Merge: 02 Czerwiec  2012, 21:30:44


                                                           Spoilery

   




Bloodlines moim zdaniem był najlepszym odcinkiem drugiego sezonu, pewnie większość się ze mną nie zgodzi. Weisman zatrudniając Petera Davida jako jednego ze scenarzystów serialu było dobrym posunięciem, gościu był odpowiedzialny za stworzenie komiksu Young Justice. W pisanych przez niego odcinkach trzech do tej pory można zauważyć nawiązanie do swojego  komiksu w formie pojawiania się w nich bohaterów wchodzących w skład jego YJ . Licze że w przyszłośći pojawi się Empress która mogła by zastąpić brakujące miejsce po Zatanie obie potrafią czarować, lecz Anita używa magi Vodou.
Najbardziej w odcinku podobało mi się:
- Nightwing pokazujący że Batman dobrze go wyszkolił, sztuczka z wodą mnie zaskoczyła
- Reakcja Beast Boya na poznanie tajnej tożsamośći swoich przyjaciół i pytania o swoją przyszłość
- Wszyscy Flashowie w jednym miejscu
- 70 lat małżeństwo godne podziwu
- Wzmianka o Tornado Twins
- Liam lubiąca przemoc
- Impulse
- Ciekawa przyszłość,  czy jej wygląd ma coś wspólnego z znaleziskiem pod koniec odcinka w Tybećie.

8azyliszek

@UP
Co tak spoilerujecie tuż przed odcinkiem? Wystarczy poczekać parę godzin i wszystko jasne.

Myślałem, że ten odcinek będzie oderwaną historią Flashów ale się pomyliłem. Dowiadujemy się po co The Reach porwane nastolatki -  do eksperymentów z nowymi zbrojami/bronią masowej zagłady. Rzeczywiście 4 spedsterów na raz fajnie wygląda. Ale dlaczego Kid Flash jest aż tak wolny w porównaniu do Allenów? I nie wiedziałem, że Impuls jest z przyszłości. Amerykańskich komiksów DC nie znam a w Smallvile nie było o tym słowa :). Oczywistą głupotą jest to, że Red Arrow i Chesere zabrali niemowlaka do Tybetu. Dziecko 3 razy by im po drodze zamarzło. Ale dobrze, że Speedy się odnalazł. Zakończenie odcinka miażdży! Normalnie aż mi ciary po plecach przeszły.Ale Happy End w 2x26 musi być, Fallout odrzucam :). Dla mnie dalej jednak na razie najlepszym odcinkiem jest 2x3 ale ten był naprawdę dobry i nieco mroczny.