Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Batman (2022) - ogólna dyskusja

Zaczęty przez Smoke, 17 Marzec 2017, 22:08:10

Q

Zobaczymy ja poradzą sobie w kinach "Bond" i "Śmierć na Nilu", chociaż to są filmy dla których mimo wszystko rynek USA nie jest najważniejszy, ale jak dalej sytuacja w USA się nie zmieni, to może być problem. Do premiery ponad rok, mają czas ale przez najbliższy okres nie ma mowy o biciu rekordów w box office. Zapewne studia nie będą już liczyć głównie na wpływy z kin, ale też VOD może być też więcej sytuacji jak z "Mulan".
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Do planowanego wypuszczenia filmu do kin jest tyle czasu, że nie ma co gdybać o jej przeniesieniu w odniesieniu do sytuacji box office. Kluczowym aspektem jest przede wszystkim ukończenie zdjęć, bo bez materiału, nie ma z czego montować. Póki co udało im się nakręcić max. 1/3 filmu, więc trzeba liczyć, że uda im się skończyć zdjęcia do końca stycznia, inaczej mogą się nie wyrobić na październikową premierę, bo po prostu nie będą mieli dość czasu na post-produkcję.

Q

Z tego co mówią, to kręcą z użyciem praktycznych efektów specjalnych, czyli na post-produkcję nie potrzeba aż tyle czas i jeśli nie będzie żadnych kolejnych przerw to film powinien być gotowy na październikową premierę.

Do "No Time to Die" zakończyli zdjęcia 25 października i na kwiecień film był gotowy, więc spokojnie i na Batmana 5-6 miesięcy powinno wystarczyć.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

#408
W zasadzie to przy większości superprodukcji okres 6-miesięcy powinien wystarczyć. Ale to Warner, więc wiesz. ::) Oni lubią się bawić datami premier jak żadne inne studio, a na filmy DC (BvS, JL, czy WW84) potrafili sobie dawać i po półtora roku na post-produkcję, nawet jeżeli kończyli film znacznie wcześniej.

EDIT: Nowa grafika z okazji Dnia Batmana:


Juby

Trochę nowinek o produkcji The Batman.

Mroczny Rycerz w końcu dotrze do Liverpoolu. Ekipa przenosi się tam, aby nagrać zdjęcia (pierwotnie planowane na marzec) w tygodniu 12-16 października. Twórcy na ten czas mają zająć dla siebie cały hotel i nawet statystów sprowadzić z Londynu, aby być pewnym, że na planie nie stawią się nowe osoby, u których mógłby zostać potwierdzony covid-19.

Później ekipa (bądź second unit) ma się przenieść do Chicago, gdzie nagrywać będą sceny akcji przez dwa kolejne weekendy, 16-18 października oraz 24-25 października. Z BoF:

Cytat: undefined
The Chicago dates for THE BATMAN are set. Director Matt Reeves and his team will be shooting in Chicago for five days next month, and are currently in pre-production. Those days consist of two full weekends, beginning on October 16, 17, 18, then finishing up on October 24 and 25. Sources tell SCREEN that filming is expected to take place mostly in downtown Chicago, capturing some action-packed scenes with extensive driving sequences and a massive number of cameras in play.

Drugą informację odbieram mieszanie. Oby miasto było ucharakteryzowane, lub uchwycone tak, aby na ekranie pozostawało Gotham. U Nolana bywało różnie, często rzucało się w oczy, że to po prostu Chicago.


Ostatnio z Lelkiem pisaliśmy o youtube'owym kanale Filmento. W swoim ostatnim video-felietonie porównuje on nowego Batmana z Siedem Davida Finchera - skupia się na najmocniejszych aspektach arcydzieła, które kilka dni temu skończyło 25 lat i próbuje ustalić, co The Batman musi zrobić, aby mu dorównać. Nie zgadzam się z częścią jego argumentów i w ogóle nie sądzę, aby nowy Batfilm musiał w czymkolwiek przypominać Siedem (teaser mógł celowo mylnie uchwycić podobny klimat, a w rzeczywistości film może okazać się czymś zupełnie innym), ale uznałem że ktoś może chciałby się zapoznać z tym punktem widzenia.

Z góry uprzedzam, materiał zawiera SPOILERY!

LelekPL

A propos powiązania z Siedem to jest jeszcze ten filmik:

Co do Chicago wyglądającego jak Chicago to raczej nie będzie z tym problemu. Matt Reeves już się wypowiadał, że chce, żeby jego Gotham nie przypominało żadnego rzeczywistego miasta, podczas gdy Nolan miał do tego inne podejście, chciał rozpoznawalny świat i dlatego wyglądało jak Chicago (przynajmniej w dwójce, trójka już była mieszanką kilku różnych miast, choć też głównie Pittsburgha).

Juby

#411
No jest jeszcze ten filmik, Filmento o nim wspomina w swoim materiale. ;)

Mam nadzieję, że sytuacja w UK i USA nie pokrzyżuje ekipie planów, bo coraz więcej przypadków i zgonów, coraz głośniej o możliwym zwiększeniu obostrzeń. Straszna kicha by była, gdyby teraz, kiedy w końcu udało im się wznowić zdjęcia, kolejny raz musieliby je przerwać. :-\

Johnny Napalm

Co do być może próby nawiązywania do filmu Finchera. Kurczę, Batmana w takiej konwencji jeszcze nie było i mogłoby to być zupełnie świeżym spojrzeniem na tą postać. Sam nie wiem, czy chciałbym jednak takiego Batmana zobaczyć. To jednak zbyt ciężki klimat jak dla mnie. Ciężka atmosfera Jokera jakoś mi jeszcze pasowała, ale Batman?  :-\  To jednak facet w masce i pelerynie i oczekuję czegoś wyważonego – żeby nie zaczynali od początku tak jak Burton kończył.

THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

Równy rok do premiery... o ile nic się nie przesunie (póki co od dwóch tygodni kręcą bez doniesień o jakichkolwiek problemach).


Leon Kennedy

Trzymam równie mocno kciuki, ale źle się dzieje, co raz gorzej na tym świecie...

Q

Według Collider, "Diuna" ma zostać przesunięta przez Warner Bros. na 1 października 2021 roku. Co z "The Batman" jeszcze nie wiadomo ale jeśli się to potwierdzi to czeka na kolejna zmiana daty.

https://collider.com/dune-movie-new-release-date-delayed-2021/
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

LelekPL

Przeniesiony na 4 marca 2022. Niestety. Mógł wyjść wcześniej, bo np. Matrix 4 został przesunięty do przodu na grudzień 2021, jednak sezon świąteczny raczej nie pasuje do takiej wersji Batmana i dwa, pewnie obsuwa w zdjęciach też spowodowała, że na 2021 się nie wyrobią. Dobra wiadomość jest taka, że nie przesunęli znowu o cały rok, żeby wyszedł w październiku, który był dobrym, Halloweenowym miesiącem dla tego filmu. A tak, 5 miesięcy to jeszcze nie taki koniec świata.

Juby



5 m-cy trochę nieadekwatne do 2 tygodni obsuwy spowodowanej covidem u Pattinsona, ale było do przewidzenia (nie wiedzą czy od teraz wszystko pójdzie po ich myśli). Marzec w ogóle mi nie pasuje do Batmana (złe skojarzenia, BvS Snydera :P), ani do tego co zobaczyłem w zwiastunie. Jeśli już i tak musimy czekać kolejne miesiące dłużej, to niech go przeniosą na 24 czerwca 2022, równy rok po pierwotnie wyznaczonej dacie premiery.

Leon Kennedy

Nie, nie, nie. Marzec mi bardzo pasuje na premierę Batmana i niech ta data pozostanie!!! I tak jestem mocno wkurzony na opóźnienie. Człowiek się budzi i od razu dostaje w pysk takową informacją 😭🥺

Juby

#419
Strasznie żałuję, że opublikowali ten zwiastun podczas DC Fandome. Był tak genialny, że teraz nie mogę znieść, że na film muszę czekać blisko dwa lata od jego publikacji (a to może się jeszcze zmienić).

Czy ktoś z moderatorów może zmienić w nazwie tematu na (2022)? Bo chyba nie ma co sobie robić nadziei, że tak jak czwarty Matrix, nowy Batman jeszcze wróci do przyszłorocznego kalendarza? :(

Załatwione.