Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman/Detective Comics (DCnU 2011)

Zaczęty przez kelen, 07 Wrzesień 2011, 18:51:36

Rado

CytatWtedy duża część komiksów New 52 musiałaby po prostu rozgrywać się przed wydarzeniami DotF.

Dlaczego? Czy ewentualna śmierć Jokera to jest jakaś apokalipsa po której nie da się już żyć? Nie jest.

Zresztą, w tych wszystkich outlawsach i innych titansach to by się nie zająknęli o tym nawet. Ewentualne reperkusje, moim zdaniem, będą tylko w bat tytułach, a to i tak pewnie nie we wszystkich i nie od razu.

Cytat"zamknięcie koła" przez powtórzenie pierwszych starć

Ja właśnie tak to odbieram. Jakby było więcej tych nawiązań do wcześniejszych i najgłośniejszych pojedynków to byłby fajny hołd dla Jokera jeśli faktycznie miałby zginąć.

raven1233

Mam wrażenie, że jeśli już ktoś ma zginąć to pierwszy będzie to Alfred, a dopiero potem Joker, który zaczynając od lokaja chciał "uwolnić" Batmana od rodziny aby ten osiągnął swój pełny potencjał. Już dostaliśmy zapowiedź, że po tragedii Harper będzie ratować Batmana "przed utratą człowieczeństwa". A Joker nawet jeśli zginie to i tak go wskrzeszą za parę numerów, lat.

Maskotka

Cytat: Rado w 09 Styczeń  2013, 12:57:20
Dlaczego? Czy ewentualna śmierć Jokera to jest jakaś apokalipsa po której nie da się już żyć?

Apokalipsa nie, ale jak by nie było, Joker to główny przeciwnik batmana. Można zrobić bez niego historie, ale Gotham bez niego to już nie Gotham a Batman bez niego to już nie Batman. Przynajmniej ja tak to widzę. To trochę jakby pisać książki o Harrym Potterze po śmierci Voldemorta.:)

nighty

snyder naprawę powiedział, że alfred nie zginie, próbowałam dziś znaleźć ten artykuł rano, ale mi się nie udało i teraz się zastanawiam, czy to nie był jakiś filmik albo post na twitterze D: co nie zmienia faktu, że z jego "ust" to padło bo nawet pamiętam swoją reakcję (którą było "wiedziałam", bo o ile kiedy o dotf nie było nic wiadomo obstawiałam, że to właśnie alfred "odejdzie" z rodzinki, to jak się cały arc zaczął atakiem na niego stwierdziłam, że to już raczej mało prawdopodobne XD).

kelen

Okładka 19 numeru "Batmana" wygląda intrygująco:


nighty

batman #16;
Spoiler
rany boskie, nie wiem, co snyder bierze, ale chcę to samo D: pewnie nie tylko ja z niecierpliwością czekam na wyjaśnienie, co takiego joker ma na swojej tacy? ;_; najgorzej, że tym samym motywem kończy się nowy b&r oraz batgirl!

a tak na marginesie (chociaż wciąż w temacie dotf) to wydarzenia z najnowszych zeszytów, okładki kolejnych + wydźwięk zapowiedzi przyszłych komiksów wywołuje we mnie duży niepokój o życie damiana T_T
[Zamknij]

BlackBat

Wiesz co nighty...
Spoiler
Mam wrażenie, że to będzie uprażony mózg xD
[Zamknij]
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


nighty

hahah, nie wiem, przeczytałam właśnie te pierdyliard wywiadów ze snyderem, które dziś się ukazały i powiedziałabym, że to

Spoiler
mój mózg jest uprażony XD
[Zamknij]

nic już nie wiem! :(

kelen

A ja muszę unikać spoilerów dopóki nie przyjdzie moja dostawa...
... nighty, taguj jakos spoilery z tego numeru na tumblerze, to sobie saviorowac będę :D

BlackBat

Ja wolę mieć niespodziankę, najwyżej
Spoiler
Wszyscy dostaniemy mindfucka, bo będzie tam głowa Alfreda albo inne dziwactwo- cholera wie tego człowieka xD
[Zamknij]
Jak mi wczoraj od nighty wyskoczył na dashu, to musiałam się ewakuować bo włączył się mój spoiler alarm XD
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


kelen

Ja coś właśnie zauważyłem i szybko przewinąłem. Póki co nic nie wiem :D

nighty

ej, to sa spoilery? D: tylko dwie grafiki i nic na nich takiego nie ma XD no ale dobrze, zrobię jakiegoś taka przed przyszłym miesiącem i wam podrzucę Y_Y

LelekPL

Korci włączenie tych spoilerów, ale... będę czekał na przeczytaniu numeru

Post Merge: 17 Styczeń  2013, 21:29:21

Tylko jedno pytanie, jakieś dobre czy złe wieści są w tych spoilerach?

Rado

#133
Cholera, numer 16 BATMANA był naprawdę mocny. Moim zdaniem najlepszy odcinek z całego DotF.

Spoiler
Praktycznie wszystkie schematy mi się podobały. Tańczące "pary" były świetne, płonący koń mnie rozwalił, błyskawiczne rozprawienie się z super villainami na tych schodach było kozackie, a już w ogóle mega zajebisty był ten stos ciał i te malunki/tatuaże. Chciałem nawiązań do poprzednich przygód i dostałem. Nie za bardzo kojarzę, o którą przygodę z Jokerem chodzi, z tym malunkiem klauna trzymającym niemowlaka.


Te nawiązania do innych rzeczy z Jokerem są naprawdę super. W #16 trochę miałem wrażenie jakbym oglądał grę Arkham Asylum. Batman wędrujący po korytarzach szpitala, Joker mówiący do niego z głośników i wysyłający na nietoperza zgraje zbirów. W ogóle, czasami mam wrażenie jakby Joker Snydera mówił momentami Ledgerem. Powtarzam się, ale jeśli Joker miałby zginąć, to te wszystkie nawiązania do poprzednich przygód byłyby super hołdem.

Jedyny, taki mały zarzut, to to, że Bruce jest za bardzo napakowany techniką. Kulki, impuls, "węgielek", plastik - za dużo, jak dla mnie na jeden odcinek.

Snyder chyba nie lubi koni. Już w #15 na końcu jednego też rozwalił. Zresztą, sam napisał takie coś http://i.imgur.com/qUq1z.jpg
[Zamknij]

Maskotka

Prawdę mówiąc im dłużej czytam event DotF, tym mniej mi się podoba. Główna linia (Batman) zaczęła się bardzo ciekawie i liczyłam na na prawdę świetną historię, ale im dalej idzie, tym wszystko się robi za bardzo "ostateczne", "najważniejsze" itd.,
Spoiler
[hide]
po zaproszeniu wszystkich przeciwników batmana straciło niestety zupełnie kameralny klimat. Do tego jeszcze dochodzą strasznie naciągane rzeczy, typu całe arkham przejęte przez jokera i NIKt o tym nie wie albo tamte kulki wysysające wodę, które batman akurat miał przy sobie, płonące konie i w ogóle jestem na nie. Niestety.
[/hide]
[Zamknij]

Ale o ile jeszcze główny wątek trzyma poziom, to wszystkie poboczne (Catwoman 15-16, Batman & Robin, Nightwing...) już zupełnie mi się nie podobały. Chociażby w takiej historii z Batgirl zarówno ona jak i Joker jak i wszyscy pozostali zachowywali się tak niewiarygodnie absurdalnie, że aż przykro było to czytać.

PS Rado, powinieneś wrzucić to http://i.imgur.com/qUq1z.jpg tutaj: http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=225.0 Jest świetne:DD