Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Highlander

Zaczęty przez m2reily, 17 Czerwiec 2010, 19:25:54

Kadaver

Ja znam 3 remaki lepsze od pierwowzorów:The Thing, The Fly, 3:10 do Yumy, więc myślę, że nie powinniśmy tego filmu od razu skreślać.

m2reily

Moda na remaki i rebooty idzie w najlepsze. A ktoś z was pamięta Highlander: The Raven?     
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

Roy_v_beck

Widziałem chyba kawałek odcinka tego serialu, straszny szajs.

A remaków dobrych jest dużo, w ogóle czasem trudno dociec, czy to oryginał czy nowa wersja starego filmu.

KillingJoke87

Ja swego czasu oglądałem namiętnie serial Nieśmiertelny, ale miałem wtedy 8 lat więc można mi to wybaczyć. Dla mnie większość remaków to profanacje. Wyciągnąć trupa szanowanego artysty, ubrać go w nowe, świeże ciuszki, wystawić na widok publiczny  i płaćcie ludzie, a nóż widelec ktoś się skusi. To nie jest regułą ale nadchodzą takie włąśnie czasy gdzie scenarzyście nie mają kompletne nowych pomysłów i sięgają po remaki
so you're gonna have to play my little game if you  want to save one of them...

Kadaver

To nie jest kwestia naszych czasów, remaki powstają już od dawna.
Ben Hur z 1959 był remakiem Ben Hura z 1926.

KillingJoke87

Racja ale wtedy powstawały remaki ponieważ w kinie nastąpił niebywały skok technologiczny ( i nie mówie tu o naszych czasach i 3 d kinach imax itp itd) tzn filmy w kolorze i udzwiękowieniem na poziomie tak jak np. Ben Hur ale ostatnio słyszałem że ten film też chcę zremakować i powiedzie sami jaki w tym sens? Jeśli coś jest klasyką, filmem epoki, pozycją kultową to po co robić ten film jeszcze raz, tym bardziej że aktorzy występujący w remakach to często 3 a nawet 4 liga hollywood
so you're gonna have to play my little game if you  want to save one of them...

Kadaver

Ja znam pi?? wersji Draculi ( Nosferatu:Symfonia Grozy, Dracula Toda Browinga, Dracula Terenca Fischera,Nosferatu Wampir, Dracula Coppoli)
i 3 Frankensteina( Frankenstein Jamesa Whale'a, Curse of Frankenstein,Mary Shelley Frankenstein) z których ka?da jest klasyk?, wi?c my?l?, ?e jednak warto robi? remaki. 

Anarky

Właśnie KillingJoke87 o wyciąganiu trupa z szafy mowie

Ja wam pokażę!

KillingJoke87

Kadaver, tytuł które wymieniłeś nie są remakami a różnymi interpretacjami tej samej książki a raczej książek, o czymś takim nie mówi się remak tylko właśnie ekranizacja (np kolejna ekranizacja książki M.Shelley). Na przykładzie Drakuli, Ted browing zrobił z tego klasyczny horror, Nosferatu to luzna interpretacji książki Stokera( mówi przede wszystkim o samotnej, nieszczęśliwej istocie) , natomiast film Coppoli to bardzo wierna ekranizacja
so you're gonna have to play my little game if you  want to save one of them...

Kadaver

Ben Hur też jest na podstawie książki, a jego zaliczyłeś do remaków.
Film Coppoli nie jest zbyt wierną ekranizacją.

LelekPL

Z remakami sprawa jest prosta dla mnie - jeśli ci się nie podoba pomysł to nie oglądaj, proste. Kto by chciał robić remake Ucieczki z Nowego Jorku i po co to już inna sprawa - jego sprawa. Podobnie się ma z Koszmarem z Ulicy Wiązów - nie odczuwam potrzeby aby zobaczyć remaku tego klasyka, ale pewnie się przejdę do kina, zobaczę, zapewne zmieszam z błotem, no ale co innego mogę zrobić... no nic. Jak mają pieniądze i sobie robią to niech robią - ja się może natnę, ale to już moja głupota. Fakt jak już coś robią i wymagają od nas 20 zł to mogli by się postarać, ale mało już mamy takich twórców, którzy naprawdę liczą się z opinią krytyków i szanowanych widzów (napisałbym widzów ogółem, ale przy obecnych "koneserach kina z gatunku wampirzego" byłoby to nie na miejscu)

Anarky

Nie oglądaj - to by było jednak zbyt proste...
Remake tak tylko po co w tym wypadku tykać serie Highlander, a zwłaszcza pierwszy film który jest dobry. Taki restart niczego nie da powiedzmy sobie szczerze, to takie pójście na łatwiznę i zaczęcie wszystkiego od nowa. Lepiej było się kiedyś skupić na dobrych sequelach tej że serii, niż teraz robić takie cuda. Teraz starają się uratować coś co nie jest już do uratowania, bez Lamberta i muzyki Queen nic z tego dobrego nie wyniknie.
Ja wam pokażę!

LelekPL

Akurat remake Highlandera to nie jest taki straszny pomysł. Pomimo mojej wielkiej sympatii muszę stwierdzić, to nie był film bez wad i można by w nim jeszcze sporo poprawić, a sam Lambert jakiś wybitny w tym filmie, podobnie jak i innych nie był. Fakt, kiedy myśli się Connor McLeod to widzi się twarz tylko i wyłącznie Lamberta, bo to była chyba jego najlepsza rola w karierze, ale można by to zrobić lepiej. Dla mnie większym problemem byłoby zastąpienie Connerego I Browna. No i oczywiście Queen na dobrą sprawę rozpromował ten film, po części go wręcz stworzył i dla mnie robienie remaku bez muzyki Queen byłoby wielkim błędem (niestety mam jeszcze gorsze przeczucie, że w Hollywood mogą wpaść na "genialny" plan wstawienia tych samych piosenek tylko w innej aranżacji :/ )

Gdyby miał powstać owy remake kogo widzielibyście w roli Lamberta, Connerego i Browna?
Sam nie jestem zwolennikiem wybieranie aktorów ze względu na podobieństwo, wręcz mnie to irytuję, ale Tom Jane nie dość, że jest wręcz sobowtórem Lamberta to i sprawdzonym aktorem, którego bardzo lubię i świetnie sprawdziłby się w tej roli. Podobnie ma się sprawa z Jamesem Purefoyem. Chociaż może i jednak przydałby się prawdziwy Szkot, jeśli pomijamy wątek planety Zeist ;) Może James McAvoy? Butler mi tu nie pasuje... Ewan McGregor ma doświadczenie w walce na miecze ;)
Choć jeśli już mielibyśmy się całkowicie odcinać od oryginału to ja bym z wielką chęcią zobaczył w tej roli Michaela Fassbendera - byłby świetny w tym filmie!

Anarky

A moim zadaniem to jest jego rola życia i nie wyobrażam sobie kogoś innego w tej że roli. Czy można to zrobić lepiej ? można ale czy będzie to to samo hmm nie wiem. Właśnie obawiam się wykorzystają piosenki Queen w innej aranżacji, tak jak to miało już miejsce w Highlander:The Source. Tom Jane hmm całkiem całkiem, ale czy grany przez niego Connor MacLeod będzie aż tak barwną postacią. Ewan McGregor moim zdaniem nie pasuje i odpada tym samym. Michaela Fassbendera hmm, czemu nie jestem na tak
Ja wam pokażę!

Mr.G

Nie mam nic przeciwko nowemu filmowi z serii, ale niech to nie będzie remake Highlandera. W końcu nie tylko Connor był Nieśmiertelnym, było ich więcej i może właśnie o jakimś innym Nieśmiertelnym powinien być nowy film. Inna historia, retrospekcje z innych epok historycznych, itd.