Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman RPG, czyli wciel sie w naszych ulubieńców

Zaczęty przez Victor, 09 Marzec 2008, 14:07:40

naz_

To właśnie mnie trochę martwi, bo z własnego doświadczenia wiem, że często niekontrolowani gracze przeginają z tzw. "zdrowym rozsądkiem". Ale na pewno tam zajrzę, bo lubię się w rpg bawić :)

Natomiast pomysły (A) wydają mi sie bardzo ciekawe. Sami pomyślcie - sesje dziejące się podczas w/w Knightquestu (Batman jako głowny szwarccharakter!:D) mają w sobie niesamowity wręcz potencjał twórczy.
"-To, co mogę uczynić ze sobą, zależy tylko ode mnie. Nie mogę być pewny tego, co zależy od wroga." - sun tzu

Mr.G

Żałuję, że nie siedzę bardziej w RPG, bo nie zrozumiałem 2 akapitu :] ale wracając do pierwszego to póki co nie ma tam nikogo kto mógłby przesadzić, bo są zalogowane chyba ze 3-4 osoby.

Philips V38

Dokładnie 4...panuje tam "lekki" zastój, jak znajdzie się więcej chętnych to może coś z tego wyjdzie. Nie mam dużego doświadczenia w takich grach, ale może to być ciekawe.
A więc do rejestracji marsz !  ;)
Boisz się odezwać i boisz się być sobą, napisali ci w gazecie, że myślenie jest chorobą. Zasłania ci normalność brudny sztandar fanatyka, fałszywa religijność, zakłamana polityka.

vincent

Uff trochę mnie nie było.
Co do RPG w świecie Batmana to prowadziłem kilka(naście) sesji w oparciu o swój system na potrzeby batka zrobiony (prymitywny, ale grywalny!).
Ja nadal prowadzę Wiedźmina, dodatkowo dorwałem podstawę do Cyberpunka (po dłuuuugich poszukiwaniach) i Dzikie Pola.
Jeśli ktoś tutaj gra w CP2020, to niech da znać, bo będę potrzebował konsultacji. Podręcznik przeczytałem, ale mam sporo pytań.
Pzdr.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Mr.G

Tak swoją drogą to w kwestii tego typu wcielania się w bohaterów można wspomnieć, iż swego czasu panowało coś takiego na... naszej-klasie! :] Śledził to ktoś? Fikcyjne konta bawiły się w kontynuację TDK, ale to już dawno temu.

Leon Kennedy

Pierwsze słyszę... Jak to konkretniej wyglądało??

Mr.G

Ktoś zrobił sobie konto Jokera, ktoś Batmana, ktoś Harveya, ktoś Zsasza... Trochę jak "Piszemy opowiadanie o Batmanie" z tego forum, ale tam to się składało przede wszystkim na dialogi pomiędzy postaciami niekoniecznie związane jakąś fabułą, czasem dochodziły do tego czyny opisywane w klamrach, na przykład jakaś tam rozmowa Batmana z kimśtam:
"Zrobiłem co do mnie należało... <Powiedział mrocznie> a tymczasem... wypatruj mojego znaku na niebie... <Rzucił i wsiadł na batpoda po czym odjechał>"
Rozmowy prowadzone były w formie komentarzy na profilach.
Na samej stronie, jakby przejrzeć wyszukiwarkę, jest po kilku Jokerów, Batmanów, ale w ich zabawie przyjęły się konkretne jednostki.

Philips V38

Tak, Mr.G ja śledziłem, wiem o czym mówisz, swego czasu było tam naprawdę ciekawie, nawet ukształtowała się luźna fabuła, swobodna mieszanka TDK z wplątanymi spontanicznymi wydarzeniami ze świata DC, kto wie... może coś się jeszcze wydarzy :)
Boisz się odezwać i boisz się być sobą, napisali ci w gazecie, że myślenie jest chorobą. Zasłania ci normalność brudny sztandar fanatyka, fałszywa religijność, zakłamana polityka.

Mr.G

Cytat: Philips V38 w 02 Październik  2009, 23:10:56
swobodna mieszanka TDK z wplątanymi spontanicznymi wydarzeniami ze świata DC
Bane i Jokersi! :D ...o ile dobrze pamiętam to tam byli przez chwilę.
Właściwie to można by się tam zarejestrować i dołączyć do nich jako jakaś nowa, świeża postać... ale raz, że świeży byłby tam już chyba tylko Riddler, na którego mam za małe IQ, a dwa, na jedno konto na nk chyba potrzeba mieć oddzielną skrzynkę mailową, nie? Za dużo zachodu... :P