Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Justice League: Doom

Zaczęty przez Leon Kennedy, 24 Lipiec 2011, 15:45:36

Leon Kennedy

Pierwszy animowany spektakl w przysz?ym roku :). Historia ma by? swobodnie oparta na "Tower of Babel" Marka Waida. Opowiada?a o tym jak Ra’s al Ghul wykrad? Batmanowi tajne akta mówi?ce o s?abo?ciach jego przyjació?. Nast?puj?ce konsekwencje to m.in wydalenie Batmana z Justice League.


Q

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

XIII

Widziałem trailer w filmie będzie Bane z dziadowskim designem i zapewne roli chłopca do bicia.

8azyliszek

W trailerze nie mogło zabraknąć oczywiście złowieszczego śmiechu na koniec :) A ten motyw o wykorzystaniu akt Batmana był już w "B:The Brave and the Bold" 1x13 gdzie Ovilman zebrał własny legion do zniszczenia ligi.

Leon Kennedy

CytatWidziałem trailer w filmie będzie Bane z dziadowskim designem i zapewne roli chłopca do bicia.

Fajna maska i chyba Bane dostanie coś więcej niż tylko w pysk ;)

XIII

Film to taki superbohaterski średniak. Dużo akci i mało emocji i charakteru. Bane został pokazany trochę lepiej niż zwykle. Nawet załatwia Brucowi motyw w stylu Ostatnich Łowów Kravena. Niestety finałowa batalia z nim była krótka .Wogóle powinni lepiej zrobić film w którym konfrontacja z Bane`m byłaby na pierwszym planie.Zawsze wolałem Batmana działającego samotnie lub ewentualnie  z kimś z Bat Famili aniżeli w grupie kolorowych cudaków.

Leon Kennedy

Jakby nie patrzeć sam jest cudakiem, tyle że niekolorowym :P

8azyliszek

Twórcy tego filmu zdecydowanie poszli na łatwiznę. Scenarzyści za swoją robotę powinni dostać 10 $ i kopa w tyłek. Najpierw "Kryzys na 2 Ziemiach" był zrzynnką z odcinka Batman the Brave and the Bold 1x12 (rozbudowano tylko Ovlmana). A druga część (Doom) jest jeszcze bardziej bezczelną kalką następnego odcinka BtBatB - 1x13 (który to był też oparty na scenariuszu komiksu). Tam to Ovlman wykorzystywał dane Batmana. Teraz głównym pomysłodawcą zrobili Vandala Dzikosa. Co jest kolejną bzdurą, bo Legion of Doom założył Grodd, albo mógłby to Luthor zrobić. A Dzikos jest zbyt dużym pyszałkiem i indywidualistą, żeby się z kimkolwiek władzą dzielić. A drugą uwagą jest to, że gdzie się podziali ci bohaterowie którzy pomagali Batmanowi bronić Watchtower w "Kryzysie n2Z"? Aquaman, Kanarek, Firecośtam itp? No i dlaczego Michael Rosenbaum podkłada głos akurat Flashowi?? No i oczywiście pogrzebanie Batmana to kolejny plagiat.

Poza tym film da się oglądać. Ładna kreska, dynamiczna akcja, dobrze przedstawione postacie (zwłaszcza Bane który wygląda jak powinien. Jak zwykle świetny Kevin Conroy jako Batman i ponieważ bardzo lubię Nathana Filona, podoba mi się on jako Green Lantern. Ogólnie mam nadzieję, że kolejny film o JLA będzie oryginalny tzn oparty najwyżej na komiksach a nie kreskówkach. Czy to takie trudne?

Rado

Dla mnie wyst?py Batmana, w?ród tych cudaków, s? wspania?? okazj? na przedstawienie go w jeszcze lepszym ?wietle ni? normalnie. To okazja na pokazanie jego determinacji, umiej?tno?ci, zasad i tego ?e pomimo braku nadludzkich zdolno?ci, jest lepszy od nich wszystkich. Dla, mi?dzy innymi, takich momentów lubi? w?a?nie Justice League. A oto moja opinia o filmie.

Generalnie nie widz? ?adnych drastycznych baboli, do których móg?bym si? przyczepi?. Praktycznie wszystko, troszk? mniej lub bardziej, mi si? podoba?o. Zaczynaj?c od ?wietnej czo?ówki, poprzez muzyk?, d?wi?k i voice acting, za który by?a odpowiedzialna oczywi?cie Andrea Romano. Nawiasem mówi?c, na ko?cowych napisach, jest napisane ?e Andrea u?yczy?a g?osu batkomputerowi. Chocia? s?owo "u?yczy?a" jest chyba u?yte przeze mnie na wyrost, bo jedynie czego si? doszuka?em, jako g?osu batkomputera, to tylko "dowloading complete". Zawsze to jaki? smaczek, a nale?y jeszcze doda?, ?e w rol? Asa z karcianego gangu, wcieli? si? Bruce Timm. O aktorach pierwszoplanowych nie b?d? si? rozpisywa?, bo wiadomo by?o, ?e b?d? doskonali. No i s?.

Film od "Wie?y Babel" ma do?? du?o ró?nic. Ró?ni si? g?ówny przeciwnik, nawet sk?ad JLA jest inny od komiksowego, bo nie ma w nim Aquamana i Plasticmana. Wprowadzony jest za to Cyborg, dodano do ?otrów Bane'a i innych. Niektórym te ró?nice mog? si? nie podoba?. Ja osobi?cie, ?ci?lej trzyma?bym si? scenariusza M. Waida, ale nie przeszkadza?o mi to prawie w ogóle, w ogl?daniu. Lubi? nawet takie ró?nice wychwytywa?. Metody powstrzymania Ligii ró?ni? si? od pierwowzoru, ale s? równie ciekawe. Powiedzia?bym nawet, ?e to co zrobiono z trumnami Wayne'ów i samym Brucem jest nawet ciekawsze. Mniej podoba?o mi si? w jaki sposób za?atwiono Green Lanterna. Nawet mu pier?cienia nie zabrano, tylko go zostawiono w tej kopalni, a przecie? gaz Scarecrowe'a przesta? by w ko?cu dzia?a?, i pomimo tych urojonych b??dów, Jordan zorientowa?by si?, ?e mo?e pomóc jeszcze wielu ludziom i w ko?cu by wyszed?. Troszk? za szybko Liga dochodzi do siebie po tak misternych planach ich zg?adzenia, oraz zbyt szybko przechodzi do porz?dku dziennego, kiedy ju? si?  dowiaduje kto te plany u?o?y?. Niby jest pó?niej g?osowanie, ale brakowa?o mi tych spojrze? z pretensjami, z?o?ci Plastikmana, które tak ?wietnie przecie? by?y ukazanie w komiksie.

Generalnie dla mnie film mega ?wietny. Móg?by by? troch? d?u?szy, jedna godzina i szesna?cie minut to troch? ma?o, tym bardziej ?e mo?na by w?a?nie bardziej rozbudowa? taki w?tek jak np. g?osowanie nad wykluczeniem Batmana. A sam Batman jest dobrze napisany i zagrany. Moje ulubione momenty w filmie, to te w którym Batman orientuje si? ?e to jego plany s? wykorzystywane do zg?adzenia Ligi i mówi o tym Alfredowi, oraz sama ko?cówka, czyli dialog Supermana z Gackiem. Czad!

Leon Kennedy

Ja si? pytam po co by?y te postacie na ko?cu Kryzysu skoro tutaj ich nie uwzgl?dniono? I chyba to jest najwi?kszym zgrzytem tej produkcji. Co do samej animacji, by?a fajna i konkretna, a to zrobi? Bane Bruce'owi ?wietne, ta ca?a akcja to najwi?kszy plus JL Doom. Bardzo czekam na kolejn? produkcj? i rozszerzenie konsekwencji odej?cia Batmana z ligi.

CytatScenarzy?ci za swoj? robot? powinni dosta? 10 $ i kopa w ty?ek. Najpierw "Kryzys na 2 Ziemiach" by? zrzynnk? z odcinka Batman the Brave and the Bold 1x12 (rozbudowano tylko Ovlmana). A druga cz??? (Doom) jest jeszcze bardziej bezczeln? kalk? nast?pnego odcinka BtBatB - 1x13 (który to by? te? oparty na scenariuszu komiksu). Tam to Ovlman wykorzystywa? dane Batmana.

Kryzys tak czy siak by? ?wietny i zrzynka nie boli, tak samo jak w przypadku tej produkcji. Chod? nie powinni tak bardzo powtarza? tych samych w?tków.

CytatA Dzikos jest zbyt du?ym pysza?kiem i indywidualist?, ?eby si? z kimkolwiek w?adz? dzieli?.

Jego plan móg? równie? dotyczy? jak w pó?niejszym czasie si? ich szybko pozby? ;)

CytatNawet mu pier?cienia nie zabrano

I to by?o do?? dziwne, bo nawet sam Hal jest bardzo niebezpieczny...

8azyliszek

"Kryzys..." był genialny - dużo akcji i fantastyczna kreacja Ovlmana i jego starcie z Batkiem. Na końcu jak zwykle ratuje on wszystkich. Tą część to ja mogę oglądać na okrągło. Natomiast Doom jest taki sobie. Mi brakuje tego błysku (chociaż gierki słowne/żarty są b.dobre). Nic specjalnie nowego. I właśnie dlatego mnie boli ta wtórność scenariusza i powtarzalność scen. Nawet pojedynek z Royal Flash Gang jest podobny do odcinka Justice League z 2 sezonu - Wildcards, kiedy Joker opanował Vegas. Tylko małej As zabrakło.

Rado

E tam, czepiacie się  :P. Ja trochę tych animacji też widziałem i nie miałem wrażenia żadnej powtarzalności. A to że wcześniej był gdzieś Karciany Gang, albo Bane, to już jest to jakaś komiksowa umowność. Bandyci będą zamykani i będą uciekać z więzienia, po to żeby znowu być pokonanym. Ile to już widzieliśmy starć z Jokerem, a z Royal Flash Gangiem aż tak dużo nie.

8azyliszek

@UP
Oczywiście, że wszystko już było, ale w komiksach. Mi nie podoba się, że wszystko jest ściągnięte z innych animacji. Powtarzam, jak ktoś jeszcze nie widział, to niech obejrzy Batman the Brave and the Bold 1x13.

Rado

To akurat nie moje klimaty, ale ok obejrzę. I tak przymierzałem się do obejrzenia tego odcinka, który wygrał w plebiscycie, więc przy okazji zaliczę i ten. Może inaczej trochę wtedy spojrzę na Doom, chociaż nie sądzę.

CytatBardzo czekam na kolejną produkcję i rozszerzenie konsekwencji odejścia Batmana z ligi.

A to coś, Leon wiadomo o tym, na horyzoncie? Czy tak po prostu byś sobie obejrzał...


kelen

8azyliszek: Owlman, nie Ovlman. Żadne z filmów, które wymieniłeś nie są ściągnięte z innych animacji. "Justice League: Crisis on Two Earths" jest oparty na pomyśle, którego nie wykorzystano przy serialu "Justice League", a miał łączyć tą serię z "Justice League Unlimited". Natomiast "Justice League: Doom" jest opary na komiksie "Justice League: Tower of Babel".