Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Bane w TDKR

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2011, 23:31:41

(A)nonim

Tyle że sensownie, a nie tak jak w komiksie. Może to wyglądać np. tak: Bane ma zlecenie na Nietoperza i w trakcie jego realizowania pokonanie Batmana staje się dla niego obsesją.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Deuce

Decyduj?ce znaczenie ma to, jakiego Bane'a Nolan przedstawi. Granic? jest tu Zemsta Bane'a II, po którym to komiksie posta? jest przedstawiana na nowo, w zupe?nie innym uj?ciu wobec Batmana.
Gdyby to mia?by by? Zguba z Knightfall, to wola?bym, aby jednak mia? system z Jadem. To by znacznie u?atwi?o i uwiarygodni?o ewentualn? potyczk? z Batmanem, no i oczywi?cie zwysci?stwo Bane'a. Chris raczej nie b?dzie kopiowa? komiksu, w zwi?zku z czym Batman nie powinien by? wyczerpany fizycznie i poka?e w walce swoje pe?ne mo?liwo?ci.
Je?li jednak Nolan zdecyduje si? na Bane'a z po Zemsty II, to b?dzie ju? znacznie trudniej. Ca?a dzia?alno?? Bane'a jest zwalana na Venom, w czym jest wiele nie?cis?o?ci. Wystarczy cho?by wspomnie? to, ?e nietoperz ukaza? si? Bane'owi w dzieci?stwie, kiedy to o Jadzie nawet mu si? nie ?ni?o. Najwi?kszy problem to to, ?e "nowy" Zguba nie ma ju? nic do Batmana poza ogromnym szacunkiem. By?oby ci??ko wymy?li? punkt zaczepny do konfrontacji obu bohaterów.
Co do maski, to uwa?am, ?e powinna by? jak najprostsza. Bane nie ma jakiego? wymy?lnego stroju, poniewa? nie ubiór go tworzy i nie mo?e odci?ga? uwagi od tej postaci. Zguba wygl?da tak jak wygl?da, poniewa? czytelnik ma si? skupi? na charakterze Bane'a, a nie widzie? go przez pryzmat niezwykle wymy?lnego stroju. Jedyna uwaga: zakryte usta.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

LelekPL

Tylko, że jeśli Bane będzie wyglądał tak jak wygląda, to właśnie wtedy będzie odciągał uwagę od swojej osoby. Powiedzmy sobie szczerze, jest ubrany trochę jak członek Village People w tej swojej leonce i czarnych skórzanych spodniach. Nikt nie mówi tu o zastąpieniu tego jakimś wymyślnym lateksowym strojem, ba dla mnie żadnego kostiumu mogłoby nie być. Po prostu taki prawdziwy twardziel z tatuażami, który ma swoją wizję Gotham i środku ku temu by ją wprowadzić - coś jak Max Cady w wersji z DeNiro - ooooo właśnie, taka wizja byłaby świetna (niech będzie jedynie ta maska)! I wtedy można by zrobić z niego prawdziwą postać, a nie koksika o wybitnym umyśle

EricDraven

Bane: silny, szybki, wytrenowany, inteligentny, sprytny bystry. Walczy przede wszystkim "głową"
Chodzi w glanach zapiętych na ostatnie klamry, i tzw "rurki" niezbyt obcisłe, do tego czarna kurtka ramoneska, gdy ją zdejmuje ma koszulkę na ramiączkach.
Maska musi być rozpoznawalna, bez jaj z tym odwracaniem uwagi, batman też musi mieć wypasiony kostium bo to... po prostu cool? co nie. Maskę widzę tak, nie ma możliwości na kask czy jakiś hełm, bardziej widzę to tak, że maska jest zwyczajnie materiałowa, ale!, oczywiście bez otworu na usta, mamy całą czarną maskę i białe znaczenia na masce, to znaczy wokół oczu, coś jak tu: http://images2.fanpop.com/images/photos/7200000/Bane-batman-7224519-592-900.jpg, i tu rzecz za jaką mnie wszyscy zjadą, batman niby nie maluje oczu co nie? xD ale jednak maluje ale to się przemilcza... i tu taki trik, małe otwory na oczy i te wokół lekko zabarwione na biel, tak że widać tylko gałki oczne, i tu sedno. Mówiliście o truciźnie, na pewno nie taki wtrysk w ręce, bo to zbyt proste dla batmana,.. raczej taki odchodzący kabel wprost kręgosłupa dochodzący do szyi i tam wtrysk, gdy by to uruchamiał, to tak jak ktoś wspominał, widoczne są wszędzie żyły i oczy lekko podchodzą krwinkami, przez co dla ludzkiego wzroku wydają się czerwone. Wiem żę wielu powie że to sztuczne, ale tak serio... czy two face i jego niewypadające oko były aż tak realne? mi się to aż tak nie rzucało w oczy i to także by się nie rzucało, tak myślę, jeśli chodzi o maskę to coś takiego: http://www.comicbookresources.com/assets/images/articles/1295961217.jpg ale bez otworu na usta, choć tutaj nawet spoko moim zdaniem się prezentuje.
Call mi geek.

Corso

#34
Są już pierwsze Fan Arty. ;) Z maską byłoby nieźle.



Uważam że ta maska jest całkiem dobrym punktem odniesienia.

"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


Leon Kennedy

#35
CytatTyle że sensownie, a nie tak jak w komiksie. Może to wyglądać np. tak: Bane ma zlecenie na Nietoperza i w trakcie jego realizowania pokonanie Batmana staje się dla niego obsesją.

Oczywiście, że tak. Zresztą będzie to trzecia i ostatnia część i jestem pewien, że cokolwiek kombinuje Nolan będzie to dopracowane do cna :)

Pierwszy fan-art jest do bani, a Bane prezentuje się na nim bardzo słabo. Maska również tak jakoś dziwnie wygląda...

EricDraven

Call mi geek.

Adriann

Nie działa ten obrazek;<

(A)nonim

To nie obrazek a fan-trailer. Całkiem nieźle zrobiony.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Deuce

Cytat: EricDraven w 26 Styczeń  2011, 00:42:23
Maska musi by? rozpoznawalna, bez jaj z tym odwracaniem uwagi, batman te? musi mie? wypasiony kostium bo to... po prostu cool? co nie.

Mi?dzy Batmanem i Bane'em jest zasadnicza ró?nica. Strój Batmana musi by? efektowny, poniewa? to on jest g?ównym ?ród?em strachu u przeciwnika. Bane nie potrzebuje takich rzeczy. On budzi strach samym sob?, swoj? ogromn? postur?. Powiedzmy sobie szczerze, ?e wzrost Bruce'a Wayne'a, ok. 185-190 cm, nie jest czym? rzadko spotykanym. Bruce nie jest te? nadludzko umi??niony. Strój u Batmana to jeden z najwa?niejszych elementów, które tworz? ca?? posta?. Bane ma ok. 210 cm, a ponadto jest nienaturalnie umi??niony. Tu efektowny strój jest zb?dny.
Oczywi?cie Tom Hardy nie b?dzie a? tak wielki w sobie, wi?c kilka dodatków by nie zawadzi?o. Uwa?am jednak, ?e strój Zguby powinien by? jak najprostszy, aby w?a?ciwe walory postaci zosta?y odpowiednio wyeksponowane.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

EricDraven

Trudno ja i tak chce maskę xD to tak jakby joker nie miał makijażu bo w końcu liczy się jego szaleńswto.
Call mi geek.

Deuce

Zgadzam się, maska jest niezbędna. Bez niej Bane wyglądałby po prostu śmiesznie. Najważniejsze jest to, aby maska nie tworzyła samej postaci, a wyłącznie ją uzupełniała.
Dla przykładu: odłsonięte usta kreują Zgubę na meksykańskiego zapaśnika, luchadora. Jest to ogromny błąd, nie mający nic wspólnego z prawdą i originem postaci. Liczę tu bardzo na Chrisa Nolana, że godnie przedstawi postać i uniknie tego typu wpadek.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

MJ

Nie zapominajmy że Batman będzie ścigany przez policję. Byc może Bane związany w jakiś sposób z policją i będzię ścigał Batmana, a w miedzyczasie przejmie miasto. Tak naprawdę to nie wiem co o tym sadzic, wydaje mi się że Nolan nas wszystkich zaskoczy.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Funky

Jak przeczytałem w newsie o tym że Hardy ewentualnie będzie nosił czarną maskę, od razu przyszło mi na myśl to:

http://cache0.bigcartel.com/product_images/1484179/39.jpg :P (mam nadzieję że w filmie nie zobaczymy czegoś podobnego ;) )

Leon Kennedy

CytatTo nie obrazek a fan-trailer. Ca?kiem nie?le zrobiony.

Jedno jest pewne g?os Hardy'iego z Bronsona ewidentnie nie pasuje do Bane'a ;)