Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Joel Schumacher R.I.P.

Zaczęty przez Leon Kennedy, 22 Czerwiec 2020, 20:16:12

Leon Kennedy

Przykra wiadomość drodzy znajomi... Joel Schumacher zmarł w wieku 80 lat zmagając się z nowotworem.

LelekPL

No cóż pora powtórzyć sobie moje ulubione filmy Schumachera: Straceni chłopcy, Czas zabijania, Batman & Robin, Linia życia, Upadek, Osiem milimetrów czy Telefon. Świetna filmografia jak na reżysera o takiej "niesławie".

Dzisiaj jednak Batman Forever. Obecnie może do moich ulubionych nie należy, ale tego ile radości mi dał w dzieciństwie nic nie zmieni.

PS. Funky, zobacz jaki niefortunny los. Wczoraj po raz pierwszy od dawna oglądałaś i pierwszy raz doceniałeś B&R, a dzisiaj taka nowina :(

Juby

#2


Myślę, że to na tyle ważna osobistość związana z Batmanem, że nie wypada pisać o nim tylko w temacie o Foreverze (dwa obecne tam posty proponuję przenieść tutaj).

Wczoraj, po rocznej walce z rakiem, w wieku 80 lat odszedł jeden z nas - fan Batmana. Człowiek, który wychował się na komiksach z Batmanem i Robinem, później był fanem serialu z Adamem Westem, w końcu sam dostał szansę stworzenia swojego Batmana, którą wykorzystał i niesłusznie głównie z tego jest pamiętany. W każdym materiale o realizacji swoich Batmanów, w każdym wywiadzie udzielonym o tym etapie w jego życiu, od Joela biło pasją, prawdziwym uczuciem do Mrocznego Rycerza, za co zawsze bardzo go lubiłem i szanowałem. Schumacher co najmniej dwukrotnie przepraszał wszystkich (głównie fanów) za Batman & Robin (1997), ale wcale nie musiał. Mam nadzieję, że część fanów jego wizji (takich jak ja) dała mu o tym znać.

Mam również wielką nadzieję, że jako twórca nie zostanie zapamiętany głównie z powodu niesławnego B&R, bo Joel świetnym reżyserem był! Widziałem 8 jego filmów i 7 z nich mi się podobało (jedynie horror Town Creek z 2009 był niespecjalny). Muszę nadrobić kilka z jego klasyków, jak choćby Linię życia, Straconych chłopców, Upiora w operze, czy Klienta.

Spoczywaj w spokoju, Joel...


Funky

#3
Cytat: LelekPL w 22 Czerwiec  2020, 21:05:26PS. Funky, zobacz jaki niefortunny los. Wczoraj po raz pierwszy od dawna oglądałaś i pierwszy raz doceniałeś B&R, a dzisiaj taka nowina :(
Już pół roku temu mówiłem sobie że czas po latach wrócić do Arniego i jego cool party no i coś takiego :( Bardzo smutna wiadomość i niech spoczywa w pokoju. Z wiekiem lepiej postrzegam jego Batmany i to naprawdę dobre kino rozrywkowe (Forever) i komediowe (Batman & Robin). Jako fan muzyki filmowej jestem mu wdzięczny za Elliota Goldenthala i jego świetny score do Forever. Dzięki panie Schumacher za bardziej radosne i kolorowe dzieciństwo.