Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Gotham - serial TV

Zaczęty przez Q, 25 Wrzesień 2013, 14:37:22

Leon Kennedy

Cytatrelacje Seliny i Bruce'a zm?czy?y (spoko, ?e Cat zna uliczne realia, ale czy musi to wszystko mówi? tak wprost?)

Jak dla mnie jedyny fajny w?tek w odcinku. Reszta przeci?tna, sam Harv równie? jako? s?abo wypad?...

Rado

Obejrzałem sobie ostatnio ósmy odcinek Gotham na naszym polskim Universal Channel i słuchajcie  - kastrują go. Wcześniej każdy epizod oglądałem poprzez sieć i tak samo było z ósmym, ale teraz chciałem sobie zobaczyć jak u nas wygląda lektor i postanowiłem oglądnąć ten odcinek ponownie. Przed samą emisją (godzina 19:00) widnieje ostrzeżenie, że oto "serial zawiera sceny umiarkowanej przemocy", tyle, że owe sceny są i tak lekko powycinane. Nie są to może jakieś drastyczne cięcia, ale moim zdaniem znaczące. Przykład: w ósmym odcinku Pingwin sprezentował broszkę Fisk Mooney. Ta wyjęła z niej igłę i po wbiciu w rękę Oswalda zlizała z niej krew. W telewizji, nie dość, że scena wbicia igły była lekko ścięta, to jeszcze całkowicie usunięta została scena zlizywania krwi. Doprowadziło to do troszkę śmiesznej sytuacji, bo Fish skomentowała to mniej więcej jakoś tak: "Mmm, słodka...". Tyle, że co słodka? Ja wiem, że Fish zlizała krew, bo obejrzałem wcześniej odcinek bez cięć, ale taki widz telewizyjny tego nie wie i oglądając scenę rozmowy z Oswaldem, nagle ni z gruchy ni z pietruchy Fish wyskakuje z tekstem "Mmm, słodka...".

Inny przykład z tego samego epizodu. Riddler, podczas oględzin zwłok znajduje w ustach denata odgryziony kciuk. Wyjmuje go i pyta się Gordona czy ma ściągnąć z niego odciski. W telewizji, scena wyjmowania kciuka była również usunięta. Widać było, że Nygma coś tam grzebie przy zwłokach, ale już w następnym ujęciu trzyma w ręce kciuk i jest zadowolony. Jestem pewien, że dalej w odcinku też były takie nieznaczące (acz znaczące!) wycinki, ale już dalej nie oglądałem. Nie dość, że serial jest raczej ciężko strawny dla nie "Batfanów", to jeszcze kastrują go w taki sposób uniemożliwiając pełen odbiór.

LelekPL

#167
Problem polega na tym, ?e Universal Channel to ameryka?ska telewizja, a ta wycina niestosowne sceny i tak? wersje dostajemy w polskiej ods?onie tej stacji. U nas nie ma takiej cenzury jak w stanach wi?c na TVNie czy gdzie indziej nie ma takich kpin, ale na ogólnokrajowych ameryka?skich stacjach (szczerze mówi?c nie wiem czy Universal taki jest, ale zgaduj? po Twojej wypowiedzi, ?e tak) jest to wr?cz ?mieszne. Oto moje ulubione przyk?ady:
https://www.youtube.com/watch?v=4koLWPq2qDY TAK, TO JEST PRAWDZIWE ;)

Post Merge: 01 Grudzie?  2014, 23:16:42

Ja obejrza?em wszystkie 10 odcinków póki co i podtrzymuj? moj? opini? po pierwszym odcinku. Jest sporo dobrego, jak równie? sporo marnego - najbardziej nieco s?abe wykonanie (panorama Gotham jest strasznie sztuczna) - cho? i tak podoba mi si?, ?e w przeciwie?stwa do Arrowa mierz? zamiary na podstawie bud?etu i akcja jest bardzo stonowana, ale przez to, przynajmniej wiarygodna. Poza tym, powtarzaj?ce si? cotygodniowe zbrodnie, które mnie wi?kszo?ci w ogóle nie obchodz?, ju? zaczynaj? by? wtórne, no i mocno przerysowani zbrodniarze.

Ale dla Pingwina zostan?. Jednocze?nie ciekawi mnie jak rozwin? w?tek Bruce'a, jak równie? niepokoi mnie to, ?e b?d? to doili przez 10 sezonów jak w Smallville, w którym na pocz?tku wprowadzili najciekawsze zwroty akcji, a potem bohater nie ruszy? z miejsca. Najlepiej by by?o gdyby jednak robili przeskoki czasowe mi?dzy sezonami... Szkoda tych m?odych aktorów, bo spisuj? si? bardzo dobrze w swoich rolach, ale trudno. Tak by?oby lepiej dla samego serialu.

Deuce

Cytat: Rado w 01 Grudzień  2014, 23:05:07
Obejrzałem sobie ostatnio ósmy odcinek Gotham na naszym polskim Universal Channel i słuchajcie  - kastrują go. Wcześniej każdy epizod oglądałem poprzez sieć i tak samo było z ósmym, ale teraz chciałem sobie zobaczyć jak u nas wygląda lektor i postanowiłem oglądnąć ten odcinek ponownie. Przed samą emisją (godzina 19:00) widnieje ostrzeżenie, że oto "serial zawiera sceny umiarkowanej przemocy", tyle, że owe sceny są i tak lekko powycinane. Nie są to może jakieś drastyczne cięcia, ale moim zdaniem znaczące. Przykład: w ósmym odcinku Pingwin sprezentował broszkę Fisk Mooney. Ta wyjęła z niej igłę i po wbiciu w rękę Oswalda zlizała z niej krew. W telewizji, nie dość, że scena wbicia igły była lekko ścięta, to jeszcze całkowicie usunięta została scena zlizywania krwi. Doprowadziło to do troszkę śmiesznej sytuacji, bo Fish skomentowała to mniej więcej jakoś tak: "Mmm, słodka...". Tyle, że co słodka? Ja wiem, że Fish zlizała krew, bo obejrzałem wcześniej odcinek bez cięć, ale taki widz telewizyjny tego nie wie i oglądając scenę rozmowy z Oswaldem, nagle ni z gruchy ni z pietruchy Fish wyskakuje z tekstem "Mmm, słodka...".

Inny przykład z tego samego epizodu. Riddler, podczas oględzin zwłok znajduje w ustach denata odgryziony kciuk. Wyjmuje go i pyta się Gordona czy ma ściągnąć z niego odciski. W telewizji, scena wyjmowania kciuka była również usunięta. Widać było, że Nygma coś tam grzebie przy zwłokach, ale już w następnym ujęciu trzyma w ręce kciuk i jest zadowolony. Jestem pewien, że dalej w odcinku też były takie nieznaczące (acz znaczące!) wycinki, ale już dalej nie oglądałem. Nie dość, że serial jest raczej ciężko strawny dla nie "Batfanów", to jeszcze kastrują go w taki sposób uniemożliwiając pełen odbiór.

Ja serial oglądam tylko i wyłącznie właśnie na Universal Channel. Zwykle staram się oglądać odcinki premierowo, czyli w środy o 22.00. Jeśli mi się to nie uda, to wtedy w czwartki o 23.00 lub sporadycznie w piątki o 0.00. W kwestii odcinka 8, to oglądałem go w ubiegły czwartek o 23.00. Zarówno scenę zlizania krwi, jak i wyjęcia z ust kciuka doskonale pamiętam. Nie pojawiło się za to ostrzeżenie o brutalności, choć było takowe przy jednym z poprzednich odcinków. Nie wiem, jak to wszystko działa, ale może chodzi o to, że po 22.00 można już wszystko pokazywać, a wcześniej nie. To tylko moje domysły. Osobiście nie uważam jednak, że obie sceny są aż tak drastyczne, aby nie pokazywać ich o wcześniej porze.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Rado

A, to jeszcze pó? biedy je?li tej cenzury nie ma po 22. Wystarczy tylko unika? tych seansów oko?o godziny 19 i powinno by? w porz?dku.

Ja zostan? przy serialu g?ównie dla m?odego Bruce'a. Dla mnie s? to najlepsze momenty. Podoba mi si? jak ?wiczy, mówi o kszta?towaniu si?y woli, czy kwestionuje ogólne zasady. Marzy mi si?, ?e mo?e w drugim lub trzecim sezonie Bruce wyjedzie w ?wiat dalej si? szkoli?. Cz??? fabu?y serialu toczy?aby si? normalnie w Gotham, a cz??? gdziekolwiek Bruce by akurat nie by?. Pewnie tak nie zrobi?, ale co? tam musz? zmieni? kiedy?. Bruce w pewnym momencie dojdzie do tego etapu, gdzie stwierdzi, ?e nauki Alfreda to ju? za ma?o.

Troszk? szkoda, ?e pomimo pocz?tkowych zapowiedzi, w ka?dym odcinku nie ma jakiego? nawi?zania/easter egga zwi?zanego z Jokerem. By?aby to na pewno dodatkowa atrakcja.

PS. Faktycznie, tak jak Q pisa? w recenzji dziesi?tego odcinaka- dobra czo?ówka serialu by si? przyda?a.

Q

Jeśli wierzyć w informacje z oficjalnych stron kanałów Universal Channel i 13 Ulica, to od przyszłego roku "Gotham" będzie pokazywany na 13 ulicy.  Najpierw powtórzą 10 pierwszych odcinków, a od 22 stycznia rozpocznie się premierowa emisja nowych odcinków.

http://www.13ulica.pl/schedule/2015-1-22
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Nietoperz

A ja zapraszam do powrotu do Gotham. W nocy zadebiutowa? epizod 11, "Rogues' Gallery", i jest ciekawy. :) Cho? zaskoczy?o mnie, ?e dwie strony www opisuj?ce nawi?zania do komiksów pomin??y
Spoiler
Frogmana.
[Zamknij]
Za to interesuj?co wypad?y rozwa?ania na temat mo?liwego alter ego (lub chocia? komiksowego skojarzenia) osoby
Spoiler
Jacka Grubera
[Zamknij]
(je?li nie lubicie spoilerów, to nie ogl?dajcie zwiastunów kolejnego odcinka, bo wszystko zostaje tam podane czarno na bia?ym).

Q

Oficjalnie potwierdzono, że "Gotham" otrzyma drugi sezon. Mimo swoich licznych wad serial cieszy się dużą oglądalnością. Przed nami jeszcze druga połowa pierwszego sezonu, w którym można się spodziewać zmian w życiu Edwarda Nygmy. Według wcześniejszych plotek to Riddler miałby być główną osią fabuły w 2. sezonie. Po dotychczasowych odcinkach, nie widać by choć na trochę zbliżał się do poziomu Pingwina, który stanowi najmocniejszą stronę serialu.

Być może druga połowa pierwszego sezonu udowodni, że serial zasługuje na drugi sezon, bo jak na razie na tle pozostałych produkcji opartych na komiksowych postaciach nie spełnia on oczekiwań, a zwłaszcza zawodzi postać Gordona.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Sinik1988

Panowie zna ktoś tytuł piosenki z końcówki wczorajszego odcinka jak Butch siedzi w aucie i czeka na tego drugiego.

Q

Muzyka, kiedy Butch spotyka Saviano – ,,In the Still of the Night" (The Five Satins).
Muzyka, kiedy Butch odjeżdża – ,,It's All in the Game" (Tommy Edwards).


http://www.batcave.com.pl/gotham/lista-odcinkow/rogues-gallery/
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Sinik1988


rusiano

Witam, serial oglądam od początku (skończyłem na razie na 10 odcinku) i muszę powiedzieć, że jestem zachwycony! Nie za bardzo orientuje się w samym uniwersum co nie zmienia faktu, że uwielbiam wszystkie filmy o Batmanie, szczególnie dwa pierwsze od Burtona (pozostałe również są super) jak i gry komputerowe, cała seria Arkham oraz Batman Vengeance - gra w stylistyce serialu Animated Series. Za dzieciaka oglądało się Batmana Przyszłości oraz właśnie Animated Series, to było coś. :)

Co do serialu Gotham to po prostu podoba mi się cała stylistyka, klimat (takie połączenie lat 70-80-90) jest całkiem dobry i oczywiście obsada również jest świetna. Wiadomo najlepiej do tej pory spisuje się Pingwin (szczególnie zaskoczył mnie w 7 odcinku), Bullock i Gordon to idealne połączenie, choć wiele osób zarzuca, że Gordon jest "nijaki", ale spokojnie wyrobi się. Alfred w 10 odcinku pokazał na co go stać, tak samo wątek Bruce i Selina również jest interesujący.

Powiem tylko tyle - chcę więcej i bardzo się ciesze, że pojawi się kolejny sezon i oby było ich więcej. Z odcinka na odcinek jest coraz lepiej, choć wiadomo zdarzają się wpadki to jednak uważam, że sam serial i jego idea (pomysł na stworzenie takiego) zasługuje na jak najdłuższy żywot.

Leon Kennedy

Ja w sumie ciągle czekam na ustabilizowanie serialu... Ale ogólnie nie jest jakoś mocno źle ;) Z ostatniego odcinka w końcu Gordon pokazał pazurki. Wrócił Bruce, no i Flass był całkiem niezły.

Q

Gordon z odcinka na odcinek co raz bardziej rozczarowuje. Minął już czas, w którym były nadzieje, że się wyrobi. Inni aktorzy sobie radzą, a Dash Mihok udowadnia, że wystarczą dwa odcinki by stworzyć interesująca postać detektywa Flassa. Szkoda, że to z jego perspektywy nie oglądamy policji Gotham.

Sytuacji serialu nie poprawia też fakt, że wątki przewijające się przez cały sezon prowadzone są w ślamazarny sposób. Już można by zapomnieć, że kiedyś Bruce planował spotkanie z radą nadzorczą WE, na szczęście opis jednego z przyszłych odcinków zdradza, że jednak do tego dojdzie.

Wysoki poziom trzyma nieprzerwanie Pingwin i dobrze, że przynajmniej w ostatnich odcinkach ma on do odegrania ważną role, tylko nie na wiele się to zdaje gdy dostajemy takie pomysły jak brawurowa akcja Butcha.

Nie jest źle, ale dobrze też nie jest, a co gorsza serial ma potencjał na coś lepszego i nie zostaje on wykorzystywany.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

rusiano

Ja jestem jednak dobrej myśli, w sumie to tak jakby dopiero początek, więc akcja na pewno się jeszcze rozwinie, dojdą nowe wątki itd. Można w sumie lekko twórców uświadomić, podesłać sugestie itp. Ktoś może orientuje się czy zdjęcia do nowego sezonu już trwają czy może zaczną dopiero później, np. w marcu jak to było rok temu. :P