Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Gotham - serial TV

Zaczęty przez Q, 25 Wrzesień 2013, 14:37:22

Doctus

CytatBardzo fajnie to sobie wymy?lili, bo dzi?ki osadzeniu akcji w takich latach i

Teraz zacz??em si? zastanawia?, jak to b?dzie z umiejscowieniem w czasie przygód m?odego Gordona. Czy b?dzie to wspó?czesno??, czyli rok 2014 (chyba ?e na premier? pilota b?dzie nam dane poczeka? d?u?ej) czy twórcy cofn? si? do wcze?niejszego okresu - na przyk?ad lat osiemdziesi?tych. Jim powinien w czasie debiutu Batmana mie? co? ok. 50, czyli w przybli?eniu 45-50 lat. Nie mówi? ?e jest to dla mnie jako? okropnie wa?ne, ale dobrze by by?o gdyby?my mieli jasno?? ile jeszcze b?dzie dane nam czeka? na jakie? znacz? wyst?py Bruce'a Wayne'a. W serialu s? planowane przeskoki w czasie, niemo?liwe jest jednak ?eby w 1 sezonie McKenzie by? 30 latkiem, a w nast?pnym mia? ju? 40. Nie ma co polega? na charakteryzacji, oby to jako? logicznie pokazali.

CytatCo nie oznacza, ?e Bruce te? musi by? wzorowany na tym komiksie i na boga mam nadziej?, ?e tak nie b?dzie.

Tak, w?a?nie niech b?dzie na nim wzorowany - skoro Gordon musi zosta? nale?ycie pokazany i stopniowo rozwijany, Bruce te? powinien. Od m?ciciela który chce pom?ci? rodziców, dowiedzie? si? czego? o ich morderstwie, do bohatera którego zobaczymy dopiero w ostatnim odcinku. Szkoda ?e to pewnie nierealne, wi?c pozostaje mi czeka? na wyst?py m?odego Riddlera i Catwoman, którzy mam nadzieje b?d? mieli w swoich m?odych wersjach zal??ek z?a i ich charakterystycznych cech które prezentuj? jako pe?noprawni przeciwnicy Nietoperza.

CytatBo je?li maj? ten serial ci?gn?? od gówniarza po doros?ego to ja pewnie odlec? przy trzecim sezonie. Trzy-cztery sezony to powinien by? maks!

Nikt nie powiedzia?, ?e maj? to ci?gn?? od gówniarza. Zapowiedzieli przecie? przeskoki w czasie. Tylko teraz ich w tym g?owa, ?eby umieli to dobrze wykorzysta? i pasowa?o to do fabu?y serialu. Dalej uwa?am ?e inspiracja Earth One + przeskakiwanie w czasie by?yby najlepsze dla tego serialu, i da?yby nam co? oryginalnego w porównaniu do innych serialowych prequeli które najpierw miesza?y, a potem na chybcika modelowa?y fabu?? i bohaterów tak, aby pasowali do swoich komiksowych/filmowych odpowiedników.

LelekPL

Cytat: Doctus w 11 Luty  2014, 13:34:06
Teraz zacz??em si? zastanawia?, jak to b?dzie z umiejscowieniem w czasie przygód m?odego Gordona. Czy b?dzie to wspó?czesno??, czyli rok 2014 (chyba ?e na premier? pilota b?dzie nam dane poczeka? d?u?ej) czy twórcy cofn? si? do wcze?niejszego okresu - na przyk?ad lat osiemdziesi?tych. Jim powinien w czasie debiutu Batmana mie? co? ok. 50, czyli w przybli?eniu 45-50 lat. Nie mówi? ?e jest to dla mnie jako? okropnie wa?ne, ale dobrze by by?o gdyby?my mieli jasno?? ile jeszcze b?dzie dane nam czeka? na jakie? znacz? wyst?py Bruce'a Wayne'a. W serialu s? planowane przeskoki w czasie, niemo?liwe jest jednak ?eby w 1 sezonie McKenzie by? 30 latkiem, a w nast?pnym mia? ju? 40. Nie ma co polega? na charakteryzacji, oby to jako? logicznie pokazali.

Na dobr? spraw? Gordon w serialu mo?e mie? 2 latka. Komiksy guzik maj? si? do tego jak to b?dzie wygl?da?o w serialu - Smallville czy Arrow nie nauczy?o ju? tego? To jest oryginalne podej?cie, jak ka?dy serial czy film, Elseworld, wi?c b?dzie toczy?o si? w?asnym ?yciem. Tym bardziej je?li chodzi o tak? rzecz jak wiek postaci. Akcja zapewne b?dzie rozgrywa? si? w latach wspó?czesnych, co? w tej okolicy, bli?ej nieokre?lona.

Cytat: Doctus w 11 Luty  2014, 13:34:06
Tak, w?a?nie niech b?dzie na nim wzorowany - skoro Gordon musi zosta? nale?ycie pokazany i stopniowo rozwijany, Bruce te? powinien. Od m?ciciela który chce pom?ci? rodziców, dowiedzie? si? czego? o ich morderstwie, do bohatera którego zobaczymy dopiero w ostatnim odcinku. Szkoda ?e to pewnie nierealne, wi?c pozostaje mi czeka? na wyst?py m?odego Riddlera i Catwoman, którzy mam nadzieje b?d? mieli w swoich m?odych wersjach zal??ek z?a i ich charakterystycznych cech które prezentuj? jako pe?noprawni przeciwnicy Nietoperza.

Nic nie pisa?em o tym, ?eby nie rozwija? Bruce'a. Je?li go maj? to niech b?dzie rozwijany, ale nie ?eby to by?a od razu adaptacja do?? s?abego przedstawienia Batmana jakim jest Earth One, czy nawet jakiekolwiek innego komiksu. Czemu zaraz musimy mie? wszystko dok?adnie tak jak w komiksie? Mi chodzi?o o to, ?eby nie by? szkolony przez Alfreda, bo jego podró?e i nauki to jest esencja tej postaci - bez niej to Alfred jest ciekawsz?, bardziej intryguj?c? i po?wi?caj?c? si? osob? ni? Bruce. Niech go wysy?aj? w podró?e, które go ukszta?tuj? co nie znaczy, ?e maj? porzuci? jego w?tek, ani wcze?niej go nie rozbudowa?. Niech b?dzie nerwowym dzieckiem, niech b?dzie narwany i mo?e nieco "z?y". Fajny by?by w?tek np. gdyby ma?y Bruce ze swoj? fortun? konkurowa?by w sprawie Joe Chilla z Gordonem, chc?c np. zabi? Chilla. Sta?by si? antagonist? pierwszego sezonu, po czym, po dalszych wydarzeniach i rewelacjach serialu mo?e te? ukazanych podró?ach, dorós?by do swojej roli, swojego przeznaczenia. Jest wiele ciekawszych sposobów jak mo?na przedstawi? m?odego Bruce'a ni? do?? katastrofalny Earth One.

Je?li co? mieliby czerpa? z komiksów to niech czerpi? wszechstronnie i rozs?dnie. A nie tak, ?e "podoba mi si? Gordon z Earth One, to teraz ca?a reszta serialu musi by? te? wzorowana na Earth One". Niech Gordona zrobi? troch? jak komiks Johnsa, to jest fajny pomys?, ale Bruce'a niech postaraj? si? zrobi? inaczej. Mog? zrobi? swojego Pingwina, swojego Bullocka, itd. A nie z klapkami na oczach, "bo Gordon jest jak ten z Earth One".

Co do przeskoków, to nigdzie o tym nie s?ysza?em. Je?li to prawda to mo?e rzeczywi?cie nie b?d? tego serialu wywlekali do rozmiarów telenoweli jak to robili ze Smallville i jak to mo?liwe ?e zrobi? z Arrow. Natomiast je?li nie zaczn? widzie? ko?ca tej produkcji, szybko dam sobie z ni? spokój. Serial i film to niestety nie komiks, nie da si? tego ci?gn?? w niesko?czono?? zanim nie stanie si? robi? wtórne, nudne lub naci?gane.

Doctus

CytatNa dobrą sprawę Gordon w serialu może mieć 2 latka. Komiksy guzik mają się do tego jak to będzie wyglądało w serialu - Smallville czy Arrow nie nauczyło już tego? To jest oryginalne podejście, jak każdy serial czy film, Elseworld, więc będzie toczyło się własnym życiem. Tym bardziej jeśli chodzi o taką rzecz jak wiek postaci. Akcja zapewne będzie rozgrywać się w latach współczesnych, coś w tej okolicy, bliżej nieokreślona.

Nauczyło, co nie zmienia faktu że są cienkie granice które trzymają Arrow oraz Smallville jakiegoś kanonu.

kelen


Doctus

Robin Taylor wizualnie prezentuje si? naprawd? ciekawie, ciekaw jestem jak aktorsko zaprezentuje nam m?odego Pingwina. Przegl?dam list? jego ról, i jedyny serial jaki z niej znam to Person of Interest. Nie pami?tam ju? jego roli, dlatego to ?wietny pretekst ?eby od?wie?y? sobie odcinek w którym si? pojawi? (a sam serial polecam ka?demu, bo obok Luthera to kolejny krymina? ociekaj?cy batmanowo?ci?, a przynajmniej je?li chodzi o g?ównego bohatera). Mam tylko nadzieje ?e ma odpowiedni wzrost, bo nie chcia?bym Cobblepota który ma wi?cej ni? 170. Wiem ?e w dzisiejszych czasach takie rzeczy nie maj? znaczenia, bo Wolverine gra wysoki Hugh Jackman a Bane'a gra? raczej ?redniego wzrostu Tom Hardy, ale jednak od czasów dzieci?stwa postrzegam Oswalda jako kar?a z garbem, blad? cer? i kapeluszem. To zapewne spaczenie które mi zosta?o po filmach Burtona, chocia? i komiksy nie próbowa?y zmieni? w moich oczach tego wizerunku. Co do innych aktorów, to raczej castingi nie sprawi?y u mnie jakiego? szczególnego zainteresowania, zadowolony jednak jestem z tego jak chc? przedstawi? Alfreda:

CytatPertwee zagra m?odsz? wersj? zaufanego kamerdynera Bruce'a Wayne'a, Alfreda Pennywortha. Twardy jak ska?a ex-marine z wschodniego Londynu od lat lojalnie s?u?y? Wayne'om i kontynuuje to po ich tragicznej ?mierci i zaciekle chroni m?odego Bruce'a Wayne'a – ch?opca który pewnego dnia zostanie Batmanem.

Czyli jednak wzoruj? si? troch? na EO. Ostatnio wsz?dzie prezentuje si? Alfreda nie jak angielskiego d?entelmena, a twardego ex wojaka. By? taki we wspomnianym Earth One, w kreskówce Beware the Batman (ciekawe czy w ko?cu wróci na anten?) oraz chc? go tak pokaza? w filmie Snydera - a po zaanga?owaniu do tej roli Ironsa jest praktycznie pewne, ?e dostaniemy twardego Alfreda. Nie wiem czy to dobrze czy ?le, zmiany s? dobre i warto próbowa? nowych rzeczy jednak mi zawsz? imi? Alfred b?dzie si? kojarzy? ze starszym panem, o nienagannych manierach który s?u?y opiek? i dobr? rad? dla Batmana. Wydaje mi si? ?e dawny Pennyworth zostanie medialnie wypchany i zast?piony bad-assow? wersj?, tak jak to zrobili z bia?ym Nickiem Fury'm po tym jak Samuel L. Jackson zrobi? furor?.

LelekPL

Alfred Michael Caine'a te? mia? do?wiadczenie w polu i wiele ró?nych zdolno?ci, co nie znaczy?o, ?e by? "twardzielem". Tak samo jak my?l? o Seanie Pertwee to jednym z ostatnich s?ów jakie narzuca mi si? na usta jest "twardziel". Wi?c przesz?o?? jak?? zapewne ma, wielu Alfredów mia?o przesz?o?? w MI6, MI5 czy s?u?y?o na wojnie, ale to nie znaczy, ?e zaraz byli mentorami i mistrzami Bruce'a jak w Earth One.

kubala102

A jednak klimat będzie wzorowany na latach 20 połączony z nowoczesną  technologia  czyli coś w stylu batman tas , bardzo dobrze że nie idą śladami Nolana

kelen

Wygląda na to, że faktycznie klimat będzie przypominać TAS biorąc pod uwagę to oficjalne logo serialu, które właśnie się pojawiło:


LelekPL

Ciekawa i dość pozytywna decyzja. Jest to coś co wyróżni ten serial na tle pozostałych już pod względem samego wyglądu. Zależy jeszcze jak bardzo posuną się w stronę stylistyki. Moim ulubionym filmowym Gotham do tej pory było te z Batman Begins - brudne, mroczne, pokryte w dymie, ale jednak po części rozpoznawalne jako realne miasto. W TDK to było po prostu Chicago i to byłby strzał w stopę dla serialu, bo w tym medium mamy za dużo takich produkcji w amerykańskich metropoliach. TDKR już pod tym względem wyglądało lepiej, trochę kolonialnie, staro, dekadencko, ale jednocześnie biednie. Jednak nie przywróciło apetytu z Begins.

Burton też miał ciekawe Gotham, ale on natomiast poszedł za bardzo w drugą stronę i był to zbyt bajkowy świat. Wyglądał koszmarnie w Birds of Prey.

Jeśli uda im się nawiązać do TAS, albo na przykład odwzorować wygląd Gotham z Arkham City czy Arkham Origins byłoby to krokiem w odpowiednim kierunku.

Rado

Bardzo dobre logo. Jest sterowiec, jest zachmurzone niebo i deszcz, aż się prosi, żeby na końcu smugi reflektora pojawił się symbol nietoperza. Patrząc po kształtach niektórych budynków, to faktycznie może być krok w dobrą stronę uchwycenia lekko gotyckiego klimatu. Super.

kelen

http://www.batcave.com.pl/2014/03/foto-robin-lord-taylor-jako-oswald-cobblepot-na-planie-gotham/

Te fotki mnie napełniają mega optymizmem i teraz mam tylko nadzieję, że scenariusz będzie w miarę akceptowalny.

Doctus

Rzeczywiście zapowiada się świetnie. Jak dobrze pójdzie, to Fox w swojej ramówce będzie mieć już 2 świetne seriale na podstawie komiksów.

RemiRose

Na dość spory okres czasu przestałem śledzić losy tej produkcji, ale po tym co dzisiaj zobaczyłem, będę z niecierpliwością, oczekiwał kolejnych newsów. Gdy zobaczyłem taksówkę z planu serialu, o mało nie spadłem z krzesła, to jest tak piękne. Połączenie Gotham Central i TAS-u to byłoby naprawdę ciekawe.
Wiadomo na kiedy zaplanowany jest pilot?
Tyger! Tyger! Burnining bright
In the forest of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearfull symmetry?
--------------
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

Rado

Wszystkie dotąd zaprezentowane postacie wyglądają całkiem nieźle. Bullock prezentuje się chyba najsolidniej, ale nawet Pingwin bez wielkiego brzucha i nadwagi jest spoko na pierwszy rzut oka. Oczywiście to, że Gordon nie ma wąsów nie ma większego znaczenia dla ogółu, ale... szkoda, że nie ma wąsów.

kelen

Podejrzewam, że zobaczymy go w trakcie.
Albo to będzie punkt kulminacyjny finału sezonu :D