Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wasze bat-kolekcje

Zaczęty przez MR.JACK, 23 Sierpień 2009, 20:58:30

Juby

#375
KOMIKSY

TM-SEMIC
1990 - BATMAN: WYDANIE SPECJALNE (adaptacja filmu)
1991 - #2, #3, #6, #10, #11, #12
1992 - #1, #2, #3, #4, #6, #7, #8, #10, BATMAN POWRACA (adaptacja filmu)
1994 - #7, #8, #9
1995 - #2, #5, #8, #9, #11, #12, BATMAN: NA ZAWSZE (adaptacja filmu)
1996 - BATMAN VERSUS PREDATOR II - BLOODMATCH
1997 - BATMAN & ROBIN (adaptacja filmu)

DK
2005 - #3, #6, #8 (Superman/Batman, part 1-3)

Mandragora
2006 - SPAWN/BATMAN

Egmont
2008 - BATMAN I SYN
2010 - BATMAN: CO SIĘ STAŁO Z ZAMASKOWANYM KRZYŻOWCEM?
2012 - BATMAN – ZABÓJCZY ŻART
2013 - BATMAN: TRYBUNAŁ SÓW, TOM 1

Mucha Comics
2013 - BATMAN: DŁUGIE HALLOWEEN

Spoiler



[Zamknij]

Przed laty posiadałem również drugie, polskie wydanie adaptacji pierwszego Batmana Burtona z inną okładką i tłumaczeniem ale młodszy brat podarł mi je gdy był bobasem. Posiadam także trzy duble, których nie umieściłem na fotkach. Kiedyś posiadałem także numer czasopisma Tom i Jerry o Batmanie, jednak nie wiem co się z nim stało. Oczywiście za pomocą e-booków przeczytałem dużo więcej komiksów (jak choćby moje ulubione The Long Halloween i Year One).



DVD & Blu-Ray

BATMAN (1DVD)
POWRÓT BATMANA (1DVD)

BATMAN: ANIMACJE (VOL. 1, DVD1)
BATMAN: ANIMACJE (VOL. 1, DVD2)

BATMAN (2DVD)
POWRÓT BATMANA (2DVD)
BATMAN FOREVER (2DVD)
BATMAN I ROBIN (2DVD)

BATMAN POCZĄTEK (2DVD)
MROCZNY RYCERZ (2DVD, letterbook)


THE DARK KNIGHT TRILOGY (BLU-RAY)

Spoiler


[Zamknij]

Jak widać posiadam antologię filmów 1989-1997 w wydaniach dwupłytowych (niestety byłem zmuszony kupować filmy pojedynczo i nie posiadam specjalnego pudełka). Poza tym na mojej półce stoją pierwsze dwa filmy Burtona w wersjach jednopłytowych, połowa pierwszego sezonu serialu animowanego z 1992 roku, i dwupłytowe Batmany Nolana z 2005 i 2008 roku.
UPDATE: Pod koniec listopada 2012 roku kupiłem wydanie zbiorcze trylogii Christophera Nolana na blu-ray (trzy filmy o Batmanie na pięciu płytach BD).



VHS

BATMAN & MR. FREEZE: SUBZERO
BATMAN I SUPERMAN
BATMAN NOWY BOHATER: POWRÓT JOKERA
BATMAN KONTRA DRACULA

Spoiler


[Zamknij]

Jak widać uchowało mi się jeszcze kilka kaset video. W 2005 roku kupiłem także Batman Początek na oryginalnej kasecie VHS ale po kupnie filmu na DVD została skasowana. Innych filmów nie posiadałem i nie posiadam (niestety).



KSIĄŻKI

BATMAN
POWRÓT BATMANA
BATMAN NA ZAWSZE
MROCZNY RYCERZ
KOBIETA KOT

Spoiler



[Zamknij]



GRY

BATMAN: SPRAWIEDLIWOŚĆ PONAD WSZYSTKO (PC)
BATMAN: TOKSYCZNY CHŁÓD (PC)
BATMAN: ARKHAM ASYLUM (PC)
BATMAN: ARKHAM CITY (PC)
+ dodatek z wersją demo ARKHAM ASYLUM i grafikami z ARKHAM CITY (PC)
BATMAN: ARKHAM ORIGINS (PC)

Spoiler


[Zamknij]

Grałem także w Batman: Zemsta ale jest to chyba najgorsza gra na PC z jaką miałem do czynienia i nigdy bym jej nie kupił. Lata temu posiadałem też sporo dyskietek na Pegazusa (NESa) z dwoma grami gacka (Batman & Flash i Batman na podstawie pierwszego filmu - obie przeszedłem), lecz nie mogę ich już znaleźć (grałem jeszcze w adaptacje Batman Returns).



INNE (CZASOPISMA, PLAKATY, FIGURKI, ITD.)

Posiadam:
Dwa kinowe plakaty do Batman - Początek (ten i ten) plus mniejszą wersję (A4) tego pierwszego i jeszcze ten w jednym z czasopism (także A4).
Ulotkę z kina do TDK, pocztówkę do BB, i dwie ulotki kinowe TDKR. Plakat dwustronny do Arkham City z gazetki "Komputer Świat" (gazetkę też posiadam). Do tego "Galę filmową", "Premiery", oraz "Film" z lipca 2005 roku, kiedy to do polskich kin wychodził BB. Numer Magazynu "KINO" i "Film" z sierpnia 2008 roku (kiedy do kin wychodził TDK) i "Film" z lipca 2012 (kiedy do kin wychodził TDKR), a także zlepek komiksów Batman Przyszłości z "Mix Komiks", i wydawane małe książeczki Superman/Batman od TM-SEMICA.
Do tego zachowało mi się jeszcze kilka figurek z dzieciństwa (jedna z Batman Begins) i kilka innych drobiazgów, jak stare wycinki z gazet, piórnik TDK, oraz kilka koszulek, w tym dwie z logo TDKR. Niektórych z tych rzeczy nie sfotografowałem bo są zakopane, więc w kilku przypadkach zmuszeni jesteście wierzyć mi na słowo.

Spoiler



[Zamknij]

kelen

CytatCelowo po komiksach dałem filmy, bo mam nadzieję, królować nimi nad innymi użytkownikami tego forum.



DVD:

Batman 1989 (1 DVD)
Batman 1989 (2 DVD)
Batman: Początek (2DVD + komiks)
Mroczny Rycerz (2DVD + tekturka z Jokerem)
Batman Animacje vol. 3 (tj płyta 3, DVD)
Batman kontra Drakula (DVD)
Batman: Odważni i bezwzględni część 1 (DVD)
Batman: Odważni i bezwzględni część 2 (DVD)
Batman: Odważni i bezwzględni część 4 (DVD)
Batman: Odważni i bezwzględni część 5 (DVD)
Batman: Rycerz Gotham (DVD)
Superman/Batman: Wrogowie publiczni (DVD)
Superman/Batman: Apokalipsa (DVD)
Batman: W cieniu Czerwonego Kaptura (DVD)
Batman: Mask of the Phantasm (DVD)

BR:

Batman 1989 (BR)
Batman Returns (BR)
Batman Forever (BR)
Batman and Robin (BR)
Mroczny Rycerz (2BR)

Co do kolekcji komiksów, to jeśli faktycznie się wziąłeś za kupowanie i uzupełnianie braków to życzę powodzenia, bo z pewnymi rzeczami z doświadczenia wiem, że są problemy. Pamiętaj, żeby na bieżąco informować o nowych zakupach :)

Juby

#377
Masz tyle DVD z Batmanem?! :o



Sam animacji nie kupuje (nie op?aca si? wydawa? tyle kasy bo ogl?dam je zazwyczaj raz, mo?e dwa, a wszystkie s? w sieci). Poza filmami Nolana nie zabieram si? na kupno starszych Batmanów na BR, wi?c raczej ci? nie wyprzedz?. Kto? jeszcze mnie zaskoczy? :'(

A co do komiksów, to uzupe?niam powolutku, ale nie chce mie? ich tysi?ce jak niektórzy (tak ty ;)). Uzupe?nienie Knightfalla, dokupienie pierwszego KJ, a tak?e oryginalnego TLH, YO od Egmontu mi wystarcz?. No i oczywi?cie przy dobrej cenie mog? kupowa? bie??ce wydania Egmontu (w lipcu maj? wyj?? cztery, ciekawe jak to pogodz? z kupnem odtwarzacza BR i seansami Prometeusza, no i oczywi?cie TDKR?). Jak znajd? co? w super cenie to nie omieszkam dokupi? jeszcze troch? TMSemików (uwielbiam te zeszytówki). ;)

EDIT: Ale Powrotu Batmana na DVD PL w jednop?ytówce nie masz! ;D

kelen

Ano nie mam, nie zdołałem kupić, bo potem przyszło to drugie wydanie 2DVD na które się szykowałem, a w końcu doszło do tego, że został mi sprezentowany ten brytyjski pack blu-rayów, gdzie BR też był.

EDIT

Zupełnie zapomniałem, że do kolekcji doszła gra Catwoman na GBC (pełen zestaw):




Rafalinda

JEEEeeeeeeeeezusie Juby, jaaaaaka kolekcja.
Dzi? chcia?em si? z wami podzieli? informacj? na temat mojego nowego zakupu, lecz jak klikn??em ?eby otworzy? ten w?tek to mi si? laptop zagotowa?. Te zdj?cia otwiera?y si? ca?e wieki :)
WRA?ENIE ZOSTAWI?E?...nie ma co :D
Gratuluj? kolekcji

O twojej kolekcji Kelen równie? kr??? tu legendy, wielki szacunek dla takich zbieraczy ;)
Ale jedno mnie zastanawia, opisa?e? swój zbiór DVD i nie uwzgl?dni?e? tam "Batman Rok Pierwszy".
Nie masz, czy zapomnia?e? o nim?


No có?, moje dzisiejsze wej?cie b?dzie gorzej ni? mizerne, nawet nie jestem godny by gra? dla was support :(
Nie mniej jednak, bardzo ciesz? si? ze swoich nowych nabytków i powoli stawiam fundamenty pod swoj? wie?? z komiksów :D

Oto moje kolejne 3 filary:

Przy okazji chcia?em si? podzieli? wra?eniami na temat "Cudownego ch?opca"
O tym komiksie nie wiedzia?em nic i po rozpakowaniu go z folii, odby?em swój dziewiczy rejs po tej historii.
JA PIERDZIEL?!!! To by?a jazda bez trzymanki.
Takiego Batmana dane mi by?o pozna? po raz drugi (wcze?niej w Powrocie Mrocznego Rycerza) i po raz drugi takiego Batmana akceptuj? jak prezenty na urodziny. CZAD!
Kompletny ?wir i psychopata, ale psychopata dzia?aj?cy na korzy?? niewinnych --> HELL YEAH!
Tak sobie czyta?em i co chwil? obryw?em "Face palm'em".
Teksty w stylu--> "Zejd? mi z drogi worku spermy", lub "zawsze si? u?miechaj kiedy wciskasz ojcu w pier###"...powodowa?y, ?e zacz??em szuka? czy nie ma gdzie? adnotacji, ?e komiks dla doros?ych.
No i znalaz?em na tylnej stronie. Ok?adka mo?e nie?le zmyli? ;)
Ale nie tylko teksty i fabu?a, przede wszystkim rysunki. To mój pierwszy komiks Jim'a Lee i od razu zosta?em fanem jego kreski. Ja ci? kr?c? jak to wszystko jest narysowane. Naprawd? zapomnia?em o oddychaniu kiedy otworzy?em stron? na której Batman przyby? z Gaysonem do jaskini. WOW!!!
Nie spodziewa?em si? czego? tak epickiego. Ten rysunek mia?d?y. Tyle detali czu? niemal trójwymiar.
Z reszt? ju? od pierwszego rysunku na którym Dick fruwa pod kopu?? namiotu a w dole tacy mali ludzie wytrzeszczaj? oczy i podziwiaj?. Tego si? nie da opisa?. MISTRZOSTWO ?WIATA!

All star zapewni? mi mas? niesamowitych dozna?, które zostan? w mej pami?ci na d?uuuugo, bo panowie przyrz?dzili mi emocjonalny koktajl, którego nie zapomn? do ko?ca ?ycia.

Ech...
W euforii, zanurkowa?em w czelu?ciach internetu by sprawdzi? co jeszcze rysowa? pan Lee.
2 dni temu uda?o mi si? zakupi? "Batman Hush: cz??? pierwsza" i niecierpliwie oczekuj? przesy?ki.
Niestety nie udaje mi si? zapolowa? na cz??? drug?. Chyba ju? ci??ko zdoby? go po polsku :(
Jak by kto? chcia? sprzeda? to ja ch?tnie....(dobrze zap?ac?, ale w granicach rozs?dku)
To samo z Azylem Arkham po polsku...Marzy, ale wie ?e to ?ab?dzi ?piew.
Jakby si? jaki? desperat znalaz? i chcia? od innego desperata wyciu?a? 200z? to, jestem tu  ::)

A tymczasem, pe?en nadziei zabieram si? za lektur? "Black Mirror", gdy? Scott Snyder jest moim obecnym faworytem je?li chodzi o scenariusze do Batmana.

kelen

CytatAle jedno mnie zastanawia, opisałeś swój zbiór DVD i nie uwzględniłeś tam "Batman Rok Pierwszy".
Nie masz, czy zapomniałeś o nim?
Nie mam, niestety. Jeszcze :)
CytatNiestety nie udaje mi się zapolować na część drugą. Chyba już ciężko zdobyć go po polsku
Tak się składa, że wszystkie polskie Batmany poza "All-Star Batman i Robin" oraz "Zabójczym Żartem" (chociaż z tym drugim to już też nie bardzo) są kompletnie wyprzedane. Najciężej mi było znaleźć drugi tom Husha po rozsądnej cenie, kiedyś ktoś po prostu wystawił nówkę za cenę okładkową i miałem szczęście. Jeśli nie przeszkadza Ci język angielski to proponuje kupić wersje oryginalną.
CytatA tymczasem, pełen nadziei zabieram się za lekturę "Black Mirror", gdyż Scott Snyder jest moim obecnym faworytem jeśli chodzi o scenariusze do Batmana.
*high five*

Juby

W biedronce druga kolekcja koszulek na długi rękaw z jedwabiu, tym razem taniej bo za 19,99 zł. W kolekcji Joker z AA:



Na zamówienie robiłem koszulkę na premierę TDKR, a teraz mam trzy z Batmanem i nie wiem którą wybrać. :P

franek

Mam pytanie. Czy opłaca się za 30zł włącznie z przesyłką kupić cztery odcinki Detective Comics z 1983-84? Bo przymierzam się do kupna, ale nie wiem czy nie lepiej kupić za 20zł z przesyłką Batman - Jad. Cóż za dylemat może przyzywać czytelnik komiksów ::)


Show Must Go On!!!

Kujaw

Polecam wziąć "Jad". Dostajesz przynajmniej jednolitą historię, a sam komiks warto przeczytać.

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

franek


Jak widzę wasze zbiory to mam ochotę na samobójstwo (joke ;D) Aż wstyd pokazać co ja mam.


Show Must Go On!!!

Corso

Spokojna, nikt tego nie zebrał w miesiąc. ;) Pierwszego Batmana Tm Semic kupiłem w 92r. Pierwsze wydanie amerykańskie w 2006r. :) Zrób tak jak mówi Kujaw, zdecydowanie "Venom". Te Detective Comics będą jak wyrwane z kontekstu, nie są pełną opowieścią.
"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


Johnny Napalm

Te? polecam tobie Franek Batman: Venom. Po prostu, zawsz? chyba lepiej przeczyta? sobie co? wi?kszego ni? par? zeszytówek, chocia? z drugiej strony ?atwiej jest pó?niej trafi? na Jada, bo nie jest to jaka? rzadko spotykana rzecz. Do poczytania - Batman: Jad, do podlansowania swojej kolekcji - te numery z lat '80.
Przy okazji - ludzie postarajcie si? wysy?a? zdj?cia nie w tak du?ej rozdzielczo?ci, bo strona ledwo sapie. Jak wida? na stronie ju? sporo zdj?? to po jakiego grzyba umieszcza? kolejne zdj?cia, w dodatku nie w temacie a s?u??ce za komentarze? Neta nie mam strasznie wolnego, ale ta strona normalnie si? czo?ga.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Corso

Zmień przeglądarkę na jakąś nową, u mnie smiga, zdjęcia nie spowalniają. ;)
"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


kelen

Nowa dostawa komiksów, a w tym dwa nowe Batmanowe zeszyty:


franek

U mnie też ładuje wybitnie wolno a mam najnowszą Mozillę.


Show Must Go On!!!