Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Ant-man

Zaczęty przez XIII, 08 Styczeń 2015, 16:46:59

XIII

Z tym filmem będę miał pewien problem jak z Avengers o ile po zwiastunie ciężko ocenić fabułę itp ,  za to  wkurza mnie strona wizualna. Chodzi o format ekranu takie filmy to najlepiej wyglądają w pełnej panoramie czyli 2,35:1 można w niej więcej pokazać. A oni ten film robią w zwykłym 16:9 przez co kojarzy mi się z serialem telewizyjnym a nie filmem kinowym. O ile twórcy Avengers to zrozumieli i zrobią  sequel w pełnej panoramie tak nie wiem czemu tu jest tak chybiony pomysł. Superherosa prawie nie znam więc jakieś odstępstwa od oryginału nie będą tak wkurzać.

Anonimowy Grzybiarz

Mnie cieszy kampania reklamowa - wypuszczanie zapowiedzi zwiastuna w mrówczej wersji i minimalistyczny plakat. Co do samego filmu - chętnie zobaczę, jak wszystko z MCU, natomiast od dawna niepokoi mnie proces jego powstawania,  odejście Wrighta to duża strata.

The Dream

Właśnie obejrzałem zwiastun i, holender, podoba mi się. Wydaje się, że film będzie bardziej poważny niż dotychczasowe z MCU. Oczywiście żarciki w trailerze są, ale rzucane tak jakby od niechcenia...? Sceny z pomniejszonym bohaterem i ujeżdżaniem mrówki wyglądają nienajgorzej, ale w końcu to tylko migawki. Zachodzę w głowę, jak to będzie wyglądać w ukończonym produkcie? Czy będzie kiczowate czy nie? Czy to się w ogóle uda? Aktorsko raczej będzie dobrze. Paula Rudda nie lubię, ale w zwiastunie wypadł pozytywnie. Douglas wiadomo. Czekam z niecierpliwością. :)
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

The Dream

No cóż, jednak film nie był tak poważny jak mi się wydawało. xD Ale humor był na przyzwoitym poziomie, a nie tak denny jak w "Age of Ultron", więc daję okejkę.

Jestem naprawdę zadowolony z wypadu do kina. "Ant-Man" jest super. Prosty i bezpretensjonalny film, stawia na konkret. Nie jest rozlazłym, pseudo-epickim usypiaczem jak ostatnia część X-Men czy Avengers. Czas szybko przy nim mija, można się zrelaksować. Historia przedstawiona w filmie jest ciekawa i naprawdę wciąga. Żarty były śmieszne, muzyka dobra, wizualnie super i nawet dubbing zadowalający. Było trochę zgrzytów to tu to tam, ekspozycja kulała ale w sumie wyszedł film, który naprawdę warto obejrzeć.

A tego kto obejrzał, chciałbym zapytać, co myśli o postaci
Spoiler
Wasp w MCU. Janet może i nigdy nie była jakąś niezwykle ważną postacią w komiksach, ale to jednak członek klasycznego składu Avengers, współzałożycielka grupy, podobnie jak pierwszy Ant-Man. Co prawda obie te postacie ciekawie zinterpretowano w filmie, ale jednak trochę żal, że taka postać jak Wasp pojawiła się tylko w jednej scenie w całym MCU, i to scenie własnej śmierci. Nie zobaczymy jej jako członka Avengers, a były komiksy w którym jej postać była całkiem ciekawie napisana, np. Avengers Forever - komiks IMHO przeciętny, ale Janet w roli przywódcy Mścicieli naprawdę mi się podobała, super babka, wyszła z inicjatywą i komenderowała samemu Kapitanowi. Oczywiście fani Marvela powiedzą, że jest Hope van Dyne, że to ona będzie Wasp i w sumie nic nie tracimy, ale to trochę tak, jakby filmowym Batmanem był Valley albo Grayson - skądinąd super postacie, ale najważniejszy jest przecież Bruce Wayne. Wasp co prawda to nie ta marka co Gacek, mimo to sercu trochę żal i naprawdę cieszę się, że ekranizacje komiksów DC nie ograniczają się do jednego uniwersum ale adaptują wiele postaci na różne sposoby i w ten sposób dostaliśmy Batmana realistycznego u Nolana, Batmana mitycznego i trochę baśniowego u Burtona, Batmana komediowego u Schumachera a teraz będzie jeszcze mocno komiksowy Batman Snydera. I tak samo sytuacja ma się z Supermanem, Flashem, Amandą Waller czy Deadshotem. Dla mnie bomba. Ale podkreślę raz jeszcze - "Ant-Man" naprawdę mi się podobał i scena z Wasp robiła wrażenie. Może Hope jakoś mi wynagrodzi brak Janet.
[Zamknij]
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

lady_ozzy

A widziałeś sceny po napisach ? Obie ?
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

The Dream

Tak, widziałem obie i miałem pisać o tej drugiej, że mi się nie podobała, ale już mi się nie chciało. :> Jakaś taka enigmatyczna, nie wiadomo o co chodzi.
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

Leon Kennedy

To są dwie sceny po literach? Jedna na początku druga na końcu liter czy jak? I jaka to była scena?
Cytat
No cóż, jednak film nie był tak poważny jak mi się wydawało. xD Ale humor był na przyzwoitym poziomie, a nie tak denny jak w "Age of Ultron", więc daję okejkę.

Ilość humoru była chyba dwukrotnie większa niż w poprzednich filmach Marvela i jak film mi się ogólnie spodobał, tak moim zdaniem niema startu do Avengers 2  ;)

The Dream

Cytat: Leon Kennedy w 07 Sierpień  2015, 11:04:48
To s? dwie sceny po literach? Jedna na pocz?tku druga na ko?cu liter czy jak? I jaka to by?a scena?
Pierwsza scena, umieszczona bezpo?rednio po g?ównych napisach, to ta, w której
Spoiler
Hank Pym prezentuje córce nieuko?czony jeszcze kostium Wasp.
[Zamknij]
Natomiast po wszystkich ju? napisach widzimy
Spoiler
Bucky'ego który wygl?da jakby go kto? pobi?, a Kapitan i Falcon pitol? o czym? zamiast mu pomóc.
[Zamknij]
CytatIlo?? humoru by?a chyba dwukrotnie wi?ksza ni? w poprzednich filmach Marvela
Czy ja wiem? My?l?, ?e ilo?ci? gagów "Ant-Man" nie odstawa? od chocia?by "Stra?ników Galaktyki" tudzie? drugiej cz??ci "Thora". Generalnie druga faza MCU by?a du?o bardziej komediowa ni? pierwsza, ale prym wiedzie jednak "Age of Ultron" - tylko ?e ten film akurat nie by? zabawny. :)
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

Leon Kennedy

No tak zapomniałem o Strażnikach... Było tam sporo fajnego humoru.