Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wielka Kolekcja Komiksów DC... W Polsce!

Zaczęty przez Leon Kennedy, 15 Lipiec 2016, 01:44:27

Leon Kennedy

Mam ochotę krzyczeć z radości  :) Teraz tylko info kiedy i jakie to będą tomy. Pierwszy co już wiadomo to Batman Hush, którego odpuszczam, bo posiadam. Wszystkie inne rączej bankowo kupuje. Pierwszy ma kosztować 15zł, a dalej pewnie 40zł.

http://paradoks.net.pl/read/29834-wielka-kolekcja-komiksow-dc-comics-w-polsce

Post Merge: 15 Lipiec  2016, 13:57:23

Mamy juz trochę konkretów...

http://naekranie.pl/aktualnosci/wielka-kolekcja-komiksow-dc-comics-zadebiutuje-w-polsce-936965

Fajnie brzmią te przedruki ze złotej i srebnej ery.

8azyliszek

Fajnie że na BatCave ludzie raczej się cieszą z Kolekcji DC. Bo ze zdziwieniem spotykam sporo narzekaczy. Ja Husha nie mam, to biere z szybkością światła, jak tylko się pojawi.

Deuce

Ja też uważam, że to dobra wiadomość. Do A death in the family podchodzę już od kilku lat, ale jakoś się nie składało. Teraz na pewno wezmę, cena raczej przyzwoita, a przy okazji będzie po polsku.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Doctus

Mnie martwi natomiast spora powtarzalność. Sprawiedliwość czy Lex Luthor: Man of Steel to komiksy które całkiem niedawno wydał Egmont. Idealnie by było, gdyby zamieniono tomy które się powtarzają (nie wszystkie - akurat z Husha się cieszę, bo ceny starego polskiego wydania na Allegro wołają o pomstę do nieba). Czekam, chętnie bym zaprenumerował, ale raczej zbyt by to nadwyrężyło domowy budżet. Bardzo się cieszę także z zapowiedzi komiksów nie z Batmanem - w końcu od czasów Kołczanu zostaną wydane jakiś tytuły z Green Arrowem. Nawet i wymieniony Quiver dostanie swoje wznowienie. Cieszę się także że swoje tomy dostaną Robin i Batgirl, ale co z Nightwingiem?

Funky

No cóż kupi się tylko Batmany, reszta kompletnie mnie nie interesuje. No i ciekawe ile będzie komiksów z Gacentym w roli głównej? Czy będzie to większość czy też skupią się na innych postaciach DC?.

Leon Kennedy

Gacki wiadomo to podstawa, ale w sumie cieszy mnie cała reszta świata DC  :D Jeśli lista, którą widziałem będzie się pokrywać z naszą, to dubli mam słownie kilka, co tym bardziej cieszy!

Funky

Wchodzę na BatCave i ok już widzę co ma być, jest nieźle trochę tego Batmana jest.

Doctus

Cytat: Funky w 18 Lipiec  2016, 02:55:45
No cóż kupi się tylko Batmany, reszta kompletnie mnie nie interesuje. No i ciekawe ile będzie komiksów z Gacentym w roli głównej? Czy będzie to większość czy też skupią się na innych postaciach DC?.

Tylko Batman? a Robin i Batgirl chociaż nie kupisz?

dewey

Je?li ju? jeste?my przy Batmanie i WKKDC to jakie tomy z t? postaci? polecacie a które mo?na sobie darowa? bo s? zwyczajnie gorsze od pozosta?ych ? Dodam, ?e chodzi mi raczej o solowe historie z Batmanem (?adne Ligi i inne takie rzeczy ) i ?e nigdy nie czyta?em ?adnego komiksu z Batmanem ani nie ogl?da?em filmu i serialu , wi?c o postaci wiem raczej niewiele. Zamówi?em sobie (poza kolekcj?) ,,Rok pierwszy'' na razie i czekam na odbiór to zobacz? czy mnie si? spodoba i to chyba dobry komiks na pocz?tek (w planach mam te? ,,Zabójczy ?art'' ).


Leon Kennedy

W ciemno możesz brać dwa pierwsze tomy, Batman Hush. Jak "Rok Pierwszy" to Long Halloween", zdecydowanie bierz również "A Death in the Family", polecam "Under the  Hood" i "Tower of Babel", a ogólnie to brałbym każdy z Gackiem  ;)

szymqw2

Szczerze jak widzę te listę to ogólnie bym zbierał ostatnio mocno się otwarłem na DC i jest tam duża różnorodność.  Batman jest jak najbardziej świetny ale myślę że czasem w Polsce potrafimy dużo stracić śledząc tylko jego przygody (z drugiej strony wybór jest dość mały gdyż jego egmont wydaje przede wszystkim" ) Także dajcie też szanse reszcie.

Funky

Cytat: Doctus w 18 Lipiec  2016, 13:31:51
Tylko Batman? a Robin i Batgirl chociaż nie kupisz?

Jak będę mieć nadmiar kasabubu to kupię ;) Robinów nie cierpię a Batgirl to dla mnie zbędna postać. Batman tylko jako samotnik, ewentualnie z pomocą Alfreda przez radio.

dewey

#12
#27. Batman: The Doom That Came to Gotham
#34. Batman: Strange Apparitions
#52. Batman: The Man Who Laughs / Arkham Asylum
#62. Batman/Huntress: Cry for Blood 
                                                                                                                                 A co sądzicie o tych tomach?  Warto?  Co do Husha to rzeczywiście to taka dobra historia bo szczerze mówiąc to nie planowałem kupna ? Któryś z wyżej wymienionych tomów byście zamienili z Hushem?  Czy Batman Hush to dobry komiks jako drugi komiks z Batmanem przeczytany w życiu  ( po roku pierwszym ) ? Co do innych postaci  to patrząc na przykładowe plansze zaciekawił mnie Flash , w kolekcji mają być 3 tomy z nim. Rogue War warto (i inne z Flashem) ? Jakie inne tomy byście polecili? Potwór z bagien ? Death of Superman , man of Steel,Superman: Whatever Happened to the Man of Tomorrow? Co z tych trzech tomów z Supermenem jest najlepsze  (jakby tylko jedną rzecz kupić )?                                               

LelekPL

#13
Cytat: Funky w 18 Lipiec  2016, 22:23:59
Jak będę mieć nadmiar kasabubu to kupię ;) Robinów nie cierpię a Batgirl to dla mnie zbędna postać. Batman tylko jako samotnik, ewentualnie z pomocą Alfreda przez radio.

Nic dodać nic ująć. Mnie z tej kolekcji akurat nic nie interesuje. Właściwie praktycznie wszystkie tytuły, które koniecznie chciałem mieć, już mam. Brakuje takich, które "mógłbym mieć, ale nie muszę".

Post Merge: 18 Lipiec  2016, 23:02:43

Cytat: dewey w 18 Lipiec  2016, 22:39:24
#27. Batman: The Doom That Came to Gotham
#34. Batman: Strange Apparitions
#52. Batman: The Man Who Laughs / Arkham Asylum
#62. Batman/Huntress: Cry for Blood 
                                                                                                                                 A co sądzicie o tych tomach?  Warto?  Co do Husha to rzeczywiście to taka dobra historia bo szczerze mówiąc to nie planowałem kupna ? Któryś z wyżej wymienionych tomów byście zamienili z Hushem?  Batman Hush to dobry komiks jako drugi komiks z Batmanem przeczyrany w życiu  ( po roku pierwszym ) ? Co do innych postaci  to patrząc na przykładowe plansze zaciekawił mnie Flash , w kolekcji mają być 3 tomy z nim. Rogue War warto?  Jakie inne tomy byście polecili? Potwór z bagien ? Death of Superman , man of Steel,Superman: Whatever Happened to the Man of Tomorrow? Co z tych trzech tomów z Supermenem jest najlepsze  (jakby tylko jedną rzecz kupić )?                                               

#27. Batman: The Doom That Came to Gotham - pierwsze słyszę, ale brzmi bardzo ciekawie. Od razu trafia na wyżej wspomnianą listę "mógłbym mieć, ale nie muszę"
#34. Batman: Strange Apparitions - naprawdę dobry komiks. jest trochę gangsterki i trochę freaków. Zawsze mi się podobała taka mieszanka. Był dość istotny dla Tima Burtona z tego co kojarzę.
#52. Batman: The Man Who Laughs / Arkham Asylum - TMWL według mnie to dobry komiks. Niektórzy go trochę przereklamowali, bo niczego wybitnego tam nie znalazłem, ale w sumie niezła historia i dość ważna w mitologii Batmana - pierwsze spotkanie z Jokerem. Arkham Asylum to prawdziwy mindfuck, zwłaszcza artystycznie. Nie wszystkim przypadnie do gustu, a na pewno nie osobom, które spodziewają się akcyjniaka jak gra o tym samym tytule. Mi się podobało.
#62. Batman/Huntress: Cry for Blood  - Nie czytałem, ale ze wszystkich pomocników, Huntress zawsze wydawała mi się najciekawsza. Oczywiście nie ta Earth 2! Tutaj to w sumie nie wiem, która to jest.

Co do Husha to nie rozumiem pytania. Pytasz się nas czy warto go kupić, ale w kolejnym zdaniu piszesz, ze już go przeczytałeś. No to nie wiem co Ci odpowiedzieć. Jeśli Ci się podobało to kupuj. Jeśli nie, to nie.

Q

Batman: The Doom That Came to Gotham - to elseworld Mike'a Mignoli wydany w Polsce przez Egmont pt. "Batman: Zag?ada Gotham". Czyli lata 20-te XX wieku inne spojrzenie na znanych bohaterów i do tego demony.

dewey, edytowa? swój post, wi?c teraz jest jest jasne, ?e "Husha" nie czyta?, tylko rozwa?a czy nadawa?by si? jako drugi komiks do przeczytania po "Roku pierwszym". A czy warto zamiast niego co? innego przeczyta?? To zale?y od tego jakie historie si? preferuje, "Hush" ma ciekawego g?ównego przeciwnika i wci?gaj?c? kryminaln? histori?, czyli ca?kiem przyzwoity komiks z Batmanem.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)