Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Rekordy - Batman: Arkham Asylum

Zaczęty przez tabjohn, 25 Październik 2009, 23:42:44

tabjohn

Witam
Mam pewną propozycję. Skoro usługa GfWL w Polsce nie funkcjonuje i gracze nie mogą dzielić się lub porównywać swoich wyników w grze, może tutaj założymy osobny wątek, w którym moglibyśmy porównywać swoje postępy w grze. Mam na myśli rekordy związane z misjami. Można by porównać się na tle innych, a tak polscy gracze nie mają nic. Co Wy na to?
Posted on: 25 Październik  2009, 15:04:10

 To może zacznę ja:

Misje walki:
Oddział Intensywnej Terapii - 41810
Podziemny nietoperz - 51670
Podziw i zachwyt - 60035
Zadyma w lesie - 72910
Oddział Intensywnej Terapii (ekstremalna) - 79440
Podziemny nietoperz (ekstremalna) - 100270
Podziw i zachwyt (ekstremalna) - 96875
Zadyma w lesie (ekstremalna) - 168315

Misje skradania:
Cichy rycerz - 1:48.46
Zdobywca rekordów - 2:11.50
Taktyka przetrwania - 1:41.03
Niewidzialny drapieżnik - 2:50.24
Cichy rycerz (ekstremalna) - 1:36.51
Zdobywca rekordów (ekstremalna) - 1:45.54
Taktyka przetrwania (ekstremalna) - 1:45.86
Niewidzialny drapieżnik (ekstremalna) - 2:32.66

kelen

Chetnie tez sie podziele za jakis czas, ale widze, ze przy takich wynikach to wyjde miernie :P

tabjohn

Od tamtego czasu dość mocno poprawiłem te wyniki :)

kelen

No to jeszcze lepiej :P Ja pamietam, ze w misji walki w Intensywnej Terapii zdolalem zdobyc jeden symbol nietoperka, ale prawie udalo mi sie zdobyc dwa. Jakies rady, co do toczenia walk?

tabjohn

 To moje poprawione wyniki, nie udało mi się tylko polepszyć ekstremalnej Zadymy w lesie:

Misje walki:
Oddział Intensywnej Terapii - 53,410
Podziemny nietoperz - 62,820
Podziw i zachwyt - 78,450
Zadyma w lesie - 110,100
Oddział Intensywnej Terapii (ekstremalna) - 91,560
Podziemny nietoperz (ekstremalna) - 203,995
Podziw i zachwyt (ekstremalna) - 104,725
Zadyma w lesie (ekstremalna) - 168,315

Misje skradania:
Cichy rycerz - 0:50.65
Zdobywca rekordów - 0:50.97
Taktyka przetrwania - 0:51.05
Niewidzialny drapieżnik - 1:11.14
Cichy rycerz (ekstremalna) - 1:33.51
Zdobywca rekordów (ekstremalna) - 1:10.99
Taktyka przetrwania (ekstremalna) - 0:47.79
Niewidzialny drapieżnik (ekstremalna) - 1:50.86

Jeśli chodzi o rady, to "trening czyni mistrza". W walkach najważniejsze są uniki, im więcej tym lepiej, jest wtedy mniejsza szansa, że ktoś Cię uderzy. No i premie są ważne, szczególnie za zróżnicowanie, można wtedy nabić sobie ponad 5,000 na rundę.

kelen

Na czym polega dokladnie zroznicowanie? Wykonywanie zwyklych ciosow, kontr i nokautow?
Czy za kazda runde dostaje sie tlyko 500 punktow premii za nie tracenie zycia?

tabjohn

Premii jest kilka:

- 500 jest jeśli przejdziesz rundę na perfect, czyli nikt Cię nie uderzy
- 1000 jeśli przejdziesz rundę na jednym combo
- premia za urozmaicenie: im więcej różnych ciosów wykonasz w jednym combo, tym większa premia. Maksymalna taka premia w rundzie to 5000 za 9 różnych ciosów: zwykłe, potężny cios(przy dłuższym combo), kontra, ogłuszenie peleryną, specjalny rzut, specjalny nokaut, rzut batarangiem, pazur, dobicie leżącego.
- jeszcze jest premia 5000 jeśli przejdziesz wszystkie 4 rundy na perfect.
Każde uderzenie jest inaczej punktowane, najlepiej bo za 100 jest dobicie leżącego, więc musisz pokombinować jak to najlepiej wykorzystać.

kelen

Przejsc na jednym combo pewnie bedzie ciezko, trzeba bedzie to potrenowac. Jesli dobrze rozumeim to uzycie peleryny nie daje punktu do combo, ale go nie przerywa? A Batarang?

tabjohn

Nic z wcześniej wymienionych przeze mnie rzeczy nie psuje combo, tylko trzeba umiejętnie używać wszystkiego, zwłaszcza uników. No i jak wcześniej mówiłem - najważniejszy jest trening ;-)

Gooralek

A ja rozwik?a?em 246 zagadek Riddlera ;)

Mam problem z dwiema : jedna jest gdzie? w Batcave'ie, a druga jest gdzie? na wodzie w Arkham East (wiem to, bo zebra?em mapy)
Mo?e mi kto? pomóc ze zlokalizowaniem i znalezieniem ich ?

tabjohn

Ja przy pierwszej grze znalazłem wszystkie zagadki:) Ta w wodzie to najprawdopodobniej Wayne Tower a w jaskini... hmm... w samej jaskini chyba nie ma zagadek o ile pamiętam, musiałbym sobie przypomnieć, własnie gram trzeci raz ale jestem w jakiś 20%.

Gooralek

Wayne Tower ? To jest ta wysoka wieża, na którą trzeba wejść żeby znaleźć pytajnik ?

Morpheus

Nie, nie chodzi o wierz? zegarow? tylko o budynek Wayne'a widoczny w oddali, w sumie z tego co pami?tam to jest niedaleko tej wierzy. Ja nie chwal?c si? rozwi?za?em wszystkie zagadki, ale ju? nie potrafi? powiedzie? w których to dok?adnie miejscach by?o, niektóre mo?e pami?tam wi?c jakby co mo?na pisa? :) A gr? przeszed?em ju? dwa razy tyle, ?e za drugim razem ju? nie chcia?o si? zagadek zbiera?  ::)
''Nie wszystkie prawdziwe rzeczy muszą się wydarzyć. Opowieści i sny to zwiewne prawdy, które przetrwają, gdy fakty zmienią się w pył i proch.''

Gooralek

Ja również grę przeszedłem dwa razy, ale dopiero za drugim zabrałem się za zagadki, których niestety jeszcze nie rozwikłałem.

tabjohn

Premiera "Batman: Arkham City" tuż tuż, więc trzeba trochę potrenować. Dość znacząco poprawiłem swoje wyniki w Arkham Asylum. We wszystkich wycisnąłem ostatnie soki, tylko w ekstremalnej "Zadymie w lesie" jeszcze próbuję, bo wiem że jestem w stanie jeszcze tam coś wycisnąć, ale wg mnie jest to najtrudniejsza misja (do bicia rekordów). Jeśli ktoś wie jak znacząco poprawić te wyniki w misjach walki to proszę o zdradzenie taktyki (np. w usłudze LIVE niedaleko ode mnie w ekstremalnym "Podziemnym nietoperzu" są wyniki ponad 300 000 - nie mam bladego pojęcia jak zbliżyć się do czegoś takiego). Czasy w misjach drapieżnika oczywiście ze wszystkimi trzema medalami. Oto wyniki:

Misje walki:
Oddział Intensywnej Terapii - 60 260 (595 miejsce w usłudze LIVE)
Podziemny nietoperz - 72 245 (460 miejsce w usłudze LIVE)
Podziw i zachwyt - 97 730 (418 miejsce w usłudze LIVE)
Zadyma w lesie - 120 270 (391 miejsce w usłudze LIVE)
Oddział Intensywnej Terapii (ekstremalna) - 111 140 (363 miejsce w usłudze LIVE)
Podziemny nietoperz (ekstremalna) - 225 520 (337 miejsce w usłudze LIVE)
Podziw i zachwyt (ekstremalna) - 123 445 (266 miejsce w usłudze LIVE)
Zadyma w lesie (ekstremalna) - 178 915 (341 miejsce w usłudze LIVE)

Misje drapieżnika:
Cichy rycerz - 0:35.94 (261 miejsce w usłudze LIVE)
Zdobywca rekordów - 0:47.69 (98 miejsce w usłudze LIVE)
Taktyka przetrwania - 0:47.75 (60 miejsce w usłudze LIVE)
Niewidzialny drapieżnik - 0:49.95 (15 miejsce w usłudze LIVE)
Cichy rycerz (ekstremalna) - 1:15.95 (259 miejsce w usłudze LIVE)
Zdobywca rekordów (ekstremalna) - 0:45.83 (56 miejsce w usłudze LIVE)
Taktyka przetrwania (ekstremalna) - 0:45.24 (32 miejsce w usłudze LIVE)
Niewidzialny drapieżnik (ekstremalna) - 1:01.52 (104 miejsce w usłudze LIVE)

Średnio zdecydowanie lepiej idą mi misje drapieżnika, dlatego jeśli ktoś zna lepszą taktykę na misje walki to proszę o hint:) Pozdrawiam